23418
  • gabber_saviola
    #6287
    okés, akkor a kövire -.-
  • Láma!
    #6286
    jah, oda nem megyek, mert otthon leszek :o
  • gabber_saviola
    #6285
    nah ha Láma (Horisz) is úgy akarja, akkor Fradi-lilákra is kimegyünk
  • skristof
    #6284
    és az otp-s kölcsönnel is mivan? nagyon megy itt a szarkavarás...
    teljes mértékben támogatom a megtisztulás programot, csak az a gáz h a lelátóról nehéz eredményeket elérni..
  • Grenzjager
    #6283
    jha a döntőben

    komoly gáz, most egyáltalán mi lesz? meg honnan a zsé ? és meddig??
  • skristof
    #6282
    majd padozik a töki, uefa döntőbe meg 3ast rúg az ael limassol-nak
  • Grenzjager
    #6281
    nem öreg ő tulajdonképp' már ide, nemzetközi helyezés úgy sem lesz, inkább a Bartha rutint szerezhetne..
  • mukika
    #6280
    Tököli úton a Fradi felé
  • roberto0915
    #6279
    Győri ETO - Ferencváros 1-3
    ...örüljön valaminek a hazai tábor is

    Hajrá Fradi!
  • skristof
    #6278
    azért az sem egy rossz program :)
    jó utat
  • zambrotta
    #6277
    szurkolhatok=szurkoljatok
  • zambrotta
    #6276
    sajnos én kihagyom a lilák elleni meccset, mert Erdélyben leszek egy hétig

    szurkolhatok helyettem is hangosan
  • Oncsi
    #6275
    Nagyon helyes !!!
  • mukika
    #6274
    persze. de oda már a jegyem is megvan, mivel akkor is kint voltam amikor elmaradt.
  • Oncsi
    #6273
    Kispest ellen valaki jön szerda 6kor egy hét mulva?
  • Oncsi
    #6272
    Én is ott leszem Vasárnap 16.-án !!!!HAJRÁ FRADI,vesszenek a lila majmok !!!
  • fradista91
    #6271
    Az jó! Én rokonokhoz megyek fel csütrötökön, vagy pénteken a XIII.-ker.be aztán vasárnap irány az Üllői útra! Én is jobban örültem volna a szombat estének, de hát ez van (rohadt RTL Klub!). Remélem sokan leszünk, és győzelembe hajtjuk fiatal Csapatunkat! HAJRÁ FRADI! MOCSKOS LILLÁK!
  • Oncsi
    #6270
    5. helyet meg kellne célozni és tartani !!!
    és akkor pályázhatnánk az Intertoto kupába való részvételért ami nem lenne rossz !!!
  • mukika
    #6269
    hát ez a faszi guszustalan...
  • mukika
    #6268
    persze!!! :))))))) semmi pénzért nem hagynám ki. pénteken utazok vidékre rokonokhoz, de vasárnap hajnalban vissza fel pestre... broáf. mennyivel jobb lenne ha szombat este lenne.
  • fradista91
    #6267
    Így van!
    Hajrá Zöldsasok!
  • Kaplan
    #6266
    Igen, egyenlőre lényegtelen hisz nem az első három helyen állunk azonos pontszámmal rosszabbúl. Sajnos a nemzetközi kupák most álom. Majd 2007ben.
    Hajrá Ferencváros!
  • fradista91
    #6265
    Én a Fradi újságban olvastam: a több nyert meccs számít.
    De hagyjuk, lényegtelen!
  • fradista91
    #6264
    Jövő heti újpest elleni derbire jön valaki innen?
    (Csak azért mert én valszeg megyek.)
  • Kaplan
    #6263
    Hűha, csak azért mert 3 helyen is néztem és mindenhol hatodiknak írnak minket.
  • fradista91
    #6262
    Sajna a kevesebb nyert mérkőzéssel egyenlőre csak tényleg a 8.-ak vagyunk!
    EGYENLŐRE! De ha bepótoljuk az elmaradt meccset, amit remélem meg is nyerünk, akkor már az 5.-ek leszünk!

    HAJRÁ FRADI!
  • fradista91
    #6261
    Válasz az RTL Klubtól
  • Kaplan
    #6260
    "s nem pedig a harmatos magyar bajnokságban lépett volna előre csapatával a nyolcadik helyre." Mintha az nyolcadik helyen lennénk, nem inkább hat?
  • fradista91
    #6259
    Egyetértek Bendővel.
    De megnézném az arcát Vasárnap este mikoris kiderül, nem a baloldali komcsik nyerték meg a választást(akkor még csak az első fordulóját)!
  • fradista91
    #6258
    A hétfői Népszava cikk margójára...

    2006-04-04

    Van-e lejjebb? Ez a kérdés motoszkál az emberben, amikor a magyar sajtóorgánumok Ferencvárossal kapcsolatos cikkeit olvassa. Mindig reménykedünk, hogy nincs, de az élet mindig bizonyítja, hogy igenis van.

    Tegnap a „hiteles” Népszava ragadtatta el magát nem mindennapi módon. Méghozzá a 195-ik örökrangadó kapcsán.

    Előre is elnézést kérek, minden jó érzésű Ferencváros szurkolótól, de kénytelen vagyok ide citálni az ominózus részeket:

    ”… Ha csak az nem, hogy a Ferencváros-MTK találkozó lefújását követően a hazai kapus, Kemenes Szabolcs úgy ünnepelte az 1-0-s győzelmet, mintha legalábbis vb-döntőt nyert volna, s nem pedig a harmatos magyar bajnokságban lépett volna előre csapatával a nyolcadik helyre. Nem szégyellt perceken keresztül ugrálni és éljenezni, miután a harmadik helyen álló "diákcsapat" egyetlen alkalommal találta el a kapuját, és abból is majdnem gólt kapott. Sőt, autogramot osztogatni sem röstellt, pedig talán soha ennyire eseménytelen, lassú tempójú mérkőzést nem vívott egymással a két gárda, és soha olyan kevés néző nem volt még örökrangadón, mint tegnap. A látványos érdektelenségre (lásd még: üres lelátók) való tekintettel megjegyzendő, hogy a lefújás után narancsos nagygyűlést tartottak a Kossuth téren, de ha valaki azt választotta, az sem részesült kisebb büntetésben…”

    Politikai inkorrektség, elfogultság, sértett megbántódás. Ezek az első szavak, amik eszembe jutottak. Úgy látszik a cikk szerzője nem tudta félre tenni személyes érzéseit és az objektív újságírás álarca mögé bújva sértett szubjektív vagdalkozásba kezd… Nem számít számára semmi valós érv, tény. Miért is számítana. Nem ez a cél.

    Diákcsapatként aposztrofálja kiszemelt kedvenceit és oly képet fest a labdarúgásban nem oly járatos olvasók elé, mintha ez csak az egyik oldalon lenne így. Mi lenne, ha esetleg venné a fáradságot és megnézné azt, ha átlagoljuk a két csapat életkorát, akkor mennyi eltérés is van diákcsapata és a jelenlegi Ferencváros átlagéletkora között. (A kezdő csapatok átlagéletkora: MTK 23,1 év, Ferencváros 25,2 év) De V.G.T. úr nem számol. Nem is célja. Az ő célja más…

    Más. Például ledegradálni egy huszadik életkorát még be nem töltő kapus személyes sikerét. Személyes siker Szabolcs számára ugyanis, hogy ilyen fiatalon védheti a Ferencváros kapuját. Keveseknek adatott meg ez ily’ fiatalon. Ráadásul ő olyan helyzetben kell, hogy hely álljon, amikor mindig, mindenhol csak a rosszat keresik a médiában. (Ékes bizonyíték e cikk is!) Nem arról van szó, hogy Szabi már rutinos kapus. Természetesen még nem az. Van fejlődni való bőven, hogy elődei nyomdokába lépjen. Rutintalan, hisz még csak négy meccse áll a felnőtt csapat kapujában. És ezt tudja ő is. A Ferencváros iránti alázattal teszi dolgát. Bizonyára nagy teher van benne, hisz bizonyítani akar. Győzni akar. És ezen a győzni akarásból, bizonyítási vágyból fakadó, felszabadult örömöt vitatja el egy önmagát újságírónak tartó egyén. Mert egy győzelem utáni felszabadult viselkedést sajnálni e fiatalembertől minimum aljasság!

    Igen, ugrál örömében és autogramot ad, ha kéri egy gyerek tőle. Mert sikert ért el a csapattal. Sikert. Mert igenis siker, ha nyer a csapat. Nagy az elvárás velük szemben és ez nyomással van rájuk. Ez a nyomás pedig felszakítja a benne lévő gátakat. Igen. A siker már csak ilyen. Örömmel tölti el az embereket. A játékost, nézőt is egyaránt. Hát még ha az a játékos történetesen alig 20 éves és első „örökrangadója” volt ez.

    Nagyon remélem, hogy Szabolcs igen is „merészel” nagyon sokáig örülni a sikereinek, még akkor is, ha ez egyes újságírónak nem tetszik.

    „Soha ilyen kevés néző” , „látványos érdektelenség” írja cikk szerzője. Nézzük a tényt: négyezer hatszáz néző feletti nézőszámot írtak ki a kijelzőre. Ennek ellenére 3500-at ír. Ő már csak tudja. Pontosabb, mint a beléptető kapu és hitelesebb, mint a Club hivatalos kiírása. De játszunk még el a gondolattal. Valóban nem sok ez a nézőszám, ha a évtizedekkel visszamegyünk. Viszont ha a mai magyar nézőszámokat nézzük, akkor nem lóg ki lefelé. Minden idők legrosszabb Ferencvárosának aposztrofálják e csapatot és mégis kíváncsi rá vasárnap délelőtt 4600 néző. Egy pár kerülettel arrébb a bajnokesélyes mérkőzéseit látogatják ennyien. TV közvetítés nélkül. Három villamos megállóval arrébb 1500 néző fölé évente maximum. kétszer jutnak. Ez nem zavarja V.G.T urat. Pontosabban ez sem…

    Aki azt hinné, hogy e derék tollnok megelégszik ennyivel, az téved. Nem is kicsit.

    ”… De nem csak a nézőnek volt büntetés a kilencven perc, hanem a Rooney becenévre hallgató Szalai nevű játékosnak is, tudniillik elég kellemetlen lehet nemhogy 3500, még két-három jelenlévő előtt is bizonyítani, mekkora antitalentum. Szerencsétlen a világ egyik legjobb futballistája után kapott gúnynevet, ám azon kívül, hogy vörös, és kopaszodik, semmiben sem hajaz a Manchesteri klasszisra…”

    A jó ízlésű ember gyomra felfordul az ilyen személyeskedő sorok olvasása közben. Gondolkodtam sokat rajta, mit is érdemes erre írni. Nos szerintem semmit. Semmit, e sorok magukért beszélnek, magukat és szerzőjüket minősítik.

    Nem tudom, mit szólna a cikk szerzője, ha mi is ilyen stílusban minősítenénk őt. Talán vérig sértődne, talán feljelentgetne, helyreigazítást követelne. Talán mindhárom. De mi nem írunk róla ilyen stílusban. Mert jobbak és többek vagyunk nála. Mert tudjuk mit jelent az a három E betű.

    Ő nem. Hiányzik belőle az erkölcs. Ha lenne, akkor megkövetné a két fiatal játékosunkat.

    Szerző: Bendő Saints
  • fradista91
    #6257
    Gratulálok a CSAPATNAK, Jó volt újra győzni! Csak így tovább!
    Töki újra a FRADIBAN? KIRÁLY LENNE!
    A zsidó mtk-s pedig örülhet hogy nem a K-L szektor valamelyik tagja vette először észre, mert szerintem nem sok maradt volna belőle! Amúgy meg tényleg: Mi a francot keres a Klubunk Székházában? Az FSzSz embereit nem engedik be az elnökválasztásra, de egy Kokárda tépkedő szocist igen?
  • Kaplan
    #6256
    Örülnék neki, és remélem ez a jó forma nem csak időleges volt.
  • Grenzjager
    #6255
    azért az zsír lenne:))
  • szanics
    #6254
    come on, Töki!!! :D
  • gabber_saviola
    #6253
    húúú de jó lenne
  • Csesza
    #6252


    kíváncsi leszek hogy mi lesz ebből
  • mukika
    #6251
    100%Fradi: Az 55-ös újra az Üllői úton?
  • Láma!
    #6250
    jaja:DD
  • gabber_saviola
    #6249
    itt vagyunk Lámával :P

  • Grenzjager
    #6248
    a senkiházi oldalról fotózva, a Fradi meccs előtt (csak h megjegyezzük az arcát:)