25353
Whistler - Windows XP
  • BenceYCE
    #21633
    A 32 bites rendszert teljesen le kellene cserélni 64 bitesre úgy, hogy közben a 64 bites rendszerre töredék annyi progi van mint 32 bitesre. Mit mondanának a felhasználóknak miért rakoncátlankodik a progijuk? Nézz meg egy driver-edet vagy szoftveredet. Teljesen más kiadás kell 64 bitre ha van egyáltalán megfelelője 64 bitre. Tehát a MS-nak az nem áll érdekében, hogy az egész win lecserélése miatt a felhasználók progijainak többsége nem futna tovább, újra kéne telepíteni, vagy még roszabb már nm is tudják használni. Mindezt úgy, hogy ezeket a progikat még csak nem is ők írták. Az meg, hogy pl. egy tv tuner kártya gyártó cég miért nem írja egybe a 32 bites és a 64 bites rendszerre való programjukat úgy hogy az ne is legyen feltelepítve és mindig a megfelelő része induljon el, az nem a MS dolga. A gond az, hogy sajnos nem néztél utána a 64 bites rendszer működésének, nem tudod, hogy mi a különbség a kettő közt, pedig adtam támpontot. Adok még egy linket, de most már remélem nem beszélsz értelmetlenségeket. Szidjuk közösen a MS-ot amiért joggal szidhatjuk, de ne húzz rájuk olyat ami nem igaz.
  • LoDMaSt
    #21632
    vagy te nemérted, vagy én, de a 32 bites xp fizikailag képtelen megcímezni 4 gb vagy több memóriát, ezért van a 64 bites. bővebben: http://en.wikipedia.org/wiki/64-bit
  • user2009
    #21631
    annyit még hozzátennék, hogy a microsoft-nak egy windows update-be kerülne a 32 bites xp-t alkalmassá tenni a 4 gigára. tehát, nem rájuk húzom a lepedőt, hanem ez így van. persze, nekik ez nem érdekük, így az update letöltött fájljai közt biztosan nem fog szerepelni a KB... nevű frissítési fájl, ami erre lenne jó
  • BenceYCE
    #21630
    Hát ezt jól ráhúztad a MS-ra. Nekem sem haverok de tisztázzuk, a 32 bit korlátja volt a 4 giga teljes rendszermemória. A történelemben kutakodva rájöttem, hogy anno már az akkori ász megpróbálta bevezetni a 64 bitet, de mivel teljes programújraírások kellettek és a piaci igények szerint működtek a dolgok, a programozók b@sztak rá progit írni, hiszen akkor még utópisztikusnak hatott 4g ram + vga ram + egyéb memók. Az áttörést az AMD! hozta a lefelé kompatibilitással a 64-es procik megjelentetésével. Infó

    Érdemes még rákeresni, egyre inkább fogja a közönséget foglalkoztatni a kérdés, mivel a játékok egyre éhesebbek.
  • user2009
    #21629
    az xp nem véletlenül nem kezeli a 4 gigát. ill. nem véletlenül nem oldotta ezt meg a microsoft azóta sem. egyrészt ugye terelnék a népet a vista/win7 felé, másrészt meg az xp-hez egyébként is teljesen felesleges a 4 giga. nincs annyi erőforrásigény xp-n egy program által se, ami indokolna ekkora memóriát. ha látná is a 4 gigát, 2-2,5-nél semmilyen körülmények közt nem használna fel többet. bár, már a 2 giga is elég erős szoftvert kell hogy kiszolgáljon xp-vel együtt, hogy végleg kevésnek bizonyuljon.
  • ffxi
    #21628
    A buborek tippet hogyan tudom eltuntetni? illetve bejelentkezesnel nem kell pass es megis keri. Mindig ott kell lenni, hogy lenyomjam az entert. Ezt hol kell kikapcsolni? Vmi autologonrol mondogatnak a haverok, de nem talalom. Naon zavaroak mar
  • BIZ0906
    #21627
    Vista 64bit egyenlőre de jön majd a win7 és mindent megold (reméljük)
    :)
  • Suzaka
    #21626
    Akkor úgy kérdezem, 3 magos procihoz és 4gb ramhoz melyik oprendszer való?
  • BIZ0906
    #21625
    Hát a 64bitesel elvileg igen de a Microsoft már pár éve nem is támogatja :(
  • Suzaka
    #21624
    Üdv, azt szeretném tudni hogy megoldható-e az hogy az XP kezelje a 4gb ramot. Köszönöm!
  • user2009
    #21623
    pertícionálás ügyben: én semmiképp nem javaslom neked, hogy egyben legyen a 80 gigád! kiírtál mindent, az oké. és, majd mindig kiírsz mindent, mikor újratelepítenél? csak mert a windows telepítős format-ot használod. ha ki tudnád szedni csak a windows-t, akkor még elmegy, de a te esetetben csak a sima format megy, akkor meg bukik minden. ill. a rátelepítés, de hát az meg olyan, mint a "bekenjük sárral, aztán jól van vakolat"

    szerintem butaság lenne egyesíteni. bár, a te dolgod.
  • BenceYCE
    #21622
    Én tudom, de ne daraboltassuk szerteszéjjel azt a pinduri vinyót.
  • BIZ0906
    #21621
    Az enyém is :)
  • DruPapi
    #21620
    Probléma megoldva: AVG az én barátom, mióta fent van (és talált egy férget)
  • Zsolt01
    #21619
    4 a max
  • DruPapi
    #21618
    Sziasztok!
    Egy számomra érdekes problémával találkoztam:
    Win újratelepítés után bizonyos domainneveket nem kerülnek feloldásra. Ilyen például a microsoft.com (ami win update miatt szükséges lenne) és a comodo.com, ...
    IP alapján fel tudok menni az oldalra, de az Autómatikus Frissítés így sem megy ugye. Illetve nem keresgélhetem mindig, hogy az adott sitenak mi az IP-je.
    (telepítés előtt minden jó volt, router nélkül, ADSL-em van)
  • BenceYCE
    #21617
    XP súgó a barátod, egyébként létrehozhatsz 2 db elsődleges partíciót is.
  • matyi0323
    #21616
    Ok. Köszi, valahogy én is így gondoltam:D Azt a logikai meghajtós dolgot hogyan tudom majd megcsinálni?
    Bocsi a sok kérdésrt, eddig még nem csináltam, csak sima reinstallt.
  • BenceYCE
    #21615
    Attól mert két darabban van a vinyód, attól még nem lesz rajta kevesebb hely. A formázás a legbiztosabb, tehát szerintem ha már úgyis kimentettél mindent DVD-re, XP telepítésnél töröld a két partíciót, majd hozd létre újra az elsődlegest a rendszer alá tetszőleges méretben amekkorát elegendőnek ítélsz, majd XP telepítés után a maradék területre csinálj kiterjesztett partíciót benne egy logikai meghajtóval. Ezt formázod, majd vissza teszed DVD-ről ami kell.
  • matyi0323
    #21614
    Ami fontos volt kiírtam dvd-re. Azért telepíteném újra és egyesíteném úgy, mert akkor úgy felszabadulna a hely, de ha csak P. Managert telepítenék és úgy egyesíteném a két partíciót, akkor úgy kevesebb hely lenne, nem? Meg egyébként is sok olyan dolog van amit szeretnék törölni és így a legbiztosabb.
  • BenceYCE
    #21613
    Win telepítésnél tudod törölni a két partíciót és egy újat létrehozni helyettük. Természetesen így minden adatod elveszik. Én inkább a jelenlegi XP alá egy Partition Managert telepítenék és egyesíteném a két partíciót, így nem kéne menteni minden adatot a meghajtókról. Más kérdés, hogy egy partíciót csak hordozó vinyókra ajánlok, rendszer alá nem. Mindig is egyszerűbb volt rendszert újra telepíteni úgy hogy volt hova menteni.
  • matyi0323
    #21612
    Köszönöm a részletes leírást. De kicsit bonyolúltnak tűnik nekem, így maradok a megszokott XP-reinstallnál cd-ről. Szerintem neki is kezdek:D
    Abban még tudtok hogy tudom " egyesíteni" a winchestert? Mert összesen 80Gb de meg van osztva 50-30 arányban, de most újra szeretném, hogy egybe legyen a 80GB és ezt újra telepítésnél hogy tudom? Megformázom mindkét meghajtót vagy hogyan? köszi
  • user2009
    #21611
    a mini pe, egy lemezről futó windows. ugyanaz, mint a te xp-d pl., csak ez megy még vinyó nélkül is. lefoglal a memóriádból bizonyos helyet, ott fut. vannak benne fájlkezelők, partícionálók, vírusirtók, meg minden, ami kell. találsz benne total commander-t is, meg tudod oldani a dolgokat vele, amit amúgy a windows-ból nem lehetne. pl. kinyitod a commander-t, aztánb letörlöd a c meghajtót. ezt pl. futó windows alatt elég problémás lenne... plusz a régebben írt fájlokat is szépen kiszedheted ilyen módszerrel. és, hogy ez a fajta "format C:" miért jobb, mint a windows telepítőé? mert a windows telepítő már a boot pillanatában elkezd ideiglenes fájlokat másolni a c meghajtóra, mire eljut odáig, hogy a partíciókat tudod kezelni, egy csomó minden ott van már a c meghajtón. az ember meg ugye azt akarná formázni, de olyankor már a telepítő felteszi a kérdést, hogy jól meggondolta-e az illető, mert ott már telepítési fájlok vannak...
  • ffxi
    #21610
    Nah minya megnezem. Szal kulso progival?
  • Apocalipto
    #21609
    Érdekes. Tudtommal ilyet csak programmal lehet csinálni, hogy nem menti el a beállításokat a gép. Suliban nálunk is ilyen van a gépeken. DeepFreeze a neve.
  • ffxi
    #21608
    Tudnatok segiteni? Lefagyasztottak az XP-mat :( Egyszeruen ujrainditas utan minden visszaall mint volt :( Igy pl. mozillat mindig fel kell telepitenem, amikor ujraindul a gep. Es felfigyeltem, hogy nem irja ki, amikor kijelentkezik, hogy saving yor settings. Ezert visszaall minden, ahogy az admin beallitotta.
  • BenceYCE
    #21607
    Hogy írhatsz ilyen hülyeséget?! XP-ben ha kétmagos a géped, akkor a feladatkezelőben egy futó folyamatra jobbklikkel kattintva be tudod állítani az affinitást. 0-31-ig kezeli, tehát összesen 32 processzormagot. Na most akkor szerinted a Pistát lebutították?
  • Zsolt01
    #21606
    Nincs.
  • matyi0323
    #21605
    Ezekből a miniPE mire is jó valójában? Mert a google nem adott értelmes leírást róla. Bocsi, de nem értek ehhez a témához. Tehát nem tudok "elrontani" vele semmit?
  • user2009
    #21604
    az esetek 60%-ában rossz vírusírtó/tűzfal, (vagy olyan 2 szoftver, ami nem szereti egymást) úgyhogy én ezekre tippelnék. esetleg hálózati kártya probléma. ha minden kötél szakad, egy windows újratelepítés lenne az igazi. ha utána sem megy (persze, az első próba előtt nem telepítve mindent) akkor valószínűleg az utóbbi, tehát a hálókártya bibizik. bár, lehet valami egyszerű szofverütközés, vagy programmaradék is a bűnös. de, ha lehet egy javaslatom: NE használj free programokat, mert iszonyú rosszak. mármint az antivírus/tűzfal félék. (de, ez csak szvsz)

    (smart security-t azért megvédeném, mert 4 éve használom az eset termékeit (először nod32, aztán a smart security), sőt, mindenkinek ezt is telepítem, és soha ilyen probléma nem volt, hogy a hálózati kapcsolatokba belenyúlt volna.)

  • toto2700
    #21603
    router van-e?
  • zsoltszeifert
    #21602
    ESET Smart Security volt fent.
    Próbáltam Tűzfal kikapcsolása és Uninstal, egyik se segített.
  • zsoltszeifert
    #21601
    Sziasztok.

    Adott 1 ismerős gépe ADSL Internet.

    Pár napja megszakad magától az internet.
    Pl.: Böngésző Firefox használatakor olykor, Internet Explorerre kattintva mindig, MSN –ből kijelentkezve és másik felhasználónévvel.

    Malwarebytes' Anti-Malware, a-squared Free –vel átnézve.

    Szolgáltatótól is voltak kint és rendben találtak mindent.

    Mi lehet a probléma ?

    Köszi !
  • armageddon666
    #21600
    ezaz... a magok számával nem szabad megszorozni... HATVÁNYOZÓDIK!!! (szal Dual Core 3GHz, az 9GHZ!!!)


    úristen O.o (mielőtt valaki beleköt, ne tegye :))

    gyk. NEM ÍGY VAN!
  • toto2700
    #21599
    eleve, amikor a Vistát írták még nem számoltak több magos procikkal.
  • toto2700
    #21598
    2x3GHz nem egyenlő 6GHz-el, az 2x3GHz.
  • Apocalipto
    #21597
    A RegCleanert nagyon nem ajánlom! Utoljára 2001ben jött ki belőle új verzió! Nagyon régi már ahhoz, hogy biztonságosan lehessen vele rendszert karbantartani. Akkor már inkább Ccleanert használj.
  • user2009
    #21596
    Your Uninstaller Link
    RegCleaner Link
    MiniPE Link
    MiniPE (DigiWiz) Link
  • CyrSyS
    #21595
    E8400 2x3Ghz :D
  • toto2700
    #21594
    a vistát 6-7 GHz környékére tervezték.