25353
Whistler - Windows XP
  • computerguru
    #21713
    Minek neked két oprendszer,az xp már nem jó? Különben is a win7RC még nem az igazi,nem forrot még ki teljesen,lesznek vele még gondok!De te tudod!
  • computerguru
    #21712
    Szerintem a win7RC-t felejtsd el! Ugyan arra a particióra nem fog menni,de már irtam,mikor elkezdenéd telepiteni a win7 RC-t,figyelmeztet hogy ezen a partición már van egy oprendszer és hogy mit akarsz kezdeni vele,törlöd a particiót és akkor mehet fel rá a másik,(formázás előtt)de kettő nem fog menni egy helyre!De próbálkozzál,kiváncsi vagyok rá!
  • T0NI
    #21711
    Igen tudom, hogy nem árt megformázni, de egyáltalán nem létszükséglet.
    Viszont úgy emlékszem, hogy nekem már sikerült ugyanarra a partícióra két XP-t feltenni. Most az xp mellé win7RC menne.
    Azért szeretnék kettőt, mert nem szeretnék még egy partíciót külön ezért létrehozni. Csak ha nagyon muszáj.
  • computerguru
    #21710
    Különben is a particiót nem árt megformázni,az pedig egyértelműen töröl mindent,hogy egy új tiszta particióra tudd felrakni az xp-t,vagy egy másikat,de nem kettőt,az nem fog menni szerintem!
  • computerguru
    #21709
    Egy particióra csak egy oprendszert tudsz feltenni,de miért akarsz te kettőt? Nem hiszem hogy menni fog,mert mikor elkezdenéd telepiteni egy másik oprendszert,figyelmeztet,hogy ezen a partición már van egy és hogy mit akarsz,az újat telepiteni,de akkor törlődik az előtte levő.
  • computerguru
    #21708
    100 mb-tal mit akarsz kezdeni,nem eléd semmire sem,oprendszerre meg pláne nem.
  • T0NI
    #21707
    Sziasztok!

    Ugye jól tudom, hogy egy partícióra telepíthetek két, akár különböző OS-t? XP és win7 lenne
  • f1alonso
    #21706
    Azt törölhetem? a legfelsőt azt a 100mb-st?
  • f1alonso
    #21705
    [IMG][/IMG]

  • f1alonso
    #21704
  • f1alonso
    #21703
    Nézzétek csak ...Amit itt C-nek mutat az a 100mb-s az micsoda?az kell vagy törölhetem? itt kép _
  • BenceYCE
    #21702
    töröld a partíciót és hozd létre újra. Szerintem...
  • f1alonso
    #21701
    Sziasztok!Olyan történt ma velem amit még nem láttam életembe:D
    Már telepítettem milliószor op rendszert , de nem értem most mi a gond..
    Szal az a baj h eddig win7-em volt és úgy döntöttem vissza rakom az Xp-t.
    Bebootol meg minden és kiválasztom neki a c meghajtót meg hogy formázza, utána ha formázta jön az újrainditás és jönne telepítő rész...de nem megy tovább hanem megakad annál hogy cd-ről való inditáshoz nyomjon meg egy gombot ott megakad és nem megy tovább...win7 simán felmegy ötlet?
  • Evin
    #21700
    elvileg az is megoldja, ha BIOS-ban a vinyót IDE-re állítod AHCI helyett, és letiltod az egyik magot.
    Gondolom a szerviz pénzes lesz.
  • detergens9
    #21699
    Köszi, közben felhívtam a boltot, ahol vettem, azt mondták, hogy nem találja a drivert, bele kell építeni azt a boot cd-be, de ők szívesen megcsinálják nekem, ha bemegyek, úgyhogy úgy néz ki, hogy megoldódott.
  • [Jakuza]
    #21698
    Recovery konsolbol probald ezt meg.

    bootsect.exe /nt52 ALL /force

    Amugy ez a Win 7 DVDjen is megtalalhato a boot konyvtarban a bootsec.exe.

    Hanem menne ez a verzio akkor esetleg probalkozz a

    Bootrec.exe /fixMBR
    Bootrec.exe /fixBoot

    parancsokkal.
  • detergens9
    #21697
    Ja, és két partíció van a gépen, talán ez is lényeges lehet.
  • detergens9
    #21696
    Sziasztok! Van egy problémám.

    Vettem egy HP6730b-s laptopot, Vista volt rajta, felraktam a win7-et, de inkább maradnék az XP-nél - de nem tudom feltelepíteni :( Amikor berakom a telepítő cd-t, elindul a boot, ám 2-3 perc múlva a következő hibaüzenet jön kék háttérrel:

    STOP : 0x0000007B (0xF78DA63C, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)

    Olvasgattam interneten, de nem vagyok szakértő, nem tudtam megoldani.
    Gépemről bővebben itt: http://href.hu/x/9oi1

    Toshiba, Satás vinyó van benne. Az XP telepítő cd jó. Nagyon megköszönném, ha tudnátok segíteni, mert már második napja szenvedek vele.
  • Shep
    #21695
    Kösz, egy próbát megér.
  • armageddon666
    #21694
    El is felejtettem visszanézni...
    2 újraindítás után megjavult... megint megy. azóta nem volt gond vele... :)
  • Zsolt01
    #21693
    Csökkentet módba indul? F8

    Ha be van kapcsolva rendszer visszaállítás, akkor egy korábbi dátumra vissza.
  • Zsolt01
    #21692
    Pl.: CCleaner !
  • Shep
    #21691
    Azt már végignéztem, ami volt töröltem úgyhogy tanácstalan vagyok.
  • kvarcusz
    #21690
    Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni... na, jól mnet a gépem, és egyszercsak újraindult... akkor kiírta hogy rezisztencia vizygálata akkor elvolt úgy negyed óráig, kiírt pár helyreállítást, meg törlést...aztán újraindult, és belép odóig hogy válasszon felhasználót, és csak nagy kékség, nincs felhasználó! megnyomom a ctrl+alt+delete-t
    akkor beírom a felhasználónevemet, jelszavamat, és nem enged be...
    a segítséget előre is köszönöm!

    shep: nem tudom én nem vagyok ebben túl profi, de nem lehet hogy a registry-ben maradt benne valami kis apság a programból?
  • Shep
    #21689
    Na ezt a problémát megoldottam, de a fő probléma ami miatt ezt kérdeztem még mindig fent áll, ami pedig a következő. Van egy program amit nem tudok telepíteni, mert a setup mindenáron csak uninstallálni akar, pedig a program már nincs a gépen, csak valami apró szarja valahol fent maradhatott ami alapján az uninstallt hozza mindig. Hogy lehetne elérni ,hogy tudjam installálni?
  • Shep
    #21688
    Hogyan tudom kitörölni a programok eltávolítása listából azt ami már nem létező programot próbálna uninstallálni? Magyarán, hogyan tudok takarítani benne?
  • Evin
    #21687
    Először szedj ki minden nélkülözhető alkatrészt a gépből. Tehát cpu, alaplap, memória (1db elég utána csere), vga legyen.
    Ha ilyenkor is előjön, lehet alaplapra gondolni. Ha megy, talán az egyik alkatrész okozza, vagy sok a fogyasztás a táp teljesítményéhez képest.
    A szoftver részét meg úgy tudod megnézni, hogy szerzel egy Live rendszert, amit cd/dvd-ről tudsz futtatni. Így hirtelen az Ubuntu linuxot ajánlanám (ubuntu.hu), 1CD. Csak kiírod és kész. Ha a Windowst tudod kezelni, azzal sem lesz gond, úgyis csak az a lényeg, hogy elinduljon.
  • armageddon666
    #21686
    Bootol a gép, elkezdi windowst tölteni, kikapcsol.

    Mitől lehet? Hardver vagy szoftver hiba? Gondolom hardver... abból alaplap, vagy táp?
  • tsuzlee
    #21685
    szia

    írtam neked egy email, de úgy látszik nem olvastad el.

    Azt szeretném tőled megkérdezni, hogy a serial code-ot honnan tudom, nem vagyok vmi nagy szakértője a témának:D:D
    nem eredeti az xp-m
  • fifi
    #21684
    szóval:
    mitől lehet, hogy normál böngészés közben...
    ez lett volna az eleje.
  • fifi
    #21683
    üdv!

    mitősézs közben olyan 10perc alatt lelassul az egész gép? a feladatkezelőt nagy nehez megnyitom és az IEXPLORE.EXE 380-420mega memóriát zabáűl meg...
    amúgy indításkor is, szinta másodpercenként megy fel 1-1,5 megát...

    ez mi lehet?

    AVG-vel nem találtam semmit, most még a stingert lefuttatom...
  • BenceYCE
    #21682
    Most tettem fel ;)
  • BenceYCE
    #21681
    Tul képpen ennyi idősen ez nem ritka jelenség. Nem véletlen próbálnak most már minőségi kondikat használni. Az sem mindegy, hogy milyen gyártótól van a cucc és mennyit futott. De azonos gyártók típusai közt is vannak különbségek.
  • Nasim
    #21680
    Ajánlom a taking ownership.reg fájlt,innen letölthető!
  • Dobronski
    #21679
    Térjetek át win7-re...
  • Orionk
    #21678
    Szia!

    Köszi, hogy próbáltál segíteni, de végül megoldódott a probléma.
    Egyikünk sem arra gondolt, ami valójában volt.
    Bevittem szervizbe, és megállapították, hogy kb. 10 kondenzátor fel volt púposodva, és már majdnem kiégtek.

    Ezért kattogot a vinyó, és néha restartolt magától, meg állta le, meg fagyott.
    Azt mondták, hogy azért, mert nagyon meleg van. Ez egy régi 1997-ben vásárolt konfiguráció.

    Nem akartam velük vitázni, hogy azért égtek ki, mert melege volt a gépnek, ugyanis van egy ujabb, két éves asztali konfigurációm, és abban nincs ilyen probléma, és mind a kettő gépet teli raktam ventikkel.

    véleményetek?
  • Hackerman
    #21677
    Köszi de már megoldottam így: az adott mappa-jobb gomb - tulajdonságok - biztonság - speciális - tulajdonos fül - a tulajdonos cseréje az altárolókon és az objektumokon is(bepipálva)- ok -és már kész is.Ilyen egyszerű volt és nemkellett semmit telepítenem.
  • Zsolt01
    #21676
    Régi Xp-nek cucca megmaradt! Ezt, hogy csináltad! Nem formáztad új Xp előtt!
    Tipp a kitörlésre pl.: Live Linux Cd-ről boot és azzal már kitörőlhető.
    Talán másik gépbe téve HDD és ott is engedné törölni.

    Ezzel elvileg a törölhetetlen dolgok is törölhetőek, de ne engem szidj, ha utána gondod lesz.
    http://www.filecluster.com/download-link-0/65806.html
  • Hackerman
    #21675
    Sziasztok régebben telepítettem ujra a rendszert és a régi rendszer is benne marad méghozzá egy Rendszergazda mappa (Documents and Settings)-ben amit nemenged kitörölni a mostani rendszer és 20 Gb-foglal.Olyat ír ki hibaüzenetnek hogy Hozzáférés megtagadva és se törölni se belépni nem enged a mappa pedig 0bytos és üresnek veszi ami nem igaz mivel vírusellenőrzéskor ebben a mappában is keres és benne vannak a régi adatok minden. Szal köszönöm az észrevételeket és az odafigyelést ha valakinek van valamien ötlete szívesen várom és megköszönném.

  • Puhos
    #21674
    Csá!
    Itt olvass utánna!