1129
lézeres-szem-műtét
  • LoSA
    #889
    Most mi a helyzet slickboy? Mennyi ideig tartott a homályos látás?

    McLeo, nagyon szépen köszönöm a leírásodat! Én most ismerkedek a témával. Nekem (bal: -2.25, jobb -2.75)-ös szemem van, ám mostanában a kontaktlencsét egyre nehezebben viseli a szemem, hol látok-hol nem. A szemüveget nem szeretem, szóval erőteljesen gondolkozok egy szemműtéten. Nem akarok még 60 évig a szememmel szenvedni! :)

    És ezzel a PRK eljárással, mennyi ideig nem lehet pl szolizni, sportolni, meg ilyenek?
  • McLeo
    #888
    Szépjónapot!

    Picit elsüllyedt a topic, pedig volt idő, amikor nagyon pörgött. Én csak a PRK eredményeiről tudok beszámolni, de mindenkinek ajánlom. 1,5 éve volt a műtétem, mindkét szememről -7,5öt szedtek le. Azóta más az életem, várom az első igazi nyarat, amikor nem függök a szemüvegtől és gond nélkül strandolhatok:) Életem legjobb döntése volt!

    Akit érdekel, annak itt egy beszámoló a műtét napjairól.

    Beszámoló
  • slickboy
    #887
    Sziasztok!

    Február elején volt a PRK beavatkozásom Focus Medicalban, jobb szememről -3,75D-t szedtek le meg -2D cilindert, balról -4,75D-t -1,25 cilinderrel. Maga a műtét egyáltalán nem fájt, utána is alig-alig (egyedül mentem haza metróval meg busszal), de 2 nap után amikor levették a védőlencsét, az eléggé fájdalmas volt (egyedül nem is tudtam hazamenni), mármint az utána következő másfél nap. Homály, kettőslátás, stb, minden volt, szúrt, könnyezett, kapart, fájt, Cataflammal és altatóval aludtam. De klinikán azt mondták, hogy még így is olcsón megúsztam, más kétszer annyi ideig szenved. :)
    Most volt 1 hónapos kontroll, de szinte semmit sem javult a szemem, vagyis még elég messze van a szemüveges látásélességhez. :(
    Természetesen sokkal élesebb mint az operáció előtti szemüveg nélküli látásom.
    Szóval még állítólag van homály a jobb szememen, emiatt visszatértünk Tobradex szemcseppre.
    Nálatok mikor múlt el a homály? Vagy normális, hogy még mindig van egy kevés nekem?
    Ezenkívül furcsamód azt tapasztalom, hogy pislogás után homályosabban látok. Ha pislogás nélkül meredek valamire, egy idő után kiélesedik, pislogok elromlik.
    Még mindig többszörös kontúrokat látok, mintha ugyanúgy asztigmiás lenne a szemem, holott nyilvánvalóan azt is leköszörülték.
    Kinek mi a tapasztalata? Ezek normális jelenségek ennyi idővel az operálás után? Több helyről megnyugtattak, hogy legyek türelmes, teljesen meg fog javulni csak több idő kell.
  • mandm
    #886
    Elolvastam a táblázatodat. Annyi kiegészítés, hogy az Optik-mednél a részletfizetést csak akkor adják, ha az összes kontrollt náluk (Budapesten) csináltatod. Tudni kell, hogy nekik vannak vidéki szemorvosaik, akikkel szerződtek és akik vidéken is megcsinálják a kontrollt. Tehát itt mérlegelni kell, hogy a részletfizetés adta könnyebbség megéri-e a min 7 db budapesti utazással szemben.
    Az Optik-mednél a kedvezményt tk. fixre lehet venni. Mint írtam pár hozzászólással lejjebb, csak az nem kap kedvezményt, aki nem akar.

    Még valami. Az Interneten is elérhető "szaksajtóban" a LASIK szövődményes kockázatát elég magasra becsülik, szemben a PRK-áéval.
  • KZS74
    #885
    Csináltam egy Ár összehaonlítást, gondoltam megosztom veletek. Egy kicsit kikupálódtam de ha valaki tud hozzáadni kérem tegyétek meg. Szóljatok ha valami nem kóser, legalább tanulok is.
    http://lezeresszemmutetar.blogspot.com/

    Remélem segít mindenkinek akit érdekel.
  • lezsi
    #884
    Köszönöm,
    igen erre gondolam, tehát az ajánlónak történő visszatérítésre.
    Ezügyben nyilván lehet egyezkedni is, de az enyém most úgy tűnik már megoldódott, köszi!
  • attilaata
    #883
    Szia! én úgy tudom +4-ig simán megy, utána már betegfüggő és beteg választ. Nézesd meg több helyen.
  • Marcipáncica
    #882
    konkrétan erre a válasz: a műtét UTÁN vagy rá jogosult (ld alábbi írásom).
  • Marcipáncica
    #881
    szia.
    ...
    ez elvileg úgy működik hogy akit már műtöttek, az kap egy kis kártyát amit odaadhat olyannak aki még előtte áll. ez esetben az kap 10.000,-t utólag vissza aki a kártyát átadta, tehát "ajánlotta" a műtétet és a céget. (Elvileg ehhez még kártya-átadás sem nagyon kell, csak bemondod az ajánló nevét és kész.) Én szivesen ajánllak, azzal csak jól járok, :D de "sajnos" nem vagy erre rákényszerítve, hiszen ingyenes vizsgálatot enélkül is simán kaphatsz, csak pl. neten be kell rá jelentkezned és ennyi. Egyéb kedvezményről nem tudok...
  • lezsi
    #880
    Köszi, de azt hiszem másra gondoltunk, én a műtét árából levonható kedvezmnényt keresem, amit te mondasz, az az ingyenes vizsgálat (?)
  • mandm
    #879
    Kedvezményt az nem tud szerezni, aki nem akar.
    Regisztrálsz az oldalukon, kérsz tájékoztatót és máris kapsz. Kapsz még színes magazint, aminek a hátoldalán ott van megint a kedvezményre jogosító kupon. Ha elmész a vizsgálatra, akkor a váróban is ott vannak ezek a magazinok, még abból is kivághatod
  • lezsi
    #878
    Sziasztok!

    Optik-med -es műtéthez keresek olyat, akinek van rá érvényes kedvezménye, főleg Bp-en.

    Köszi
  • lackó030
    #877
    Szia kopkopkop!
    Olyan kérdésem lenne,hogy a pluszosokat is lehet műteni?
    Nekem az egyik szemem +6,a másik szinte tökéletes.és egy szemet is műtenek?köszi a választ!
  • Marcipáncica
    #876
    Hali. nekem akkor volt ilyen amikor konkrétan valami irritálta, pl egy a szemhéjról befele fordult kis szempilla vagy ilyenek. amúgy nekem is tök változó egyik nap ilyen, másik nap olyan. most konkrétan tök sz*r, de gondolom azért mert hajnal fél3-ig itt dolgoztam a gép előtt... bele sem merek gondolni hova vezet ez... :(
    A másik témához: mindenkinek egyéni hogy mi az amit bevállal vagy mi az amit nem. Ez számomra is dilemma, hiszen nekem legutóbb tök jó volt a vizus, 1 körüli mindkét szemre, csak dioptriában mértek 0,75-öt, és azt ígérték ha nem javul korrigálnak rajta. Gondolom mondhatom azt is hogy köszönöm jó lesz ez így, nem szükséges... de egyenlőre még nem tudom mi tévő legyek... Amúgy nekem is akkortájt van a kontrollom, talán 17-e rémlik.
  • robo01
    #875
    Ma elég furcsa a jobb szemem: eddig tünetmentes volt, de most olyan érzésem van egész nap, mintha száraz lenne, pedig könnyben úszik és a cseppentés sem javít rajta, csak az ha nem ér hozzá a szemhéj (szempillámnál fogva kifelé húzom). Lehet, hogy most jelentkezne egyfajta mellékhatása a fluconnak (20 napja hsználom). Tapasztalat?
  • robo01
    #874
    Köszönöm a hozzászólásodat, maga a logikáját értem, értettem is és jogos, de így láttatlanul hisz vidéki vagyok, nem merem azt mondani, hogy plusszos. Így nem merem az 5-szöri flucont sem csökkenteni, nehogy aztán ne legyen plusszos, csak mondjuk még a gyógyulás miatt nem tiszta (hisz még csak 16 napos vagyok) és nagyobb kárt okozzak. Úgy gondolom majd a 2 hét múlva esedékes controllon (febr. 18.) személyesen megbeszéljük mi lehet a harci-helyzet. Hisz ha tényleg plusszos, akkor későbbi flucon-csökkentéssel vagy elhagyással lehet még korrigálni.
    Egyébként kolegám most volt fél évesen és a jobb 100%, míg a bal 60%-as, és jól lát. Azt mondták neki, hogy ha gondolja megműtik ismét, de nem érdemes. Ehhez mit szólsz?
  • Marcipáncica
    #873
    hali robo01. nekem teljesen speckó volt a helyzetem, de az index fórumán olvastam ilyeneket. sőt, vannak akik saját "diagnózisuk" szerint módosítgatják (persze csak kis mértékben) a cseppentés számát. amúgy logikus is ha belegondolsz. a szteroidos csepegtetés a minuszos dioptria visszaalakulását hivatott gátolni, tehát a műtött szemet optimális esetben ezért kell csepegtetni, viszont a plusszba átfordult állapotnál nem jó ha csöpögteted, hiszen itt pont az a cél hogy a szem kicsit visszaküzdje magát minuszos helyzetbe.
    nem tudom mennyire voltam érthető. de a konklúzió: csináld úgy ahogy a doki mondja, de azért ha valamiben elbizonytalanodsz, vagy a logikád mást diktál akkor inkább hivd fel őket, vagy menj kontrollra.
  • robo01
    #872

    Köszönöm a válaszokat. A következőkre is reagáljatok légyszi. 15 naposan a PRK után telefonba azt mondta a doktornő (mivel a bal szem közelre és távolra is homályos), hogy valószínű kicsit plusszos, de ez nem gond 1 hétig szüneteltessem a flucont, majd kontrollig napi 3 csepp. A jobb esetében maradhat a napi 5. Úgy teszek ahogy mondta, Ő a doktornő. Azért ha valakivel előfordult hasonló, vagy van véleménye kérem írjon.
  • Marcipáncica
    #871
    jajj... robo01, bocsánat az előzőt elcímeztem... :S
    ...
  • robo01
    #870
    Köszönöm a reakciókat. Megnyugtattatok. Minden jót kívánok. R,R
  • Marcipáncica
    #869
    attilaata! fel a fejjel, majd behozzák egymást. sokat olvastam már hasonlót, úgyhogy nem vagy egyedül a problémával. tudod, a legnehezebb dolog: türelem... ;)
  • mandm
    #868
    Igen, nekem is volt sokáig érezhető (látható) különbség a két szemem visusa között. Mostanára elmúlt (márciusban lesz egy éve a műtétnek)
  • robo01
    #867
    Sziasztok. A véleményetekre, és tapasztalataitokra lennék kiváncsi. Jan 18.-án voltam PRK-n. Mindkét szem egyszerre (- 1,5 jobb és - 2 bal). A jobb, lencse levétel előtt és után is tökéletes mind közelre, mind távolra és panaszmentes. 1 hetes kontroll 1.25. A bal a lencselevétel után csak egy fél du.-on át szúrt (de iszonyatosan), majd két napig éreztem a gyenge szúrást. A 6. naptól teljesen panaszmentes, ennek ellenére még semmit nem alakult, maradt az 1 hetes szinten 0.80.
    Tudom türelem és pozitív hozzáállás. Az után tudakozódom, hogy a két szem gyógyulása közti különbség az gyakori, hisz a hámosodás, elvileg csak 2 nappal tartott tovább a bal szemem esetében. Szóval gyakori, hogy az egyik szem hetekkel, hónapokkal tovább hámosodik, regenerálódik és tisztul ki? Remélem a műtét jól sikerült mindkét szemen. Tehát akinek van tapasztalata e téren kérem ossza meg velem. Előre is köszönöm. Hajrá éleslátók!
  • attilaata
    #866
    Aspyrin: igen igen, nekem azt mondta az orvos, hogy UV sugárzástól védeni kell a szemet a gyógyulás során, ezért javasolt a 3-6 hónapig a napszemüveg bár nem kötelező, de javasolt Igan az amit a másik srác írt, tehát szakszavakkal: Befolyásolhatja a sebgyógyulást, hegesedést válthat ki. Engem nem zavar mert szeretek napszemüvegben lenni, de most télen kell megcsinálni hamar és akkor ha nem szereted akkor nem olyan gáz mert úgysincs nap.
  • mandm
    #865
    PRK esetén bizony kötelező, de másiknál sem árt. Az UV sugárzás nagyon le tudja rontani a szép hegesedést, amit aztán életed végéig nézhetsz, hiszen az a heg mindig a szemed előtt lesz (pontosabban a szemeden).
    Tehát, megéri "szenvedni" a napszemüveggel!
  • Aspyrin
    #864
    Köszönöm a választ!
    Még egy utolsó kérdés: egy ismerősöm mesélte, hogy fél éven át napszemüveget kellett hordania. Ez kötelező, Te is viselted?
  • attilaata
    #863
    Szia Aspyrin: Lasik kezelésem volt és a budaiszemeszet -nél csinálták. Nekem ők tetszettek a legjobban, de helyedbe mint én is több helyre is elmennék vizsgálatra és a legszimpibbeket választanám. (nekem ők jöttek be)
  • Aspyrin
    #862
    Jól hangzik! :)
    Melyik intézményben történt a kezelés, és melyik módszerrel?
  • attilaata
    #861
    Szia Aspyrin: Nekem -1.75, -2 volt megcsinálták mindkettőt azonnal (15 15 perc) és másnap reggeli kontrollról már magam vezettem haza. (bár kedvesem marha mérges volt!!) Azóta is tökéletes.
  • attilaata
    #860
    Marcipáncica: Hát szerintem is mégsem értem az égeszet. Majd valamikor megyek kontrollra és rákérdezek az én dokimnál. Meglátjuk mit mond :)
  • kaposi1
    #859
    Ha kéred akkor 100%.
    Én nem is tudtam volna másképp elképzelni.
  • Aspyrin
    #858
    Sziasztok!

    Erősen gondolkodóba estem, hogy én is "megcsináltatom" a szemeim (-1,25 mindkettő, tehát nem vészes). Szerintetek egyszerre elvégzik a beavatkozást mindkét szemre?
  • Marcipáncica
    #857
    attilaata. igen kicsit "lazának" hangzik, de (csak hogy védjem a dokit) szerintem csak nyugtatni akart, azért adta ezt elő ilyen könnyedén. elég darázós páciens vagyok. :D
    az eltérés pedig nem hiszem hogy a műtét hibájából fakad, hanem sokkal inkább a szteroid-túlérzékenységemből. tudod a műtét után egy héttel 120%-os voltam, aztán mikor jelentkezett a brutális szemnyomásnövekedés akkor romlott vissza a szemem. persze ki tudja... pont azért nehéz elképzelnem hogy a műtéttel volt a gond mert minden adat be van táplálva a gépbe...elvileg nagyon kicsi a hibaszázalék. nem?
  • attilaata
    #856
    'lekapunk még róla egy kicsit' Ez tényleg durva. Persze az orvosnak mindegy.
    Nekem pontosan elmagyarázták, hogy műtát előtt a számítógép pontosan beméri, hogy hol, mit kell 'lekapni' ahhoz, hogy nullás legyen a szemem. Műtét közben ez a számítógép irányítja a lézert. Még ha el is mozdítom a szemem, a legújabb gépek azt pontosan követik, tehát nem lehetne eltérés! És nálam nem is lett :) Nullás lettem.
    A garanciáról pedig annyit, hogy a gép az műtét előtti vizsgálatokat eltárolja és ahhoz képest a gép pontosan ki tudja mutatni, hogy az esetleges jövőbeli elváltozás, vagy probléma a lézer miatt volt-e. Ezt akár 10 év távlatában is ki lehet mutatni, pontos adatokkal alátámasztani.
    Egyébként ezeket nem magyarázzák el a legtöbb helyen. Én potn ezért mentem egy új, nem nagyon ismert helyre, mert ott mindent elmagyráztak, pedig annyit kérdeztem,hogy azt mosnták, hogy már lassan oktathatom is majd :) Olyan kedvesek voltak, hogy megérdemlik, hogy leírjam: a Budai szemészet volt a montevideo utcában.
  • Marcipáncica
    #855
    Nem nem tudták, hanem azt mondták hogy mindegyikben van, csak maximum van olyan amelyikben kevesebb. Kérdeztem hogy például melyik, kaptam is választ de elég tétova volt és bevallom nem győzött meg. Ezért kérdeztem meg itt, hátha valaki már kiderített ilyen infót, amíg el nem jutok másik patiká(k)ba is.
  • mandm
    #854
    Nem tudják a patikában????
    Tudniuk kell, hisz egy kontaktlencsésnek például csak tartósítószermenteset szabad használni, ha a lencsét is hordja. Egy gyógyszerésznek tudnia kel melyikben van és melyikben nincs.
    Ez egy szemcseppnek annyira fontos ismérve, minthogy milyen lisztből van a kenyér. Én nem mennék többet abba a gyógyszertárba!

    (Az én laikus megközelítésem, h amelyik a felbontás után csak egy hónapig jó, és nem fél évig, abba nincs tartósítószer. Márkaneveket nem tudok, már régóta nem hordok kontaktlencsét, emiatt a tartósítószer kérdés nálam már nem fontos. Szemcsepp sem kell már)
  • Marcipáncica
    #853
    Még egy kérdés: melyik szemcseppben van a lehető legkevesebb tartósítószer? A doki azt mondta sokat csepegtessek, az javíthat a szememen, de tartósítószer menteset használjak. patikában megkérdeztem, nem nagyon tudták, azt mondták mindben van, és hogy talán a refresh jobb mint a tears, de most éppen hiánycikk.
    Többiek? Valami infó?
  • Marcipáncica
    #852
    Na itt vagyok. Megvolt a 2 hónapos kontroll. Érdekes hogy úgy éreztem javult a szemem, de dioptriában rosszabbat mértek mint legutóbb. Akkor -0,25 és -0,75 volt, most pedig mindkettő -0,75. Viszont a vizus meg tök jó, leolvastam a táblát mindkét szemmel 1,0-ig. Két szemmel 1,1.
    A doki úgy zárta a vizsgálatot, hogyha nem javul a következő hónapban sem semmit, akkor "lekapunk még róla egy kicsit" hogy tökéletes legyen.
    Pffff... most nem tudom örüljek-e vagy sem. Kicsit vegyesek az érzéseim.
  • Thanatos
    #851
    nagyjából fején találtad a szöget szerintem :)
    én elolvastam azt a papírt, röviden a lényege kb az volt, hogy ez egy "orvosi, és önként vállalt" garancia, és nem jogi, illetve, nekem azt írták benne hogy 80%-ot garantálnak, ami szerintem azért nem túl optimista... :)
  • Thanatos
    #850
    Ragozhatjuk ha szeretnéd :PP

    Hát én meg pont az ellenkezőjét hallottam előtte gyk eddig csak, "hivatalos" forrásból is beszámolókból is, innen is, mindenhonnan, mégpedig hogy a 2.-3. nap az minimum kellemetlen de inkább fájdalmas lesz, szóval de nagyon is az ember orrára kötötték, sőt még a műtét előtt/után a nővérkék/orvosok is jelezték ezt , hogy igen ez ilyen lesz..., szóval fenntartom, hogy te "kissé" túldramatizálod ezt a nagy hadjáratot, még akkor is ha nagyrészt tényleg fáj és így van... :)

    Az altatót és fájdalom csillapítót én is "elfogadtam", bár ez nálam inkább úgy nézett ki hogy a kezembe nyomták, hogy ez kelleni fog... :D

    Tény amúgy, hogy én lehet nem olvastam elég optik-med szórólapot, de én ezt a 3-4 napot se olvastam sehol, max intralasikra, prk-ra mindenki mindenhol azt mondta hogy MINIMUM egy hét kiesés...

    Na de, hogy valamiben egyet is értsünk királylányom a szemfáradás nekem is stimm, meg ez a hol picit jobb, hol picit rosszabb,én ezt leginkább annak tudom be, hogy a munkám miatt elég sokat számítógépezek, főleg utána másnap, meg aznap este rosszabb a látásom, ha nagyon "leharcoltam" magam, próbálok vigyázni azért persze :)