1129
lézeres-szem-műtét
  • [NST]Cifu
    #969
    Szvsz ez nem a szemüvegtől függ. Nekem előtte is, utána is karikásak voltak a szemeim. :)
  • spidey
    #968
    Sziasztok! Gondolkozom PRK kezelésen, sokat olvastam már róla, de egyetlen dolog nagyon érdekelne. Amikor az ember szemüveget hord, és egész napos, főleg a szemet erősen terhelő tevékenységet végez, mint a számítógép, akkor, ha délután leveszi a szemüveget, nagyon karikás lesz a szeme. Én ezt tapasztaltam, de még erősebben, kontaktlencsénél is. Gondolom mindenki ismeri a jelenséget, utána az ember arca nagyon fáradtnak látszik.

    Szemműtét után, ha az ember újra tisztán lát szemüveg, lencse nélkül, ez akkor is megmarad, vagy visszaáll egy természetes, jóval kevésbé fáradt tekintet?
  • [NST]Cifu
    #967
    Orvosválasztás: nem tudom, van-e rá egyáltalán lehetőség. Én csak időpontot kértem, és mentem. Ennyi.

    Nyári időszak: Mindenképpen macerásabb, mert a műtött szem nagyon érzékeny a fényre és az UV sugárzásra. Az előbbit úgy képzeld el, hogy még extra sötét napszemüvegben is fogsz hunyorogni. A másodikat nem érzed, csak tudod, hogy folyamatosan napszemüvegben fogsz járni-kelni (ie.: egy komolyabb Balatoni / tengeri pancsolást ne tervezz be a műtét után úgy 3, de inkáb 6 hónapig). Ettől függetlenül természetesen meg lehet csináltatni, ha ezt a kellemetlenséget bevállalod.
  • macica22
    #966
    Sziasztok!

    Az Optikmednél szeretném elvégeztetni a műtétet. Tudnátok ajánlani orvost? Vagy ők jelölik ki és nem választhatok?
    Másik kérdésem érdemes-e megcsináltatni nyáron?
  • [NST]Cifu
    #965
    Gyuladáscsökkentő.

    Flucon @ házipatika.hu

    De egyébként a dobozában lévő leíráson is rajta van. :)
  • Luciferke
    #964
    Próbáltam utána keresni, de nem találtam semmit.

    Nemtudjátok, hogy ez a Flucon, amiből rengeteget kell cseppenteni mire jó?

    Mindig elfelejtem megkérdezni az orvost.
  • sacika1980
    #963
    Gratulálok Dóra!
  • mandm
    #962
    Ennyi erővel a vakbélműtét előtt is mondhatják, hogy ez olyan műtét, amivel az űrhajósokat és vadászpilótákat kezelik úgy, hogy becsüljük meg magunkat.
  • [NST]Cifu
    #961
    Akkor még egyszer: ez csak azt jelenti, hogy az IntraLASIK elfogadott a NASA és az USAF által.

    "Érdekes", hogy valahogy nem tesznek említést a PRK-ról. Miután az AMO cég az IntraLASIK-ban érdekelt, és Steve Schallhorn is csak IntraLASIK eljárást "árul" ez valahogy nem is meglepő, nem igaz?

    Ettől még a PRK ugyanúgy elfogadott, sőt inkább azt választják. Én belinkeltem a forrásomat, ám a jelek szerint el sem olvastad. Úgy tűnik inkább hiszel az orvosaidnak és a lézermérnökeiknek, mint nekem. Megértem, ők fehér köppenyt viselnek, én nem, csak ugyebár ők ebből élnek, tehát az érdekeik ezt a fajta "előadást" diktálják.

    Air Force Times 2011 február 28. (a légierő hivatalos "hírújságja":

    Idéznék: The Air Force now offers Lasik and photorefractive keratectomy vision correction to airmen, but about 80 percent of patients still opt for PRK even though it requires more time to heal, Reilly said.

    With Lasik, surgeons cut a flap in the eye, lift it and then fix a patient’s vision.

    “The downside to Lasik is the additional step of making that flap, you’ve introduced a whole new set of potential complications that you have to be aware of,” he said. “But in six months, they have the same visual outcomes between Lasik and PRK.”


    A légierő szemészeti információs honlapja, rajta különféle dokumentumokkal.

    Szóval a saját állításom továbbra is:

    -Félrevezető az a fajta marketing, hogy az IntraLASIK a NASA űrhajósok és vadászpilóták lézerkezelése. Helyesebben fogalmazva inkább hazugság.

    -Helyesen fogalmazva, egy ideje az IntraLASIK is engedélyezett a NASA űrhajósok és a vadászpilóták számára. A PRK azonban régebb óta elfogadott eljárás, és (jó egy éve még legalábbis) a légierőnél a pilóták többsége a kevesebb lehetséges komplikáció miatt azt választotta mégis.

    -Én ugyan PRK műtéten estem át, de nem érzelmi alapon "támadom" az IntraLASIK marketingjét. Megengedhettem volna magamnak anyagilag, hogy én is az IntraLASIK műtétet válasszam. Viszont a helyzet az, hogy azonos várható eredménynél csak azért, mert az IntraLASIK esetén gyorsabb és fájdalommentesebb a gyógyulás, nem véltem indokoltnak a kétszer magasabb árat.

    Ez egy fizetős szolgáltatás, és úgy vélem, hogy a nem megfelelő tájékoztatás (illetve a félretájékoztatás) unfair eljárás a vásárlóval szemben...
  • DoraDora
    #960
    Ja, lemaradt a poén a végén: állítólag ezt az intralasik lézert egy magyar találta fel, bizonyos Juhász Tibor. Most már ezt is tudom.
  • DoraDora
    #959
    Szia CIFU!

    Rákérdeztem erre a NASA-s dologra, mert engem és másokat is érdekelt, és mondták, hogy ez igaz, de erről a lézermérnök tud pontos infókat adni, akinek később be is mutattak. A mérnök mondta, hogy a NASA egy tanácsadóját, a U.S. Navy egyik volt Top Gun-ját kérte fel (aki nem mellékesen szemész), hogy mérje fel a lézeres látásjavításokat. A végeredmény szerint a közkatonáknak lehet PRK-ja is valóban, azonban a vadászpilótáknak és az űrhajósoknak csak a lasik megoldásokat, azon belül is az intralasik technológiát ajánlotta, ahol a lebenyt a lézer készíti és nem kés, folyadék stb.

    A mérnök ráírta a lapomra az intralasik lézer gyártójának honlapját, ahol megtaláltam a NASA utalást: http://www.amo-inc.com/products/refractive

    Ez pedig a volt vadászpilóta, most NASA tanácsadó és szemész honlapja, ahol lekövethető ez a kutatás és az eredmény: http://www.schallhornvision.com/:

    "Dr. Steven Schallhorn, a former consultant to NASA, recently gave his opinion on the new policy to a reporter writing a detailed article for the Washington Times. In the story, Dr. Schallhorn says the Intralase technique, commonly referred to as No-Blade or All-Laser LASIK, was a major contributor for convincing NASA that LASIK is a safe and effective procedure.”

  • DoraDora
    #958
    Sziasztok! Jobban látok, mint valaha. Még szemüveggel sem láttam ilyen jól. Óriási élmény. Tegnap volt intralasik műtétem. Semmi fájdalom, semmi kellemetlenség, ahogy ígérték. Ma voltam az első kontrollon és kiderült, hogy 140%-os a látásom. Szóval az intralasik valóban tuti szerintem is.
  • mandm
    #957
    Embere válogatja. Nekem egy órás erős könnyezés, közvetlen a műtét után és pár nap fényérzékenységen kívül más bajom nem volt. Fájdalom semmi (csak egyszer még az első éjszakák valamelyikén éles fájdalomra riadtam, belekaptam a szemembe álmomba).
    Később, még egy-két hónapig már csak egy furcsa érzés maradt, amikor reggelente ki akartam nyitni a szemem, mintha beragasztották volna. Szinte külön neki kellett készülnöm, hogy kinyissam. Nem fájt, csak furcsa volt.
  • sacika1980
    #956
    Nekem az Intralasik a tuti.
    120% és semmi kellemetlenség.
  • Luciferke
    #955
    Hali!

    Nekem most volt pontosan 2 hete PRK-m, abból egy nap volt az, ami kicsit kellemetlenebb volt, méghozzá a második nap a műtét után. Olyan érzésem volt aznap egésznap, mintha 10kg hagyma felett lennék. Fájdalmasnak egyáltalán nem volt az, inkább kicsit kellemetlen.

    Azóta a látásom még nem az igazi, vannak napok, mikor úgy látok mint egy sas, és vannak olyanok, mikor tiszta homály minden.

    Mindenesetre én mindenképp a PRK-t választanám, nem pénzügyi szempontból, hanem biztonsági.
  • [NST]Cifu
    #954
    Meglep vagy sem, ott van forrással megjelölve, a Wiki a légierő oldalát is megadta, ahol az adott anyag van.

    A LASIK megoldásnál egy időben az volt a kritika, hogy a felhajtott lebeny lenyílhat, leszakadhat a sok G-s manővereknél. Erre nem nagyon van gyakorlati példa, az USAF ezért engedélyezte a LASIK/IntraLASIK eljárást. Az USN nem kockáztat, csak PRK-t engedélyez.

    Pro és kontra mindegyik eljárásnak megvannak az előnyei és hátrányai, ezért nem kopik ki igazából egyik sem. A PRK-nak is megvannak a maga hátrányai, ahogy a LASIK-nak is.
  • DoraDora
    #953
    Szia! Holnap majd erre - ha nem felejtem el - rákérdezek. Mondjuk meglepne, ha a PRK-áznának, ami állítólag nagy fájdalmakkal jár és legalább egy hétre kilőve az ember. Egy ismerősömnek az volt, és szenvedett, mint egy kutya. Engem el is riasztott. Nem akarok macerát és fájdalmat sem. Majd beszámolok.
  • [NST]Cifu
    #952
    Bocs, hogy belevau, de az, hogy NASA űrhajósok és vadászpilóták lézerkezelése, az nettó marketing bullshit. Egy időben semmilyen lézeres műtétet nem engedélyeztek (ill. egészségügyi kizáró ok volt). Azóta a PRK és az IntraLasik is engedélyezett lett a NASA-nál. Az amerikai haditengerészet vadászpilótáinál a PRK engedélyezett, az amerikai légierőnél pedig a PRK és a LASIK/IntraLasik is.

    Csak a mihez tartás végett. ;)

    Forrás
  • DoraDora
    #951
    Szia Eszter, én jövő héten megyek intralasik műtétre. Ez állítólag a NASA űrhajósok és vadászpilóták lézerkezelése. Ha nekik ez megfelelő, akkor talán nekem is jó lesz. Nem olcsó, de a legjobbat akarom. Így is tiszta para vagyok, de remélem majd jó élményekkel szolgálhatok. Szurkoljatok!
  • efarkas
    #950
    Sziasztok, a lézeres szemműtétekről írok cikket egy havilap számára és kíváncsi lennék jó és rossz tapasztalatokra. Ha bárkinek volna kedve válaszolni pár kérdésre, írna nekem? eszterfarkas pont work kukac gmail pont com Add meg a telefonszámodat és felhívlak. Előre is köszönöm!
  • RongytigriS
    #949
    Igen, el fogok menni, már a tényleges állapot iránti érdeklődésem miatt is.
    Persze, hogy függ az olvasási képesség a távolságtól, a betűmérettől, sőt a fényviszonyoktól, betekintési szögtől, háttértől, betűszíntől, stb szintén.

    Nem kell tovább ragozni, egyszerűen nem jó sajnos, nem tudom azt elolvasni, amit normális látással más tud.
    Olyan érzésem van, mintha most megint hegesedés menne végbe a bal szememen vagy mintha hiába csepegtetném a Flukont napi 4x, a szemem állítaná vissza a régi értékeket. Rossz érzés.

    A jobb szemem meg egyszerűen ócska, nem mond igazat az, aki azt mondja, hogy ez a normális látás. Vagy akkor a kollégáim mind átlagon felüli látással bírnak? Nevetséges!

    Nekem az az érdekem, hogy sikerrel zárjam a szemműtétes kalandot, kockára tettem a látásomat, sok pénzt fektettem bele, 2 hét betegszabadságot vettem ki a műtét után, óvom a szememet a fénytől, órarend szintűen csepegtetek, mi kellene még?
    Úgy érzem, én mindent megteszek a siker érdekében. Még a szemtornának is utána néztem.
    Azt vágyom, amivel kecsegtettek a műtét előtt, amiért az egészbe belevágtam: tökéletes látás. Ennyi szeretnék, ennyit akarok.
    Reménykedem, hogy megkapom a sorstól!

  • [NST]Cifu
    #948
    125% annyit tesz, hogy jobb, mint az átlag. Valami nem stimmel, egy független szemészorvoshoz menj el, de ne azt mond, hogy lézeres szemműtéted volt, hanem csak a szakvéleményére vagy kiváncsi.

    A TV-n felirat / meeting szöveg esetén a távolság és a betűméret kérdéses. Én "teljesen jól látok", de 4 méterről én is már kicsit nehezen olvasom el a feliratot egy 40"-os LCD TV-n...
  • RongytigriS
    #947
    Az erősen romlikon azt értem, hogy már nem tudom elolvasni azt, amit mások -szemüveg nélkül is jól látók- el tudnak olvasni, illetve amiket korábban én is el tudtam olvasni. Ez a bal szememnél van. (125%-ot mértek legutóbb, de ott már a tippelések is voltak, szerintem túlzás ez az érték)

    A jobbos mindig gyengébb volt, a kezdetektől fogva jóval gyengébb, 80-95% között ingadozik, azt mondták 1 cilinder eltérés van.

    Legközelebb 17-én megyek kontrollra, megfogadtam magamnak, hogy nem fogok tippelgetni, amit tisztán látok, csak azt fogom mondani a táblánál.

    + El fogok menni egy független szemészhez beméretni, hogy most mennyi a szemem, nem érzem hitelesnek, hogy a jobbos(gyengébb szemem) normális emberi látást tud. A tv-n a feliratokat nem tudom vele olvasni. A meetingeken nem látom a kivetített szöveget, amit a többiek olvasnak.
    Ez lenne normális? :(
  • [NST]Cifu
    #946
    Január óra még 3 hónap telt el, nekem is 5-6 hónap után állt be. Az erősen romlik alatt mit értesz? Mennyi a dioptria érték most?
  • RongytigriS
    #945
    Üdv!

    Én az Optikmednél voltam PRK kezelésen idén januárban.

    Sajnos nálam az eddigi eredmény elmarad az általam remélttől, illetve a műtét előtti vizsgálat után ígérttől ("tökéletes alany vagyok, az egyedüli elvárható eredmény a tökéletes látás").

    A jobbos szememet már a műtét után azonnal gyengébbnek éreztem, ez folyamatosan mérhető (mérték is, minden kontrollnál).
    Azt mondták, hogy benne van a pakliban, műtéti szórás, de még változhat.

    A bal szemem nagyon jó lett, viszont most úgy tapasztalom, hogy erősen romlik.

    A kontrollokon mindig más orvos vizsgál, szinte mindegyik mást mond, sőt volt olyan, aki arrogáns volt. Kiderült, hogy az arrogáns hölgy másnak is okozott "örömöt", őt érdemes elkerülni, a többiek aranyosak.

    Nekem eddig csalódás a műtét eredménye, bár nagyon bízom, hogy javulni fog (jelét nem látom :(

    A szemem -2.5 és -2.75 -ös volt, cilinder értékekkel.

    Érdekes a látásélesség skálázása a kontrollok során, a valóságban kint szerintem rosszabb értékek jönnének ki, mint a vizsgálókban.
  • REALista
    #944
    Egyáltalán nem vészes nem is érzed és csak pár másodperc...
  • Luciferke
    #943
    Nah bejelentkeztem egy cPRK műtétre a saint james-re.

    Tegnap volt az alkalmassági, alkalmas vagyok a műtétre, igaz 2x kellett szemnyomást (vagy mit) mérni, mert először kicsit magas volt (18-19).

    Keddre írták ki a műtétet, hát kíváncsi vagyok milyen lesz. Néztem 1-2 videót youtubeon, hát az idei horrorfilm igényemet kielégítette mikor kaparták az ember szemét :)

    Reméljük csak a "látvány" ilyen borzalmas, maga az operáció nem :)
  • [NST]Cifu
    #942
    Mi akadályoz meg abban, hogy publikusan leírd?
  • sacika1980
    #941
    Hogy miért olyan olcsó egy-egy helyen? Azt nem irják bele a reklámszövegbe.
    Privátban: [email protected]
  • [NST]Cifu
    #940
    Ha van egy kis időd, akkor olvasd végig a topicot, annyira azért nem hosszú. ;)

    Én a tapasztalatimat elég bőven kifejtettem:

    Vizsgálatról
    A műtét és az azt követő napok.

    Nekem most már bő két éves a tapasztalatom, eddig elégedett vagyok. A jobb szemem gyengébb sajnos, és gyengül, de ez természetes, hála szemtengelyferdülésemnek, előre számoltam is vele.

    Visszaromlás: aki azt várja, hogy a látása a műtét után évtizedekig nem fog romlani, az illúziókat kerget. Az én papíromra is felkerült, ill. elmondták, hogy várhatóan 40 éves koromba már ismét szemüveg kellhet az olvasáshoz. A szem természetes öregedésével számolni kell, azt nem állítja meg a műtét.

    Ha ez elkövetkezik, akkor el lehet menni a szemészetre, és kikérni a véleményt, hogy mit lehet akkor vele tenni (pl. újra lehet-e műteni). De ez egy akkori vizsgálat után kerülhet szóba.

    Természetesnek kell tekinteni azt is, hogy nincs 100%-osan biztos megoldás, komplikációk léphetnek fel, illetve előfordulhat, hogy a látás nem lesz tökéletes a műtét után. Itt ismét azt kell mondjam, hogy ha valaki azt várja, hogy egy ilyen beavatkozás garantáltan 100%-osan veszélytelen, illetve nem fordulhat elő, hogy a látása nem lesz tökéletes, az megint illúziókba ringatja magát. A papíron rajta lesz, hogy mit garantálnak, az én papíromon is rajta volt, hogy ha egy dioptriánál nagyobb lesz a szemem, akkor ingyenesem újra műtik. Nekem szerencsém volt, tökéletesen sikerült a műtét. Nem mindenki jár így.

    Hogy megéri-e? Nekem megérte, de nem volt más választásom igazán (szemüveggel nem tudtak többet tenni értem). Hogy neked megéri-e? Először is menj el kivizsgálásra, a legtöbb helyen ingyenes. Elmondják mi várható, és utána dönthetsz, hogy megéri-e neked belevágni. Ezt neked kell eldöntened. :)
  • Luciferke
    #939
    És ilyen PRK-ba bele lehet vágni? Megéri? Nemfog visszaromlani?

    Több fórumot is olvastam, mindenhol megoszlanak a vélemények.
  • [NST]Cifu
    #938
    Mit értesz "gyanúsan olcsóbb" alatt?

    Itt 129e Ft a PRK szemenként, az Optikmed-nél 139e Ft, a Focusmed-nél pedig 125e Ft.

    Teljesen átlag árak tehát.
  • Luciferke
    #937
    Sziasztok!

    Tervezek szemműtétre menni, ennél a "szolgáltatónál" gyanúsan olcsóbb árak vannak a többinél!

    Mi lehet a csapda ebben?

    http://www.lassjol.hu/aRAK/araink.html
  • [NST]Cifu
    #936
    A fájdalom akkor lép fel, amikor begyullad a szaruhártya. Ha neked nem gyulladt be, akkor szerencséd volt, de általában ez a ritkább eset.
  • Immersommer
    #935
    Szia. Prk sasszemlezelesem volt decemberben es egyaltalan nem fajt, a mutet utani par napos konnyezes pedig nem olyan kellemetlen, mint ahogyan arrol egyesek irnak. Semmi fajdalom, csak egy kis fenyerzekenyseg es emiatt van egy kis konnyezes, de sokat kell aludni es fel sem tunik.
    Ha barmilyen kerdesed van, emailcimem [email protected]
  • ATS: Peelova
    #934
    szia! naluk mutottem ugy ket es fel eve. -2,75 volt mindketto. azota minden okes vele. az elso nap tok jo volt semmi extra, a masodik harmadik nap volt kicsit rosszabb, de nem faj, hanem csak viszket, meg konnyezik mint allat. meg mintha belement vna valami. szal ismetlem, nem fajt... maga a mutet sem egyebkent. villamgyorsan kesz volt, es az sem fajt. sok sikert hozza!
  • [NST]Cifu
    #933
    Csak ismételni tudom magam: Lásd
  • mithology
    #932
    Sziasztok! én az Optik Med-nél készülök szemműtétre és arra lennék kíváncsi, hogy kinek mi a véleménye a PRK-ról, illetve, hogy mekkora fájdalommal jár a műtét utáni időszak?
  • PunkZoli
    #931
    természetesen ez monitor függő, így nem érdemes következtetéseket levonni belőle.
    Egy tökéletesen beállított nyomtató tökéletes nyomtatása után esetleg...
  • Immersommer
    #930
    Prk kezelésem volt és már az 1 hónapos kontrolon 100%-os lett a látásom, pedig -7, -8-as volt a dioptriám. Ez elváráson felüli eredmény. Jobban látok mint szemüveggel valaha. Mindenkinek ajánlom ezt az eljárást és ezt a szuper csapatot. [email protected]