1129
lézeres-szem-műtét
  • mark364
    #849
    köszönöm szépen a válaszokat sokat érnek;)
    mindenkinek gyors és minőségi gyógyulást kívánok;)
  • Marcipáncica
    #848
    Most csak röviden, mert meló van:
    Másik fórumon is olvastam már, hogy ez nem véletlen. Senkinek sem adják oda az aláírt papírt mint kiderült... És ez nem csak az OM-ben van így. Gondolom azért nem, mert azon van rajta hogy mekkora vizustól vagy dioptriától (?) műtenek újra garanciálisan... No meg még ki tudja a sok kisbetűsben mi volt? Nekem akkor nem volt idegrendszerem elolvasgatni... :D
  • kopkopkop
    #847
    Szia Marcipáncica, ez duuurvaaa!!
    Égen földön keresem a garanciapapíromat meg a nyilatkozatomat, és azt hittem én vagyok a hülye és elkevertem valahol....áááá, és erre jelzed, hogy nem kaptál belőle.. Szuper. Na szombaton rákapcsolok a témára. :)

    A link tartalmát ismerem, köszönöm, a klinikák összehasonlítása nagyon jó, egy azonos tartalmú linket szúrtam be Mark364-nak.

    Ijesztegetni nem akartalak, csak valóban deja vu-m volt.
    Bízzunk abban, hogy minden rendben lesz.

    Nagyon várom a jó híreket, sok sikert
  • Marcipáncica
    #846
    Szia Kopkopkop. Ne ijesztgess ezzel az azonos doki- azonos bal szemmel :DD
    Hihi... mondjuk nekem sem olyan vészes a bal, meg most mintha javulgatott is volna kicsit, már egészen kicsi a különbség a két szem között (remélem nem azért mert a jobb romlott le a balhoz :P). Holnap majd kiderül, bár a táblaolvasós vizus-mérés számomra nem igazán mérvadó. Viszont nem tudom ki hogy van vele, de a legelső szemvizsgálatnál (gépes-belenézős) érdemes mindig megkérdezni hogy milyen dioptriát mér a gép, mert ezt ugye nem kötik az ember orrára... A másik meg amit most fontolgatok, hogy azt a sokoldalas papirost amit közvetlen műtét előtt irattatnak alá az emberrel, aztán meg nagy rutinosan jól eldugják és nem adnak belőle másolatot (holott mi kifejezetten kértük is, csak a nagy izgalomban persze elmaradt), na szóval hogy abból most kérek egyet. Már csak elvből is... :D Persze lehet nyuszi leszek holnap és elmarad... majd meglátom.
    Amúgy ez a napról-napra változó látás ez tök igaz, nekem is egyik nap kifejezetten szuper (főleg ha erősebbek a fények), aztán meg elkeserítően rossz. Mondjuk sokat vagyok sz.gép előtt, sokszor éjfél utánig, és amit már észrevettem az az, hogy természetesen ilyenkor rosszabb a látásom másnap. Ezen kívül tuti hogy a fényviszonyok, és a napszakok is sokat befolyásolnak rajta, de tuti még jó pár egyéb tényező is... ki tudja? A szellemkép az szerintem az lehet amit én "homály"-nak hívok. Főleg kisebb környező fénynél, a világosabb dolgok körül észlelem. Sajnos hallottam már másoktól is, állítólag ez normális, eé al fog múlni. Hát nagyon remélem...
    (Ui: amúgy nekem Il volt, meg utána magas szemnyomás miatti visszaromlás, tehát elég eltérő a Tiédtől... kb 1-2 hete tértem vissza a "normális" gyógyulási folyamathoz)
    Ezt az oldalt, és főleg az itt található táblázatot pedig ajánlom mindenkinek aki még nem látta (bocsesz ha már volt):
    http://fizikuslany.freeweb.hu/

    Gyógyulást, kitartást és éleslátást mindenkinek!!
  • kopkopkop
    #845
    Thanatos légy már olyan nagyvonalú, hogy rám hagyod.. :)
    Szuper vagy meg minden, sőt nagyot nőttél a szememben, kicsit hősnek is tartalak, és igazad van abban, hogy egyénfüggő is a dolog.
    Mi a véleményed, ragozzuk még a témát? :P

    Most minden viccet félretéve szeretném ha megértenél.
    Kivétel nélkül minden reklámprosi, honlap, minden tájékoztatás amit olvastam, láttam, hallottam, elhallgatja azt, hogy ha az egyén érzékenyebb, akkor a falat fogja kaparni egy PRK után. Olyan szépen körbeírják, hogy hajjaj...
    Ugyanezek a reklámok azt is mondják, hogy 3-4 nappal a PRK beavatkozás után dolgozhatsz. Hmm....
    Én pl. nem ülnék be egy olyan pilóta mögé, akit mondjuk 4-5 napja PRK-ztak. Nem tudom hogy te vagy ezzel. És életemben először elfogadtam a fájdalomcsillapítót és altatót csak azért, mert a topictársak beszámolóiban szerepelt a falkaparás. És jó volt, hogy elfogadtam, és köszi a beszámolót írt topictársaknak, és igen, én is leírom, hogy arra számítson minden PRK-s hogy nagy-nagy cumi lesz. Max kellemesen csalódik, ha olyan szerencsés mint te.
    És igazad van továbbra is, egyénfüggő, hősöm! :)

    Marcipán, egy cipőben járunk, bár nekem a bal azért annyira nem rossz.
    Remélem elégedett leszel a végére, csak változik valamit, február vége az még messze van.
    Nekem pl. ma reggeltől nagyon tré lett megint a látásom. Sebaj, majd lesz valahogy, de a lényeg, hogy bízok erősen. Szombaton megyek vizsgálatra, majd beszámolok.
    A bal szememmel életlenebbül látok, na meg soxor kegyetlen szellemképes, de nem tudom miért ennyire változó. Jellemzően este látok rosszabbul, délelőtt meg még igen jól, gondolom ahogy fárad a szemem. De hogy ez a szellemkép mitől van, arra még nem jöttem rá. Talán ahogy nőnek a sejtek vissza...
    De a jobb szemem tartja bennem a lelket, az sokkal jobb, a ma reggelt leszámítva majdnem tökéletes volt.

    Neked ez a lebeny fetépéses dolog meg nem hinném, hogy para lesz, azt olvastam, h az IL meg a sima LASIK lebeny sem nő vissza teljesen sohasem, csak letapad valamennyire. Gondolom max csak olyan kellemetlenségre számíthatsz, mint az első alkalommal. Azért bízzunk abban, hogy nem kerül rá sor. Hajrá! Majd írd meg mi lett, holnap csütörtök! :)

    Marcipáncica amúgy erős deja vu-m van.
    A Szentkirályi műtött engem is, és nekem is a bal szemem rosszabb.... :(

    Mark364 melyiket válasszam kérdésére:)

    PRK esetén: Optik-Med
    Intra Lasik esetén: Focus-Med

    Nem vagyok benne biztos, de az Optik Mednél van egyedül teljes garancia de inkább nézz utána.

    További infók, amik nekem hasznosak voltak:
    http://www.lasik-prk.hu/ ebben van klinika összehasonlítás és PRK IL összehasonlítás is.
    http://viskytamas.blogspot.com/ ez pedig egy elég jó PRK beszámoló, jó részletes, korrekt.
    Meg természetesen ez a fórum nagyon hasznos volt.
  • Marcipáncica
    #844
    Mivel én csak az OM-et ismerem nem tudom hogy az esetleges többiek milyenek. Jobbak-e vagy rosszabbak nála? És úgy gondolom akárhol kérdezed is, mindenhol csak teljesen szubjektiv véleményeket fogsz hallani. Én is csak azt tudom elmondani, amit én tapasztaltam. Alapvetően udvariasak, tapasztaltak. Nyilván néha van egyféle "nagyüzem" feelingje a dolognak, meg nem igazán beszélnek az esetleges hátulütőkről...stb, de szerintem ez mindegyikre ugyanúgy igaz. Ha tanácsolhatok valamit: menj el az OM-be, nézd meg tetszik-e, beszélgess el velük és aztán dönts hogy tetszenek-e Neked, vagy inkább megnézed valamelyik másikat. :)
  • mark364
    #843
    Sziasztok!
    Valaki segítsen legyenszíves abban, hogy melyik cégnél végezzem el a műtétet. Optik-med en gondolkodom, csa nemtudom hogy jó választás.
  • Marcipáncica
    #842
    ...több hét stagnálás után MINTHA javulna... (??)
    csütörtökön kontroll, nagyon kíváncsi vagyok. drukkoljatok :)
  • Thanatos
    #841
    hát én is hímnemű vagyok, bár ez etéren nem tudom mennyire számít... :D
    mindenesetre én is a fájdalom mentesek táborát gyarapítom, szóval ez szerintem, tényleg nagyon egyéni, ki így ki úgy viseli, mindenesetre szerintem kár ezen parázni, ha az ember már rászánja magát a műtétre, onnan már kibírja ezt is :)
  • Thanatos
    #840
    Igen, ezért nem mondunk olyat, hogy "tuti elő is fog fordulni, és nagy-nagy cumi lesz" mert ez nem így van, egyén függő, kinek ilyen, kinek olyan, ember és szervezet függő...
    Az meg hogy ki mire készül, pesszimizmus/optimizmus kérdése, és mindenki eldönti magának melyik fekszik neki :)

    Sokkal jobban mint az elején, most elvileg 125% két szemmel, nekem úgy a 10. nap után kezdett el rohamosan javulni, és csökkenni a fényérzékenység, monitor előtt is egész sokáig bírom már, szal lekopogom de nekem eddig pont mint a "reklámban" :)
  • Marcipáncica
    #839
    Sziasztok!
    Kopkopkop köszi a bíztatást, lassan 2 hónapos leszek, pár nappal ezelőtt még mindig hasonló volt az állapot a legutóbbi kontrolléhoz, azaz életlenebb bal és egész éles jobb szem. Ha február végéig nem javul
    a helyzet, akkor újraműtés lett beígérve. Állítólag egyszerűbb (meg rövidebb is) mint az eredeti, mert most már nem vágják körbe a lebenyt, meg vákumoznak csak felszedik a letapadt lebenyt, de engem ez annyira nem nyugtat meg, hiszen ez is elég durván hangzik... hiszen már elvileg letapadt... egyszerűen csak feltépik??? Jobb bele sem gondolni, súlykolom magamba hogy lesz ez még élesebb is és nem kell a műtét!! remélem bejön! :D
    A doki-ajánlást megköszönöm, de sajnos ezen már túlvagyok, jelenleg teljesen a Szentkirályi Béla doktorúrhoz "tartozom", a szemnyomás gondok után úgymond kisajátított. Amúgy előtte több dokinál is voltam az OM-en belül, és nekem a Sipos doktornő volt a legszimpibb. (Akit ajánlottál, őt pont elkerültem.)

    A fájdalom témakörhöz:
    Találkoztam olyan (hímnemű) PRK-ssal, aki műtét után saját bevallása szerint egy hétig a falat kaparta, és ki sem tudott jönni a lesötétített lakásból, de olyannal is akinek egyáltalán nem fájt, csak másnap kicsit könnyezett a szeme... mázlista :D
    Nekem a fájdalommentesnek kikiáltott IntraLasik után is sikerült egy jó kis zúzós cca 2 órát kikapnom, legszivesebben kikapartam volna a szemeimet míg hazaértünk, aztán az altató és fájdalomcsillapító + alvás kombó után mintha elfújták volna. Szóval ahány ember annyi féleképpen reagál a műtétre. Ha az ember a rosszabbra készül, max kellemesen csalódik. :P
  • kaposi1
    #838
  • mandm
    #837
    Fényudvar sem nagyon volt. Monitor előtt dolgozom, akár napi 12 órát is. Ez stabilan azért 3-4 hét múlva ment. De tk. egy-két hét után már nem volt semmi zavaró. Az elején a jobb szememet mintha egy árnyalatnyit gyengébbnek éreztem volna, bár a havi kontrollokon mindig mindent elolvastam (én Szekszárdra jártam kontrollra).
    Most már nem is figyelem. Lehet, hogy nincs is különbség.

    Az ember szépen elfelejti az egészet. Nem kell a kontaktlencsével foglalkozni (maradt még egy bontatlan pár), nem kell a szemüveggel szenvedni. Csak nézek a világba élesen. Persze estére most is lel tud fáradni a szemem, de nincs az a száraz, viszkető érzés. Nincs az, hogy azonnal ki kell venne a lencsét. A végén nekem egyszerűen besztrájkolt a szemem a lencse ellen (majd húsz évig viseltem).
    Szerintem, így most a szememnek is jobb.

    Szóval, előre mindenki. Végig kell csinálni, de megéri!
  • kopkopkop
    #836
    Szia M&M!

    Mesélj, mint ügyeletes rangidős, hogy ma hogy látod a dolgokat? :))
    Pl. arra lennék kíváncsi, hogy időben meddig élesedett a világ, meg kb időben mikor állt be teljesen, mikor tűnnek el a fényudvarok, illetve hogyan látsz most a megítélésed szerint.

    Köszi, üdv
  • kopkopkop
    #835
    Szia Thanatos.
    Jó neked, de nekem meg nem volt jó. :)
    Mindenesetre készüljön mindenki a rosszabra sztem, max kellemesen csalódik.

    Most vagyok kicsit több mint 2 hetes PRK-s és most ma vettem észre, hogy kegyetlen jól látok így nappal. Hú, ha ilyen maradna.... 21-én lesz a következő vizsgálatom, na majd kíváncsian várom az eredményeket. Vannak még kisebb zavaró dolgok, de sebaj. Reggel még sötétben ott volt az a fényudvar a szembejövők refije körül, meg estére csak kifárad a szemem úgy vettem észre, a szellemkép különösen este zavaró a fényeknél, de most a délelőtti látásom hú meg ha. Kb olyan mint 3 hete szemüveggel. Kezdek egyre optimistább lenni. A műkönny sem igazán kell, ha eszembe jut, csak akkor használom max naponta 1x. A Flucon meg szigorúan betartom, a telóm mindig csörög ha csepegtetni kell.
    Olvastam itt a fórumon, hogy a szemcsepptől egyes topictásaknak keserű lett a szájízük. Jelentem nekem is keseredik néha! Sebaj, mindent a látásért. :P

    Neked hogy áll most a látásod? Hogy érzed?
    Kíváncsi vok, mert kb. olyan 2 héttel előbbre jársz mint én. :)

    Üdv mindenkinek
  • mandm
    #834
    Nekem inkább a reggel volt nehéz kinyitni a szemem. Szinte letapadt (gondolom a hám nem alakult ki rendesen még, vagy éjszaka száradt ki nagyon a szemem), de ez még hetekkel a műtét után is tapasztalható volt. Nem fájt, csak nehezen akart elindulni a szemkinyitás. Emlékszem, mindig nekigyürkőztem és szinte nekifutásból nyitottam ki szemem.
    Ez ma már a múlté (tavaly márciusban volt a PRK-m)
  • Thanatos
    #833
    hát itt a másik ellenvélemény se, nekem még kellemetlen érzés se volt műtét után (dec 14.én műtöttek prk-val), nem hogy fájdalom vagy cumi..., egyedül fényérzékenység volt, de addig meg hangoskönyvet hallgattam és annyi, igaz doki is mondta, hogy én esetem nem átlagos hogy ennyire nem volt semmi kellemetlenség (ja és 0 fájdalom csillapítót vettem be...), de ettől még nem biztos amit állítasz... :)

    alvás meg annyira nem volt gond, hogy egy két nap után már túl sokat aludtam és amiatt nem voltam álmos sose kb... :D

    amúgy 4. kontrollon nekem 0.7es vizusom volt mindkét szemre, ami a dokinő szerint 80%-os látás két szemmel, most pedig 0.95 egyik és 1.0 másik szemmel, két szemmel meg 125%

    nekem műtét után ami a legzavaróbb volt (még a mai napig is amúgy), hogy monitor használattól sokkal hamarabb elfárad a szemem mint anno, pedig nem igazán vagyok már fényérzékeny :),de mondjuk ez is javul hétről hétre szerencsére :)
  • kopkopkop
    #832
    Szia!

    Nem mondtam én, h fáj. De folyamatosan zavart, irritált, és nem láttam jól, nem aludtam jól na az nagy-nagy cumi volt. :)

    És igazad van, változó, mert engem pl. a fény nem zavart különösképpen. Meg most sem.
    Azért irigyellek, h nem vetted fel egyáltalán.... :)

    Hali
  • mandm
    #831
    " nagy-nagy cumi lesz"
    Már akinek! Többünknek és köztük nekem sem volt cumi. Közvetlen a műtét után nekem erős könnyezésem volt (fájdalom semmi). Ez elmúlt kb fél óra alatt.
    Maradt a fénykerülés, de fájdalom csak elenyésző. Mivel előre féltem, bevettem egy db Cataflamot, majd többet már nem. (azt az egyet se kellett volna).
    A fény zavart egyedül, emiatt csukott szemmel feküdtem két napig (jól esett, amúgy is egy kicsit kikapcsolni)

    Szóval ez is minden változó!
  • kopkopkop
    #830
    Marcipáncica.
    A pozitivitás bejön tutira! Be kell jönnie!
    Kívánok a továbbiakban problémamentes gyógyulást és jó látást.
    Az OM-ben pedig ha módod van rá, akkor a Máthé doktornőt kérd. Gondolom többet nem tud mint a kollegái, de olyan türelmes és empatikus, hogy hajjaj. A pozitív gondolkodásban tuti segíteni fog.
    Kitartás!
  • kopkopkop
    #829
    Szia lackó030!

    A cégek honlapján lévő teszt kitöltése esetén ingyen van a vizsgálat a legtöbb helyen. Nekem az Optik-Med.hu-nál volt. A teszt után meg úgy is képbe kerülsz, hogy a te bajodat meg lehet-e műttetni. Ezt a vizsgálaton meg egyértelműsítik tuti biztosra, a doki részletetes felvilágosítást ad.

    A beavatkozás (PRK) az optik-Mednél 268 ezer forint a két szemre. És ne higyj a reklámnak, nem csak "előfordulhat idegentest érzés, fényérzékenység," stb hanem tuti elő is fog fordulni, és nagy-nagy cumi lesz. Élvezni biztos nem fogod, ez tapasztalat. Életemben először vettem be altatót. Ez nem némi irritáció, meg idegentest érzés, fényérzékenység apukám....hja persze, így jobban hangzik, mintha azt írnák: szo**i fogsz öreg mint a torkos borz! Belelapátolunk egy teljes vödör homokot a szemedbe, potyogni fognak a könnyeid, elmúlik a szorulásod és az aluszékonyságod, stb, de túléled és no para, eddig mindenki túlélte. :)

    Én hnap leszek 2 hetes PRK-s, és ezúton köszönöm minden topictársnak az eddigi infókat, mert ha nem olvaslak Benneteket, akkor eléggé kétségbe lettem volna esve. Ugye a reklámban a PRK után 3-4 nappal munkába lehet állni. Hja biztos, főleg ha operaénekes vagy. Reálisan vszont kell a 6 nap minimum, ez a saját tapasztalat, feltéve ha minimálisan is de kell a szemed a munkához, vagy bejáráshoz.

    Most 2 hetesen sem látok tökéletesen élesen, az egy hetes vizsgálaton 0,85 és 0,95 vízusom van, és az első hét kifejezetten szar volt, azóta összességében folyamatosan javul, de néha romlik is egy fél nap erejéig. Ezt sem reklámozták túlzottan. Ettől függetlenül valóban szemüveg nélkül vagyok már a műtét után ezt el kell ismerni! :) Jó, nem mindig látok élesen, de szellemképesen kissé, viszont azért csak szemüveg nélkül.

    Az eredeti dioptriám -1 és -2 volt, hozzá -1 és -1 cilinderrel cilinderrel.
    Most nem kell szemüveg, a két szemmel sztem elég jól látok távolra, a közellátásom meg nem romlott igazából, talán az első pár napban volt érzékelhető némi kis romlás közelre, de akkor amúgy se sokat akartam nyitogatni a szemem. :)

    Remélem még élesedni fog a világ, és bejön a teljes éleslátás, mert nagyon kellene..

    Majd még írok és ha van kérdés akkor szívesen válaszolok.

    Sziasztok
  • mark364
    #828
    uhh:S:S
    minél hamarabbi és gyors gyógyulást kívánok!
    remélem minden rendben lesz.
  • lackó030
    #827
    Sziasztok!
    Olyan kérdésem van,hogy milyen szemet lehet megműteni?Mennyibe kerül egy vizsgálat?
  • Marcipáncica
    #826
    Még valami, találtam pár angol nyelvű fórumot ahol pont ezt a szteroid-érzékenységet taglalják. (akit érdekel)
    http://www.dryeyezone.com/talk/showthread.php?t=831
    Azt írja az emberek 4%-nál fordul ez elő. Oké, az nem túl sok, de akkor ha már 100-ból 4-nél előjöhet ez a probléma, nem kellene sürübben mérni a szemnyomást mindenkinél amikor Tobradex-et vagy hasonló szereket írnak fel nekik?
  • Marcipáncica
    #825
    Na igen,főleg így hogy "Steroid Responder" vagyok.
    Számomra ami most kérdéses, hogy vajon vissza fog javulni az emiatt leromlott bal szemem még? Vagy már ezt ne várjam? És ha visszajavul vajon milyen időtartományban? napok,hetek, hónapok? tök jó lenne ha valaki tudna valami példát erre, mert most egyenlőre nem tudom miben bízzak, vagy reménykedjek. A dokik azt mondták hogy elvileg a szemnyomás miatt romlott le, és ha az rendbe jön akkor a látás is rendbe fog jönni. ez tuti? vagy csak ez is amolyan általános tapasztalat? mert azokban már nem nagyon bízom.. :(
  • mandm
    #824
    Sajnos a szteriod első számú mellékhatása a szemnyomás emelkedés.
  • Marcipáncica
    #823
    Sziasztok!
    Örülök hogy megtaláltam ezt a fórumot. Tegnap volt 4 hete IL műtétem az OM-ben, és nem igazán úgy alakult minden ahogyan azt vártam. Leírom nagy vonalakban hátha van olyan akit érdekel, esetleg okul belőle és jobban odafigyel a jelekre nehogy hasonlóan járjon mint én...
    Szóval műtét megvolt, 1 naposan 0,9 és 1,0 vizus. Bevérzett jobb szem. Első héten a "normálisnak" tekinthető homály, és közellátási problémák. Az igért 2-3 nap utáni munkaképes állapothoz képest, én még a 5-6. napon is nehezen láttam a monitort ami nem gáz, ha előre mondják és az ember így készül munkailag. Persze ez csak apró bosszúság már a mostani dolgok fényében, mivel akkor még egész jó volt a szemem... Egy hetes kontrollon 1,25-ös vizust mértek mindkét szemen, és normális szemnyomást. Utána viszont a bal szemem érezhetően romlani kezdett, és az éjszakák egyre horrorisztikusabbá váltak. A romlás zavart, de mivel olvastam több helyen hogy a Tobradex miatt ez előfordulhat, próbáltam nem túlságosan ráparázni. Az éjszakai szemszárazság viszont tényleg ijesztő volt. Éjjelente cca 3 óránként arra ébredtem hogy a szemem kvázi hozzáragadt a szemhéjamhoz, 1-2 perces csepegtetés/áztatás után tudtam csak lassan kinyitni, reggelre pedig a jobb szemem teljesen bedagadtnak éreztem. Kb 3 hetesen felhívtam a klinikát hogy eléggé leromlott a bal szemem, ez nomális-e, mire mondták hogy menjek be előbb pár nappal az "1 hónapos" vizsgálatra. Marha nagy mázli volt. A szemnyomásom J:38 és B:30-as volt, a szemgolyóm a doki szerint kőkemény. Vizus: J:0,9 B:0,65.
    Érzékenyen reagáltam a szteroidra, ezért volt a drasztikus szemnyomás növekedés. Mivel a jelek (fejfájás, szemromlás, keménynek érzett szemek) egyike sem volt kibírhatatlan, vagy drasztikus, és az egy hetes kontroll sem adott gyanakvásra okot, ezért nem is feltételeztem hogy ennyire nagy baj lehet.
    Kaptam szemnyomás csökkentő cseppet, rögtön cseppentettek is, 1 óra múlva kontroll. Lement a szemnyomás normálisra. Másnap Tobradex+ szemnyomáscsökkentő reggel és este. 2 napra rá kontroll. Kis kanyar után a Főorvos úrhoz kerültem.
    Elhagytuk a Tobradexet. Kérdeztem hogy ez nem lehet baj? "A kisebbik rosszat kell választani." ... :(
    A szemnyomás csökkentőt utána még 4 napig csepegtettem. Most van az első nap hogy elhagyhattam. Most már csak műkönny van, és csütörtökön kontroll. Hát ha ezt előre tudom, biztosan nem vágok bele újra. :(
    A látásom még mindig olyasmi mint az utolsó kontrollon volt. Kicsit félek hogy mi van ha nem javul vissza. Attól is félek hogy mi van a csütörtökig felkúszik a szemnyomásom, most már a legkisebb furcsa érzésre (pl. ha szorít a fejem, vagy fáradt a szemem) is azt vizionálom hogy a szemnyomásom magas lehet... szóval tele vagyok idegességgel.
    Hát ez van. Próbálom a pozitív gondolkodást sulykolni magamba, csak néha nagyon nem megy...
    Remélem nem jár sok ember így...
    Mindenkinek szép estét, és éleslátást!
    Nóra - Mc.
  • McLeo
    #822
    kissiren: Én informatikusként melózok és 1 héttel a műtét után már melóztam + én 5-6 nappal utána már kocsit vezettem. De ez szervezetfüggő. Melóhelyen készítsd fel őket, hogy mi lesz és 1,5 hétre kiveszel szabit, betegszabit és remélhetőleg már előtte menni is fogsz.

    Az utcán kötelező. Én még borús időben is hordtam(még hóesésben is:P), de meg is lett az eredménye: -7,5ről műtöttek és tökéletesen látok azóta is.

    Üveg kiszűri az UV sugárzás nagy részét. pl én egy olyan helyen melózok, ahol a 4 falból 3 üveg. Bent csak akkor hordtam, amikor zavart a fény(mivel napszemcsit hordasz, ezért elég rendesen el fog szokni a szemed a naptól és amint kisüt a nap, már érzed, hogy hunyorognod kell)

    Napszemcsinél ne azt nézd, hogy milyen divatos, hanem, hogy ÓRIÁSI legyen!:) Olyan gengszteres:) lényeg, hogy semmiképp se süssön be mögé a nap. Amúgy most télen van egy csomó márkás napszemüvegnél leárazás érdemes karácsonyra kérni egy drágábbat. Ha olcsót veszel, pár száz forintért bemérik a legtöbb optikusnál az UV szűrés szintjét.

    Aki az OPTIK-MED hez megy, az írjon nekem, némi kedvezményt tudunk intézni, azaz mindketten jól járunk.
  • mzprox
    #821
    azelső kérdésre nem tudok a válaszolni, a második sok mindentől függ: milyen beavatkozás, milyen meló elvileg pár nap után is lehet menni dolgozni, én prk után kb két hétig nem sokat láttam, de az enyém nem szokványos eset volt.
    Ablaküveg szűri az UV nagy részét, tehát bent nem kell napszemüveg
  • kissiren
    #820
    Sziasztok!

    Az orbidentről tud valaki valamit mondani?
    Műtét után mennyi idő múlva lehet dolgozni?
    Csak az utcán kell napszemcsi?
  • Zsanna30
    #819
    Sziasztok!

    Én az Optimumnál voltam másfél éve zyoptic-on és teljesen rendben van minden, azóta is tökéletes a látásom. A legjobb döntésem volt, hogy elmentem. Sajnálom, akinek nem így alakult, de azért szorítok, hogy mindenkinek javuljon és a lehető legjobb legyen a látása, mert az nagyon nagy öröm.
  • mzprox
    #818
    Én optimumnál voltam fél éve.. nem mondanám, hogy elégedett voltam/vagyok az eredménnyel bár még javul(gat).
    Állítólag az én hibám.. mármint a szervzetemé, hogy így reagált a kezelésre. PRK volt, műtét utáni hétem 30-40%-os volt a látásom (nem tudtam elolvasni semmit, se közelről se távolról) és ez hónapok után lett 90-100 (a táblaolvasás szerint), a szellemképes látás maradt, de mostanában azért tapasztaltam javulást.. szóval hátha lesz még jobb is..
    mindenesetre nem bántam meg a dolgot, de azért jobb lett volna ha olyan simán megy mint ahogy egyesek írták: pár napra a műtét után 120%-os látás stb.. :)
  • Ratmusic
    #817
    elég az uv szűrős is. amire figyelj, hogy ne láss ki a napszemüveg alatt, fölött, mellett.
  • hdani99
    #816
    Sziasztok! én most decemberben megyek az optic-medbe megműttetni a szemem!
    Nézem itt is a hozzászólásokat... várom már!!!
    Abban kérném a segítségeteket, hogy milyen napszemcsit vegyek műtét utánra? milyenek a kritériumok? alap az uv szűrés, de kell e sötét lencse vagy polarizált lencse?
  • Ratmusic
    #815
    sziasztok
    én tavaly februárban csináltattam mindkét szememet az optik mednél a bécsi úton. anno én is kaptam tőlük két ajánló lapot, amivel ha vkit beajánlok hozzájuk, visszakapok 10 ezret. gondoltam, ha vki úgyis szemműtét előtt áll, akkor felezhetnénk.:)
  • styirieux
    #814
    Sziasztok,debreceni árat tudok nektek mondani PRK 110/ szem Lasik 290 a 2 szem ebből adnak most karácsonyra 15% kedvezményt.(www.orbident.hu)5000 ft az alkalmassági vizsgálat és egy éven keresztül ingyenes akontroll illetve ha nem vagy elégedett az eredménnyel és lehetséges a műtét akkor újra műti a szemed ingyen,és itt megmondja becsülettel a doki ha nem javasolja a műtétet(nem a lehúzásra megy mint sok helyen olvastam) Akik messzebbről jönnek azoknak van hogy egy nap alatt megvan a vizsgálat és a műtét is,hogy ne kelljen sokat járkálniuk.Nekem 2 éve volt PRK műtétem már sok barátom megcsináltatta és 98% tökéletes a szeme, 1 embert műtött újra közülük és neki is nagyon jó lett szóval csak ajánlani tudom mindenkinek.
    Kis csapattal dolgozik ,de mindegyik szakember és tudja a dolgát.
  • kaposi1
    #813
    Én is visszakaptam 75 ezret, csak nem onnan.
  • Jacky
    #812
    Az a gond, hogy csak akkor javasolt a műtét, ha mar egy ideje nem romlik a szemed.
    Egyebkent 260k körül van 2 szemre az ár.
    Én a Saint James-nél csináltattam, akkor volt egy akciójuk, ha otp-s egészségkártyáról fizeti vki, csak 245k volt.

    Ha valaki a Saint James-nél szeretné csináltatni, szóljon előtte nekem. Ha beír ajánlónak, visszakapok 15k-t :)
  • mandm
    #811
    Nézz körül az egyes klinikák honlapján: Optik-med, stb
  • kamilla6666
    #810
    Sziasztok!
    Én csak érdeklődni szeretnék, hogy nagyságrendileg milyen árban van egy ilyen lézeres szemműtét (-3,5-es mindkét szemem).
    Sajnos nagyon kicsi korom óta szemüveget viselek, és lassan, de folyamatosan romlik a szemem.. ezért gondoltam a műtétre, de fogalmam sincs, milyen árban van, ki tudnám-e egyáltalán gazdálkodni..
    Előre is köszi a segítséget!