1129
lézeres-szem-műtét
  • pantenanti
    #929
    értem köszönöm a papiron is az van hogy "erős napfénynek" ne tegyem ki a szemem de érdekelt egy tapasztaltabb ember véleménye igy nyugottabb vagyok:D
  • [NST]Cifu
    #928
    Nekem 2009 decemberében volt a műtétem. A műtét után ugye az első 6 hónapig kell nagyon a napszemüveg, de a valóban borult, esős időben azért nyugodtan mellőzhető. Ám mindig legyen nálad, mert ha kisüt a nap, akkor mindenképpen szükséged lesz rá.
  • pantenanti
    #927
    egy tapasztaltabb embert kérdeznék akinek régebben volt PRK kezelése hogy esős borult időben mennyire fontos a napszemüveg viselése?
  • pantenanti
    #926
    Nem. PRK műtét volt
  • Hegi90
    #925
    ja, és köszönöm a GYIK-eket!
  • Hegi90
    #924
    lassan -4es a rosszabbik szemem.
  • [NST]Cifu
    #923
    GYIK @ Optimum
    GyÍK @ Budai Személszeti Klinika

    Röviden:
    -18 életév.
    -A minőség sokmindentől függ, de az esély meg van rá, hogy nem lesz 100%-os az eredmény, azonban 10-ből 9-szer nincs se komplikáció, és az eredmény is bőven megfelelő.
    -Másfél dioptria alatt nem hajtják végre, tehát jó lenne tudni, mégis milyen szemüveged van.
  • Hegi90
    #922
    akkor gondolom IntraLasik-ot csináltattál.
  • pantenanti
    #921
    Optik-med nél voltam nézz utána:D elég színvonalas klinika
  • pantenanti
    #920
    Én pesten voltam idén január 3 án és 21 éves vagyok. Ott 20 éves kortól javasolták nekem. Eddig nekem minden rendben van:D
  • Hegi90
    #919
    Hány éves kortól lehet szemműtétem? Itthon milyen minőségűek érhetők el?

    21 éves vagyok, de még most is romlik néha egy kicsit a szemem, pedig már megálltam a növésben :(
  • [NST]Cifu
    #918
    Én mellőzném, de nem hiszem, hogy problémát okozna. Csak mértékkel, és ügyelj a szemedre.
  • pantenanti
    #917
    Szaisztok. Január 3 án volt PRK szemmütétem. utána hány nap mulva ihatok alkoholt?
  • kaposi1
    #916
    Nem is mondtam hogy én hiszek benne.
    Valóban ez csak attól függ milyen a monitorod beállítása.
    Nekem meg nagyon jól van kalibrálva.
    Persze annak örülök hogy a szememmel sincs semmi gond a műtét óta.
  • [NST]Cifu
    #915
    Már elnézést, de ez egy akkora humbug, mint ide Lacháza. Ugyanis ez kisebb mértékben a szemed, nagyobb mértékben a monitorod / kijelződ fényerejétől és kontrasztjától függően látod/nem látod. Még attól is függ, hogy felkapcsolt háttérfény / szobalámpa működik, vagy sötétben van a monitor.
  • kaposi1
    #914
    Pedig az 5% az utolsón nagyon jól(tökéletesen) kivehető az én monitoromon.
  • rbajanlat
    #913
    én csak a 20 15 10-et látom rajta.

    Ez valami teszt hogy sötétben hogyan lát az ember.
    Az ilyet a szemműtét javítja vagy nem tud ezen változtatni.
  • kaposi1
    #912
    20,15,10,20???,5
  • rbajanlat
    #911

    Ti milyen számokat láttok rajta??
  • PhantomAss
    #910
    nekem 10 éve volt a műtét (-7.5), emléxem h bal szemmel kb 6 hónapig rosszabbul láttam, homályosabban, duplán
    szal no para...
  • kaposi1
    #909
    Ritka nagy barom vagy öreg.
  • SNP
    #908
    Vakuljatok meg újgazdagok!
  • irmes
    #907
    Rendben, köszi a választ. Remélem a következő hetekben elmúlik ez a dolog. :)
  • [NST]Cifu
    #906
    Még nincs egy hónapos se a műtött szemed, úgyhogy ne kezdj rémeket látni. ^^

    Ekkortájt az én szemem is "elfáradt" estére, homályosabban láttam, és zavart egy kicsit az, hogy a fényforrások körül vezetéskor nagy fényudvarok jelentek meg. Kettős látásom az nem volt.

    De mindenképpen említsd meg a dokinak a következő vizitkor.
  • irmes
    #905
    Sziasztok!

    Szeptember 20-án volt PRK műtétem, a bal szemem -2.0-ás, a jobb szemem -2.25-ös volt. A bal szememet már teljesen tökéletesnek érzem, de a jobbal még problémák vannak. Ez abban nyilvánul meg, hogy reggel ugyan olyan mint a bal, de estére már egész homályos illetve megjelenik a kettős látás. Volt már valakinek hasonló? Idővel elmúlik ez? Kicsit aggódom emiatt.

    Előre is köszönöm a válaszokat. :)
  • [NST]Cifu
    #904
    Ha van egy kis időd, akkor olvasd végig a topicot, annyira azért nem hosszú. ;)

    Röviden: PRK
    Én a tapasztalatimat elég bőven kifejtettem:

    Vizsgálatról
    A műtét és az azt követő napok.
  • FrancisFrancis
    #903
    Köszönöm. Más is az Optik-Medet ajánlotta. Neked milyen kezelésed volt? Ott ugyebár két fajta van.
  • [NST]Cifu
    #902
    Majdnem mindegy szerintem. Én az Optik-Mednél voltam, de ha visszaolvasol más helyekről is általában pozitívak a visszajelzések.
  • FrancisFrancis
    #901
    Lézeres szemműtétet szeretnék. Melyik klinikát ajánljátok? Hova érdemes menni?
  • LoSA
    #900
    Haze?! Az meg mi?!?!
  • slickboy
    #899
    Hát nincs túl sok jóság! :(((
    A haze nem akar felszívódni a szememről, hiába nyomatom már 6-ik hónapja a Tobradexet, nem javul érdemben. Újraműtést se javasolják. Ha ez így marad, akkor nagy pofáraesés.
  • Thanatos
    #898
    a sportolás duma bullshit, a napszemüveg meg intralasikkal is kell, vagy beletörődsz vagy nem birizgáltatod a szemed :)
  • Marcipáncica
    #897
    A napszemüvegre egyfelől megoldás az is ha ősszel műtteted a szemed, aztán reménykedsz hogy napmentes (és szikrázó hó mentes) tél lesz.
    Nekem IL műtétem volt, túl vagyok a 6. hónapon, már nem kellene a napcsiszemcsi, de olyan rohadt erős a nap hogy mindenképp hordom. Megjegyzés: egészséges szeműeknek sem árt az UV miatt...

    Ha valakit érdekel röviden az IL előnyei: hamarabbi gyógyulás, csak pár nap kiesés (de azért arra nem lehet mérget venni hogy rögtön 1-2 nap után már pl. fullosan tudsz számítógépezni), elvileg kisebb fájdalom (de ez erősen személyfüggő, van akinek a PRK sem okoz több kellemetlenséget, van aki meg egy hétig kaparja a falat, nekem IL után kereken amig hazaértem 1-1,5 órát fájt az egész, aztán lealudtam a kötelezően előírt 2-3 órámat és mintha elvágták volna, semmi). Hátránya viszont hogy kicsivel több kellemetlenség maga a beavatkozás. Hangsúlyozom, egyáltalán nem fáj, csak több macera és kicsit hosszabb, és hogy a képzett lebeny életed végéig megmarad. Akik támadják az eljárást azok leginkább ez utóbbi miatt, mert ha nagyobb erőhatás éri a szemet (pl. légzsákot szokták minidg példának felhozni), akkor elmozdulhat vagy le is szakadhat ez a lebeny. Erről persze hivatalos eset nincs, csak rémisztgetések vannak de az elég sok.
  • mandm
    #896
    Akkor hordd tovább a jelenlegi szemüvegedet, vagy rakosgasd a kontaktlencsét reggelenként a szemedre! Micsoda szenvedés, hogy napszemüveget kell hordani fél évig, amit amúgy is ajánlanak az egészséges szeműeknek is.

    Azért azt ugye felfogod, hogy ez a beavatkozás egy műtét, nem pedig egy kozmetikai kezelés, hogy kinyomnak három pattanást az álladon.
  • LoSA
    #895
    "6 hétig semmit sem sportolhat és utána is csak fokozatosan terhelje magát!"
    "6 hónapig napszemüveg viselése kötelező! (UV védelem miatt)" - nem hordok napszemüveget soha, utálom.

    Én szeretek konditerembe járni... Gondolom így jó pár hónapot ki kéne hagynom, utána is csak nagyon lightosan.
  • Thanatos
    #894
    miért ne csinálhatnál semmit se? sportolni kb azonnal sportolhatsz ha már van rá ingerenciád (igen, az első héten nem lesz, ez tény :) ), azon kívül meg mit értesz "semmi" alatt? :)
  • LoSA
    #893
    A honlap, amit belinkeltem, valami olyasmit mond, hogy a szem duplájára melegszik, amikor is sérülhet a szem. Hát az Interlasik nem olcsó, arra nincsen nagyon zsém. A PRKnál meg egyszerűen nincsen türelmem, hogy 1 évig nem csinálhatok semmit se. Én a napszemüveget se szeretem! :)
  • attilaata
    #892
    Én az Intralasikról azt tudom, hogy az egyik legújjabb technika, nincs kés ez pozitív, de kis robbantásokkal dolgozik. Ez egy külön lézer. A többit talán érdemes egy orvostól.
  • attilaata
    #891
    Sziasztok!
    Ha kérdésetek van a Budaiszemeszet honlapján valaszolnak az orvosok. Nem gyorsak de ha kivárod akkor szerintem tök jó. Bár csak most indították, lehet, hogy ezért voltak igen lassúak. Na mindegy remélem segítettem.
  • LoSA
    #890
    Engem egyedül az tart vissza, hogy utána nagyon sokáig tart, míg a szemem úgymond meggyógyul... :(
    LINK
    Most amiket itt leírtak a PRK eljáráshoz, hát én azt nem bírnám ki! :)

    Az Interlasik eljárás meg piszok drága, valahol nagyon dicsérik, de azon az oldalon, amit meg belinkeltem, ott meg "szidják"! :) Hát most mi itt az igazság?! :)