25353
Whistler - Windows XP
  • matyi0323
    #21593
    Akkor tudnál esetleg ha nem gond linkelni pár tisztító programot?
    Olyan live cd.m nincs...:S
  • CyrSyS
    #21592
    Ezen belül pedig C# és Visual Basic. Hogy mit? Hát gyakorolgatok ezt azt! Nincs kitűzött cél majd idővel...
  • CyrSyS
    #21591
    Visual Studio 2008
  • Evin
    #21590
    Nem tudom miben, hogy akarsz programozni, de ha régi programmal, akkor nem biztos, hogy Vistán majd menni fog. Én a Visual C++ 6-al szívtam így.
  • CyrSyS
    #21589
    Jól írtam én! Tehát ez egy saját tapasztalat alapján lett megfogalmazva. A vélemény a játék futási teljesítményéből adódik. Ez nem elég érv ahhoz hogy leírjunk egy rendszert szerintem. Elnézésedet kérem ezzel nem akarlak megsérteni tényleg!
    Amúgy tény az elmúlt 1-2 év alatt intenzív csökkenést mutat a játékra fordított órák száma... Igaz nem is futtatok Shrek grafikát előállító folyamatokat illetve nem foglalkozok 3D-vel. Mindezek mellett pedagógiai eszköztervezéshez és egyéb hétköznapi szolgáltatások használatához kiváló. Az XP is kiváló ez is igaz! De azért eljött az az alkalom mikor ki lehet jelenteni hogy "haladni kell a korral".
    Informatikai OS ismereteim szintje az XP-ig terjed ki. Ez viszont baj, tehát újabb indok a tovább lépéshez. Vista Sp2 már egy kiforrt rendszer véleményem szerint.

    És tényleg ha játszom is azok elfutnának szerintem VISTA-n is. Hogy példát is írjak: FEAR 1 és 2. Civilization IV. De sajnos a játékkal nem jutok informatikai ismeretekhez így lemondok róluk :) Pláne hogy terveim között szerepel az alapzintű programozási ismereteim továbbfejlesztése is. Ahhoz pediglen gyakorlás gyakorlás és megint csak gyakorlásra van szükség.
  • Evin
    #21588
    Saját tapasztalat. A Vista SP1-es rendszerrel nem volt gondom, csak a gépigényével. Minden játék lassabb volt, mint XP-n.(Bár a tieden lehet, hogy ez is mindegy)
  • CyrSyS
    #21587
    Ez megint olyan elterjedt információkból tákolt egyedi vélemény. Ennek ellenére elhiszem hogy kevésbé közkedvelt. Pl. első tapasztalati úton felfedezett differencia hogy virtualizáció aspektusából nekem a vista gyorsabb volt mint a Win 7 Professional.

    Amúgy tény hogy amint úgy érzem hogy megfelelő szinten ismerem majd a VISTA rendszert mindenképp váltani fogok!
  • Evin
    #21586
    Mindenesetre Vistát soha ne vegyél, most már várd meg a W7-et, az talán megéri majd a pénzét. Ha meg nem veszel, akkor amint kint a W7, szerintem egyből válts át.
    A vista azért "kevésbé közkedvelt", mert lassú és nagyobb gép kell ugyanakkora sebességhez, mint ami XP vagy W7 alatt elérhető.
  • CyrSyS
    #21585
    Én tényleg azt mondom és elnézést hogy ide írom! Mélyen tisztelem a komoly hozzáértőket. Nem szabad felülni holmi magánvéleményeknek. A saját tapasztalat vezéreljen illetve a ténylegesen megbízható vélemények és tapasztalatok.
  • CyrSyS
    #21584
    Meggyőztetek. Teljesen jogos hogy ha már van 4GB memória akkor a 64 bit az egyetlen útja hogy ki tudjam egyáltalán használni. Imádom az XP-t de már jól ismerem és nem szabad örökké leragadni. Ennél fogva a VISTA a következő lépés. Az hogy szidják egyesek az már nem érdekel ugyanis alapszabály hogy nem szabad mindig másra hallgatni hiszen nem tudni vajon miért is szidja a VISTA-t. Sok itt a tini "ál" informatikus (a kivételeknek mély tisztelet) aki bejön egy ilyen fórumra és azt mondja hogy juj fagy a World of Warcraft és szar a VISTA. Mindig találok ellentmondást. Tehát akkor maradok Vista SP2 x64-nél. :)
  • Evin
    #21583
    A korábbi hsz-el ellentétben, neked mindenképp 64bites rendszert kell használnod, mivel 32biten nem tudod kihasználni a 4G memóriádat (RAM+VGA-RAM)!
    De került az Xp x64-et, akkor már inkább Vista vagy Windows7.
    Nem tudom van-e SP3 Xp x64-hez, de én a simát próbáltam még ki nagyon régen, és szinte minden program fagyott stb.
  • user2009
    #21582
    ha egyébként rendesen működik a windows, csak már sok a "szemét" a sok telepítés miatt, én inkább használnék pár tisztító programot (pl. regcleaner, your uninstaller...)

    plusz, ha van olyanod, és tudod is használni, tegyél be egy live cd-t (pl. mini pe) és azzal formázd a kívánt meghajtót, meg szedd ki a többi partícióból is a most működő windows szemetét. ezek név szerint:
    - a THUMBS.DB fájlok
    - a DESKTOP.INI fájlok
    - a RECYCLE BIN mappák
    - a SYSTEM VOLUME INFORMATION mappák

    ezek minden partíción ott vannak rejtve, érdemes letörölni őket, mert a jelen windows dolgai. csak hát ugye az utóbbi 2-t nem engedi a windows önmagából törölni, ezért kell a live cd, mint a megkerülés eszköze
  • matyi0323
    #21581
    Nem, nem volt, csak elfogyott a hely, meg olyan dolgok is vannak ami csak reinstallal tünik el aztán azért gondoltam, hogy valamikor megejtem:D
  • lck
    #21580
    Ha a vinyóval nem volt gond akkor elég.
  • matyi0323
    #21579
    Azt igen, de közben rájöttem mi a baj vagyis mi lehet.. Én basztam el a legelején. Azon átsíklottam,hogy max csak 2gb a memoria kapacitás.. gondolom ebbe beleértve MINDENFÉLE megforduló memoriát. Aztán azért nem megy a 2gb ram.
    Lenne egy másik kérdésem:D Ha csak egyszerüen újra akarom rakni a windowst nem vírus miatt, hanem hogy gyorsabb legyen a gép, akkor elég csak a gyorsformázás? Ugyan olyan mint a "normális"? Mert akkor nem várnék itt pár órát..:):)
  • user2009
    #21578
    feltéve, hogy az alaplapod támogatja a 800MHz-et
  • user2009
    #21577
    ha nem használod nagyon erős dolgokra a gépet (pl. videószerkesztés), tök felesleges. egyrészt, mert a tévhitekkel ellentétben semmivel nem lesz gyorsabb a gép, másrészt meg (bár növekszik a szám) a 64 bit-re írt program ritka, mint a fehér holló
  • matyi0323
    #21576
    Mind a kettő ugyanaz a márka, csak az egyik 667 mhz másik meg 800 mhz.
    De mostmár az van, hogy berakom mind kettőt és úgy be sem kapcsol a gép..^^ Na mindegy bent hagytam a 800 mhz-t csak gyorsabb valamivel..:)
  • CyrSyS
    #21575
    Windows xp 64 bites változatáról mi a véleményetek? Stabil? Érdemesebb használni mint a WinXP SP3-as változatát?

    Előre is köszi!
  • user2009
    #21574
    gondolom nem eredeti a windows lemezed, mert egyébként, ha folyamatos update van, fel sem merül az eredetiség-vizsgálat. a kód amit az indulásnál kér, az egy ellenőrző kód. ezt úgy tudod beszerezni a legegyszerűbben, ha felhívod az ott szereplő ingyenes telefonszámot. ott bepötyögöd a termékkulcsod, majd arra egy visszaigazoló kódot mond neked az autómata... azt beírod, és minden a régi. (persze, csak eredeti windows-nál)
  • user2009
    #21573
    ja, igaz, nem oda szólt, bocs. értse rá, aki feltette a kérdést
  • Evin
    #21572
    Én reinstall-t javasolnék, és a Windows Update kikapcsolását.

    MAN 19 44 4x4
    DX10 akkor működik, ha dx10-ben indítod a játékot. Általában van erre egy külön indító exe a játékban. Attól, hogy felraktad és dx9-es játékot vagy dx9-ben indítasz egy dx10-et is támogató játékot, nem fog semmi változni.
    Én 1-2 alkalommal próbálkoztam dx10-es Xp alatt, és bár a dxdiag azt írta ki, hogy dx10 van fent, egy db dx10-es játékot sem tudtam dx10-ben futtatni.
    Nem muszáj leszedned a dx10-et. A dx9 és dx10-es fájlok egymástól teljesen függetlenek. Sőt, a dx9 telepítő is tartalmazza a dx10-es fájlokat, csak a rendszer nem használja őket.
  • MAN 19 422 4X4
    #21571
    dx 10 et fölraktam és szinte semivel nem lett szebb a gtafója a játékoknak hogyan tudom lecserélni a dx9 re ?
  • Oszy88
    #21570
    Mindig felugrik egy Debug ablak a windowsba(SP3),ezt hogy lehet elintézni h ne ugráljon fel?
  • sajtburger
    #21569
    A windows eredetiségi vizsgálatot végzett, kérte a winfos eredeti dvd-t de mivel az elég régi, frissítve lett nem fogadta el, 3 nap után lezárta a gépet. Mitévő legyek, újra működjön a rendszer? Jahm most egy ablakot töltene be, ahova egy kódot kéne beírni, de az ablakot nem tudja betölteni, fehér egész.. :S Valaki esetleg tud segíteni megköszönném.
  • Evin
    #21568
    Kicsit megtévesztő így egybeírva a szösszeneted, mert olyan, mintha nekem írtad volna.
    Nekem nincs gondom. Kavarás meg mindig van, miért ne lenne.
  • user2009
    #21567
    elméletileg menniük kellene simán, annyi, hogy a 667MHz-es lehúzza a 800MHz-es órajelét 667-re. feltéve persze, hogy az alaplap is tudja ezt a frekvenviát. anno drr-el is ment a kavarás, 333MHz-es mellé 400-as, stb. annak menni kell. ott vagy az alaplapi foglalat a rossz, (javaslom, próbáldd meg cserélgetni őket) vagy az alaplap nem kezel 2 gigásat egyben, vagy végső esetben a memóriád a rossz. bár, nem írtad az alaplap típusát, de, ha a memória rossz, vagy alapban el sem indul a gép rendesen, vagy sípol, vagy újraindulgat... bár, van nem egy olyan alaplap, ami elmegy a rossz memóriával is, max. nem látja. na, most akkor bogarászd ki!
  • Evin
    #21566
    Biztos jó helyre raktad? Tehát nem egymás mellé, hanem pl az azonos színű foglalatokba, vagy oda, ahova a kézikönyve írja.
    Egyébként ha menni fog, a 800-as is csak 667-en fog menni.
  • öregharcsa
    #21565
    nem biztos hogy szeretik egymást..külön - külön müxik?? ha igen akkor az van amit mondtam, ha nem akkor vidd vissza..érdemes ugyanolyan márkájut venni a másik mellé...
  • matyi0323
    #21564
    Hali. Vettem egy ddr2s 1gb 800 mhz-s memoriát, eddig egy ddr2s 1gb 667-s volt és hiába rakom be mind kettőt illetve akár hogy állítom dualra vagy singlre sehogy sem látja. Valami ötlet?
  • Evin
    #21563
    System32, de van ami a Windows mappából is megjelenik a listában.
  • Noodlee
    #21562
    windows/system32
  • simonl #21561
    Sziasztok,

    Letöltöttem egy képernyővédőt a (Windows 7 Bubbles) aminek .scr a formátuma.
    Hova kell ezt másolnom, hogy beállítható ill. választható legyen?

    Köszönöm.
  • Evin
    #21560
    Akkor egyértelmű; szerviz.
  • xtream
    #21559
    G-force 8400 az eredeti illesztő progi
  • xtream
    #21558
    kössz mindenkinek hogy segített. Megpróbáltam az összes frissítést de nem jó mindegyikkel ugyanaz a baj.Én meg szétszedni nem tudom. Csak féléve vettem.
  • Zsolt01
    #21557
    Leszedni / lepucolni a Driver és újra tenni pl. legújabbal próba.

    Én kipróbálnám utána 1 másik gépbe is, ha a fenti nem segít.
    Ha másik gépbe is ez a jelenség a Driver-ével, akkor rossz lehet a videokártya.
  • Zsolt01
    #21556
    (Bocs ezt nem neked címeztem | #21555, hanem © xtream)
  • Zsolt01
    #21555
    Leszedni / lepucolni a Driver és újra tenni pl. legújabbal próba.
  • Evin
    #21554
    Tehát ha nincs hozzá driver, akkor jó? Nem lehet, hogy frissíteni kellene a drivert?!