33675


  • LezLee
    #7539
    Egyátalán várható mostanában angol nyelvű demó?
    Meg egyébként is, nem kellett volna már ennek a játéknak megjelennie?
  • Atomreaktor
    #7538
    Nem bírom tovább, letöltöm a Nibiru német nyelvű demóját:)
  • Atomreaktor
    #7537
    Rosszat sejtek:(
    http://www.hcgamer.hu/gamer/index.php?p=5&c=11939
    "a Dreamfall vagy egy újabb bombgame lesz, vagy óriási bukás. Remélem, hogy az előbbi." Tökéletesen egyetértek és reménykedek továbbra is, de egyre nő a negatív oldal is a szívemben:)
  • M.A.D.
    #7536
    Sorry! helyhiánnyal küszködtem idebent, és az Obscure-Reloaded terpeszkedik. Holnap hazaviszem többek közt azt is, így lesz hely...esetleg e hét péntekén meglesz. :)
  • Atomreaktor
    #7535
    Ne szomorkodj, mert nem nagy eresztés a játék.
  • Axon
    #7534
    Nekem MSI kártyából az első egy Geforce 4 Ti 4200 volt. Nagyon meg voltam vele elégedve. Na persze előtte és utána is voltak különféle video kártyáim, de általában nem volt velük semmi komolyabb baj. Kivéve a lentebb említett ATI-t.



    Nem jött le véletlenül a Total Challenge 3-4? Múlt héten azt mondtad, hogy kb. péntekre lent lesz?
  • M.A.D.
    #7533
    Én tegnap kipróbáltam és nálam látszik a térképpel együtt. :)
  • Randal
    #7532
    Hali!

    elméletileg holnap feltöltöm a Necronomicont.
    Egyébként nekem még mindig nem látszik az inventory:(
  • M.A.D.
    #7531
    Hmm....MSI jó kis márka. Nekem anno egy mélykék MSI Gef3ti kártyám volt, míg el nem szállt a 128 mega ramból 32. :(
  • Axon
    #7530
    Egy remek MSI alaplapom van (én már csak az MSI-re esköszöm évek óta). Nforce2 Delta ILSR, ez a létező legjobb alaplap (mármint az MSI kínálatában) AMD Athlon XP procikhoz.. Aktív hűtés van a chipkészleten. Egyébként az MSI hőmérséklet figyelő programját is felraktam és azon csak nagyon ritkán ment a chipszett hőmérséklete 40 fok fölé. Viszont az ATI 9800-as kártya az noname volt. Gondolom ez lehetett a fő probléma okozó.
  • Atomreaktor
    #7529
    :DDD
  • M.A.D.
    #7528
    Mi az a porszívózás? :))
    1.Nem földön, hanem egy asztalon van a gép. 2. Forgalmas út mentén lakom. Lehet ez is számít.
  • via_mala
    #7527
    Köszi, már szedem is.

    LezLee: ugyanilyen lefagyást produkál a hibás/haldokló RAM is. Futtasd le a -ötmemtest86+ 1.55, kb. 20 perc alatt végigmegy, és kiderül, hogy rendben van-e a memória.
  • pluhi
    #7526
    Tapasztalataim szerint semmivel sincs kevesebb por a gépben, ha rajta van a fedél. Sok helyen jártam már javitani (fél rokonság+haverok) és úgy tapasztaltam, hogy két dolog számit.
    1. Milyen magasan van a gép. (Ha a földön csücsül az a legrosszabb.)
    2. Milyen gyakran takaritják a szobát. (Ha a gazda az évi kétszeri porszivózás hive, az meglátszik a gépén is.)
  • M.A.D.
    #7525
    Az enyémen sincs fedél. Úgy 2 éve. Így viszont 3 havonta portalanítok.
  • pluhi
    #7524
    Nem hinném, hogy a VPU melegedett ott túl, mivel az ATI-k alig melegednek (szemben az NVidia-s társaikkal, amikre akkora hűtőrendszer kell, hogy elfoglal még egy slotot). Nem is érezted nagyon melegnek a bordát, ami ugyancsak ezt mutatja. Nálad is a vidkarin csücsülő memoriák szaladhattak meg, vagy az alaplap chipset-je esetleg. A házba szerelt ventik ezen is segithettek (a nagyobb huzat miatt pár fokot csökkent a házban keringő levegő hőfoka, ez pont elég lehetett).
    A gyári Ati kareszok a legjobb minőségűek közé tartoznak, de a piac tele van dzsunka cuccokkal, amin a proci ua., de a többi cucc körülötte már kétes eredetű.
    Hogy beszéljek én is a hűtőrendszeremről:
    Egy jó öreg Codegen 6008-as ház a doboz, ami összetartja. Az oldalát már egy éve elpakoltam valahová, igy a ház szellőzése a lehető legjobb. Kettő venti van az egész hóbelevancban, egy 800 rpm-s a tápban (Coolink), és egy Glacialtech Silentbreeze III a procin. A vidkari húzott R9600Pro passziv hűtéssel, és a chipset ventijét is bordára cseréltem. Ez 19dB zajszintet jelent, ami szinte semmi, ha felraknám a ház oldalát, csak teljes csöndben lehetne hallani. A lényeg az volt annak idején, hogy simán tudjak aludni a géptől 3m-re (siker). A gép 7/24-es üzemmódban van, kb. 2 hete nem volt kikapcsolva.
  • moonster
    #7523
    Nem lehet, hogy a tápoddal van baj? Nincs megtörve a kábel, amin kapja a powát?
    Nembiztos, hogy ez a baj, de lehet ez i.
  • LezLee
    #7522
    Hát épp ez az, hogy én márciusban vettem a karit, és ha már most lefagyásokat csinál, akkor mi lesz nagy melegben nyáron? Mostanában meg úgysem lesz annyi pénzem, hogy kicseréljem egy másikra, nem azért ruháztam be erre a karira, hogy 2 hónap múlva megváljak tőle. Na most akkor mi lehet a megoldás? Szereljek be még egy házhűtőt? Várom a javaslatokat...
  • IMYke2.0.0.0
    #7521
    Ez nagyon érdekes, DE:

    Gép: egy ősrégi Radeon 9500 Pro-m van, alap, gyári ATI szerkezmény minden rajta. Samsung 3,3 ns-os RAM-okkal (128MB).
    A ház oldalát sohasem veszem le, és egy Feel IV - teljesen fém - házam van. A súlya (üres állapotban) 11 kg.
    Fűtőtestek: AMD 1700+, 2db vincseszter, 1db 400W-os táp.
    Hűtőtestek: 1db 8 cm-es hátsó házventi, egy 4 cm első házventi, egy mobilrack hűtő, 1db WhisperRock CPU hűtő, 1db HDD hűtő, a VGA-hűtő, és a táp hűtő.

    Alapállapot: egy lapostetejű, utólag tetőszerkezetre húzott szinten lakunk a kollégiumban. Gipszkarton falakkal és vastag ÜVEG födémszerkezettel megáldott féltetővel.
    Nyáron a hőmérséklet - ha odakinn 30 Celsius fok körüli - a szinten és szobákban 40 fok felett stagnál. Kereszthuzat, ventillátorok, félmeztelenség.

    Tény: az amúgy is fűtőtest hőmérséklettel működő AMD 1700+ társaságában a Radeonom soha sem okozott fagyást, szemetelést, VPU-recovery-t!
    Pedig - nyáron főként - napi 16-24 órát ment!

    ===============================
    .:i2k:. melóból:
    Munkahelyi gép: Hewlett-Packard HP Compaq dc 7100 CMT .:|:. Intel® 915 G chipset .:|:. Intel Pentium 4 540 (3200 MHz, FSB 800) .:|:. 512 DDR (400 MHz) RAM .:|:. 80 GB SATA .:|:. Intel® integrated Graphics Media Accelerator 900 .:|:. Integrated Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet for HP .:|:. 340W power supply - Active PFC .:|:. Windows XP HUN SP2
  • Axon
    #7520
    Nekem is pont ilyen kártyám volt és nekem is állandóan lefagyott a gépem a tulmelegedése miatt. Plusz ventilátorokat raktam be a házba, amik közvetlenül fújták a video kártyát. Bár az az igazság, hogy én nem éreztem túl melegnek tapintás után. A ventik beszerelése után kicsit javult a helyzet. Ez pont a forró nyáron történt. Nyár végéig szenvedtem vele, aztán ahogy elmúlt az a qrva nagy meleg rögtön megjavult minden és soha(!) többé nem fagyott le. Ennek ellenére vagy 2 hónapja lecseréltem azt a kártyát egy szuper (MSI FX5900 XT) kártyára. Katarzis. Ez a kártya egyszerűen gigaszuper.
    Mondanom sem kell, hogy fagyás szóba sem jön, de a grafikai értékeket a játékokban már teljesen fullra merem állítani, míg az ATI-nál már nem merten, nehogy megizzasszam szegénykét.
  • LezLee
    #7519
    Kössz az infót, már le is kaptam a catalyst-ot, kíváncsi leszek, hogy ezután fogja e csinálni a lefagyásokat.
  • IMYke2.0.0.0
    #7518
    Az ATI Catalyst 5.3-hoz (és társaihoz) nem kell SP2, csak ha a hülye Control Centeres változatot töltöd le!
    Töltsd le a normált és láss csodát, működni fog!

    -----------------------------------------
    Első számú honlapom -|- [b]Második számú honlapom
    Ez a gépem: Abit KR7-A 133 .-|-. AMD 1700+ (1466 MHz, Palomino) .-|-. 2*256 MB DDR (266 MHz) Samsung .-|-. ATI [BBA] Radeon 9500 Pro (128 MB, 275/270) .-|-. Omega Driver .-|-. Maxtor 20 GB (7200 RPM, ATA 133) .-|-. Seagate 80 GB (7200 RPM, ATA 100) .-|-. SoundBlaster LIVE! 5.1 Player.
    Fordításhoz: UltraEdit;Restorator;Notepad++
    Videóeditáláshoz: Sony VEGAS 5.0;VirtualDub
    Grafikához: Adobe Photoshop 8.0 CS;IrfanView

    -----------------------------------------
  • LezLee
    #7517
    Hát épp ez az, hogy Ati karim van. Radeon 9800 SE 256 rammal. És volt már olyan, hogy fagyás után, amikor resettel újraindítottam, azt írta ki, hogy a rendszer súlyos hiba után állt helyre, és hogy a hibát a vidkari képernyőillesztője okozta. De ezt nem mindig írja ki. Na most a gond az, hogy az a driver van fönt, amit a gyárihoz kaptam cd-n. De nem tudok újabbat felrakni, mert azokhoz már service pack 2-es kell, és eddig 2-szer próbáltam fölrakni a sp2-t, mind a kétszer elment tőle a netkapcsolatom, pedig elvileg nem szabadna. Úgyhogy most nem naon tudom, hogy mit kéne tenni.
  • Atomreaktor
    #7516
    The Fall arany. Igaz ez rpg, de nekem nagyon bejön;)
    http://www.gamestar.hu/kommentek.php?sid=16046
  • Atomreaktor
    #7515
    Fenn van a bin fájl, így már tuti jó lesz.
  • pluhi
    #7514
    Videokarinál ereszd rá a 3DMark-ot végtelenitve és figyeld a hőmérsékletet. Ez úgy történik, hogy megfogod a bordát (ha van rajta hőmérő, akkor azt nézd). Ha olyan forró, hogy azonnal el kell engedned, akkor gáz van. A memoriákat is nézd rajta, lehet, hogy az száll el. Az igazság az, hogy a kép szemetesedik először, csak utána szokott lefagyni. Gondolom nem ATi karesz, mert azt a VPU recover visszahozza (általában).
    Azt irtad a monitor kapcsol ki, de gondolom csak a videojel megy el...
  • Atomreaktor
    #7513
    Most kezdem;)
  • IMYke2.0.0.0
    #7512
    Motherboard Monitor a Te progid.
    Ennek ellenére, a VGA hőmérsékletét csak a beépített diódás VGA-k esetén tudhatod meg.
    Pl.: 9600XT, 9800 Pro és feletti.

    -----------------------------------------
    Első számú honlapom -|- [b]Második számú honlapom
    Ez a gépem: Abit KR7-A 133 .-|-. AMD 1700+ (1466 MHz, Palomino) .-|-. 2*256 MB DDR (266 MHz) Samsung .-|-. ATI [BBA] Radeon 9500 Pro (128 MB, 275/270) .-|-. Omega Driver .-|-. Maxtor 20 GB (7200 RPM, ATA 133) .-|-. Seagate 80 GB (7200 RPM, ATA 100) .-|-. SoundBlaster LIVE! 5.1 Player.
    Fordításhoz: UltraEdit;Restorator;Notepad++
    Videóeditáláshoz: Sony VEGAS 5.0;VirtualDub
    Grafikához: Adobe Photoshop 8.0 CS;IrfanView

    -----------------------------------------
  • LezLee
    #7511
    Off: Sziasztok, tudtok olyan tesztprogiról, amivel meg tudom nézni a számítógép hőmérsékleti adatait: ház, merevlemez, proci, memória, vga hőmérséklete??? Vagy mindegyikhez külön tesztprogi kell?
    Mert egy ideje csinál olyat a gépem, hogy játék közben lefagy, és ilyenkor csak a reset segít, meg néha gondol egyet és kikapcsol a monitor, és ilyenkor szintén csak a reset segít. Ez mitől lehet? Esetleg túlmelegszik valami?

    [nem ért hozzá, csak próbálja palástolni]
  • Axon
    #7510
    Látom felkerült a Lego Stra Wars. Letöltötte már valaki? Hogy tetszik?
  • Axon
    #7509
    Rendben
  • szotyimutyi
    #7508
    Akkor is jó lesz.
  • Axon
    #7507
    Én mellé tettem a kódot mikor feltöltöttem. Biztos megvan valakinek, mert nekem otthon van és csak hétfőre tudom behozni.
  • MIMACSKA
    #7506
    Ha egy sziasztokkal kezdted volna szerencsésebblett volna....
  • moonster
    #7505
    Nem találom én sem sehol
  • szotyimutyi
    #7504
    Az AGON kódot kér. Tud vki segíteni?
  • IMYke2.0.0.0
    #7503
    Dehogynem, de azt gyorsan kijavítom 4 percen belül (VIP-tagság előnyei)...

    ===============================
    .:i2k:. melóból:
    Munkahelyi gép: Hewlett-Packard HP Compaq dc 7100 CMT .:|:. Intel® 915 G chipset .:|:. Intel Pentium 4 540 (3200 MHz, FSB 800) .:|:. 512 DDR (400 MHz) RAM .:|:. 80 GB SATA .:|:. Intel® integrated Graphics Media Accelerator 900 .:|:. Integrated Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet for HP .:|:. 340W power supply - Active PFC .:|:. Windows XP HUN SP2
  • Kiru
    #7502
    Kösz a választ, hát ez elszomorító :((

    Az elírásért elnézést.

    Persze, Te soha sem hibázol!! :)
  • M.A.D.
    #7501
    Nálam ezt a crc-s dolgot akkor produkálta pár napja, mikor a tápom nem megfelelő 5 voltot használt. Utána durrant el a floppyhoz tartozó rész. Most egy régi 235-ös van benne, és lőn...:)) Még a procihűtés is jobb lett pár fokkal.
  • via_mala
    #7500
    Minden más rendesen lejön/lejött, és az otthoni és a munkahelyi gép is CRC-snek találja. Szerintem megsérülhetett a szerveren. Akinek van gyors nete, az ellenőrizheti, hogy a rar és az sfv nem passzolnak.