23418
  • Solt
    #11284
    nem is tudom már, hogy ki említette, hogy a befektető nem jön, ha balhék vannak. ezek szerint most folyik a "rendcsinálás"? ránk uszítanak ilyen primitív állatokat csak azért, hogy látszat béke legyen a stadionban és kiárulhassanak mindent. az mlsz ehhez aszisztál, és mi még ezekkel kötünk egyezséget, ahelyett, hogy a gatyájukat is lepereltük volna. hányinger ez az egész... baszhatjuk a hőn áhított befektetőt, ha nem engednek majd be a stadionba csak divatdukkereket, vagy ha szájkosarat húzunk a bejáratnál... szép nagy legelő lesz ebből az egész országból, kolompot meg majd lehet venni hitelből...
  • mukika
    #11283
    "Eljutottunk odáig, hogy a saját vezetőségünk üldözi azokat a szurkolókat, akiknek már nem csak szórakozás egy Ferencváros mérkőzés, hanem az életük."


    "A biztonsági cégnek alkalmazottjainál azonban viperát láttam kilógni a zsebekből és volt akinél kettő is volt! Most hoztam el menyasszonyomat először meccsre és nagyon meg volt ijedve.
    Amikor motozásra került sor, akkor lepődtem meg legjobban. Egy velem egykorú férfi motozáskor amikor a bokámtól ment a kezeivel felfele egyszer csak a péniszemet kezdte fogdosni. Nem hittem a szememnek. Úgy szóltam hogy mit csinál.
    Erre felállt a fiatalember és mondta nekem( kb 40 kg súlykülönbség van kettőnk között) hogy: Te fasszopó itt azt csinálok amit akarok, úgy hogy fogd be a pofád, vagy különben meg leszel késelve. A barátnőm is hallotta és akkor döntöttünk úgy, hogy nem kívánjuk megtekinteni a találkozót. Még utánunk ordított a biztonsági cég alkalmazottja, hogy el lehet takarodni ha nem tetszik valami te kislány. A kollégái meg csak röhögtek rajta.
    Azóta nem voltam a Ferencváros mérkőzésén, és nem is nagyon tervezem ezek után."


    "BKV elleni találkozóra a barátnőmmel mentünk ki, nekünk a 2. vonalban is Fradi, a Fradi. Igyekeztünk időben bemenni, a kapunyitáskor már itt álltunk a parkoló felöli bejáratnál.
    Pár perc után arra lettünk figyelmesek, hogy egy nagydarab főnöknek kinéző fülbevalós rendező (ha jól tudom Ő a vezetője a szekuritinek) nyakonragad egy srácot és arrébb kísér, igazából rángat.
    Szerencsére képben vagyok a Fradi vezetésével és láttam, hogy Faragó úr is végignézte ezt és nem tett ellene semmit.
    Felháborító, nem is mertünk annál a kapunál bemenni."


    "Az első otthoni meccsen a hypós néven ismert egyén sokak, és az én szemem láttára is ütött le 2 szurkolót, bent a stadionban a meccs végén. Bevallom fogalmam sincs mik voltak az előzmények, de ez akkor is elképesztő! Mit képzel magáról? Hogy történhet ez meg? Kigyúrt emberek verhetnek ma fiatal szurkolókat (azok voltak) az üllői úton??"


    "Az új szezon első bajnoki mérkőzésén egy rokonomat szó szerint kiütött "Hypós" Ferenc a mérkőzés végén"


    "Az első fordulóban, a mérkőzés végén a szemem előtt ütöttek meg többször egy fiatal szurkolót, a bejáratnál megalázó hangnemben beszéltek több szurkolótársammal, akik éppen nem tudták, éppen melyik kapun kell bemenniük."


    "Kazincbarcika-Ferencváros: Bár tudom ez magánügy, de erre a mérkőzésre betegen utaztam le, lent pedig kiderült, hogy mindenféle mondvacsinált indokkal nem engednek be a stadionba kb 100 másik Fradi szurkolóval egyetemben. A miért igazából nem derült ki számomra. Így az utcáról nézhettem a stadion falait, a rendőröket és a rendezőket, akik végig önelégült vigyorral álltak az ajtóban, egyikük folyamatosan egy boxert pörgetett a kezében"


    "Kazincbarcikára érkezvén T.CS. közölte, hogy nem enged be minket. Majd több szurkolót is úgy engedett csak be, hogy nyakonszorítva közölte a rendszabályokat röviden."


    "Kazincbarcikán a beléptetésnél voltam szem és fültanúja, hogy szintén fiatal szurkolókat fenyegettek, hogy ha szidni merik az MLSZ elnököt akkor: "jól meg lesztek baszva a kurva anyátok!" és ehhez hasonló gyöngyszemek! Leutazunk sokan, hogy szurkoljunk, és ezt kapjuk?"


    "Tizenéves gyerekeket terrorizál Tóth Csaba és Karsai Ferenc, akik egykor a Ferencváros szurkolói között huligánként voltak számon tartva. Fekvőtámaszok, szóbeli fenyegetések, kitiltások, stb...
    Ne haragudjanak, de mit szólnának ahhoz, ha ezt mind magukkal csinálnák meg kedves Ferencváros vezetés?"


    "A múlt heti Kazincbarcikai meccs előtt épp, mentünk be jegyet venni, mikor a biztonsági főnök, azt mondta az egyik kb 13-14 éves kissrácnak, hogy csak úgy mehetsz be ha csinálsz vagy 30 fekvőtámaszt"


    "két 15 körüli gyerek szó szerint remegő kézzel
    tartotta oda a jegyet a biztonságiak felé. biztos kijönnek
    következőleg is és Fradista válik belőlük."


    "Munkám miatt elég sok külföldi stadionban megfordultam az elmúlt években, de mindenhol kulturált, segítőkész rendezőkkel találkoztam. Kopasz, kigyúrt verőlegényekkel sehol.
    Elvárom ezért Önöktől, hogy nagyon rövid időn belül vizsgálják ki a történteket,és végre egy európai normáknak megfelelő biztonsági szolgálat dolgozzon a stadionunkban."


    "Tudtommal több, börtönviselt "úr" is szolgálatot teljesít a biztonsági szolgálatnál...
    Valamint késekkel, viperákkal állnak a beengedő kapuknál."


    "Ajánlom Önöknek nézzenek jobban körül a Ferencváros háza táján, mert a bűnözők nem mi vagyunk..."


    "végtelenül megalázó, mikor Hipos Ferenc azt ordibálja
    sztentori hangon az arcomba közelről, hogy a "teknősbéka
    fejű" Bánknál csak én vagyok "faszszopóbb here" a Fradinál.
    és még vagy 5 percig ilyesmit, cifrázva"


    "Sokak azért nem járnak meccsekre, mert ezek az emberek elveszik sok ember kedvét az egésztől. Én nem vagyok egy rinnyás ember, de lassan én is meggondolom, hogy járjak e ki, és hogy fizessem e a 12ezer FT-os tagdíjat!!!"


    "A kirekesztett szurkolók között az FTC több Rendes Tagja is megtalálható volt."


    "Sajnálattal kellett tudomásul vennem a tegnapi FTC - Vecsés mérkőzés előtt, hogy tucatmagammal egyetemben ki vagyok tiltva az Üllői úti stadionból. Legalábbis én még csak erről tudok, ugyanis még nem kaptam meg a hivatalos, erről szóló levelet, melyben pontosan le van írva, hogy milyen és mikor elkövetetett cselekedetemért tiltottak ki. A levelet továbbra is várom az Önök részéről, ugyanis ha tudják kit tiltanak ki, akkor feltételezem, azt is tudják, hogy hova kell a levelet küldeni"


    "Először "Hypos Feri" most már mellényben történő verbális kifakadása már meg se lepett, amikor is kis buzinak, köcsögnek nevezte a stadion mellett elhaladó Ferencváros szurkolókat, de mikor a pálya sarkánál egy családapát, aki a fiával és a feleségével volt kinn a mérkőzésen a korlát másik oldaláról fenyegetett 4-5 sárga mellényes rendező, hogy "szétbasszák" stb, az már tényleg sok volt és felháborító."


    "Utolsóként távoztam én is a helyszínről, csak úgy mint egy apa kisfiával.
    Kifelé menet megpillantottak egy a "szemetek" közé rakott ANGOL nyelvkönyvet és el akarták vinni, bár a securitysek nem is tudhatták, hogy esetleg ők az igazi tulajdonosai, habozás nélkül 4-en, 5-en mentek az apának!
    Ahol érték ütötték, rúgták, esélyt sem hagyva arra, hogy jóvá tegye "bűnét" és visszaadja a könyvet!
    Meggyőződésem, hogy a biztonsági őrök nagy része, csak a balhét keresi, és ebben még egy 12 éves forma kissrác sem akadályozza meg őket..."


    "Az elmúlt két fordulóban rengeteg olyan,számomra teljeséggel elfogadhatatlan esemény történt,ami miatt,úgy döntöttem,hogy amíg a jelenlegi biztonsági cég az Üllői úton megtalálható lesz,sem én ,sem pedig családom nem látogatjuk a Ferencváros labdarúgó mérkőzéseit.
    Nem vagyok hajlandó kitenni sem családomat, se saját magamat, rendezői mellény mögé bújó
    bűnözők kénye, kedvének."


    "2 hónapja még a nem egészen 1 éves ikreimmel, családostól
    voltam meccsen. most sehogy sem mehetek."


    "Ha úgy gondolják, hogy mindez így rendben van, kérem ne
    tegyenek semmit."
  • Grenzjager
    #11282
    Végre egy normális írás:


    Mindkét oldalról zárt kapukat döngetnek

    Labdarúgás - A Ferencváros elnöksége és a stadionból kitiltott szurkolói továbbra sem békülnek

    A ferencvárosi B közép az egyesület vagy a biztonsági cég döntése miatt legfeljebb a székház elől buzdíthatja a csapatot. Lapunk párhuzamos interjút próbált készíteni a szurkolók egyik vezetőjével, Boros Bánk Leventével, illetve Berki Krisztiánnal, az FTC Zrt. igazgatótanácsának vezetőjével. Hogy most mégis egy valós riportot olvashatnak egy elképzelt párhuzamos interjúról, az nem a véletlen műve.

    "Bocsánat! Ide bemehetek? Innen nem vagyok kitiltva?"
    Kihagyhatatlan ziccer volt. Boros Bánk Levente, a Ferencváros Szurkolók Szövetségének (FSZSZ) alelnöke nem is mulasztotta el megkérdezni az Üllői út 129. portáján, hogy átlépheti-e a Ferencvárosi Torna Club székházának küszöbét. A stadionét ugyanis sem ő, sem a vele érkező Magyar Balázs FSZSZ-elnök, sem pedig vagy kétszáz társuk nem lépheti át egy közelmúltbeli, a nézőtéri rendbontások előtti döntés miatt.

    Most ketten átléphették, ennek láttán a gyanútlan szemlélő egy Friderikusz-féle békítő show-ra is gondolhatott volna, de erről itt szó sem volt. Az FSZSZ ugyanis közleményben deklarálta, hogy nem tárgyal az FTC vezetőségével. Ők interjúra készültek, ahogyan a szerző is, de kiderült, hogy a klubon belülről a még utoljára bővített névsorhoz képest is sokkal többen jöttek el. "Tényleg már csak tíz biztonsági ember hiányzik innen, hogy kivigyen bennünket, ha olyat mondunk, ami nem tetszik nektek" – jegyezte meg Boros nem minden irónia nélkül, midőn az utoljára egyeztetett hármas fogat (Rieb György FTC-elnök, Berki Krisztián, a zrt. igazgatója, Lapid Lajos biztonsági igazgató) helyett hat FTC-funkcionáriussal nézett szembe az FSZSZ két vezetője.

    Kitiltás kontra nem beengedés
    Okkal vetődhet fel persze az is, hogy minek ekkora feneket keríteni egy elnökség kontra szurkolók találkozónak. A miértért elég az előző szezonig visszamenni, amikor kiderült, hogy a Ferencváros címerében szereplő három E betű közül az Erő szón kizárólag a szurkolókat lehet érteni. A klub, illetve a csapat messze nem képviselt akkora erőt, mint korábban. A másodosztályt és a szponzorokat képtelen volt megnyerni, az MLSZ-szel szemben hiába győzött a bíróságon, más ügyekben elkövetett adminisztrációs hibák miatt itt is kénytelen volt visszakozni. A drukkerek viszont kitartottak a csapat mellett, és nemegyszer tízezernél is többen jöttek ki az Üllői útra.

    Abban már az összejövetel elején megegyeztek az érintettek, hogy szükség van a szurkolókra, még abban is megvolt a konszenzus, hogy a magyar törvényeket betartó szurkolótábor, illetve rend kell az Üllői útra, de talán ez volt az utolsó, kollektív bólintásokkal kísért néhány mondat.

    A nézőpont szerint kitiltásként (FSZSZ) vagy nem beengedésként (FTC-elnökség) értékelt lépés okainak boncolgatása ugyanis mélyen gyökerező ellentéteket hozott felszínre. A Ferencváros vezérkara által készített kimutatás szerint az elmúlt öt évben a szurkolók miatt százmillió forintos kár érte a klubot. "Ebben az idényben már két- és háromszázezer forintot kellett befizetnünk az MLSZ-nek, a rasszista megnyilvánulások és a szövetség vezetőinek szidása miatt, plusz egy hónapra felfüggesztve kaptunk egy zárt kapus bajnoki meccset is – mondta Rieb György. – Ez nem kevés pénz. Abból a minimális költségvetésből, amennyivel a Fradi dolgozik, ez jelentős összeg, és teljesen feleslegesen ki kell fizetni. Azt szeretnénk, ha a jövőben ilyeneket nem kellene kifizetnünk, ha nem lenne olyan fenyegetettség, hogy három, aztán hat pontot vonjanak le a csapattól, majd kizárják, mert a szurkolók igen kicsi része nem tartja be azt az előírást, ami minimálisan elvárható a labdarúgópályákon."

    Közterület vagy magánterület
    Magyar Balázs szerint a százmilliós kimutatás volt a mostani drasztikus intézkedések fő oka, és az összeget ő legfeljebb annyiban vitatja, hogy az valójában csak 73 millió, nem pedig a hatásvadász szempontból tényleg jobban hangzó kerek összeg. "Valóban voltak nagyobb tételek, de négy-öt éve történt esetek miatt. Az utóbbi majdnem három évben, mióta ezzel a vezetőséggel dolgozik az FSZSZ, egymillióra büntették a klubot. Abszolút pozitív folyamatok indultak el, azt hiszem, jól látszik a tendencia. Nonszensz, hogy ilyen pozitív folyamatoknál ilyen drasztikus, és hozzáteszem, törvénytelen intézkedést hozzanak. Az utóbbi egy évben szurkolói gyűjtések voltak, társadalmi munkában dolgoztunk, az idegenbeli meccseinket magunk biztosítottuk, és ezekkel több millió forintot spóroltunk, illetve adtunk a klubnak. Mindezek után, elnézést, hogy saját példát hozok, de megalázó és felháborító, hogy engem, aki ebben segédkeztem vagy éppen szerveztem az összefogást, balhés, a Fradinak szándékosan kárt okozó személynek nyilvánítanak, és rámutatással, mindenfajta sporttörvényt és jogszabályt mellőzve, bizonytalan időre eltávolítanak a stadionból."

    Rieb György szerint azonban nem kitiltásról van szó, hanem a beengedés megtagadásáról. "Alapvetően nem közterületen vagyunk, hanem magánterületen. A magánterületen viszont a magánterület tulajdonjogát vagy bérleti jogát élvező üzemeltető határozza meg a játékszabályokat. Ha én bemegyek egy étterembe, szétverem, kárt okozok, akkor a kárt meg kell térítenem, és még ki is tiltanak. Itt, nálunk is van most már egy belső rend, amit be kell tartani."

    Az elnök az új szurkolói házirendre utalt, amely harmonizál az MLSZ szabályzatával, és amelynek aláírása után a szervezett szurkolói csoportok azonnal visszatérhetnének a lelátóra. Csakhogy a drukkerek vitatják a házirend jogszerűségét. Egyetértenek azzal, hogy a rasszizmust és az antiszemitizmust száműzni kell a stadionokból, más területeken (bírók, klub- és szövetségi vezetők bírálása) viszont ragaszkodnak a szabad véleménynyilvánításhoz, ehhez szerintük alkotmányos joguk van. "Az FSZSZ világéletében azt vallotta, hogy valamennyi állampolgárnak, intézménynek be kell tartania a hatályos törvényeket – mondta Boros Bánk Levente. – Az FSZSZ a törvényesség talaján áll, szemben az MLSZ-szel és az FTC-vel, illetve annak vezetésével. Olyan házirendet akar a szurkolókra erőszakolni, amely az alkotmányt is sérti. Rá akarja erőltetni a szurkolókra, hogy járuljanak hozzá saját jogaik megcsorbításához, innentől kezdve kérdéses, hogy ha az MLSZ szabályait betartja az FTC, akkor a magyar jogszabályokat miért nem."

    Házirend van, rend nincs
    Rieb György szerint viszont nekik nem volt más választásuk a házirend megalkotásakor, hiszen a bajnokságot az MLSZ szervezi, így aki abban indul, el kell hogy fogadja a szabályokat, különösen akkor, ha majdnem kétmilliárdos adóssággal küszködik. Ha pedig azt elfogadja és alkalmazza, akkor bizonyos esetekben szankcionálnia is kell. Mint a mostani "nem beengedésnél". Az eljárás a másik oldalnak nem tetszik, az FSZSZ szerint a sportrendezvényről való kitiltást az 54/2004-es kormányrendelet szabályozza, és azokat a lépéseket a klub nem tartotta be. Boros Bánk Levente szerint a Fradi nem a jogszabályoknak megfelelő módon, hanem a kollektív bűnösség alapján, írásbeli figyelmeztetés, indoklás nélkül, rámutatásos módszerrel tiltotta ki őket a stadionból, holott érvényes jegyük volt, amivel szerintük létrejött a mindkét oldalra érvényes, kötelezettségeket is tartalmazó szerződés. A vezetők szerint viszont szükség volt ilyen drasztikus lépésre, mert elapadnának a még meglévő bevételi források is, a szponzorok esetleges felbukkanásáról nem is beszélve. "Az intézkedés óta három meccsünk ment le balhé nélkül – mondta Rieb. – Az elmúlt három mérkőzés bebizonyította, hogy ha nincs káromkodás, nincs ordibálás, rasszista bekiabálás, akkor nincs fenyegetettség. Ennél jobb bizonyíték nem kell."

    A Vác elleni meccsig tényleg nem kellett. Vácott ismét kint maradtak a balhésnak tartott drukkerek. Bent közben játszottak egy hangulattalan, felhangoktól sem mentes mérkőzést. Ez tovább erősítette azt a patthelyzet-érzést, amely az eszmecserén kialakult. A szurkolók egyebek között nyilvános megkövetést várnak, az FTC vezetése meg azt mondja, aki aláírja a nyilatkozatot, már a Szolnok ellen a lelátón ülhet.
    A csapat meg közben hozzászürkül az idegenbeli mezhez a másodosztályban.
    (Moncz Attila, Magyar Hírlap)





    2 perces interjú: Kolláth György alkotmányjogász

    –   Jogszerű vagy jogszerűtlen volt a Fradi-szurkolók kitiltása?
    –   Jogszerűtlen és ellentétes a sporttörvénnyel. 2000-ben, illetve 2004-ben olyan sporttörvény készült, amelynek értelmében lett volna törvényes lehetőség is a kitiltásra, nemcsak a közhatóságnak, bíróságnak, hanem a klubnak is.

    –   Hogyan?
    –   Olyan jogsértés megállapítása lett volna szükséges, amelyet egyenként kell megállapítani, és amellyel szemben bírósághoz lehet fordulni. Az, hogy néhány tucat ember ide be nem jön felkiáltással nem engedünk be szurkolókat, lehet, hogy céljában helyes, de megoldásában jogsértő, mert jogorvoslattal sem lehet élni ellene. A Fradi megoldása ebben a tekintetben jogellenes. Tehát ebben a vonatkozásban a szurkolóknak igazuk van, még azoknak is, akik korábban rasszista, erőszakos megnyilvánulásokkal kárt okoztak a klubnak, és például miattuk büntette meg az MLSZ a Fradit.

    –   A Ferencváros úgy érvel, hogy szerinte a meccs magánrendezvény.
    –   Ez a fotósok és tudósítók Diósgyőrből, illetve Nyíregyházáról való kitiltásakor is felvetődött, és akkor is tévesnek bizonyult. Esküvői partira, eljegyzésre igaz, bajnokira vagy kupameccsre nem. Egy labdarúgó-mérkőzés úgynevezett nyilvános magánrendezvény. Az arra jegyet váltó szurkolóval szerződés jön létre, ebben mindkét fél vállal kötelezettségeket, a szurkoló magatartási szabályokat is. Ennek elvben ott kell lennie a jegy hátoldalán. Arcra nem lehet szankcionálni, az nem állna meg a bíróság előtt.

    –   Ki hozza a játékszabályokat?
    –   Döntő mértékben a bajnokság szervezője, az MLSZ, amelynek versenykiírása rengeteg mindent megszab. Kisebb mértékben pedig a pályaválasztó, hogy elkerülje a büntetést. Az MLSZ versenykiírása mindenre módot ad, ami a törvényes szankcionáláshoz, kitiltáshoz szükséges, de ezeket a normákat végig kell csinálni és be kell tartani.
    (Magyar Hírlap)
  • Solt
    #11281
    de jó lenne...
  • Csesza
    #11280
    szvsz jól hangzik :)
  • Kaplan
    #11279
    Emberek között van fajta, drukkerek között nincs megkülönböztetés. Vagyunk Mi és vannak a kívűlállók.
  • Solt
    #11278
    BL-t a következő 30 évben 1000%, hogy nem nyerünk, talán bejuthatunk úgy 5-6 év múlva a csoport kőrbe. Ettől függetlenül téged is értelek valahol, de nekem mindig azt verték a fejembe, hogy nem csak a cél számít, hanem az odavezető út is. Tudom, hogy manapság már a cél szentesíti az eszközt, de ezt az elvet én soha nem fogom magaménak tudni. E mellett tisztában vagyok vele, hogy a fajtám kihalófélben van...
  • Kaplan
    #11277
    Jobban esne BL-t nyerni mint NB 2-t. Nem? Az pedig így lehetetlen. A pénz van, kell, kötelező. Sajnos, persze teljes mértékben megértelek titeket olyan drukkereket akik ennyire szeretik a Ferencvárost, én is imádom, de belátom, hogy fejlődés pénz nélkül nincs. És nekem esik rosszul őket az NB 2-ben szenvedni.
  • Solt
    #11276
    Köszönöm, de az én Istenem nem a pénz, és nem is lesz az soha! Lehet, hogy egyedül vagyok a véleményemmel, de én szívesebben látnék egy teljes mértékben FRADISTÁKBÓL álló szegény Fradit, mint egy pénzemberek irányította malacperselyt...
  • Kaplan
    #11275
    Ma már hol nem ekkora orbitális üzlet a futball? Ne várjátok, hogy nomád körülmények között BL-t nyerő csapatunk lesz. Még a Steau Bukarestet is milliárdos vezeti, és a stadion körül is van szálloda, bár, bolt stb. Ez van mostmár a pénz mozgat mindent és az üzlet, ezzel fejlődik a kultura is. S ezzel tud csak a Ferencváros is fejlődni, fogadjátok el!
  • Solt
    #11274
    tartok tőle, hogy parasztvakítás, de legyen nektek igazatok! ;)
  • Zenszkij
    #11273
    Egy ilyen ajánlat ellen ne nagyon tiltakozzon :).
  • Solt
    #11272
    hát nem tudom... a szívem reménykedik, az eszem tiltakozik...
  • Grenzjager
    #11271
    A Ferencváros régóta eladó, Kevin McCabe régóta fontmilliomos. Az angol ingatlanmágnás futballklub-tulajdonos néhány hónapja tárgyal az FTC megvételéről. Magyar újságírónak most nyilatkozott először.

    - Amikor az elmúlt két hétben kerestem, először Kínában, aztán Brazíliában, utána Kanadában, majd az Egyesült Államokban volt. Mikor focizik?

    - Öreg vagyok én már ahhoz.

    - Hány éves?

    - Ötvenkilenc.

    - Azt hittem, a Sheffield United tulajdonosával Angliában találkozhatok, ehhez képest itt ülünk egy brüszszeli felhőkarcoló huszadik emeletén.

    - Néhány éve költöztem ide, az adózás, másrészt a sok utazás miatt.

    - Mikor járt először nálunk?

    - Négy-öt éve. Budapesten irodánk is van.

    - Mit csinálnak ott?

    - A Scarborough Holding ingatlanbefektetéssel foglalkozik. Most a Ferencváros fejlesztését tervezzük.

    - Mint ingatlanét, vagy mint futballcsapatét?

    - Ahogyan a Sheffield Uniteddal is tettük. Bár sheffieldi gyerekként fantasztikus volt látni, ha a fiúk jól játszottak, nemcsak futballcsapatot építettünk, hanem üzletet is. A csapathoz kapcsolódó ingatlanok ma körülbelül 120 millió fontot érnek. A stadion mellett van szálloda, étterem, klub, bár és iroda is. Hasonló terveink vannak a Ferencvárossal. Ingatlan, szabadidő és futball; ezekre épül az üzlet.

    - Mi a sorrend?

    - Egy futballcsapat olyan, mint egy jó márka: ajtókat nyit az üzleti életben. Arról nem beszélve, hogy a több tízezer szurkoló a stadion körül eszik, iszik, alszik, öltözködik.

    - Biztosan tudja, hogy a magyar labdarúgásra ma kevesebben kíváncsiak, mint az angolra.

    - Ugyanakkor még mindig emlékszünk Puskásékra, akik egy teljesen új játékstílust mutattak be.

    - Számít ez ma?

    - Persze hogy számít. A magyarok emlékeznek rá, milyen a jó futball. Tudják, hogy meg lehet csinálni. Ugyanakkor, ha egy nemzet nem fektet be a futballba, akkor az történik, ami a magyar labdarúgással történt. Ellenpélda Hollandia. Hol voltak ők az 50-es években?

    - És hol lesz a Ferencváros öt év múlva, ha megveszi?

    - Minden klubnak ki kell alakítania a saját üzletét, hogy legyen mit visszafordítani a futballba. De nem akarunk magunknak egy saját Ferencvárost. Ez egy nagy múltú magyar csapat, továbbra is magyarok kellenek az élére. Az üzletet is magyaroknak kell irányítaniuk, hiszen mi nem ismerjük az önök kultúráját, Fogalmunk sem lehet arról Brüsszelben, mi kell a magyar vevőnek. Amit mi hoznánk, az a nyugati szemlélet, amely arról szól, hogyan lehet a futballból üzletet csinálni.

    - Elárulja?

    - Van egy csapatom Kínában, a Chengdu Blades. Amikor megvettem, kiutazott tőlünk három edző, egy taktikai, egy technikai és egy fitnesztréner, aki a diétáért is felel.

    - Már a Ferencváros kapcsán is beszélt a diétáról és a fitneszről. Tényleg ezen múlik?

    - Ezen is! Hogy a taktikára összpontosíthassunk, atletikusabb játékosok kellenek. Persze nem csak a fitneszt exportáltuk Kínába. Támogatókat és reklámozókat szereztünk. Amióta befektettünk, négyszer annyi szponzor van, mint korábban.

    - A fia Budapesten azt mondta, azért nagyszerű, hogy több futballcsapatuk is van, mert ha az egyiknek kell egy játékos, a másik kisegíti. Gondolom, ha szerződteti Thierry Henryt, nem a magyar bajnokságba küldi majd. Vagy igen?

    - A tehetséges angol fiatalokat, akik valamiért nem játszanak, kölcsönadjuk Belgiumba, Kínába, Brazíliába és talán Magyarországra is. És mi is várjuk a magyar tehetségeket Angliába.

    - Igen, néhány hete nyilatkozta, hogy öt éven belül "magyar csodagyerekek" is játszanak majd a Premier League-ben. Cserébe jön a sheffieldi kispad?

    - Félreért. Nem a leggyengébbeket, hanem a legjobbakat küldenénk Budapestre. A legtehetségesebb fiatalokat. Amíg az első osztályban játszhatnak, miért ne?

    - Egyelőre sem a Ferencváros, sem a Sheffield United nincs ott.

    - Mindkettő ott lesz.

    - Mikor?

    - A Sheffield United meg ebben a szezonban, és reméljük, a Ferencváros is hamarosan. Ambiciózusak vagyunk.

    - Ez ambíció kérdése?

    - Igen, mindent megteszünk, hogy olyan infrastruktúrát építsünk a csapatoknak, amely minden feltételt biztosít a magas szintű futballhoz.

    - Ehhez most miért éppen magyar csapatot választott?

    - Mint mondtam, Budapesten is van irodánk. Másrészt a Ferencváros keresett meg minket. Akik értenek a labdarúgáshoz, többnyire nem foglalkoznak ingatlannal. Ez fordítva is igaz, az ingatlanpiacokat nem nagyon izgatja a futball. Márpedig a Ferencvárost a felújítandó stadionnal és a telkekkel együtt árulják. Talán így jutottak el hozzánk.

    - Aztán ön azt mondta - már több mint egy hónapja -, hogy két héten belül versenyképes ajánlattal áll elő.

    - A magyar kormány eltolta a pályázat beadási határidejét szeptember közepére. Nem rajtunk múlt.

    - Gondolom, árajánlatot ettől függetlenül kalkuláltak.

    - Még mindig számolgatunk. Az árnak sok összetevője van. A kormány a pályázatban egyben hirdette meg a Ferencváros részvényeit, a telkeket és a stadiont, amelyet fel kell újítania a nyertes pályázónak - ez is része az árnak. Az is számít, mennyibe kerül felépíteni egy bevásárlóközpontot vagy egy irodaházat.

    - Ilyeneket akar építeni az Üllői úton?

    - Bár nem hiszem, hogy tolonganak a pályázók a Ferencvárosért, talán nem csak mi gondolkodunk az üzleten, ezért részleteket nem mondhatok. Az árral kapcsolatban az is kérdés, hogy a stadiont felújítjuk, vagy leromboljuk, és újat építünk helyette. A stadion mellett tervezett építkezések sok pénzbe kerülnek. Az új épületeket majd eladjuk, vagy bérbe adjuk. Természetesen hasznot is szeretnénk. Tehát az épületek piaci értékéből levonjuk az építkezés költségeit és a hasznunkat, a megmaradó összeget kínálhatjuk vételárként szeptemberben.

    - A pályázatkiírásban több mint hétmilliárd forintról, azaz nagyjából harmincmillió euróról van szó. Ennél kevesebbért elvileg senki sem kaphatja meg a Ferencvárost.

    - Egy pillanat! Nem arról van szó, hogy odadobjuk a Ferencvárosnak a lehető legkevesebbet. Nálam az üzlet a fejlődésről szól. A lehető legtöbbet akarjuk kihozni a Ferencvárosból. Az üzletben és a bajnokságban is. Ez a kettő pedig egymásból következik.

    - Ha ilyen egyszerű ez, mit gondol, miért nem akadt eddig vevő? És nem csak az FTC-re. Sok országban sok klub van hasonló helyzetben, miközben a futballt a világ legnagyobb cirkuszának tartják.

    - Nézze, minden gazdasági ágazatot győztesek és vesztesek mozgatnak. Természetes, hogy vannak bukások. Akár befektetés, akár professzionális vezetés híján. Ami minket illet, elég régóta foglalkozunk ingatlannal és futballal ahhoz, hogy ne ijedjünk meg pusztán attól, hogy másoknak nem sikerült.

    - Szóval nem ijedős, és komolyan gondolja? A Ferencváros körül most mindenkit ez érdekel.

    - Nem viccből dolgoztatom az embereimet, komolyan gondolkozunk az üzleten. De nem ígérhetek semmit. Most jöttem vissza Kanadából, a következő napokban átnézek mindent, amit a kollégáim előkészítettek az elmúlt hetekben. A cél, hogy szeptemberben beadhassuk a pályázatot.

    - Az FTC egyik vezetője arról beszélt, miután az ön fiával tárgyalt: még a pályázat beadása előtt létrehoznak egy magyar céget, hogy addig is támogathassák a csapatot. Megtörtént?

    - Még nem. Egyrészt meg kell vásárolnunk a jogot, hogy pályázhassunk, ezért tényleg szükség van egy magyar leányvállalatra. Ha megnyerjük a pályázatot, akkor végképp. De az is elképzelhető, hogy már a pályázat elbírálása előtt kölcsönjátékosokat küldünk a Ferencvárosba.

    Többen vételen

    Már többen megvették az FTC-pályára vonatkozó kiírás pályázati anyagait - mondta lapunknak Zelles Sándor, a kiíró Kincstári Vagyoni Igazgatóság vezérigazgatója. (A beadási határidő szeptember 17.) A kiírás szerint az állam a telek tulajdonjogáért legalább nettó négymilliárdot kér. A KVI ezen túl minimum 1,2 milliárd forintos beruházást vár el a befektetőtől: ebből a stadiont kellene a nemzetközi követelmények szerint felújítani. A többi pénz elvileg az FTC-é lehetne: a vevőnek minimum nettó 1,5 milliárd forintért meg kellene vásárolnia a Ferencvárosi Torna Clubtól az egyesület által az állammal 1991-ben kötött, 25 éves (vagyis 2016-ban lejáró) "létesítményhasználati jogot", továbbá legalább 800 millió forintért meg kell vennie a klubtól az FTC Labdarúgó Zrt.-t. Utóbbi - számításaink szerint tehát legalább 2,3 milliárd forintot kitevő - tételből azonban ténylegesen csak annyit kap meg a klub, amennyi a köztartozások levonása után marad. Ez milliárdos mínusz, amiből azonban a hatóságok bizonyos büntető kamatokat méltányosságból akár el is engedhetnek.

    Amint az köztudomású, az utóbbi két évben a KVI kétszer is sikertelenül pályáztatta meg az Üllői úti komplexumot, pedig 2005 decemberében, illetve 2006 augusztusában is nagy volt az "óriás befektetők" előzetes felbuzdulása. Ez azonban semmivé lett attól kezdve, hogy valamit le kellett volna rakni az asztalra. Zelles Sándor a korábbi pályázatokhoz képest a mostanitól azért remél sikert, mert míg az előző kiírások a vagyonkezelési jogra vonatkoztak, a mostani tulajdonjogot tartalmaz.

    Kérdésünkre Zelles leszögezte: előzetesen nem egyeztettek a jelentkezőkkel, de a korábbi pályázatok tapasztalatai alapján igyekeztek olyan kiírást megfogalmazni, ami feltehetőleg nagyobb mértékben találkozik a lehetséges befektetők elképzeléseivel.
    (nol.hu)
  • Grenzjager
    #11270
    ok, akkor tiltsák ki azokat, úgy ahogy ki kell tiltani, van erre is szabály, de nem hogy egy "zsidozó" szétnarkozótt exhool mondja meg pofára a bejáratnál hogy ki mehet be, ki nem mer' különben szétlesznek b'va.

    És akkor Magyar Balázs, vagy Boros Bánk Levente tulajdonképpen miért nem mehet be?

    Melyik oldalon vannak most azok akik nem egyszer szétkapták az újpesti metróállomást....stb. Nem az ultrák okozták a több milliós károkat, erről már írtam (pl. Loki ellen hazai). Világos ki kell tiltani aki Skóciától kezdve bárhova elkíséri a csapatát...

    Értem a véleményed, de most itt konkrétan nemcsak erről van szó. többről.
  • Csesza
    #11269
    jah nem, ezt benéztem

    magyar kupa érdekelt volna

    de látom, hogy szept 14.én lesz a sorsolás

    remélem Szekszárdot kapjuk :XD
  • Csesza
    #11268
    srácok tud valaki valamit a Fradi liga-kupa szerepléséről?
  • Takezó
    #11267
    Aki zsidózik, cigányozik, románozik, annak nincs helye a stadionban. Ennyi.
  • Grenzjager
    #11266
  • fradista91
    #11265
    A Tábor ma is a "stadion" előtt "piknikezett".

    ,,SZABADSÁGOT AZ ULTRÁKNAK!"
  • fradista91
    #11264
    A Fradi magabiztosan őrizte a megszerzett vezetést. A Vác sokat hibázott, a Fradi-ikon Lipcsei lövése pedig bebiztosította a vendégsikert. - NS
  • fradista91
    #11263
    Vác-Ferencváros 0-2 :)
  • fradista91
    #11262
    0-2 :))
    Lipcsei (81.)
  • Oncsi
    #11261
    Első Félidő 0-1 g: Mátyus
  • mukika
    #11260
    Somodi és Vasas is egy évig az Üllői úton
  • skristof
    #11259
    Felcsút-Újpest 3-1
  • mukika
    #11258
    idén biztos nem találkuzunk... éppen szopásra állnak a felcsút ellen az mk-ban.
  • Zenszkij
    #11257
    Legközelebb az MLSZ székháza elé kéne menni tüntetni. Ott kéne szidni a jóanyjukat.
  • Zenszkij
    #11256
    Gyerekek, mi lenne ma egy Fradi Újpest meccsen?? :DDDD
  • Oncsi
    #11255
    összeáll a régi csapat:D csak nem emgyünk vele semmire.... elmennek külföldre de végül itt kötnek ki:S
  • Csesza
    #11254
    Gyepes az Üllői úton edz...
  • Csesza
    #11253
    Nagy József hazaért a Monaco-i tesztet követően
  • Grenzjager
    #11252
    Az MLSZ részéről így is - úgy is büntetve lesz a Fradi, ez nem kérdés, tök mindegy nekik hogy kik miatt, mi miatt...


    székház előtt
  • Zenszkij
    #11251
    A befektető október közepéig eldől, nem ment el csak kivár. Amúgy meg igaza van a Green Monstersnek meg a Stormy Campsnek, csakhogy azé a hatalom akié a pénz és az Cashteleki. Az MLSZ alig várja, hogy beszóljanak a drukkerek és büntethessék a csapatot. Erre nincs szükség, igazságtalan dolog, de ezen kár vitatkozni, erősebb kutya baszik és az az MLSZ. Ennyi.
  • Kaplan
    #11250
    Két napon belűl harmadszor teszem fel a kérdést : Hol a híres befektetőnk? Eltűnt mint szürke szamár a ködben? Mikor zárják le a tendert? Ezekről lenne jó napi rendszereséggel cikket olvasni, hogy végre rendbejöjjön a Fradi jelene és jövője. A Paks elleni meccsről pedig nem szeretnék szót ejteni :/
  • Grenzjager
    #11249
    ezt még idézem:

    "Sajtóközlemény
    [2007-08-28 21:06]
    A Ferencváros elnöksége sajnálattal vette tudomásul, hogy a szurkolók egy csoportja - közel 80-90 fő - úgy döntött a PAKS elleni mérkőzés alatt, hogy a Clubház előtt nyilvánít véleményt.
    Az elmúlt öt évben a clubot ért károk meghaladják a százmillió Ft-ot, az elmúlt hónapok eseményei miatt labdarúgó csapatot a zárt kapus mérkőzés és a pontlevonások is fenyegették.
    Az FTC elnöksége és a ZRT. Igazgatótanácsa egyaránt elkötelezett abban a tekintetben, hogy a rendbontásokat megakadályozza, a sportszerű családbarát hangulatú szurkolást újból meghonosítsa az Üllői úti arénában.
    Azoktól a szurkolóktól, akiktől a belépést az előző mérkőzéseken megtagadták, azonban elfogadják és aláírják az "FTC szurkolói házirendjét" , a csapat következő hazai, Szolnok elleni fellépésétől kezdődően újból látogathatják a mérkőzéseket.
    Az FTC köszöni a VECSÉS és a PAKS ellen kilátogató szurkolóinak a sportszerű biztatást.

    FTC Labdarúgó ZRT

    Rohadjon meg az összes aki asszisztál ehhez! Takarodjatok!

    Számtanból: elégtelen!
    - mivel kb 2-300-an voltak kint a székház elött (változó számban, a végig kitartók mellett többen jöttek-mentek, többen egy kis sörért az aluljáróba időnként... )

    Igazmondásból: elégtelen!
    - mivel a legtöbb kint lévő drukker azokhoz a szervezett szurkolói csoportokhoz tartozott, akik nem maguktól nem mentek be, hanem be sem engedik őket a leo sec kutyái !

    Jogszerűségből: elégtelen!
    - mivel ez az úgynevezett házirend a Fradi részéről még nem is létezhetne, hiszen csak egy tervezet az amit kiadtak, és az elnökség még nem hagyta jóvá!

    Mellébeszélésből: jeles!
    - mivel itt semmiféle családbarát rendelkezésekről nincsen szó, ez az a cukormázas maszlag amit sokan bekajálnak! itt pusztán arról van szó, hogy a kisteleki s.eggét nyaló rieb-berki duó próbálja hű gazdája igényét kielégíteni azzal, hogy a napisten, királycsászár, egyeduralkodó kisteleki érinthetetlen személyét ne érhesse semmiféle verbális kritika a meccseken... (ToteszB)"
  • Zenszkij
    #11248
    Várjuk meg a végét....
  • Grenzjager
    #11247
    "Nocsak. Nincsenek ultrák, özönlenek a családok..."
  • Grenzjager
    #11246
    168, azaz százhatvannyolc jegyet adtak el (igaz a bérleteseknek ingyen volt), de ez ezért komoly!!

    Gratula FTC vezetőség...
  • Kaplan
    #11245
    Se foci, se csapat, se pénz, se drukkerek :(