23418
  • Láma!
    #16035
    "Természetesen tárgyi bizonyítékom nincs Tutoric magyarellenességéről, viszont akik akkor ott éltek magyarok és osztálytársaim, mind szemtanúk vagy szenvedő alanyok voltak, és nagyon jól emlékszik mindenki… Tehát több, 20-30 ember is alá tudná támasztani e dolgokat hitelesen."

    csak rajta, támasszák alá, NÉVVEL, CÍMMEL, esetleg videonyilatkozattal.

    addig ez nem más, mint szarkeverés.
  • Láma!
    #16034
    majd ha bebizonyosodik hogy igaz...

    ez a levél már kb egy honapja is elökerült, akkor se találtak bizonyítékot.

    másfelől Tutonak magyar felesége, és magyar managere van... hihető hogy magyarokat vert...

    szeretem mikor a legjobb játékosok szerződéshosszabbítása előtt keverik a szar... csak tudnám kinek érdeke ez...
  • karajjj
    #16033
    Sheffield United: A klub honlapja szerint Liban Abdi távozik a Sheffield Unitedtől, amely így nem állja tovább a fizetését, ez pedig érintheti a légiós ferencvárosi vendégjátékát.
  • Zenszkij
    #16032
    Ha jól olvastam pofán verte már pár magyar Tutoricot. :D.
  • Oncsi
    #16031
    A Soproni Ligában szereplő Videoton hátvédjének, Présinger Ádámnak az ügynöke megkereste a klubot, és jelezte, hogy a junior-világbajnoki bronzérmes játékost szívesen látná soraiban a Ferencváros - számolt be róla a vidi.hu.
  • banok
    #16030
    ha igaz a történet....
  • Solt
    #16029
    Borítékolom a választ:

    Tutoric: "Fiatal volt és meggondolatlan, most már bánja, és a Fradi neki a legfontosabb." Persze ezt nem személyesen, majd a manager, vagy valami szócső...

    Fradi vezetés: "Ha ez valóban így volt, az rendkívül sajnálatos, de Tutoric a klub igazolt játékosa, és jelenleg csak a teljesítménye számít. Az a múlt, a jelenben kell élnünk..."
  • karajjj
    #16028
    ubaszki, fogadjunk le fogja szarni mindenki a főnökségből...
  • Takezó
    #16027
    minimum, hogy Tutorics ezek után bocsánatot kér - ez tényleg olyan ok, amiért ki lehetne rúgni egy idegenlégióst...
  • Grenzjager
    #16026
    Magyarverő játékos a Fradiban?????????

    A Ferencvárosi Szurkolók Szövetsége úgy tudja, hogy a klub szerződtetett labdarúgója, Djordje Tutoric korábban hazájában származása miatt több magyar fiatalt megalázott, fenyegetett és bántalmazott - áll a szervezet hétfőn kiadott közleményében.

    Az FSZSZ arra kéri a Ferencváros vezetőségét, hogy ezen súlyos vádak kivizsgálását kezdeményezze, Tutoric-csal szemben az eljárást folytassa le. Amennyiben a vádak igaznak bizonyulnak, a szurkolók szerint a játékos szerződését azonnali hatállyal fel kell bontani.

    A szervezet információinak forrása egy délvidéki magyar fiú, aki rendszeresen elszenvedte a sérelmeket. Az FSZSZ közelményében leszögezi: az ártatlanság vélelmét ők is tiszteletben tartják, ám a vádak felmerülése szükségessé teszi, hogy a klub alapos vizsgálatot folytasson le.

    A közleményben említett délvidéki fiatal levelét az FSZSZ honlapján közzé tette. Az írást változtatás nélkül közöljük.

    Levél Délvidékről

    "Mikor ez év elején megjelent a hír, miszerint Djordje Tutoric a Ferencváros játékosa lesz, egy világ dőlt bennem össze. Az a személy, aki megkeserítette gyerekkorom napjait, aki rettegésben tartott engem, az most a legnagyobb magyar fociklub csapatában játszik majd? Elsőre e hírt nem is akartam elhinni…

    Na de kezdeném az elején.

    Szabadkán, egy tizenkét emeletes tömbházban nevelkedtem, amely épület lakója volt a Tutoric család is. Az édesapa két fiával élt, édesanyjuk korán elhunyt.

    Az egyik fiúcsemete, Djordje volt a fiatalabb. Első találkozásom vele a közös liftezés volt, illetve lent a füves pálya, ahol már akkoriban (kilencvenes évek eleje) külön játszottak a szerb és magyar gyerekek. Mi, magyarok rendszeres zaklatásban részesültünk, ami abban nyilvánult meg, hogy szép lassan kitoltak minket minden szabad terültről, ahol játszani lehetett, a labdáinkat elvették, kövekkel dobáltak, kigúnyoltak bennünket. Aztán ahogy elkezdődött a véres balkáni háború, eme szerb gyerekek csak azt hallották az apjuktól, hogy mindenki ellenség aki más nemzetiségű. És elkezdődtek szépen a durvább zaklatások…

    A tömbházban egyedül voltam olyan korú magyar fiatal, ellenben a szerbek legalább 20-an. Azt még fontos megemlítenem, hogy ez a lakórész a hírhedt Prozivka (Harcosok sorakozója). Akkoriban kezdtek alakulni az ún.bandák, és volt (van) egy olyan köztük, amely minden magyar rendezvényre ellátogatott, persze nem hívott vendégként… Ez a Blue Marines, ahogy ők hívják magukat – Marinci.

    Rendszeresen voltak magyarverések, temetőgyalázások, magyarellenes falfirkák… A Sonja Marinkovic általános iskolából, ahova én is jártam, csengetés előtt 5 perccel az ablakon át rohantunk haza, mert a bejáratban várt minket 40-45 szerb botokkal felfegyverkezve. Az osztályba is bejöttek pénzt kérni, aki nem adott azt fejbeütötték vagy belerúgtak.

    Visszatérve Tutoric-ra: ő ezekkel barátkozott, engem minden nap fenyegetett, s mivel egy bejáratot használtunk, sűrűn “összefutottunk”. Ő és bátyja kifejezetten agresszívek voltak, az ő apjukat nem, de az enyémet behívták és elvitték az értelmetlen polgárháborúba. Egyik napon meg is kérdezte gúnyosan: “Na apád él még?” Tizenévesen éltem ezt át… Ez volt az a pont ahol, gyűlölni kezdtem Tutoric-ot, megbocsájthatatlan bűnt követett el.

    És az, hogy verekedett is magyarok sérelmére, nem mellékes dolog. Becsület szavamra jelentem ki: soha nem volt tisztelettel egyetlen magyar iránt sem, a legkisebb szolidaritást sem tanúsította irántunk, Magyarországra küldött szóban minden magyart, aki vajdasági, gúnyolódott a magyarokkal.

    Hát ez a mi Tutoric-unk, akit nem is értem, mi alapján igazolt le a Fradi, hisz egy tök utolsó török csapattól érkezett… De minek is? Szeretném, ha mindenki tudná: ő nem szelídült meg, nem szerette meg hirtelen Magyarországot, és még csak nem is a közelség miatt igazolt ide, hanem csakis a pénz miatt. Jó, ha mindenki tisztában van vele: mint aki jól végezte dolgát, jó pár magyar nemzetiségű határokon kívül rekedt nemzettársunkat elpáholta, most Magyarországra kényszerül menni forintmilliókért… SZÉGYEN!

    Tisztelt Vezetőség, Önök a 111éves FTC legnagyobb baklövését követték el, sajnos. Sajnálatos, hogy ilyen megtörténhetett. Az nem válasz, hogy volt egyszer a szerb válogatottban, meg játékával kiérdemelte a csapattagságot. Lehet, hogy nem kell előző-, és magánéletet feszegetni, de ez most kivétel.

    Természetesen tárgyi bizonyítékom nincs Tutoric magyarellenességéről, viszont akik akkor ott éltek magyarok és osztálytársaim, mind szemtanúk vagy szenvedő alanyok voltak, és nagyon jól emlékszik mindenki… Tehát több, 20-30 ember is alá tudná támasztani e dolgokat hitelesen."
  • karajjj
    #16025
    akkor legalább a többséggel szót fog érteni
  • Grenzjager
    #16024
    Dragóner 4 hónapra kidőlt az achilles-ín szakadás miatt :(

    Shaw visszavonulása után elképzelhető hogy a Fradi utánpótlásnál kap szerepet.
  • barnuska000
    #16023
    teljesen igazad van.
  • isi
    #16022
    rendkívül frappáns válaszokat nyomsz.

    Én itt csendesen mosolygok pár ember HSZe ein. Eleinte hirtelen felindulásból írtam volna, de rájöttem, hogy értelmetlen lenne leírni a különböző kimondatlan igazságokat és hasonló tényállásokat.
  • barnuska000
    #16021
    mi hogy jártunk?nem bírtunk feljutni
  • Zenszkij
    #16020
    Béla, Béla, Bélaaaa LOL.
  • Fabio Capello
    #16019
    Kooooplááároviiiics :D
  • Gabe18
    #16018
    Javítom magam.Nem megvették a helyet a feljutó csapattól,hanem a nevetséges szabályzat nyomán 2000-2001-es idény után a másodosztály feljutó helyén végző BKV nem indulhatott anyagi okokból,de nem a következő NB2-es csapatnak adták a jogot,hanem a NB1 kiesőjét "bent tartották"...
  • Gabe18
    #16017
    "Ahhoz a szinthez már nem kell sok a Debrecennek,"

    Hát persze... A Debrecennek volt most 5 jó éve,amibe nagyban hozzájárult hogy az egyik,ha nem a legnagyobb riválist a Fradi képében Kisteleki bandája tönkretette (meg mikor 8-10 éve meg tudták venni a debreceniek az első osztályú tagságot az egyik feljutótól,mert ha akkor kiesnek ma valósznű sehol sincsenek).
    Nehogy már ezt összevessük egy Fradi sok évtizedes sikereivel,de akár más nagymúltú csapatot is említhetnék.
  • Zenszkij
    #16016
    Nah meglátjuk idén mire lesz képes a bajnok e téren.
  • banok
    #16015
    nekünk 2004-ben egy Sparta Praha ellen nem ment a Fradinak (tudom ha Gera lett volna de nem volt és nélküle sem voltunk gyengék), 1998-ban a Sturm Graz ellen (nagyon) nem ment a liláknak, 2000-ben a Dunaferr a Rosenborgot nem bírta legyűrni. Persze volt két Manchester U. (2002 ZTE, 2005 DVSC), volt egy Fener (2008 MTK) és pl egy Celtic (2003 MTK).
    És ezek csak az utolsó selejtez körök.
  • gercse
    #16014
    jó, de mégsem Manchester United egyik sem...akik ellen a nullánál is kevesebb esélye lenne bármelyik magyar csapatnak
  • banok
    #16013
    azért a svéd és a bolgár bajnok így sem kismiska. Volt úgy, hogy a macedón vagy az albán bajnok komoly problémákat okozott.
  • gercse
    #16012
    Sokat nyomott azért a latba, hogy megváltoztatták a selejtezők lebonyolítását
  • banok
    #16011
    azért az már önmagában nagy dolog volt, hogy egy magyar klub eljutott a BL-főtáblára. Ez előtte 14 éven át nem sikerült senkinek - a Fradinak se.
  • Zenszkij
    #16010
    Hmm az Uefa kupa főtáblára a 21. században talán a csoda Loki jutott fel?
    Az a Lokomitív, amelyik még pontot sem szerzett a 32 fős bl-ben? A Fradi 16 fős bl-ben szerepelt és szerzett 5 pontot. Igen így van elmúlt, de FRADI VOLT, FRADI LESZ, MÍG A FÖLDÖN EMBER LESZ.
  • bakkerman
    #16009
    értem,nem a jelenlegi helyzetről beszéltél,oké. De most őszintén,most,jelenleg 2010-ben kit érdekel a régmúlt? Igen,egyértelműen a 20. század legjobb,és legnagyobb klubja a Ferencváros volt,a sok-sok bajnoki,és kupa sikerrel,BL főtáblával,de ennyi,lezárult az a kor! Ahhoz a szinthez már nem kell sok a Debrecennek,ha idén cimvédés,és kupa siker is lesz!
  • Mor3llo
    #16008
    'és most nem a jelenlegi helyzetről beszélek. '

    Szövegértés egyes.
    A szurkolókról meg hadd ne kelljen beszélni:D
  • Grenzjager
    #16007
    A "cigányozás" az már szinte a "parasztozással" egyenértékű. Mi is cigányok vagyunk a liláknak, debrecenieknek, a debreceniek, csabaiak meg "parasztok" minden fővárosi tábornak, de ha belegondolunk a "paraszt" aki műveli a magyar földet, s kb háromszor akkora szókinccsel rendelkezik mint az angolszászok a brit szigeteken... na igen mindennek van pejoratív értelme is.
  • karajjj
    #16006
    semmi gond
    csak engem az idegesített a legjobban, mikor Barcikán ordították a fradi drukkerek, hogy cigányok, Peti meg ott állt a faterjával a mi oldalunkon, és mind jött sorba autogramot kérni a rácshoz, miközben előtte párperccel cigányozták le őt is
  • Grenzjager
    #16005
    most kijött belőlem, "verbálisan" belerúgtam mindenkibe, van ilyen, ez amúgy nem "román zászlajú székesfővárosi" beszólás, hanem T(ny)íregyházi. A DVTK-ásoktól is olyan szólamok jönnek amelyre érkezik válasz. Amúgy semmi bajom egyik megyével sem, csak néha sikerül felnyomnom egy pár ember agyát :)

    Komolyra fordítva: ELNÉZÉST KÉREK TŐLED
  • karajjj
    #16004
    "Borsodban csak a sör világos!"

    akkor te meg fővárosiként bekaphatod a szerinted sötét hímtagomat és jó alaposan lecidázhatsz!
  • Grenzjager
    #16003
    Grat és légyszíves a Loki topikba fejtsd ki, hogy miért lesz bajnok a cívisváros. Ehhez semmi közünk, tudniillik a székesfehérvári Videotonnal és nem a Ferencvárossal vagytok harcban a bajnoki címért.

    A Fradi lezüllesztése meg elhiheted ebben a topikban, vagyis a FERENCVÁROS TOPIKBAN senkinek sem meglepő információ tőled, elég ha az elmúlt 4-5 évet visszaolvasod.

    De tudod úgy vélem, hogy ahhoz képest mit tett le eddig a csapat asztalra, nagyobb szurkolói összefogást érdemelne.

    Nemcsak a BL meccsekre lehet járni idegenben. De úgy fest hogy ti bajnoki rangadókra se utaztok nemcsak Kaposvárra képtelenek vagytok.
    Videoton - DVSC : A LOKI TÁBOR
  • barnuska000
    #16002
    igen,sajnos ebben igazad van.de akkor is a Fradi az Fradi.múltunk van de a jövő
  • bakkerman
    #16001
    fradi szint???
    szurkolók tekintetében nincs lemaradás,bajnokcsapat van Debrecenben(lesz idén is),2012-től új stadion,rendezett anyagiak,a 21. század legjobb magyar csapata,8-9 év alatt tudatos épitkezés útján jött össze a BL főtábla. oké,5x annyi bajnoki címe van a fradinak,addig oké,de MOST,jelenleg mi a fradi szint?
  • Grenzjager
    #16000
    Nézd a debreceni szurkerek kődobálással kihívták a "matekra" az egyik Fradsita csoportot, és ők felvették a kesztyűt, s legyen a Lokisták melletti respcet, hogy a rendőrség kiérkezéséig "benne voltak a matekban". Ez ennyi, tök logikus.

    Az hogy csapatunk fika azt eddig is tudtuk, de azért a sok borsodi kárörvendőnek (Borsodban csak a sör világos!) sikerült feliratkozni a Boldog 100. születésnapját ünneplő DVTK listájára, még ezzel a nem acélos Fradival is.

    Mellesleg a városszéli álomgyári drukkereknek a Loki elleni drapija szerintem nagyon humoros, és nagyon kifejező. DVSC: vereség mindenhol - ettől persze még bajnokok lehetnek, s majd soksok divatmajom megy a Puskás stadionba... "jöttök még fel hozzánk"
  • Mor3llo
    #15999
    még egy picit gyúrjatok azért a Fradi szinthez:) és most nem a jelenlegi helyzetről beszélek. Egyébként meg 1-0, viszlát;)
  • barnuska000
    #15998
    micsoda dicsőség
  • bakkerman
    #15997
    "a bunyóban nyertünk amúgy "

    grat,legalább ott jobbak vagytok a Lokinál :) kár,hogy azért nem jár bajnoki cím :)
  • JimKirk
    #15996
    De ha meg nem voltak ott a hurkasok, akkor mi okbol mentek be a fiuk a palyara?