1129
lézeres-szem-műtét
  • Carbonzo
    #1009
    Az én műtétem az OM-ben volt és nagyon elégedett vagyok. Mióta én is lézerkezelt lettem, és megemlítem, azóta egyre több emberről kiderül, hogy sokan vagyunk. Egy fiatal lány mesélte, hogy őt Debrecenben műtötték 21 évesen és pluszos volt. Nagyon gyorsan visszaalakultak a dioptriái. Így később a Focusmedhez fordult, akik nem végeztek újabb műtétet rajta, mondván 21 évesen sem kezelték volna meg. Ők már korrektek voltak vele és felvázoltak a következményeket, okokat. Akadnak kivételek. Szerintem fordulj a focusmedhez vagy az optikmedhez! Ha ők nem javasolják, akkor én nem vágnék bele. Ez már a te döntésed.
  • kaposi1
    #1008
  • oroszisti
    #1007
    Sziasztok!
    Idén jelentkezek a Rendőrtiszti Főiskolára és szemműtétet szeretnék ,nehogy gond legyen a szememmel. Melyik orvoshoz és hova érdemes menni Budapesten ? Meg azt olvastam h fiatalon plusszos szemet nem műtenek , ez igaz , mert akkor letehetek a Rendőrtisztis dologról ...
  • lea1
    #1006
    Sziasztok!

    Nekem 2000-ben volt mindkét szememen a lézeres LASIK szemműtét. A bal szemem: -11.0D-ás a jobb szemem -7.5D-ás volt plusz cylinder. A műtétet követő másnap a kontrollellenörzésen már mindkét szemem -6.0D-ás volt. Nekem is kellett naponta többször csepegtettnem, sötét szemüveget viselnem, olvasni utcára menni emelni tilos volt. Csak a lesötétitett szobában lehettem. A fájdalom a műtétet követő 2 napon megszünt. Hányingerem volt amig a fejem meg nem szokta hogy a drioptriám csökkent. A szemem teljesen 100%-an jo tökéletesen látok vele. Azt mondták lehet hogy a műtét után kb 5-év mulva visszaromolhat. Már 12-év telt el és minden ok. Merjetek nyugodtan belevágni.
  • hepiendre
    #1005
    Hello!

    A hét elején voltam vizsgálaton az Optik-Mednél, február elején lesz a PRK műtétem. A doktornő valami anatómiai eltérés miatt nekem ezt az eljárást javasolta. Azt mondta, a 120%-os látásélességre is jó esélyem van. Nekem pozitívak a tapasztalataim, sokan voltak ugyan a váróban, de nem kellett öt percnél többet várnom.
    Szóba elegyedtem egy fiatal párral, a srácnak 2 hónapja volt a műtéte és nagyon elégedett, amikor kijött a kontrollról, megkérdeztem és mondta, hogy 125%-os a látása, nagyon lelkes volt.
    Már várom a kezelést, szemüveges vagyok (-4 dioptria, -0,5 cilinder) és már nagyon elegem van belőle, folyton bepárásodik, akadályoz a sportolásban, stb.
    Minden kérdésemre válaszoltak, kaptam tájékoztatókat, Nektek van még valami tippetek a tapasztalatok alapján, amire érdemes odafigyelni a műtét előtt/után?
    A kezelés után majd én is leírom a tapasztalataimat!
  • RongytigriS
    #1004
    Szervusztok!

    Idén január 17-én jár le az egy évem a szemműtétem óta. Az Optikmednél műtöttek PRK-val (féltem a vágástól), -2,5 és -2.75 dioptriával és magas cilinder értékekkel. Tökéletes alany voltam a vizsgálatok alapján, tökéletes látást ígértek.

    Jelentem az eredményem egy év után felemás.

    A bal szemem nagyjából rendben van. <<Apropó, érdekesen mérik a látást, mert az egy sorban lévő három karaktert ki tudom silabizálni, viszont összefüggő szöveg olvasásánál (karakterek szorosan egymás mellett) baj van.>>

    A jobb szemem problémás. Már azonnal a műtét után gyengébb volt, a kontrolloknál kezdetektől fogva jeleztem, hogy jóval gyengébb, amit méréssel igazoltak. Azzal biztattak, hogy bármi megtörténhet - marad így, jobb lesz, rosszabb lesz. Hát kb. maradt úgy.

    Nem vagyok elégedett, mert nem ezt ígérték, nem erre számítottam!
    Szerintem -ez csak fikció- rossz adatok alapján műtötték a jobb szememet, ez az oka a kezdetektől fennálló tökéletlenségnek.

    Pár dolog:
    Nagy kamu, hogy sohasem kell többé szemüveg a műtét után. Az ismerősi körömben több embert ismerek személyesen, aki újból szemüveges a sikeres szemműtétje után. Ez rizikó, benne van a pakliban.

    Továbbá azt tapasztaltam, hogy minden szemműtét egy egyedi eset. Csak a saját szerencsén múlik, hogy mi a végkifejlet. Az orvosok megteszik, amit tudnak, a többi lutri, ők sem tudják, mi lesz. Ez rizikó.

    Az Optikmedes doktornők stílusa eltérő, a kontrollok alapján csak egyszer volt szerencsém az arrogáns nénihez, hála, a többiek kedvesek, csak semmi biztosat nem tudnak, nem mernek mondani.
    Magyarul mindennek és ezek ellentétének is van esélye...

    Mindenki gondolja át, akár tényleges sasszemet "kaphat", de akár csalódás is lehet a vége. Min múlik? A lutrin...
  • kaposi1
    #1003
    Lasik
  • kaposi1
    #1002
    Nekem is Lasek műtétem volt.
    Anno sokat írtam róla itt.
    Na meg arról a bizonyos (fényudvarról) ill. hogy nekem szerencsére soha nem volt ilyen tapasztalatom.
    Könnyen visszakeresheted ha a lap alján a keresőbe beírod: Lasik
  • kaposi1
    #1001
  • pajty
    #1000
    Nekem december 20.-án volt a műtétem ( LASIK ) Debrecenben az Orbidentnél !
    Az előzményeimről annyit, hogy kisgyermek korom óta szemüveget viselek, mely erősen +os ( +5.5D ) volt ,mely 25-30 éves
    koromra feljavult +3.0D közelébe, azóta viszont lassan újra romlani kezdett ( most 48 vagyok ).
    A műtét előtt +4.75D -t használtam távolra, és +5.5D -t olvasáshoz, de kicsit már gyengének éreztem mindkettőt !
    Azért vártam eddig a műtéttel, hogy a 40-es életévek közepére tehető viszonylag gyors romlás után egy talán már kissé stagnáló
    állapotban történjen, így stabilabb a hatás. A szemüveg viselése nekem egyébként nem volt nagy teher soha, inkább pár éve az
    kezdett zavarni, hogy az esztétikai okokból választott vékonyított lencsék torzítanak a szélük felé, és ez szerintem generált
    nálam egy kis fejfájást és valami szédülős féle érzést néha.
    Kék szemű lévén ( fényérzékenység ) egyébként nappal szinte mindig erősen sötétített szemüveget viseltem, és ebben mindig
    is tökéletesnek éreztem a látásomat a viszonylag magas dioptria ellenére is ! 30 éve hivatásszerűen járművet ( nem is kicsit ! )
    vezetek Európa útjain ( bő 2 millió km ) balesetmentesen , és soha nem éreztem olyat, hogy a látásom kicsit is korlátozott volna !
    Nos tehát 20.-án délután megtörtént a műtét. Azt nem mondom, hogy fájt, de nem kellemes a vákuumos szerkentyűvel a
    lebenykészítés az biztos. Este amikor kiment az érzéstelenítés, na az is elég kutya volt, de reggelre egész elfogadható lett.
    Olyannyira, hogy reggel a kontrollra már én vezettem Debrecenbe ( kb 70 km ) és természetesen szemüveg nélkül :-) !
    Egyébként a Doktor úr azt mondta, nem biztos hogy teljesen ki tudja nullázni a szemem, de ezt tudtam én is, és nem is ez volt
    a célom inkább csak az, hogy jól visszavegyünk a dioptrián !
    Ez olyannyira sikerült, hogy jelenleg ( 3 héttel a műtét után ) csak az apró betűk olvasásához érzem szükségét egy kb
    +1.0 - 1.5D-ás olvasószemüvegnek ! Az egyéb tevékenységekhez nem kell szemüveg, csak szoknom kell még hogy mindent
    mintha kicsit kisebbnek látnék, de tisztán és élesen, úgy mint régen a szemüvegben !
    Egyetlen dolog van ami egy kicsit árnyalja a képet, ez pedig az éjszaka, ill. a sötétség. A műtét előtt nagyon szerettem éjszaka
    vezetni mert kitűnően láttam, (persze egy jó minőségű szemüvegben) !
    Most azt tapasztalom, hogy a fények szóródnak kenődnek kicsit, messze nem olyan élesek és kontrasztosak mint régen voltak,
    továbbá olyan mintha egy picit homályos üvegen át látnék mindent, és ez nem jobb akkor sem ha felteszek egy +1.0D-s
    szemüveget, tehát ezek szerint nem dioptriahiányról van szó, vagyis ez szemüveggel nem javítható. Ez jelenleg aggaszt kicsit,
    bár mintha csökkenő tendenciát mutatna ez a tünet. Végtére is még csak 3 hete volt a műtét. Nem annyira vészes dolog ez
    ( ha igy maradna azzal is együtt lehetne élni - valamit valamiért alapon - ) , de ha később feltisztul ez a kis homály, és eltűnnek a
    fényudvarok, kenődések, akkor csipetnyi kétségem sem marad, hogy jó döntés volt a műtét.
    Ha valakinek van tapasztalata ezzel a "feltisztulási" folyamattal, annak időtartamával szívesen olvasnám hozzászólását itt !
    Mindenkit üdvözlök, és mindenkinek jó LÁTÁST kívánok !
  • rybizli
    #999
    @ CIFU: Megbocsáss de pajzs nélkül hegeszteni szerintem nem lehetséges :) A kérdésem nem ez volt.. de azért köszönöm majd magam utánajárok .. Szépnapot !!
  • bezke
    #998
    Hali.
    Nekem 2012.12.07.-én műtötték prk-val /11. napja/mindkét szemem, előtte -2es-ek voltak.A kérdésem az lenne, hogy a bal szemem már tökéletesen éles, a jobb szememmel napok óta homályosan /kettősen/ látok és már nagyon aggódok. Ma felhívtam a klinikát és azt mondták, hogy valószínűleg a hegesedés okozza. Tudnátok erre esetleg valamit mikorra múlhat el.
    Köszi.
  • Encara
    #997
    Sziasztok!
    Van egy teljesen bontatlan Tobradex szemcseppem. Kell valakinek?
    Tatabányán lakok, a környéken lakóknak tudnám odaadni.
    Üdv: Encara
  • kaposi1
    #996
    Három éve nekem szintén életem legjobb döntése volt, de az Optimumnál.
  • PhantomAss
    #995
    nekem pontosan 10 éve volt a műtétem az OM-nél,prk, semmi gondom azóta sem (kopp-kopp)
    -7.5-ös volt a szemem
    a tesóm most megy hozzájuk műtétre
    én ajánlom mindenkinek mert néhány év alatt behozza az árát,és nem kell hemüveggel/lencsével vacakolni, bátran lehet sportolni
    sztem életem egyik legjobb döntése volt hogy megcsináltattam
    (mondjuk én a műtét utáni 3 napon majd be***tam annyira fájt a szemem)
  • 2XP
    #994
    Időközben nekem is megvolt a műtét, így bővíteném a személyes beszámolók sorát. A műtét egyáltalán nem fájt, maga a beavatkozás mindennel együtt 10-15 perc lehetett, ami nagyon gyorsan eltelt. Érdekes módon még a felső hámréteg eltávolításából sem érzetem semmit, még nyomást sem. Olyan volt, mintha előtte lemosnák az ablakot :)

    A fórumokat olvasva életem legrosszabb három napjára készültem, de azt hiszem szerencsém volt, mivel egyáltalán nem volt olyan rossz, mint amire számítottam. Az első három nap kb. hasonlóképpen telt: enyhe szúrás napközben (az érzés olyasmi volt, mint amikor túl sokáig hagytam benn a kontaktlencsét) és egy kicsit fényérzékeny is voltam, így az idő nagy részét behunyt szemmel és hangoskönyvekkel töltöttem. A legkellemetlenebb rész éjszakánként érkezett el, amikor hajnali 1-2 körül erős szúró érzésre ébredtem, ám ez a szemcseppek és a fájdalomcsillapítók után 1-2 óra alatt elmúlt és visszaaludtam, ráadásul altatót sem kellett bevennem. Kisebb változás egyedül a műtét utáni 3. napon következett, amikor levették a védő lencsét (ami egyébként egyáltalán nem fájt, szóval ettől sem kell félni). Ekkor egy kicsit erősebben éreztem a szúró érzést, viszont véget értek a hajnali felébredések. Másnapra javult a helyzet, bár a látásom kicsit romlott és a jobb szememnél kettős látás jelent meg pár napra, gondolom a megbolygatott hámsejtek miatt. Ami új dolog volt az az erős szemszárasság. Innentől kb. 1-1,5 óránként kellett használnom műkönnyet és az éjszaka folyamán is többször felébredtem, mert csepegtetnem kellett. Az egy hetes kontrollon a szemnyomás túl magas volt (korrigálva 25 Hgmm), így abba kellett hagynom a tobradex-et és 4 napig még flucon-t sem használhatok. 4 nap elteltével kell újabb szemnyomásmérésre mennem, és ha normális értéket mérnek, akkor elkezdhetem használni a flucon-t. A doktornő javaslatára az egy hetes kontroll után estére elkezdtem használni a corneregel nevű műkönnyet, ami mint a neve is mutatja inkább gél, mint csepp. Ez szerintem sokat segített, már csak egyszer ébredek fel éjszaka, és reggelre is csak egy kicsit éreztem kiszáradva a szemeim. Napközben pedig maradt a Tears Naturale 1-2 óránként.

    A kezdő értékeket a #985-ös hozzászólásban már leírtam. A műtét utáni első kontrollon a látásélesség 0.75 volt, a 3. napon amikor levették a lencsét 0.65 és ez maradt az egy hetes kontrollon is. Ma 8 nappal a műtét után érzésre szerintem rosszabb ennél, de egyelőre nem aggódom, ahogy olvastam sok embernek elég sok idő, mire javulni kezd a látása, főleg magasabb dioptriánál. Összefoglalva a fájdalom sokkal kisebb volt, mint amire számítottam, sőt, inkább csak kellemetlenségnek mondanám. A látásélesség még elég gyenge, de nem is számítottam azonnali eredményekre, és már az a 0.75-ös látásélesség is hihetetlen volt segédeszközök nélkül. Azért remélem végül sikerül elérni az 1.00-át is :)
  • [NST]Cifu
    #993
    @Rybizli: Megbocsáss, de ha hegesztésnél erős UV fénynek van kitéve a szemed, akkor pajzs vagy hegesztőszemüveg nélkül hegesztesz. Egy világosabb, de erős UV védelmet nyújtó szemüveg pajzsal elég lehet (hogy a többiek hegesztése ne zavarjon).

    @Spidey: Az "alig van nap" is nap. Ha nincs felhő ill. más, ami elnyelje az UV sugárzást, akkor azért tegyél fel napszemüveget. Elég egy világosabb fajta, a lényeg, hogy az UV fényt szűrje.
  • spidey
    #992
    A #928 megválaszolta a ködös, borult idő részt. Enyhe téli napfényben(amikor éppen csak hogy látod, hogy nap van) is érdemes napszemüveget viselni?
  • spidey
    #991
    Sziasztok! Műtét után a napszemüveg kinti viselése akkor is ajánlott, ha ködös, borult idő vagy minimális napfény van?
  • rybizli
    #990
    Hali! Lehet hülye kérdés.. Szerintetek szem műtét után lehet hegeszteni? ugyanis ott erős ívfénynek és UV-nak van kitéve a szemem...Köszi a választ!!
  • Carbonzo
    #989
    Nekem mondjuk az írásba adott orvosi garancia fontos. Az Optimum nem ad ilyet, az OM igen.
  • Carbonzo
    #988

    Nekem csak jó véleményem van az OM-ről. Tegnap jártam náluk vizsgálatra. Tele volt a várójuk valóban, de csak 5 percet kellett várnom. Ispán Orsolya vizsgált és minden kérdésemre választ kaptam. Alkalmas vagyok náluk is bármelyikre.

    Az Optimumban korábban jártam és az orvos ott is kedves volt és figyelmes, azonban az asszisztensek nem. Bedöglött valami gépük és feltornyosultunk. Így egy teremben kettesével vizsgáltak minket, minden személyes adat, és orvosi múlt kiadásával. Megtudtam, hogy a velem egy teremben vizsgált nő mióta szed fogamzásgátlót, milyen nőgyógyászati műtétei voltak stb. Nem voltak éppen diszkrétek. Na, ott éreztem, hogy mi nem számítunk. Mondták is, hogy pénteken nincs idejük ilyenekre. Nem figyeltek ránk. Lehet, hogy csak egy rossz napot fogtam ki. Vagy csak a pénteket nem javaslom hozzájuk :-).
  • Carbonzo
    #987
    Én is voltam az Optimumban és most megyek az OM-be. Köszi az infókat!
    Ezt találtam még: http://www.lezeres-szemmutet-ar.hu/


  • [NST]Cifu
    #986
    Szvsz ha a vizsgálatnál bemozdultál volna, azt észreveszik... :)
  • 2XP
    #985
    Megvolt az Optimumos vizsgálat is, ahová a terveim szerint csak a biztonság kedvéért akartam elmenni, viszont a klinika pozitív csalódás volt, és most már közel sem vagyok olyan biztos abban, h az OM-et kellene választanom.

    A vizsgálatok nagyjából hasonló eredményt hoztak ki, bár kicsit aggaszt, hogy 0.25D-val majdnem minden eredmény eltért (nemcsak a szubjektív teszt, hanem az auto-refraktometria is). Bár talán ez még belefér a hibahatárba.
    Optik-med: szubjektív J -4.75D(sph) -1.00D(cyl), B -6.00D(sph) -0.50D(cyl), auto-refraktometria J -5.00D(spy) -1.00D(cyl), B -6.25D(sph) -0.50D(cyl)
    Optimum: szubjektív J -5.00D(sph) -0.75D(cyl), B -6.25D(sph) -0.50D(cyl), auto-refraktometria J -4.75D(spy) -0.50D(cyl), B -6.25D(sph) -0.25D(cyl)

    Az Optimumnál az index fórumán olvasottakkal szemben egyáltalán nem akartak rábeszélni a LASIK-ra, bár eléggé hangsúlyoztam, h a felszíni kezelést felé hajlok. Amikor rákérdeztem, h esetleg hosszú távon lenne-e előnye a LASIK-nak, a doktornő nemmel válaszolt. Az egész kivizsgálás sokkal emberibb volt, és nem annyira futószalag-szerű, mint az OM-nél. Az OM-es doktornővel sem volt különösebb problémám, de úgy tűnt eléggé unja a munkáját (amit azért nem csodálok) és az utókezelés szempontjából (ami a fórumok alapján legalább olyan fontos, mint maga a műtét) szerintem az optimumos doktornő nagyobb odafigyelést tanúsítana. Beavatkozásra itt a LASEK-et javasolták, ami bennem eddig nem merült fel, viszont a doktornő szerint egyenletesebb felszínt hagy maga után a hámréteg alkoholos eltávolítása (újabb jó pont a klinikának, meg sem említette, hogy kevesebb fájdalommal jár, amivel régebben reklámozták az eljárást, és ami nem igazán teljesült).

    Ami viszont az OM előnye, hogy náluk műt Nagy Z. doktor is, bár arról is megoszlanak a vélemények, h mennyire jó, ha egy ekkora szaktekintély műti az embert, akinek ezer felé járnak a gondolatai (talán pont ebben a topikban írta vki). És az egész valószínű, h hozzá nem lehet kontrollra járni. Lézer szempontjából a Zeiss nekem szimpatikusabb és ahogy tudom a gép is újabb az OM-nél, mint a Optimumos Bausch&Lomb, bár ahogy olvasgattam nem sok különbség van a kettő között (sőt e szerint az oldal szerint igazából a sorrend alcon (ez van a st. james-nek), b&l és zeiss, de az is igaz, h a zeissnél a FDA adatai vannak megadva, a másik kettőnél meg két orvost idéznek). Ezen felől az OM-nél van orvosi garancia, az Optimumnál nincs.

    A kérdéseimre amúgy az Optimumnál sem kaptam egzaktabb válaszokat, esetleg annyit érdemes megemlíteni, h műtét után valóban eltérhet a szemnyomás a valóditól, ezért a mérést végző orvosnak meg kell említeni a műtétet, de az érték korrigálható, és amúgy sem tisztán erre alapoznak egy zöld hályog diagnózist.

    Amúgy egy valószínűleg hülye és laikus kérdés: el lehet rontani a hullámfrontos elemzést? Mert én úgy éreztem, h nem sikerült eléggé mozdulatlanul tartanom a szemem az első OM-es vizsgálat során, viszont nem szóltak, h meg kellene ismételni. Az Optimumnál szerintem már sokkal kevésbé mozgattam a szemem. A magam megnyugtatására gondoltam, h a műtét előtt kérek még egy vizsgálatot, még ha fizetni is kell érte (amennyire tudom csak a szubjektív tesztet ismétlik meg).
  • [NST]Cifu
    #984
    Elviekben az orvos majd mondja, de emlékeim szerint bő másfél-két hónapig használtam én.
  • Attilaszasza
    #983
    Még annyi kérdésem lenne, hogy ezt a flucon szemcseppet meddig kell használni? Az egyik hamarosan elfogy de van még egy teli is. Mind a kettőt használjam el?
  • Attilaszasza
    #982
    Köszönöm!
  • [NST]Cifu
    #981
    Nem befolyásol semmit. Az erős fényt és az UV sugárzást kell kerülni.
  • Attilaszasza
    #980
    Értem. Köszönöm!

    De az nem gond ha tv-t nézek vagy ha számítógép előtt ülök? Az orvos azt mondta, hogy már mindent szabad elvileg.
  • [NST]Cifu
    #979
    Nagyságrendileg 2 hét, amire a látás úgy-ahogy kitisztúl, kb. egy hónap kell, hogy a végleges beálljon. Utána már csak kisebb változás valószinüsithető.
  • Attilaszasza
    #978
    Jó napot kívánok!

    Én az után érdeklődnék, hogy mikor tisztul ki a látás a lézerezés után? Nekem 11 napja csinálták meg és még homályosan látok igaz már jobb mint még amikor szemüveges voltam. Most még a 1 hete használom a flucon nevű szemcseppet. A műtét után 3 nappal voltam kontrollon és akkor azt mondta az orvos, hogy most 70 százalékos a szemem. Mind a kettőt megcsináltattam egyszerre. 20 nap múlva kell mennem újabb kontrollra. Addigra számíthatok javulásra? Köszönöm előre is a választ! További szép napot...
  • [NST]Cifu
    #977
    A kontaktlencsés-szemproblémás eset hasonló, mint amilyen kérdéseket feltettél. Van rá esély, még ha szerény is. :)

    Egyébként 1,5 dioptria alatt nem csinálnak PRK-t, szóval azt felejtsd el, hogy újra megműtteted magad, ha "garancián" túl mutat az eredmény. 1,5D felett pedig úgy is megcsinálják.

    A fényudvar, szemszárazság, stb. esélye amúgy 1-2% volt, amikor én kutakodtam a témában.
  • 2XP
    #976
    Tudom, de sajnos ezekben a topikokban oldalakon keresztül csak a negatív tapasztalatokról esett szó, mintha nagy szerencse kellene, hogy minden összejöjjön.

    Amúgy kicsit csodálkozom ezeken a dioptria értékeken, mivel kontaktlencséből B: -5.50, J: -5.00 cilinder nélkül és tökéletesen látok velük, persze tudom, h nagy különbség van kontaktlencse és szemüveg között. Szemüveggel közelre nagyon jól látok, a szemészeti vizsgálaton a tábla olvasásával sincs gond, de vhogy távolra nem az igazi, nem elég tiszta, nem nagyon tudom pl. az arcokat felismerni.

    Ma visszahívtak az Optik-Med-től a kérdéseimmel kapcsolatban. Mint kiderült garanciát PRK-nál a bal esetében -1.5D felett, a jobbnál pedig -1.0D felett tudnak vállalni, ami kicsit elszomorított. Még 1.00 és 0.75 mellett szerintem épp hogy el lehet lenni szemüveg nélkül, de 1.50 és 1.00 már túl sok. Viszont IntraLasik esetében a garancia már 0.75 és 0.50 felett érvényes. Ez most eléggé elgondolkodtatott, bár a lebenykészítős dolog nem túl szimpatikus. Viszont 2db PRK 600e szemben az IL 500e Ft-os egyszeri árával, így ha 66%-nál nem nagyobb a szemüveget már igénylő, de garanciát még el nem érő látásromlás esélye, akkor még mindig a PRK a nyerő várható költség szempontjából :) Persze nem tudom, hogy két műtét mennyivel növeli a kockázatokat. Lehet ettől az IL-től sem kellene annyira tartanom.

    Az ígért kérdések és válaszok az Optik-Med-es vizsgáló orvostól (azt tervezem, h majd az Optimumosknak is felteszem őket :))

    K: Mekkora a lebenyleválás esélye IL után?
    V: Nem jellemző, ha ez megtörténik, akkor valószínűleg már amúgy is megvakulnék lebenytől függetlenül.

    K: A hosszabb gyógyulási időn kívül van-e hátránya a PRK-nak az IL-lel szemben?
    V: Mivel az IL mélyebb rétegben távolít el szövete, így vmivel jobb eredményt lehet vele elérni magas dioptria mellett. Ezen kívül nem említett mást.

    K: PRK-nál a Bowman-hártya nem nő vissza, ennek van vmilyen hátránya?
    V: A legutóbbi orvosi vizsgálatok alapján nincs semmi jelentősége.

    K: Mekkora a veszélye a fényudvar, szemszárazság, homályos látás (haze) maradandó kialakulásának?
    V: Ez nem jellemző, csak az első 6 hónapban jelentkezhet. (Hozzátenném persze, h a nem jellemző nem jelenti, h nincs is, én leginkább arra lettem volna kíváncsi, h volt-e ilyen ügyfelük).

    K: Melyek voltak eddig a legsúlyosabb komplikációk?
    V: A doktornő csak a túlzott regenerációt említette, ami gyakorlatilag visszaépíti az eredeti dioptriát. Megint csak nem erre voltam kíváncsi :)

    K: Műtét után lehet-e pontosan szemnyomást mérni? Több helyen is olvastam, h nem, így a későbbiekben nem lehet pl. a zöld hályogot diagnosztizálni.
    V: Csak a műtét utáni 1 hétben nem lehet pontos szemnyomást mérni, azt követően már semmilyen eltérés nem jelentkezik, szóval ez egy téves infó.

    Ó, és még vmi, megnyugtatásul mondta a doktornő, h a kontaktlencse miatt kialakuló fertőzések miatt nem elég, h többen megvakulnak, de van, akinek a szemét is el kell távolítani. Hát ez nagyon kellemes meglepetés volt :/ Eddig nem igazán gondoltam bele, h bármilyen súlyos veszéllyel járna a kontaktlencsézés.
  • [NST]Cifu
    #975
    Egy műtét mindig kockázatot jelent, még egy lézeres szemműtét is. Viszont ahogy nézem nálad is elég nagy az eltérés a két szem között, szóval neked sincs túl sok opciód. :\

    Az jó ötlet, hogy több helyre is elmész, de ahogy nálam is volt, nem kizárt, hogy négy orvos négy lehetséges választ adna.

    Sok sikert!
  • 2XP
    #974
    Sziasztok!

    Először is nagyon köszönöm mindenkinek a beszámolókat (különösen Cifu-nak és McLeo-nak) és a véleményeket ebből a topikból, azt hiszem ez volt az egyik legjobb forrás a műtétről való tájékozódáshoz.

    Csütörtökön voltam az Optik-Mednél, és mindkét műtétre alkalmasnak találtak, bár sajnos a viszonylag nagy dioptria miatt megvan az esélye, h nem lesz 100%-os a látásom (B: -6,00D sph és -0,50D cyl, J: -4,75 sph és -1,00D cyl). A doktornő szerint garanciát a bal esetében -1,00-nél, a jobbnál pedig vmivel -1,00 alatti romlás esetében tudnak vállalni. Ami érdekes, hogy ez nem volt rajta a papíron, amit kaptam, illetve a jobbra a pontos számot sem tudom. Erre még rákérdezek emailben. A vizsgálatnál még a könnytermelés-mérést hiányoltam, illetve hiába volt szemnyomás-mérés, az érték végül nem került rá a papírra.

    A doktornő szerint ilyen dioptria mellett az IntraLasik-nak talán minimálisan nagyobb esélye lenne 0-ra kihozni a dioptriát, de nem akart mindenképp ebbe az irányba terelni. Nekem úgy tűnt, h tényleg elég minimálisan jobb csak, és mivel a PRK nekem szimpatikusabb, azt hiszem ez nem fogja megváltoztatni a véleményem. Bár a fórumokon olvasottakból arra számítottam, h a PRK-felé fognak terelni, így meglepett, h semmi ilyesmi nem történt.

    Hogy teljesen biztos legyek a dologban még elmegyek az Optimum-hoz is egy kivizsgálásra. Holnap még megpróbálom összeszedni a doktornőnek feltett kérdéseimet, és a válaszokat, hátha segít majd másoknak. Bár azt hozzá kell tennem, h a válaszok többsége elég homályos volt.

    Eddig elég biztos voltam, h a műtét mellett döntök, és még most is inkább ebbe az irányba hajlok, de az utóbbi napokban rengeteg rossz tapasztalatot olvastam az index és hoxa fórumokban, így kezdek teljesen elbizonytalanodni :( Viszont a kontaktlencsét egyre kevésbé bírja a szemem, szemüvegben pedig egyáltalán nem természetes a látásélmény.
  • mandm
    #973
    Kicsit egyoldalú az irományod.

    "már ott a dokinéni azt tanácsolta, h ne műttessem"
    Mit akarsz ezek után? Megmondta egy szakember, hogy NEKED nem tanácsolja, TE mégis megtetted. Erre nekiállsz itt általánosítani.

    "Először lekaparják a szemed kívülről, majd kanyarítanak le belőle valamivel, és csak utána égetik lézerrel. . . Hát iszonyat rossz!!"
    Eleve hülyeségeket írsz és kevered a LASIK és PRK eljárást. A PRK-nál kaparnak, a LASIK-nál metszenek ("kanyarítanak"). Maga az eljárás nem lehet iszonyat rossz, mert teljesen érzéstelenítve vagy, tehát semmit se érzel. Maximum pszichikailag lehet rossz látni, hogy dolgoznak a szemeden.
    Lézerrel nem égetnek, hanem elpárologtatják a szaruhártya felesleges részét.

    "alapból is mindenkinél érvényes, hogy nem lát a műtét után olyan kontrasztosan"
    Ezt meg honnét veszed??? Csak a saját tapasztalatodat írd ide és ne gondold, hogy mások nevében beszélhetsz! Vagy te látsz más szemével is?

    "a természetes könnytermelés is sokkal kisebb lesz"
    Semmiféle általános tapasztalat nincs erre.

    "Plusz egy rakat napszemüveg + éjszakai cseppek, stb. "
    Egy darab napszemüveg bárkinél évekig kitart. Legfeljebb ha ráülsz, vagy kimegy a divatból, akkor kell cserélni (ekkora hülyeséget!!!). Mellesleg napszemüveg az egészséges szeműeknél is már-már kötelező viselet a nyáron - és még divatos is. Szóval nem nagyon szükséges rá külön beruháznod.
    Az utókezelésnél szükséges cseppekből max. 2-3 flakon szükséges.

    A te egyedi esetedet és rossz tapasztalatodat sajnálom, de kérlek, hogy ne általánosíts és CSAK a SAJÁT SZEMÉLES TAPASZTALATAIDAT írd!


    Én három éve csináltattam meg. Előtte is, és azóta is nap 10-12 órát monitor előtt dolgozom. Én meg vagyok elégedve. Épp a minap jutott eszembe, amikor az egész napos strandoláskor és csúszdázáskor újfent megállapítottam, hogy azelőtt nem tudtam felhőtlenül élvezni ezeket, mert féltem, hogy a víz kimossa a kontaktlencsémet.
    Nem beszélve arról, hogy a hosszú évek (több, mint 10) lencsézésére egyszer csak besztrájkolt a szemem és nem tűrte meg pár óráig sem azt. Folyamatosan gyulladt volt.



  • bolagreen
    #972
    Sziasztok!

    Szeretnék segíteni azoknak, akik lézeres szemműtétet terveznek, ill. azon gondolkodnak, hogy megcsináltassák-e.
    Ha csak a rövid válaszra kíváncsiak, íme: NE!

    Mindkét szemem -3, 5 volt, és 6 éve csináltattam meg. Ugyan Lasik-ot szerettem volna, de csak a PRK-t vállalták. Opticmed-nél, annak volt a legjobb híre.
    A szemfenekem nem volt teljesen rendben, mivel rövidlátó voltam, ezért szakorvosi jóváhagyás kellett. Azt megkaptam, de már ott a dokinéni azt tanácsolta, h ne műttessem. Most én tanácsolom ezt mindenkinek.
    A műtét maga sem egy kellemes dolog, sőt eléggé kellemetlen érzés. Először lekaparják a szemed kívülről, majd kanyarítanak le belőle valamivel, és csak utána égetik lézerrel. . . Hát iszonyat rossz!!
    Én azt hallottam másoktól, hogy pár napig fáj, utána minden rendben lesz. Hát nekem nem pár napig fájt, hanem sokkal tovább, és azóta is diszkomfort érzésem van. Sosem szokta meg a szemem ezt a dolgot.
    Nagyon sok szemcseppet kell használnom, ráadásul monitoros munkát végzek, ami nagyon nem tesz neki jót. 6 év alatt 3-szor már 2-3 hetes táppénzen voltam, annyira elkészült a szemem. Egyre több úszó vackot is látok a szemem előtt. Mindig próbálok távolra fókuszálni, hogy ne romoljon vissza a szemem. Lencsét soha többé nem használhatok, ha vissza is romlik a, amire nagy esély van. Cilinderes is, emiatt nem tökéletes a látás, de alapból is mindenkinél érvényes, hogy nem lát a műtét után olyan kontrasztosan. A fényeket kicsit elmosódva látod, a sötétben nem látsz olyan jól, és mindezek mellett annyira fényérzékeny lesz a szemem, hogy napszemüveg nélkül egy lépést nem leszel képes innentől fogva megtenni. Gyakorlatileg azért fizet az ember több 100 ezer forintot, hogy tönkre tetesse a szemét. Vicc, és mégsem az.

    Az csak illúzió, hogy eldobod a szemüveged egy életre. Óriási átvágás, amire csak később jössz rá, ezért fogadd meg mások tanácsát.
    Egyébként anyagilag is sokkal rosszabbul jár az ember, mert a természetes könnytermelés is sokkal kisebb lesz a műtét után, tehát műkönnyet kell hesználni. Plusz egy rakat napszemüveg + éjszakai cseppek, stb. . a műtét többszörösét fizeted ki, és soha nem lesz igazi a szemed többé.
    A tanácsom tehát még egyszer annak aki PRK-n gondolkozik: NE! És örüljön annak, hogy ép szeme van.
    Semmilyen ellenérdekeltségem sincs, csak a tapasztalataimat írtam le segítő szándékból.
  • [NST]Cifu
    #971
    Ha a leterhelt szemtől alakul ki, akkor feltehetően az is elmúlik, hiszen nem terheled a szemedett (ha valóban közel 100%-os látásra sikerül kihozni).

    De azt tudom javasolni, amit eddig is: menj el bátran valamelyik lézer-klinikára, a legtöbbnél ingyenes a vizsgálat és a konzultáció. Akár többet is meglátogathatsz, mérlegelhetsz, melyiknél hogyan állnak hozzá. Amit veszíthetsz az egy-egy alkalommal 1-1,5 óra a vizsgálatok ideje miatt. Szerintem nem kérdés, hogy jó üzlet-e...
  • spidey
    #970
    Nem az általános karikásságról beszélek, ami alapból megvan, hanem arról a plusz karikásságról/fáradt arcról, ami napközben alakul ki, miközben erős szemüveget vagy kontaktlencsét viselsz, és abban terheled a szemed. Amíg nem kellett erős szemüveg, addig ilyen nálam nem volt.