25353
Whistler - Windows XP
  • jaki88
    #21673
    sziasztok! a laptopomra tenném fel az xp-t, de mikor már formázott és telepített fájlokat kiírja, hogy valami 'asms' fájl kell neki és adjam meg az elérési utat, meg tegyem be a telepítő lemezt, de az meg bennt van. Erre van megoldás, vagy tud valaki adni elérési utat ehhez a fájlhoz vagy van rá valami más megoldás, mert így nem hajlandó tovább lépni?
  • user2009
    #21672
    a kimenő kommunikáció (zöld ablakban jelenik meg) az -a nevében is benne van- CSAK küldést (kapcsolatfelvételt) jelent. magyarán a windows fel szeretné venné a kapcsolatot a kiszolgálóval pl. ellenőrzésed céljából. azzal, hogy letiltod a forgalmat, annyit csinálsz, hogy ebben az esetben nem engeded a windows-t kommunikálni a microsoft szerverével. ha eredeti a windows-od, teljesen felesleges ez a lépés, ha nem az, akkor meg... erről nem nyilatkozok, mert ez nem egy warez fórum... egyébként, ha nem annyira érted a smart security használatát, ne válts interaktív módba a tűzfalon. menj a beállításokba, és válts vissza automatikus szűrési módra.
  • BenceYCE
    #21671
    Most már igen. Szerintem az összes fájlt kijelölöd amin tiltja és utána az egyik kijelöltre jobklikk/tul. és ott feloldod.
  • biomage
    #21670
    félre érted -.- ha megnyomom a tiltás feloldását akkor nem jelenik meg többször annál a fájlnál :S, nem ez a baj, hanem hogy letöltök egy teljes kollekciót ami akár 100 fájlból áll, nem szeretném mindegyikre benyomni hogy ne legyen tiltón -.-, érted?
  • BenceYCE
    #21669
    Az írásvédett funkciót kapcsold vissza az eredeti állásba és úgy okézd le, majd lépj vissza és akkor vedd ki a pipát.
  • Zsolt01
    #21668
    Sziasztok.

    Eredeti Windows valódi előny értesítések Alkalmazás pár napja az ESET Smart Security 4 kérdezi, hogy engedélyezem, hogy kimenő kommunikációt folytasson ez.
    Eddig ideiglenesen Tiltottam. Gondolom érdemes tiltva hagyni, de pontosan mit akar ez kommunikálni, talán, hogy nem lennék eredeti XP !
    Teszten átmentem eddig.
  • kalimpa
    #21667
    Sziasztok!

    Olyan kérdésem lenne, hogy a munkahelyemen szeretném használni a mobil internetem a szolgáltatótól kapott usb modemmel. Sikerül is telepíteni, kapcsolódik is a hálózatra, de pár másodperc aktivitás után a kapcsolat megszakad, és innentől fogva a modem nem is lesz elérhető addig, amíg ki nem húzom, és újból be nem dugom az usb csatlakozóba. Ez valami munkahelyi trükkösködés, és szeretnék rájönni, hogy mi az, és hogy tudom kikerülni. Van valakinek ötlete? Előre is köszönöm. Ja természetesen xp van a gépen, azért írok ide.
  • biomage
    #21666
    Yo

    Hú de rég írtam ide :)
    Azt nem tudom mióta áll ez, de már kezd elegem leni belőle :S
    De mielőtt leírom, mit nem birok tovább elviselni, imgelek egy képet :)

    A problémám csak annyi hogy zavar az a tiltás feloldása gomb, hogy tudom eltüntetni? "tudom tudom nyomjam meg és már nincs is ott soha többé".
  • Zsolt01
    #21665
    Próbáld egyszer ki ezt a lejátszót: kmplayer ez Portable az az nem telepítős változat. (teszt)
  • Orionk
    #21664
    meg mostmár olyat is csinál, hogy dvd ről nézek egy divx filmet(media player classic-al), és nézem a filmet, egyszer csak a a végére ugrik a filmnek, mintha végig néztem volna, de még csak az elején tartottam.
  • Orionk
    #21663
    majd később délután kipróbálom, hogy mi van, ha felmásolom hdd-re a filmet.
    meg everestel is próbálkozom.


    amit azóta megfigyeltem, hogy csak akkor kattan egyet (táp, vagy hdd), amikor filmet indítok. Mindegy, hogy milyen filmet, akár divx-et is, vagy dvd filmet is, de akkor mikor inditom, rögtön kattan. eddig dvd ről játszottam a filmeket.

    k lite codec pack van feltelepítve, amihez tartozik a media player classic. lehet, hogy a video kártyának van valami baja, az már régi: NVIDIA Geeforce 2 MX/MX 400 32 megabájtos.

    Abból gondolom, hogy vid. kártya, hogy amióta ujratelepítettem a youtube.com on levő videókat nem játtsza le rendesen ugrál a video képe, de csak mozilla firefox alatt.
  • strebacom
    #21662
    Kérdezni szeretnék valamit töletek....létezik olyan program, amely figyeli egy progi exe-jét és ha elindul akkor elindít egy másik..pl exe-t....és ha leáll akkor meg egy másikat...vagy valami hasonló...
    Köszi!!!
  • Zsolt01
    #21661
    Ha a Táptól, akkor valószínű új Táp kéne.
    Kéne szerezz 1 másik Táp tesztelésre.
    Haveroknak nincs elfekvőbe Tép, Hdd !

    (Nekem hála isten mindenből van +, pont az ilyen esetekre amikor tesztelni kell dolgokat.)

    (Csak kérdeztem, hogy előtte Xp, nincs jelentősége.)

    DVD meghajtód rendben, nem az is kattog véletlenül! Jól beolvassa a lemezeket? Pl. Én már jártam úgy, hogy nem olvasott jól be lemezt a Cd/Dvd meghajtó és új Xp lett a vége. Mármint Xp telepítőt nem olvasta jól és telepítés után gond volt Xp-vel.
    Az kipróbálhatod a DVD filmnél, hogy felmásolod HDD és onnan lejátszás, hogy akkor mit csinál.
    Amúgy Én pl. KMPlayer -t használok, mindent lejátszik és nem kell külön Codec pack.

    Processzor nem melegszik véletlenül, EVEREST progi kiírja mindennek a hőmérsékletét, nézd egyszer.
    (Pl. nekem állandóan megy és a tálcán figyelem az eszközök hőmérsékletét.)
  • Orionk
    #21660
    ok, megpróbálom a füleléses módszert :)

    Igen, az előtte levő oprendszer is xp-sp2 volt, de miért? ez számit valamit?


    azt sem értettem, hogy már ezer egyszer telepitettem sp-sp2-őt, és jól rá tudok érezni a beállitásokra, de most amikor mentek az első boot olások, akkor már az első power dvd 6-os indításkor olyan hiba volt, hogy:

    berakod a dvd lemezt, és amikor a menüt kellene beolvasnia, akkor lefagy a power dvd, és jön egy hibaablak, amin a dont send-et szoktam megyomni. Tudjátok, csomó ilyen dont sendes hiabaablak van

    tehát ez a furcsa, hogy még friss az oprendszer, minden, és már rögtön ez a power dvd s hiba

    és ez a power dvd egy stabil verzió, már évek óta használom, és másik gépen nincs vele baj
  • Orionk
    #21659
    DVD ről nézem a filmet. DVD film

    tudom, hogy jó lenne kipróbálni másik hdd-ről, de nincs...

    mi van abban az esetben, ha mondjuk a táptól jön a kattanás?
  • Zsolt01
    #21658
    Több fajta kattogást is hallasz, be kéne pontosan határolni, hogy ha nem csak HDD kattog. Gép oldala levéve és fülelés !

    (Ja gondolom előtte is XP volt, mi.)
  • Zsolt01
    #21657
    Hát ha a HDD-ből jön a kattogás, akkor azzal lesz gond talán.
    Hard Disk Sentinel progival megnézheted, hogy milyen állapotba van (tud magyarul).

    Amúgy a DVD-t HDD-ről nézed és kattogás,
    vagy DVD lemezről!

    Ki kéne próbálni 1 másik HDD-vel a gépet, Xp telepítés arra ... .
  • Orionk
    #21656
    sziasztok!

    Van egy régi gépem, 1997-ben vettük, kb.
    Ha szükség lesz rá, akkor beirom a részletes adatait is.

    Szóval a napokban ujratelepítettem, mert 3 éves oprendszer volt rajta, szükséges volt. Win xp-sp2 tettem fel.

    Gyorsan bebootol, de amikor leállítom, akkor nagyon lassú, sőt, amikor először megnyomom a leállítást, akkor kattan egy nagyot, lehet, hogy a táp, vagy a vinyó, aztán a leállítás során, még többet is kattan, de azok más kattanások, és biztosan, hogy a vinyó csinálja.

    Meg, dvd film nézése közben is szokott kattani egy nagyot, csak dvd film nézése közben, és akkor a film képe is megáll. Power dvd-vel nézem a filmet.

    Ennyi lenne a probléma, köszi előre is ha tudtok segíteni.
    Ha szükség lenne még valamilyen adatra, akkor szóljatok.

    köszi
  • hispan2
    #21655
    Ezzel kezdtem... Semmilyen progi nem használja akkor a procit, teljes az üresjárat... Sőt minden ismeretlen dolgot kilőttem, de semmi, még üres windows telepítésen is csinálja ezt...
  • Evin
    #21654
    Amikor lassú, vagy még előtte ctrl+alt+del, és majd talán lesz ott egy program, ami 100%-ra fogja a rendszert.
  • hispan2
    #21653
    Problémám a következő: Dell laptopon XP operációs rendszer van, 32 bites, többször újra lett telepítve, de ez sem oldotta meg azt, hogy időről időre (30-60mp közzel) a beírt szövegek nem jelennek meg egyből a gépben. Programtól függetlenül mikor így lelassul a gép, másodpercenként csak 1-2 karakter jelenik meg, aztán kisvártatva bepótolja a már leütött karaktereket is, de péládul játékokban ez igen nagy probléma. A gép 1,5 éves, ez a hiba csak 1-2 napja kezdődött. Lehet, hogy Windows telepítésnél eleve beszedek valami férget? (eredeti lemez, SP3-al frissítve). Esetleg hardweres hiba? (más OP rendszert méág nem próbáltam).
  • Zol77
    #21652
    köszi,ezt megpróbálom!
  • touran007
    #21651
    Az xp start menüjéből eltünt egy csomó programom. Pl. a kellékekben lévő rendszereszközök, szórakozás stb. üresek. Mit tegyek?
  • BenceYCE
    #21650
    Végeredményben mindegy, csak elsődleges partíciónak kell lennie, nem pedig a kiterjesztett partíción logikai meghajtónak. Az OS fájljai ott is lehetnek, de boot-olni akkor is egy elsődleges partícióról fog, azon belül is az aktívról.
  • Orionk
    #21649
    de most mindegy, hogy melyik neki az elsődleges, nem?

    az elején van egy választási lehetőség, hogy melyik oprendszert szeretné indítani. vagy ez csak akkor van, ha a linux felteszi a grub-ot?
  • BenceYCE
    #21648
    Akkor a lényeg:

    Egy vinyón elférhet maximum 4 darab elsődleges partíció is. Ezek közül legalább egynek aktív partíciónak kell lennie, hogy rendszer boot-olhasson róla. Jelenleg nem a vinyód elején található tetszőleges betűjelű partíciód az aktív. Tedd be megoldásképp a vinyót egy másik gépbe, a Vezérlőpult/felügyeleti eszközök/számítógépkezelés/lemezkezelésnél az első partíciót a vinyón állítsd aktívra jobbklikkel
  • Orionk
    #21647
    szerintem is mindegy, hogy melyiken van, mert van, akinek 2, vagy 3 különböző windowsa is fel van telepítve. xp, vista, win7
  • Zsolt01
    #21646
    © Zol77:
    Ha meg nem akarod/nem tudod adat kimentő hely hiánya miatt régebben bevált megoldásod csinálni ("csak teljes partíció törlés,majd újból létrehoztam megint a két partíciót.")
    Akkor pl. Én nem foglalkoznak azzal, hogy D-t ír az Xp-nek, tenném oda, arra az új Xp-t.

    De lehet tud valaki itt megoldást a problémádra konkrétan.
  • Zsolt01
    #21645
    Nem tudom, hogy mért van nálad ez így, csak reagálnák egy mondat részedre:

    " ... az mekkora kókány már,hogy nem a c-n van win,hanem a d-n. "

    Mért ne lehetne pl. D-n Xp, hibás C partíció és D-re tettem az Xp-t ismerősnél, semmi gond vele.
  • Zol77
    #21644
    Hi!

    Olyat tapasztalt már valaki,hogy telepíteném újra a windowst,mert romokban állt már,és amikor odaér a telepítő,hogy kiválasszam a telepítés helyét,akkor azt látom,hogy a c és a d meghajtó felcserélődött.(1db vinyó,két partícióval 25gb rendszer,meg 200gb adat,ide jönne most a win,de ha a rack is be van kapcsolva,akkor már az E meghajtót írja,hogy ott van most a winfos)) A D-t írja rendszernek,a C-t meg logikainak.
    És örömmel tudatja velem,hogy most a d-n van a windows. Én vagy két éve jártam így,akkor nem tudtam megcsináli,csak teljes partícótörlés,majd újból létrehoztam megint a két partíciót. Ezzel most annyi a baj,hogy annyira tele van a vinyóm,hogy ennyi adatot nem tudok elrakni egy újrapartícionálásig. Erre lenne mód,hogy a telepítő a c-re álljon át valahogy? mert most c-nek a 200gb-os adat hddt mutatja mindig. ha meg így telepítem,az mekkora kókány már,hogy nem a c-n van win,hanem a d-n.
  • Evin
    #21643
    A kivétel, mely erősíti a szabályt. :)
    Asztalinál nincs ilyen. Olyanról is hallottam, hogy ugyanaz a gép, de minden tekintetben (komplett HP vagy IBM) és nem lehetett át-Ghostolni a rendszert.
  • Lettyke
    #21642
    Az eseménynaplóban az alkalmazások almenübenminden indításkor megjelenik egy hibabejegyzés.A ludas a perfnet,esemény 2004.Tudja valaki mi ez?Lehet ellene tenni valamit?
  • Zsolt01
    #21641
    Ghost-tal lemented és másik gép ...

    Nem biztos, hogy működik a másik gépbe, de:
    2db. eltérő laptoppal működött a mutatvány 1 ismerősömnél.
  • Zsolt01
    #21640
    " ... ha a másik vinyó olyan gépbe kerül, amiben másfajta alaplap és/vagy proci van, nem fog elindulni a rendszer! "

    2db. eltérő laptoppal működött a mutatvány 1 ismerősömnél.
  • Evin
    #21639
    Az Nvidiának és az ATI/AMD-nek is van ikonja az óra mellett (vagy bekapcsolható), és ott is lehet módosítani.
    Vagy PowerStrip (ami pénzes) is használható ugyanígy, ugyanonnan.

    daxan
    Norton Ghost. De ha a másik vinyó olyan gépbe kerül, amiben másfajta alaplap és/vagy proci van, nem fog elindulni a rendszer!
  • daxan
    #21638
    Sziasztok! Hogyan oldható meg az, hogy van egy friss windows xp rendszerem, és ezt szeretném egy az egybe átmásolni egy másik hdd-re, úgy, hogy a másik merevlemezen is működjön?
  • Shiwo
    #21637
    Hali !

    lehet fura kérdés, de lehetne-e olyan parancsikont készíteni, ami adott felbontásra és frissítésre állítja be a felbontást ?
  • BBencze
    #21636
    tegyél rá 32bites Windows 7 RCt és el van intézve
  • edson
    #21635
    helló, azt kérdezném, hogy 3gb ramos 2magos procival rendelkező laptopra érdemesebb-e 32 bites xp-t rakni, mint vistát, vagy 64 biteset? látni fogja az AMD Athlon X2 QL-62-es procit, vagy erre inkább a 64 bites változat való? kösz
  • Evin
    #21634
    Ha ez igaz lenne, nem lenne Linux-ból sem külön x86 meg x64.
    Egyébként fizikailag lehetetlen 32bitből 4G megcímzése.