1129
lézeres-szem-műtét
  • Mityu76
    #1049
    Sziasztok.
    Most kezdtem olvasgatni a műtéttel kapcsolatban. Lenne 1-2 kérdésem.
    Szóval a szemem állapota: Bal: -1 dioptria és -5.25 cylinder 180fok
    Jobb: 0 dioptria és -5.25 cylinder 180fok.
    Lehet hogy van egy kis tompa látásom is, mert soha nem olvastam szemüvegben sem végig a táblát.
    Valahol azt olvastam, hogy a cylinder a szem formájának a hibája és nem a szaruhártya vastagságé.
    Most akkor én alkalmatlan lennék a műtétre?
    Válaszokat előre is köszi.
  • [NST]Cifu
    #1048
    Hajrá, és vigyázz az "új" szemedre. :)
  • Nickyke22
    #1047
    Sziasztok!
    Jelentem, én is csatlakoztam a sasszeműek táborához! :)
    Mit mondjak, nem aludtam sokat a műtét előtti éjszaka, nagyon izgultam, akárhogy is, ritkán nyúlnak az ember szeméhez… :) A kezelés előtt is mondtam az asszisztens lánynak, hogy mennyire izgatott vagyok, szerettem volna minél hamarabb túlesni a dolgon. A csapat nagyon kedves volt, a műtőben is sok-sok figyelmet kaptam, érdekes volt, odabent már teljesen megnyugodtam. Hihetetlen, de tényleg néhány perc az egész, amikor pedig felültem az ágyon, tisztán láttam az órát a falon, óriási élmény!
    A műtét után kb. 2 és fél órán át eléggé könnyezett a szemem, ami nem meglepő egy beavatkozás után, kicsit kellemetlen volt. Mondták, hogy ez normális, szóval nem aggódtam. Miután a doktornő még egyszer ellenőrizte a szemem, haza is mehettem, 3 óra pihi következett, aztán „használhattam” is a szemem.
    A másnapi kontrollon volt kísérőm, de simán mehettem volna egyedül is.
    Azóta csepegtetek, ahogy kell, követem az utasításokat, de nagyon élvezem, hogy reggelente úgy ébredek, hogy tisztán látok!
  • [NST]Cifu
    #1046
  • Nickyke22
    #1045
    Szia!
    Köszi szépen!
    A műtét napján mindenképp lesz kísérőm, úgy intéztem, hogy ha szükség van rá, a másnap reggeli kontrollon is jöjjön velem valaki... biztos, ami biztos. :)
    Igen, mondták a csepegtetést, Optive műkönnyet már most is kell használnom, 3*1-et. Örülök is neki, mert korábban soha nem csepegtettem a szemembe, de most, hogy ezt használom, egész jól belejövök! :)
    Jövő héten lesz a műtét, már nagyon várom, majd írok, ha túlleszek rajta!
  • [NST]Cifu
    #1044
    Az IntraLASIK kezelésnél nincs különösebb gyógyulási szakasz, egy napra van kb. szükség, és kész, már akár dolgozhatsz is (persze a teljes hegesedés eltart pár napig, de az nem vészes). Legalább egy kísérő legyen veled a műtét napján (több nem baj, de felesleges tumultus), ideális esetben autóval, hogy ne a tömegközlekedésen vergődj haza (már csak egészségügyi okok miatt is jobb - nem kell a fertőzés miatt annyit aggódni). Készülj fel azért a műkönny/szemmcsepp napi 2x-3x alkalmazására, de gondolom ezt már elmondták.
  • Nickyke22
    #1043
    Sziasztok!
    Túl vagyok a vizsgálaton, örömmel jelentem, hogy a doktornő alkalmasnak találta a szemem a FEMTO kezelésre! :)
    A klinika abszolút meggyőzött, nagyon profinak tűntek, a szaktanácsadóm egy nagyon kedves, közvetlen csajszi, tőle is és a doktornőtől is választ kaptam minden felmerülő kérdésemre.
    A biztonság kedvéért rákérdeztem a gyerekvállalás-dologra, semmit nem befolyásol egy ilyen beavatkozás.
    Másfél hét múlva le is foglaltattam a kezelés időpontját, már nagyon várom, nemsokára én is sasszemű leszek! Elolvastam minden tájékoztatót, megkaptam a szükséges infókat, ha van valakinek bármilyen hasznos kiegészítő javaslata, élménybeszámolója, tippje, örömmel fogadok mindent, írjatok bátran! :)
  • Nickyke22
    #1042
    Szia!

    Igen, hallottam én is az olvasószemüveges dologról. Valahogy most úgy vagyok ezzel, hogy addig még van kb. 20 évem, amikor semmilyen szemüveget nem kell viselnem, ha megműtik a távoli dioptriáimat.
    Olvastam, hogy már létezik olyan kezelés is, amivel az olvasószemüveg viselése is megszüntethető, ha úgy alakul, azt is meg lehet kezelni. Kérdés ,hogy mennyire fog zavarni, hogy fel kell tenni időnként. De ez nálam még tényleg a jövő zenéje.
    A dioptriám szerencsére évek óta stabil, távolra nem hiszem, hogy változna még.
  • [NST]Cifu
    #1041
    Nem tudok róla, hogy a gyerekvállalást bármilyen szinten is befolyásolná maga a szeműtét, vagy annak utóélete.

    A kor előre haladtával két dolgot befolyásol maga a műtét:

    1.: Először is a műtét nem garantálja azt, hogy az életed hátra lévő részében a látásod tökéletes lesz. A korral, vagy életvitellel járó látásromlást nem küszöböli ki, tehát hiába a műtét, később a látásod rosszabodhat, olvasó szemüvegre lehet szükséged. Ám ezzel az amúgy egészséges szemű embereknek is szembesülniük kell.

    2.: Ugyanakkor a műtétnek van egy olyan következménye, hogy befolyásolja a későbbi esetleges szemműtétek esélyeit. Miután a lézeres szemműtét (mind a PRK, mind a Lasik, mind az IntraLasik) befolyásolja negatív irányba a szaruhártya vastagságát, ezért előfordulhat, hogy később már nem tudják újra megműteni az ember szemét ilyen elven dolgozó lézeres szemműtéttel (lévén tovább "vékonyítani" a szaruhártyát már nem lehetséges). Ez megint olyan dolog, amivel együtt lehet és kell élni, ám nem árt észben tartani.
  • Nickyke22
    #1040
    Szia!
    Köszi szépen, ez szuperül hangzik! :) Jövő héten lesz a vizsgálat, már nagyon várom, kicsit izgulok is.
    Kontaktlencsét már nem viselek, küzdök a szemüveggel, na de mindent a nemes cél érdekében... Beszereztem egy jó minőségű napszemcsit is, most már tényleg csak az orvos (remélhetőleg pozitív) véleményére várok.
    Még egy dolog merült fel bennem, bár úgyis megkérdezem a vizsgálaton: A szemműtét után - akár évek múlva - ha gyermeket vállalok, ez a dolog mennyiben befolyásol ill. befolyásol-e?
  • vizes
    #1039
    PRK a Sote Szemklinikán 112 ezer/szem, előzetes vizsgálat ingyenes.
  • [NST]Cifu
    #1038
    Vizsgálat (a legtöbb helyen online előjegyzés esetén ingyenes): 12,000 - 15,000 HUF
    PRK: 125,000 - 135,000 HUF / szem
    IntraLasik: 245,000 HUF / szem
  • balintk
    #1037
    Hali. Magyarországon kb. mennyibe kerül egy szemműtét?
  • [NST]Cifu
    #1036
    Az IntraLasik kezeléseknél tényleg pár nap, sőt, akár másnap már tökéletesen láthatsz, és nem kell megvárni, amíg a hámosodás megtörténik, mint a PRK-nál. Az IntraLasik hátrányai első sorban az ára, másodsorban az, hogy csak vastagabb szaruhártya, és kevésbé érzékeny szem esetén lehet végrehajtani.

    E téren viszont javaslom, hogy a vizsgálat után a szemorvossal konzultálj, úgy is el fogja mondani az opciókat és pozitív/negatív dolgokat (ha kellően korrekt).

    Azonban én csendben megjegyezném, hogy ahány ismerős ment vizsgálatra, egy kivételével (akinek túl vékony volt a szaruhártyája) mindnek az IntraLasik-ot javasolták elsőre. Ez teljesen érthető valahol, hiszen a páciensek többsége nem szeretné kivárni azt a pár hetes folyamatot, amíg a végleges látásélesség létrejön, illetve el akarja kerülni azt a fájdalmas 2-3 napot, ami a PRK műtét után a hámosodás miatt jön. Nem utolsó sorban pedig a cégeknek nagyobb a hasznuk az IntraLasik műtéteken...
  • Nickyke22
    #1035
    Sziasztok!

    Köszi szépen az infókat, annyi mindent lehet olvasni ezekről a dolgokról.
    Közben be is jelentkeztem egy alkalmassági vizsgálatra. Hezitáltam, hogy hova, végül az Optik-Med mellett döntöttem, egy csoporttársamnak is ott volt a szemműtéte, nagyon dícsérte őket. Még kiderül, nekem mennyire lesznek szimpik és persze, hogy a szemem műthető-e, nagyon remélem. :)
    A napszemüveges dolognak a bejelentkezéskor telefonon azért utánakérdeztem, ők is megerősítették, amit Ti írtatok, hogy belső, zárt térben nincs rá szükség, kint kell óvni az UV-fénytől, de azért télen is süthet a nap, erre figyelni kell. Van kivétel, pl. szórakozóhelyeken az UV-lámpa. Szóval a suli miatt nem kell aggódnom. Vidéki kontrollokra is van lehetőség, szóval ez sem probléma.
    Szeretnék minél előbb túlesni rajta, emiatt elsősorban a FEMTO eljárásban gondolkodom. Tényleg igaz, hogy 2 nap múlva vissza lehet térni a szokásos életvitelhez?
  • [NST]Cifu
    #1034
    Nem értem a dolgot teljesen. Nekem egyszerre csinálták a két szemem, szóval alapból itt már kérdőjelek merülnek fel, a másik dolog a napszemüveg - ha télen csináltatod, akkor szinte egyáltalán nem fog kelleni ilyen, én pont emiatt kértem decemberi időpontot...
  • mandm
    #1033
    Mondjuk nagy ívben tennék rá, hogy tolerálja-e a tanár, ha egészségügyi oka van valaminek. Egyszer elmondanám az okát és utána lezárnám a témát.
  • Pellegrin
    #1032
    Niki!

    IntraLasik-em volt és nagyon ajánlom. Ilyen jól még soha nem láttam, mint most.

    2 hónapig kell csak napszemüveget viselni, és a suliban, zárt térben nem kell. Csak a szabad ég alatt, ott is csak akkor, ha látod a saját árnyékodat, ahogy a klinikán mondták.

    Én Budapestre jártam kontrollokra, de vidéken is lett volna rá mód. Engem nem érintett, azonban tudom, hogy lehetett választani helyszíneket.

    A margitszigeti Focus Medicalban voltam Fodor doktornőnél.

  • vizes
    #1031
    Ez igaz, de megvan a hátránya is a másik módszernek.
    Például, hogy még egy lehajolás is kockázatos lehet.
    Másik műtét? Már egyszerre csinálják a két szemedet.
  • becauseIsaid
    #1030
    Napszemüveg csak a szabad ég alatt kell, bent nem. Sőt emlékeim szerint borús időben sem szükséges, de ezt az orvos elmondja.
    Viszont van olyan (igaz drágább) megoldás is, amikor nem kell egyáltalán. Ma már ezt választanám, mert a mai technika jobb is és nem lenne annyi kellemetlenség. Értem ezalatt, hogy szinte azonnal kész is van a szemed, nem kell hónapokig napszemüveg és nem kell várni a másik műtétig annyit (nekem fél év volt a kettő közt). Plusz, ami a legfontosabb - szinte fájdalommentes, míg az alap műtét után pár napig szenvedsz, nem is akárhogy. Persze ez a szenvedés megéri, de ha lehet anélkül is, akkor inkább fizetek többet.
  • Nickyke22
    #1029
    Sziasztok!

    Lágy kontaktlencsét viselek, de az utóbbi időben egyre kevésbé bírja a szemem, a szemüveg pedig nagyon idegesít. Gondolkozom a szemműtéten, egyre szimpibb ez a végleges megoldás, de van 1-2 dolog, amin még agyalok, ezekkel kapcsolatban kérnék segítséget tőletek.
    A műtét után ugyebár napszemüveget kell hordani, nekem viszont most kezdődik a suli, szerintem a tanárok nem nagyon tolerálnák, ha napszemüvegben ülnék az előadásokon. Különböző dolgokat hallottam erről, van, aki azt mondja, hogy folyamatosan kell hordani, más meg azt, hogy csak kint az UV-fényben. Van erről valakinek infója?
    Vidéki vagyok, viszont Budapesten tervezném a kezelést valamelyik „nagy” klinikán. Az ellenőrző vizsgálatokra is mindenképpen Budapestre kell menni a műtét után?
    Előre is köszi a segítséget!

    Niki
  • zuzu013
    #1028
    Nekem 1 hónapja volt a szemműtétem, a bal -7 körüli volt, a jobb pedig -12 körül, a bal szememet 0ra tudták hozni, a jobbat azt olyan -1,5re, viszont most a jobb szemem elkezdett fájni kb 1 hete, és a klinikán se tudták megmondani hogy miért van, és aztse tudja hogy elfog-e múlni. Volt már valakinek ilyen problémája a szemével a műtét után ennyi idővel?
  • vizes
    #1027
    Két hete? Ennyi idő alatt még nem is gyógyulhatott meg.
    Nem tudom hol csináltattad, mikor kell kontrollra menned.
    Nekem június harmadikán csinálták a SOTE Szemklinikán, ott műtét után másnap volt egy ellenőrzés, majd egy hét és ezt követően egy hónap.
    Nekem azt mondták, hogy nem mindenkinek egyformán jó a Flucon csepp. Lehet, hogy elkezd "gyógyulni" a szemed, azaz kezd visszaállni az eredeti szintre de ezt egy másik cseppel korrigálni lehet.
    Én a helyedben visszamennék egy soron kívüli ellenőrzésre.
  • Imre1962
    #1026
    Két hete műtötték a szememet az egyik szemem visszament az eredeti dioptriára. Járt-e már így valaki ? Mit csinált vele utána ?
    Előre is köszönöm!
  • Pellegrin
    #1025
    Úgy látszik múltkor mégsem ment át az üzenetem, amelyben megköszöntem a tanácsodat. Köszi! Tears Naturele-t választottam és az jobban bejött nekem is :).
    Már csak két hét és nem kell magamnál hordani semmit: se szemüveget, se szemcseppet, se műkönnyet... Hallelujah!
    Csak a napszemüveg marad, mert abban nem hunyorgok a napon, és végre vehettem egy keret nélküli napszemüveget életemben először. Eddig a dioptriák miatt csak keretes lehetett.
  • chhaya #1024
    Anno az Optik-Medben műttettem, nekem ott a Tears Naturale-t javasolták csepegtetésre, szerintem jó is. :)
  • Pellegrin
    #1023

    Én is a Focus Medicalban műtettem a szemem, mivel a nagybátyám is korábban ott lézereztette a szemét, és ő ajánlotta. Intralasik-em volt. Nagyon jól látok, jobban, mint előtte szemüveggel. Jobb lett az eredmény, mint amit vártam :). 125%-os.

    Csak egy kérdésem van, hogy kinek melyik műkönny vált be legjobban Intralasik után?

    Többet is ajánlanak, és most nem tudom, hogy melyiket próbáljam ki. Soha nem használtam műkönnyet, mert nem voltam kontaktlencsés. Így nem vagyok járatos műkönny-ügyben. Az Optive azonban nekem annyira nem vált be vagy én nem tudom jól csepegtetni. Refresh? Tears Naturale? System Ultra? Van valakinek valami tapasztalata? Még egy hónapig csepegtetnem kell. Vagy választok a megadott sorrend alapján.
  • gfkid
    #1022
    A Focus Medical tapasztalatom több mint lesújtó.
    Én tavaly tavasszal szántam rá magam erre a kezelésre.Intralasik-ot választottam a Focus Medical klinikán. Magas dioptria (-6)és cilinder(-3.5) értékkel.Most per pillanat ott tart a dolog hogy a várt eredményt nem érte el a kezelés és a garancia ha én fogom most kiharcolni semmit nem ér.A jobb szememen -1 feletti cilinder maradt ami bőven meghaladja a garanciát.Be is hívtak utókorrekcióra ,vizsgálatok sorozata,nyugtató,papír aláírás...de hidegzuhany..a műtét előtt tíz perccel hazaküldtek (!!) mondván ez jó és bocs,de választhatok egy napszemüveget fájdalomdíjként. Ha nem lenne kézzelfogható bizonyítékom én magam se hinném el most annyira sokkoló ez.
    Na erre nem számítottam amikor kifizettem a kezelést.
    A főorvosnő az első kezelésnél alul korrigálta a dolgot most meg nem vállalja fel a hibát.
    Én nagyon fel vagyok ezen háborodva és joggal,egy év várakozás után hogy kialakuljon a látás most azt mondták hogy ennyi.
    A kezelésre mellesleg örök garanciát vállalnak de ebben erősen kételkedek ezek után. Ügyvéd lesz a dologból azt látom.
    Ezek után senkinek nem ajánlom.
    Akit részletesen is érdekel a focus-medical.blogspot.hu címen elolvashatja miről is van szó.
    Ezért a hercehurcáért ahogy bánnak az ügyféllel(ügyfél mert ez vállalkozás és nem TB) én ma nem fizetnék ki félmillió forintot az biztos.
  • hori0085
    #1021
    Sziasztok!
    Győrben a Femto + High End LASIK excimer lézeres látáskorrekcióval szeretném megműtetni a szemem. Mi a véleményetek róla?
    Hány nap kell körülbelül, amire újra sportolhatok?
    Előre is köszönöm
  • hepiendre
    #1020
    Szia!
    Én is az Optik-Medben műttettem a szemem, csak jókat mondhatok, a mostanra kialakult 120%-os látásélességem pedig magáért beszél! :)
    Ha még gondolkodsz, érdemes elmenni egy vizsgálatra, a neten tudsz tőlük ingyenes vizsgálatra jogosító kupont kérni, nekem is küldtek ilyet egy tájékoztatóban, volt hozzá egy dvd, amin szintén rengeteg hasznos infót találtam.
    Érdemes tájékozódni, egy próbát megér.
  • Bogi008
    #1019
    Szia!
    A Focusmeddel kapcsolatban nincsenek tapasztalataim, én az OM-ben voltam, ott nagyon modern műszerekkel végezték a vizsgálatokat és a kezelést is, teljesen meg vagyok elégedve.
    Nekem PRK műtétem volt, de van ismerősöm, akinek IntraLasikja volt, tőle is csak pozitív dolgokat hallottam.
    Mikor mész vizsgálatra?
  • RDack
    #1018
    Végén kihagytam optimumt az akció ellenére is, egy más oldalt úgy olvastam Zyoptix egy felülcimkézet Lasik. Inkább Intralasikot választom, de vajon Focusmednek vagy Optikmednek van újabb lézere?
  • kaposi1
    #1017
    Írd be a lap alján a keresőbe a kulcs szót : Optimum
    És mindent megtudsz.
  • RDack
    #1016
    Szeretnék érdeklődni valaki végzett -e már szemműtétet Optimum -nál? Tapasztalatok? Eddid Focusmednél terveztem műtettni szemeim intralasikkal, azonban Optimumnál van Zyoptix -os műtét is, melyet kiszámithatóbbnak, megbizhatóbbnak reklámozzák az intralasiknál. Vélemény?
  • hepiendre
    #1015
    Sziasztok!
    Már túl vagyok az egy hetes ellenőrzésen is, úgy érzem, napról napra jobban látok. Az egy hetes kontrollon 90%-os volt a látásom, a doktornő azt mondta, hogy mire véglegesen beáll, még jobb lesz.
    Most nagyjából úgy látok, mint a kezelés előtt szemüveggel. Én nem tapasztaltam a hullámzást a látásélességben, amit Tőletek is kérdeztem, Bogi, köszi, hogy írtál róla! Nálam fokozatos javulás következett ill. következik be még most is. Műkönnyet még bőven használok, azt vettem észre, hogy az nagyban növeli a komfortérzetet.
    Az első napokban kicsit fényérzékeny volt a szemem, de most már ez is kezd alábbhagyni.
    Jövő héten újra elkezdek sportolni is, most már én is visszatérhetek a régi kerékvágásba!

  • Bogi008
    #1014
    Sziasztok!
    Én is tapasztaltam a PRK kezelésem után egy kis hullámzást a látásélességben. Pontosan nem emlékszem, hogy hányadik napon, kb. 1 héttel a kezelésem után. Egyik nap úgy éreztem, hogy kicsit homályosabb a látásom, mint tegnap. Nem estem kétségbe, mert mondták a klinikán, hogy ez ilyenkor lehetséges, kb. egy nap alatt el is múlt.
    Majd írd meg az egy hetes kontrollod eredményét!
    A sportolással kapcsolatban: ha jól tudom, 1-1,5 hetet kell várni a műtét után, én legalábbis 1 héttel a kezelés után már aerobicoztam, szóval gyorsan megy a dolog! :)
  • Brolly
    #1013
    Hali!
    Már egy ideje elhatároztam, hogy meg műtetem a szemem mindenféleképpen. Viszonylag nem annyira gyenge a látásom (-0,5 és -1), de remélem ez csak pozitív módon befolyásolná az egész hercehúrca kimenetelét.
    Nem tudom van-e valakinek tapasztalata a Saint James szemészeti központtal kapcsolatban, mert igazából őt néztem ki, mint lehetséges 'jelöltet'..
    Hallottam olyat, hogy műtét után egy jó darabig (akár fél évig), nem ajánlatos erőlködni (értem itt pl. az edzést).. ez mennyiben igaz?
    Milyen kitételek vannak még a dioptriatartományon kívül, amik befolyásolják az alkalmasságot a műtéthez?
  • hepiendre
    #1012
    Hello!
    2 napja levették a védőkontaktlencséket. Utána erősen könnyezett a szemem, ez nagyon zavaró volt, de másnap reggel már panasz nélkül ébredtem. Már javul a látásom is, de még mindig nem tökéletes. Mondták a klinikán, hogy az is normális lehet, ha hullámzást észlelek a látásélességemben az első néhány napban. Tapasztalt valaki ilyesmit? A nehezén azt hiszem, túl vagyok, követem a klinikán kapott utasításokat, csepegtetek, a későbbiekben is leírom a tapasztalataimat, én is nagyon hasznosnak találtam a többi fórumozóét!
  • hepiendre
    #1011
    Sziasztok!
    Tegnap volt a PRK szemműtétem, különös élmény volt, de egyáltalán nem fájt az érzéstelenítő cseppeknek köszönhetően. Előtte tartottam tőle, hogy mi lesz, ha megmozdulok vagy ilyesmi, de semmi gond nem volt, kényelmesen feküdtem (a helyzethez képest) és csak arra kellett figyelnem, hogy ne kalandozzon el a tekintetem. Nem volt nehéz dolgom, hiszen a lézer épp a szemem előtt volt. Mondták, hogy éppen mi történik, ennek nagyon örültem.
    Ma elég kellemetlenül érzem magam, könnyezik a szemem és időnként szúr is, miután most befejezem az írást, azt hiszem, inkább pihentetem, úgy vettem észre, ez a legjobb. Ilyen szempontból szerencsém van, bármikor képes vagyok aludni. Én is tapasztaltam a Bogi által említett "hagymapucolós" érzést. Jólesik a félhomály is a lakásban. A mai kontrollon a doktornő azt mondta, minden rendben, még nem tökéletes a látásom, de a műtét után egy nappal ez teljesen normális.
    Még viselem a védőkontaktlencsét, holnapután veszik le, ha minden igaz.
  • Bogi008
    #1010
    Sziasztok!
    Decemberben volt a PRK szemműtétem az OM-ben és örömmel jelentem, hogy szuperül látok!
    Én is izgultam előtte, de szerintem ez természetes. A műtét nagyon gyorsan zajlott, számomra is hihetetlen volt, hogy semmit nem éreztem. A 2. nap elég kellemetlen volt, a nap nagy részében úgy éreztem, mintha hagymát pucolnék, de úgy voltam vele, hogy valamit valamiért…
    A klinikáról is csak pozitívan nyilatkozhatok, nagyon kedvesek és türelmesek a dolgozók, örülök, hogy hozzájuk fordultam.
    Nekem a PRK után az vált be az első három napban, hogy igyekeztem minél többet aludni, így szerintem jól viseltem a „hagymapucolást”.
    Egyáltalán nem bántam meg, hogy belevágtam a dologba, bátran ajánlom mindenkinek! Hepiendre, ha kérdésed van, írj nyugodtan, remélem, tudok majd válaszolni!