33675


  • LezLee
    #7579
    Ez a sörös dolog nem is rossz ötlet :))
  • Ersiman
    #7578
    Üdv!
    Kipróbáltam én is, nekem simán felment Daemon tools 3.46-tal. El is indult rendesen, működik a magyarítás is.
  • via_mala
    #7577
    Vagyis inkább 2:1, nemdebár?
    Olvasam máshol, másnak is volt ilyen Syberia-belassulásos problémája, de nem emléxem, hogy mi volt rá a gyógyír.
    A gépemben nem kételkedek (P4 2.8 Northwood, 2x512 DDR500, 9800 Pro), és a winxp is nemrég volt újratelepítve. Esetleg valami DirectX, vagy Catalyst beállítást kellene berhelni...
    Tényleg senkinek nem volt itt ilyen problémája Microids játékokkal?
  • Atomreaktor
    #7576
    Kamion:)))))) Azok a régi szép idők... A legjobb az SB16:)) IRQ 10, DMA 5:) vagy valahogy így volt...:)
  • M.A.D.
    #7575
    Na, akkor én! :)) Egy 6éves!!! p400-ason netezek itt bent. Ati Rage kártya van benne. 196MB RAM (abból 64-et még én hoztam be anno), egy SB16-os hangkártya (ez is enyém volt a régi, otthoni gépembe), egy 6.4-es quantum vinyó! (ezért használom a munkatársaim 20 gigásait. :)) Valami gebasz hálókártya...viszont net aránylag gyors! Ezt űbereljétek. :)))
    -philips 15 colos monyitor-

    Csóró cég vagyunk....mivel egy minisztérium háttérintézményeként funkcionálunk. :))
  • Axon
    #7574
    Ez otthoni gép lesz, de tényleg nem azért írtam oda, hogy sárgulj
  • Axon
    #7573
    Ha ez sem elég, akkor készíts a gép mellé egy vödör vizet
    Vagy hagyd az egészet a fenébe és bonts egy sört...


    Most mesélhetnék arról a duál fémes hűtő megoldásról amit nemrégiben mutatott a boltos haverom. 20 fokon tartja a procit bármilyen terhelésen. Kell egy kártya is hozzá ami szabályozza a hőmérsékletet, pl. a gép kikapcsolásakor is, mivel könnyen szétfagyasztaná a procit a hűtőfelület. Az árára most nem emlékszem, de egyáltalán nem volt csillagászati az összeg (ha jól emlékszem 26+áfa).
    Nincsenek vízvezeték csövek és nincs zajos ventilátor. Új elv, új technológia és rettenetesen nagy hatásfok.
  • LezLee
    #7572
    Ez otthoni géped lesz, vagy a melóhelyen? Mer, ha otthoni akkor baromi sárga vagyok az irigységtől
  • LezLee
    #7571
    Ja ez lesz valszeg. Már folyamatban van a dolog. Az egyik havernak is ez volt a gondja az ati kártyájával, és azt mondja ő úgy oldotta meg, hogy hűtőborda meg venti is van a karin.
  • Axon
    #7570
    Ha csak ezenmúlna, akkor hívhatnál mától Fenének
    Egyébként én évente szoktam gépet cserélni és hamarosan következik. Na abban már egy 3500-as AMD64-et tervezek, természetesen S939-es foglalatut.
  • Axon
    #7569
    A legröhelyesebb, hogy szimpla titkárnői gép lesz és egész életében vördöt fog futtatni...
    Na de maximalistaként mindig jó gépeket veszek a munkahelynek, mivel sajnos elég gyorsan középkategóriásak lesznek, majd pedig ócskavasak.
  • Axon
    #7568
    Sajna melóhelyi gép, de ha erre jársz, kaphatsz rajta gépidőt
  • M.A.D.
    #7567
    Szerintem is hűtőprobléma. Vagy nem kap elég feszt a venti mikor terhelés alatt van. Nekem pár hete ez volt a gond.
  • pluhi
    #7566
    Nem hinném, mert abból még verekedés is lehet. Vegyél rá egy jobb hűtőt. Ennyi.
  • M.A.D.
    #7565
    Nekem is jól futott a PM. Tehát sajnos már 2:0!
  • Atomreaktor
    #7564
    Ide vele:)
  • Atomreaktor
    #7563
    Nekem Post Mortem jól futott. Most aztán már télleg valami nem jó a gépeddel:)))
  • Atomreaktor
    #7562
    Oké, de most már nagyon úgy tűnik, hogy Nálad van valami gond:) Azért letesztelem én is mégegyszer a .bin fájlt is!
  • M.A.D.
    #7561
    Igaz! A francnak olyan gép, ami "dos alatti dbase rendszerösszeomlást" okoz, ha futtatjuk a kibővített memóriában a batch-filet. :)))
  • IMYke2.0.0.0
    #7560
    Ha Socket 754-es, akkor kell(ene) a fenének!

    ===============================
    .:i2k:. melóból:
    Munkahelyi gép: Hewlett-Packard HP Compaq dc 7100 CMT .:|:. Intel® 915 G chipset .:|:. Intel Pentium 4 540 (3200 MHz, FSB 800) .:|:. 512 DDR (400 MHz) RAM .:|:. 80 GB SATA .:|:. Intel® integrated Graphics Media Accelerator 900 .:|:. Integrated Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet for HP .:|:. 340W power supply - Active PFC .:|:. Windows XP HUN SP2
  • M.A.D.
    #7559
    Axon? Azt a gépet nekem telepídet a II.Vh-s startégiák fizetségeként? :)))
  • M.A.D.
    #7558
    Tényleg. AGP transzfer mód és/vagy Fast Writes engedélyezése?
    No de miért melegszik neki annyira a chipset?
  • freelancer
    #7557
    Nekem is volt ilyen problemam. Msi kt6 delta alaplap (via kt600) es ati 9800pro (elotte 9600pro) parossal. Probaltam mindenfele driverrel, de veletlenszeruen (fuggetlenul az idotol) vpu recovery error-ok voltak, de amiota visszavettem az agp-t 4x-esre azota nem talalkoztam ezzel a hibauzenettel.
  • LezLee
    #7556
    Hát azután is lefagyott, miután levettem a fedelét, úgyhogy ez nem segített. Lehet, hogy vissza kéne térnem az Nvidiára... Lehet akkor járok a legjobban, ha túladok rajta, még mielőtt végleg kipurcan.
  • Axon
    #7555
    Csak egy kis érdekesség. Most lövök be éppen egy AMD64 3000+ procis gépet. Asus alaplap Nforce 3 250Gb chipkészlet. Vadállat! Mint a villám. Elképesztő sebességgel telepítek rá mindent, nem szarakodik sehol egy tizedmásodpercet sem.
    Mondanom sem kell, hogy olyan halk, hogy a légyzümmögést is meg lehetne hallani.
  • M.A.D.
    #7554
    Ati Tray Tools fenn van a gépen? Ott láthatod, ha estleg memória v. túlhajtás baj lenne.
  • pluhi
    #7553
    Első lépésként a ház oldalát szedném le, de nem biztos, hogy elég lesz. Ha nyitott házzal is lefagy, akkor kár erőlködni ventikkel (mármint házventikkel). Ebben az esetben jobb hűtőt kell a kártyára szerelned. Ugye nem tuningjáratban megy? Érdemes lenne megnézni, hogy állnak a feszültségértékek a névlegeshez képest. Ezt a Motherboard Monitor kiirja.
  • M.A.D.
    #7552
    Ja, utánna cimke v. szigszalag vissza, biztos ami biztos.
  • M.A.D.
    #7551
    De nálam speciel még a táp is okozta a melegedést, mivel az 5 voltom 4-re redukálódott, így a hűtés sem volt hatékony.
  • M.A.D.
    #7550
    Esetleg szorul a venti. Nekem így szállt el a Gef3-asom. Mostanában már nagyon vigyázok. A mostaniról nemrég levettem a ventit, és a hátoldaláról leszedtem cimkét és egy kis gépolajat cseppentek a közepébe. Csodákat tud okozni.
  • LezLee
    #7549
    Na megint lefagyott a gépem játék közben. Egyértelmű most már,hogy az Ati a ludas ebben. 1-2-szer még helyrehozta a fagyást a VPU Recovery, de amikor harmadjára is lefagyott, akkor már az se segített. Levettem a ház fedelét, és lecsekkoltam a vidkari hőmérsékletét. K.rva forró, még 2 másodpercig se tudom rajta tartani a kezem. Pedig a venti működik. Tehát egyszerűen nagyobb teljesítményt igénylő játék közben túlmelegedés miatt elszáll. Mi lehet erre a megoldás? Vegyem le a ház fedelét? Rakjak a gépbe mégegy házventit? Szeretettel várom a szagértők véleményét a témával kapcsolatban :)
  • M.A.D.
    #7548
    Olyan filmes feelingje van.
  • M.A.D.
    #7547
    Húha! Igen. Nekem tetszik a M.o.S. Pláne a zene alatta. :)
  • via_mala
    #7546
    Tegnap ki akartam próbálni a Post Mortem-et is, de iszonyat lassú volt az animáció, kb. a valósnak 100-adrészére, miközben a hangok a dialógusoknál normál sebességel hangzottak. Ugyanez a jelenség volt a Syberia-nál, ami szintúgy Microids és Benoit Sokal játék. Volt erre a lassulásra valami megoldás?
  • via_mala
    #7545
    Nem akarok mumus lenni, de megint nem jó a Zanzarah. Leszedtem, és leellenőriztem a binchunker-rel, ami ezt mondta rá:
    ---------
    Scanning Track 1...
    Calculated M2F1 EDC does not match EDC value in sector offset 108239
    Calculated M2F1 ECC_P does not match ECC_P value in sector offset 108239
    Calculated M2F1 ECC_Q does not match ECC_Q value in sector offset 108239
    Sync error detected in sector offset 108240
    Header error detected in sector offset 108240
    SubHeader error detected in sector offset 108240
    Calculated M2F1 ECC_P does not match ECC_P value in sector offset 108240
    Calculated M2F1 ECC_Q does not match ECC_Q value in sector offset 108240
    Sync error detected in sector offset 108241
    Header error detected in sector offset 108241
    SubHeader error detected in sector offset 108241
    Calculated M2F1 ECC_P does not match ECC_P value in sector offset 108241
    Calculated M2F1 ECC_Q does not match ECC_Q value in sector offset 108241
    Calculated M2F1 EDC does not match EDC value in sector offset 213421
    Calculated M2F1 ECC_P does not match ECC_P value in sector offset 213421
    Calculated M2F1 ECC_Q does not match ECC_Q value in sector offset 213421
    ---------
    Ezután mégis megpróbáltam daemon tools-al telepíteni, de 32%-nál elszállt.
    Tegyél fel légyszíves egy .sfv fájlt is a .bin mellé, és letöltöm még egyszer.
  • moonster
    #7544
    :D
    Az jó lesz
    Előtte még a MoS-t is végigkéne tolni.
  • M.A.D.
    #7543
    Akkor hétvégén ha minden igaz Still Life feltöltés lesz a szerverre. :))
  • Atomreaktor
    #7542
    Azért ott lesz ám a hangulat, meg levéve az élsimítást, meg még egy kapcsolót már nem volt gond és észre se venni a különbséget. Nagyon ott lesz ez a két játék.

    http://www.sg.hu/cikkek/36584 - Still Life a boltokban...
  • LezLee
    #7541
    Hát ez rossz hír, hogy ennyi rammal is lassú. Bár mivel még ez csak demo, lehet remélni, hogy a végleges verziót már egy csöppet jobban fogják optimalizálni. Amúgy én nem rontom el az élményt, inkább megvárom az angol verziót, sőt mivel gyakorlatilag bármelyik percben megjelenhet, na meg bármelyik percben jöhet a full Still Life, így lehet kihagyom a demót. Mindenesetre az elég gáz, hogy most áprilisban megjelenik 2 várhatóan maradandó nyomot hagyó kalandjáték, aztán egész évben vegetálhatunk. Igazán jobban időzíthették volna a megjelenést.
    Bár még talán idén jön az Indigo Prophecy, ami még nagyot üthet, főleg ha figyelembe vesszük, hogy milyen ódákat zengenek róla a készítők, mondjuk ez nem jelent semmit. Ezen kívül talán csak a Runaway 2, meg a Project Joe lesz említésre érdemes, már ha idén megjelenik.
    (A Dreamfall-t direkt nem soroltam ide, mert valahogy a képek meg az infók alapján "nemgyerebe". Bár ne lenne igazam.)
  • Atomreaktor
    #7540
    Lassan már lesz angol változat is.
    A "lassan" képlete: (x*2c+3a)/2. Ebből pontosan kiszámítható a megjelenési dátum, sőt az is hogy mikor kerül fel a gépedre, de egy-két prof még azt is ki tudja számolni, hogy melyik nap melyik percében fogod megtekinteni a végső képsorokat...Fantasztikus a mai tudomány:)

    Amúgy egész jónak tűnik, a német szinkronhangok kellő nosztalgikus érzéseket keltettek bennem az ORF1 műsorai iránt:)) (Amúgy a főszereplő hangja az én fülemben nagyon bugyután csengett.)
    Elérkeztünk a modern korhoz: AMD 1.8-ason 768 ram-al egy kalandjáték nem fut rendesen:))) Nem szaggatott, de lassított felvétel zajlott a szemeim előtt:)) Nosza élsimítás meg részletesség kikapcs és máris jobb a helyzet. (Lehet az eső efekt rakott be neki?) Mindegy, szóval a motor nincs agyonoptimalizálva. (Ilyet mondani egy kalandjátéknál...) Amúgy egy-két fokkal még szebb a Black Mirrornál, de néhol túl "plasztiknak" tűnt nekem. De nem sok minden van a demóban, szóval ez nem jogos kijelentés. Amúgy kezelőfelület, párbeszédválasztás, irányítás, minden full Black Mirror-os:)) Még az is stimmel, hogy mikor egy fontos képre ránézek, akkor beindul egy sejtelmes zene...:) Karakterekkel nincs gond, bár agyon közelről még nem mutatták. Futni nem tud a hősünk, képernyőváltás van, mint a BM-ben.
    Na ennyi. Nem, nem unatkozok:)