25353
Whistler - Windows XP
  • savafan
    #7106
    Nekem is hasonló a gondom. Az intézőben ha nagyobb méretű videófájlra akarok kattintani (kb. 4 giga körülire) akkor csinálja ezt, illetve ha jobb egérrel akarom megnézni pl. a tulajdonságokat. Engem is idegesít de senki ne adott még tanácsot. Norton antivirust és adaware-t is ráküldtem de semmi.
  • ZsirosKenyer
    #7105
    bocs ha vkit zavar de ide is beirom:

    nekem egyoylan problemam lenne hogy ha a mappaim kozt bongeszek windows xp-ben (ugye az explorer.exe-vel) akkor jobb gomb kattintas a mappara es elszall az explorer "szabalytalan muvelet" utana pedig a doctor watson is megprobal futni de za is meghal ... kezd egyre jobban idegesiteni a hiba, de reinstallalni nem akarok windowst...es amugy fentvan az SP2 javitocsomag.,.
    mitol lehet ez? esetleg egy programtol ami a jobb gomb menuben bentvan? vmiert az utobbi idoben a lapozofajl merete is lecoskkent ..hogy tudom ezt novelni? regenm is csak ennyi program futott a hatterben megis 290 korul volt a lapozofajl meret..
  • marsu
    #7104
    Be van kapcsolva a modem, de minden újraindításnál elfelejti a drivert.
  • Bozz
    #7103
    Sziasztok!

    Lassúnak találom a lemezműveleteket az XP-m alatt, annak ellenére, hogy külön vinyón van a rendszer és a swap fájl. Az egész úgy néz ki, hogy az elsődleges lemezmeghajtón van a két vinyó egy 80 eres kábelen. Swap fájl csak a másodikon van, és annak méretét a rendszer kezeli. Mindegyik meghajtó udma 5 módban fut (ata100). Rendszeresen töredezettségmentesítek.
    Ennek ellenére lassúak a töltések. Tudnátok tippeket adni, mivel lehetne ezen segíteni?

    Előre is thx!
  • fm
    #7102
    plz hlp me!

    mióta kiírtottam egy rakat netes szemetet nem tudom megnyitni az etr-t,meg semmi olyan oldalt,ahol biztonsági védelem van..pl.: sulis levelező, bankszámla...mi lehet a gond?
  • ollie
    #7101
    Be van kapcsolva a modem (gondolom ADSL), amikor bekapcsolod a gépet? Mert ha utólag kapcsolod be, akkor szokott ilyet csinálni.
  • szala
    #7100
    hi
    ha nem alaplapi hálokártya, akkor probáld meg másik slotba rakni, én már szivtam ilyennel
  • marsu
    #7099
    Sziasztok

    Olyan problémám van, hogy a hálózati kártyának az illesztő programját minden csatlakozás előtt frissíteni kell, mert másképp nem akar csatlakozni.
    Mi lehet a baj???
  • Rincewind
    #7098
    Koszi mindenkinek utana fogok nezni a progiknak, es, ha tovabbra is gondban vagyok, majd jelzem. :)
  • savafan
    #7097
    Ez a gép már vagy 1 éve működik rendesen. SP1-es windows van rajta (igaz az csak pár hete) ezért gondolom hardweresen nincs gond. Azt hittem valami vírust vagy valamit benyaltam. De végignézve nem talált a gép semmi ilyesmit.

    memtest- ez mi? és mit vizsgál?

    A játékok simán mennek rajta akár órákat is de ha felhasználóit használok az előbb-utóbb kifagy. És mindig ugyanazzal a felirattal. XY.exe hibát észlel és ezért leáll. A játékok és a programok egy vinyóra vannak telepítve igaz külön particióra. Ez zavarhatja?
  • nemcsakfeel
    #7096
    hw hiba kizárható?
    memtest?
    más oprendszer stabil?
  • savafan
    #7095
    Sziasztok!

    A segítségetekre lenne szükségem. Az utóbbi pár napban a felhasználói progrmok pár perces használat után leállnak. Sőt! A windows intéző is kilép asztalra elég gyakran. És kiírja, hogy az explorer.exe hibát észlelt és le fog állni. Van valami ötletetek mi lehet a gond?
    Elötte nem csinálta, végigfutott egy víruskeresés és egy adaware.

    Előre is köszi!
  • Aspyrin
    #7094
    azé nem 1xerű, hogy a dos-ra fejlesztenek emulátort
  • ollie
    #7093
    Használd a DOSbox-ot, ingyenes progi, és szinte tökéletesen emulálja (ahogy fejlesztik, egyre tökéletesebben) a DOS-t. Eddig csak jót hallottam róla.
  • lck
    #7092
    Wmware vagy Microsoft Virtual PC. Ezekkel lehet virtuálisan egy 6-os DOS-t telepíteni, és a tényleg régi és tényleg DOS-os játékok lemennek.
  • Rincewind
    #7091
    Mit kell csinlanom, hogyha szeretnek XP alatt regi DOS-os jatekokkal jatszani. Letezik valamifele emulator vagy valami hasonlo?
    Mar majdnem sikerult elinditanom, de valami XMS vagy EMS-t keres, de fingom nincs hogyan csinaljak ilyet. Kulon particiokkal meg nem nagyon akarok szarakodni...
    Tud valaki, egy egyszeru, gyors es hatekony megoldast?
    Ja a progi az underdig-rol letoltott, Land of Lore lenne.
  • nemcsakfeel
    #7090
    [center]44444!!!!!!!!!Win XP beállítása VPN re !!!!!!444444 Ez az utolsó kicsit OFF topik . Sry mégegyszer.
  • nemcsakfeel
    #7089
    ez lesz az: az elvi ábra: (( sry többiektől ))
  • nemcsakfeel
    #7088
    olvasgass errefele

    Basically, a VPN is a private network that uses a public network (usually the Internet) to connect remote sites or users together. Instead of using a dedicated, real-world connection such as leased line, a VPN uses "virtual" connections routed through the Internet from the company's private network to the remote site or employee. In this article, you will gain a fundamental understanding of VPNs, and learn about basic VPN components, technologies, tunneling and security.

  • rutom
    #7087
    Nem LAN van nekunk, hanem csak egyszeruen van valamilyen kapcsolatunk (ADSL, KabelTV-s) es ezeket a kulombozo IP-ket kellene egy halozatba emulalni, hogy a jateknak ugy tunjon, mintha nalam jatszanank egy LAN partit. Szerintem SSH nem kell, mert titkositani nem akarok, annyira nem ertekesek az adatok... :-)
  • nemcsakfeel
    #7086
    hi. az eleg bonyolult dolog, VPN-t kell kialakitani ( Virtual Private Network ), portforward ssh csatornan keresztul, en azt ajanlom...
    vmi ilyesmikre keress rá. + hálózati alapismeretek.

    (( mindegyikőtöknek van net, és azt akarjátok LAN ná szervezni?? ))
  • rutom
    #7085
    Tud valaki olyan programot, amivel kulombozo halozaton levo IP cimeket egy virtualis LAN-ba lehet kapcsolni? Azert kellene, mert LAN partit szeretnek jatszani haverokkal, akik mas halozaton vannak, mint en es a jateknak a LAN-os modjat szeretnem hasznalni.
    Bocsi, hogy mar feltettem ezt a kerdest regebben is, de meg sajnos nem valaszolt senki.
  • dirty dogg
    #7084
    hello!
    azt meg tudná nekem valaki mondani, h a windows media player 9-el amikor lejátszok dvd-t, akkor miért nincs hangja? sem akkor, ha közvetlen a lejátszóról sem akkor, ha az iso-t próbálom virtual drive-on keresztül lejátszani.
  • nemcsakfeel
    #7083
    a teljesítmény / látvány beállítás fülön ( vagy mi a franc ö )
    az utolsó box ot pipáld be.
    vetett árnyék az asztalon. vmi ilyesmi
  • streeter
    #7082
    Van megint egy kis gondom XP-vel.

    Újra lett telepítve 1 hete és azóta baszakodik.
    Mappákat nem tudok kitörölni a lent említett hiba miatt.
    Most újabban mappák eltűnnek de meg is ott vannak.
    Ez azt takarja,hogy egy mappába van egy másik mappa és ha létre akarok hozni egy másik olyat akkor nem engedi mert már van olyan,pedig nem is látszik.
    Ha pedig máshonnan ugyan olyan nevű mappát akarok bemásolni akkor kérdez, hogy felülírom-e vagy sem.
    Ez valamivírus lehet vagy mi????? Segít az ha újra telepítem megint???

    Jah és Win XP Professional + SP1 van fent.
  • balint08
    #7081
    Skacok!! ez egy durva hülye kérdés lesz , de már elfelejtettem hogyan lehet az ikonok írásnál lévő sötétített részét átlátszóvá tenni???
  • nagykispeter
    #7080
    Köszi!
  • ollie
    #7079
    Belefér.
  • nagykispeter
    #7078
    Aha!Tehát most P III-as gépem van.Ha alaplapot cserélek bármilyen okbol pl.:bővítés vagy elromlik akkor mivel csak P IV-re lehet cserélni akkor ahhoz újj proci és memória kell SD helyett DDR.Ez még belefér?Tulajdonképp ebből indult ki az egész téma!
  • ollie
    #7077
    Nem, ha bővíted a gépet, akkor nem kell új oprendszer, csak ha minden fő alotóelemet kicserélsz.
  • nagykispeter
    #7076
    Elfogadni volt már olyan nekem is hogy telefonon bírtam,akkor a csaj azt mondta azért van mert sűrűn volt egymás után aktiválva azóta már aktiváltam neten is!De ezekszerint ha alaplap csere vagy vinyó csere történik mert épp meghal valamelyik akkor vehetek hozzá ujj Op.rendszert?!Dobozos verziót azt meg nem is láttam sehol csak OEM-t! Mennyi lehet az ára ha egyáltalán lehet kapni,mert elvileg akkor az nem üzlet,vagy lehet hogy többet ér ha az ember visszatér az ME-re!Bár ha tudtam volna eleve nem is vettem volna XP-t!
  • Aspyrin
    #7075
    Az én oem verzióm már kb. tucatszor lett aktiválva ;-) Az utolsó alkalomnál már nem fogadta el a cuccot de telefonos üfsz-n kaptam egy új aktivációs sorszámot és semmi gond.
  • ollie
    #7074
    Úgy, hogy a sorozatszáma el van tárolva az MS-nél, a regisztrálások számával együtt. De akkor ezexerint okésnak tűnik a dolog.
  • nagykispeter
    #7073
    Köszi!Ezt hogy értetted hogy 3-szor,mert ugyanazon a gépen már legalább 6-7-szer aktiváltam.Szerintem OEM-es verzió mert hardverral vettem egy modemmel ami azóta sincs benne a gépbe!Egyébként az nem tiszta hogy honnan tudja aktiválásnál hogy ez másik gépről tőrténik
  • ollie
    #7072
    Ha OEM verziós XP-d van, akkor nem lehet a másik gépre tenned, ha full (dobozos) verzió, akkor meg lehet. De OEM-től függetlenűl előferdűlhet, hogy mégis tudod aktíválni (ha minden igaz, az OEM-et max 3x lehet, a dobozosat meg akárhánykor).
  • nagykispeter
    #7071
    Tud-e valaki arrol valamit hogyha van egy jogtiszta xp-m akkor ha ujj gépet veszek akkor azt fel lehet-e telepíteni az ujjra (természetesen a régire nem)vagy ahoz is kell egy másik XP.Ma felhívtam az aktiválást és ott azt mondták hogy próbálgassam vagy lehet aktiválni vagy nem!Valakinek van-e valamilyen tapasztalata vagy mennyi az a maximális hardver csere ami után még elfogadja az aktiválást!?
  • Fboy
    #7070
    sry a sok hozzászólásért, de asszem megcsináltam, active desktopba volt 1 maradványa a féregnek, remélem más már nem maradt belőle
  • Fboy
    #7069

  • Fboy
    #7068

    ilyen és villog néhány mp-ként
  • Fboy
    #7067
    Hi!

    vmeik oldalról beszedtem vmi trójait meg adware-eket, na és ilyen fekete képernyő van háttérnek ( volt már róla kép vmeik topicban csak nem találom) és 1 csomó szöveg, hogy mindent logolnak, meg az alján removal instructions, na szóval ad-wareket leszedtem,(remélem) már csak ez van, de ebből is már csak 1 fehér háttér maradt ami villog, mi a neve , hogy szedhetem le? most éppen fut nod32 restart után meglátom leszedte-e...