25353
Whistler - Windows XP
  • Arn
    #7226
    Csak egy tipp: nem lehet hogy pl magyar xp-d van és a frissítés amit fel akarsz tenni az meg az angol nyelvű csomaghoz van? Ha jól tudom a frissítési kód után /KB867460-X86/ kell lenni egy hu-nak a file nevében, magyar változat esetén.
  • Boba
    #7225
    Köszönöm:) Aktív csetelés, és napi min 8 óra gépezés megteszi a hatását...

    Wincd-t nemvettem igénybe. Kerestem google-on képet a display properities panelről, és az alapján beállítottam a klasszikus Win témát... 25 közül ezt megtalálni... végülis ideoda böködtem, és bejött. :)
  • janos666 #7224
    Ügyesen gépelsz vakon!
    Talán ha windows helyreállítási pontod akkor indítsd a gépet a CD-ről és állítsd vissza.

    #7214-re reagálna valaki?
  • Boba
    #7223
    Üdv!
    Először is, elnézést kérek a helyesírási hibákért, vakon gépelek. Olvasni tudok, mivel az nincs kijelölve, bármi ami kivan jelölve fekete.
    A probléma. Uninstalláltam a Style XP nevü programot, majd egy bentragadt skin-t aktiváltam, aminek az lett a következménye, hogy a startmenü, az ikonok, betük fekete alapon feketével vannak írva. Így azt sem tudom, hogy pl az asztalon jobb klikkre milyen menü jön be. Nemtudok semmit sem változtatni, próbáltam csökkentett módban indítani, nemokés a dolog. Tud valaki segíteni, hogy vajh ilyenkor mit lehet csinálni? Win reinstall nem a legjobb megoldás.

    Előre is köszönöm ui: remélem pontosan írtam.
  • fifi
    #7222
    üdv

    volt egy kis kavar reinstall miatt. Nemtom mit állítottam el az Explorerben de bizonyos oldalakon pár kép helyét mutatja csak rajta[AD] felirat. Erre kattyolva bejön a kép csak kicsit zavaró így. Mit lőttem el?
  • tomo
    #7221
    a hwelyet a rendszervisszallitasi pontok foglaljak le,ha kikapcsolod a rendszervisszaallitast , felszabadul a helyed
  • SarkanyfuaRUSH
    #7220
    üdv

    az normális, hogy ha egy 5 GB-os winxp particion a könyvtárak helyfoglalását összeadva 2,6 GB az összes helyfoglalás, de valójában 4,5 GB a foglalt terület?

    nem a fájlméret és a tényleges helyfoglalásból adódik a dolgoz szerintem, azt ki is írja ugye a windows és ekkora eltérések ott nincsenek...
  • tomo
    #7219
    az autoexec.nt , masold a megfelelo helyre win system32 konyvtaraba. ( a win repair mappaban talalod )
  • nemcsakfeel
    #7218
    szedd le az sp 2 őt a gépedről..
  • Falabu #7217
    És nemlehet valahogy megoldani?
  • janos666 #7216
    Talán a Service Pack 2 a baja, valamivelnekem is azután csinálta ezt.
  • Falabu #7215
    Jóestét mindenkinek!
    Lenne egy nagy problémám. Felakarok installálni egy játékot(Uplink), de az install el se indul. Ilyen hibát ír ki, hogy 16 bites windows alrendzser : AUTOEXEC:NT nem megfelelő a futó MS_DOS és Mikrofos Windows alkalmazáshoz. Mi lehet a hiba? HOgy tudnám elréni hogy fusson?
  • janos666 #7214
    Van egy olyan gondom hogy a microsoft oldaláról már 3X is letöltöttem a "NDP1.1sp1-KB867460-X86" nevű filet, a .NET freamwork biztonsági frissítést (1.1-hez service pack 1).
    Csakhogy nem hajlandó lefutni. Elindítom, megkérdezi futtathatja-e, mondom igen, erre pár mp múlva bejön egy ablak hogy SL56.tmp - A nyklevfüggetlen futtatórendszer (CLR) hibakereső szolgáltatása.
    Leírja milyen hibát talált, OK vagy MÉGSE. A mégse a hibakeresés folytatása, csakhogy akkor megint kiírja hogy hiba, nincs hibakereső programom, ÚJRA, mégse, a mégsére kilép, okra ugyanez; az első ablakban az OK-val meg egyszerűen kilép.
    Mit csináljak vele. Minden egyéb létező update fennvan már, hátha, de ez akkorse akar felmenni...
  • Arn
    #7213
    Amennyiben az újraindítást valóban vírus okozza akkor ez vagy Blaster vagy a Sasser féreg lehet. Mind a kettőre adtak ki írtót valamint "foltozót" is ami a rendszer réseket tömi be. Ha jól emlékszem elég lehúzni a gépről a hálózati csatlakozást és nem fog újraindulni. Ez után szépen futtatni kell az írtókat majd ez után a "foltozókat", majd lehet ismét kapcsolni a hálózatra. Az xp-t ha újból felpakolod ezeket akkor is el kell játszani különben a férgeket megint beszeded.
    Blaster írtó: http://securityresponse.symantec.com/avcenter/FixBlast.exe

    Blaster foltozó:
    http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=2354406c-c5b6-44ac-9532-3de40f69c074&displaylang=hu

    Sasser írtó:
    http://download.terminal.hu/dl.php3?id=11293 vagy http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/w32.sasser.removal.tool.html

    Sasser foltozó:
    http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=3549ea9e-da3f-43b9-a4f1-af243b6168f3&DisplayLang=hu

    Az SP2 feltöltését nem javaslom - /bár most ezért bizti sokan lehurrognak/ más forumokon olvasható hogy sok probléma volt vele: egyes felhasználói- ,játék progik nem indulnak rendesen, cd-dvd írási problémák, film codekekkel összeakad.
  • Legion
    #7212
    Köszönöm!
  • PetruZ
    #7211
    Futtatás - msconfig
  • Legion
    #7210
    Üdv!

    Az lenne a kérdés, hogy xp-ben az indítópult elemeit hol lehet szerkeszteni/törölni?
    98-ban a rendszerinfó/rendszerbeállításszerk. vagy mi volt, de itt nem találok ilyet.
  • PetruZ
    #7209
    Két módszer:
    1. Jobbklikk az inf fájlon és telepítés.
    2. Vagy Új hardver hozzáadása - Saját lemez - megadod azt a könyvtárat, ahol az inf fájl van.
  • Homaly
    #7208
    Hi!!

    Leszedtem egy Windows XP javítás : AMD PowerNow! Driver AMD Mobile Athlon 4 és Duron Processorokhoz
    nevu frissitest, de nemtom hogy kell hasznalni

    a tomoritett allomanyban talaltam egy :

    amdk7.sys
    k7qfe.cat
    k7qfe.inf

    file-okat, valamint egy symbols\sys konyvtarat, amiben egy

    amdk7.pdb

    file van! Mit tegyek, mit hova kell masolni????
  • lck
    #7207
    shutdown -a
  • ROTI
    #7206
    Köszi. Majd úgy is format lessz a gépen és teszek fel neki mindenféle földi jót, sp2, írtó, csak arra a pár napra -amíg ezt nincs idöm megtenni- akartam valami ideiglenes megoldást.
    Csak arra utaltam, hogy volt valami fél megoldás erre a bibire. A startmenü futtatás-ba kell beírni valami shotdawn-a .
    Na mindegy köszi a próbálkozást, addig sem lessz a srác netfüggő.
    Hello
  • ollie
    #7205
    Tölts le minden javítást az XP-hez, és nyomasd fel. Ha SP2-őt felnyomod, akkor máris nem lesz gond. A tűzfal a minimum, amit kell installálni, még a net előtt. Ja és legyen vírusírtó is.
  • Match
    #7204
    msblastra gondolsz sztem...
    számol visszafele és kikapcsolja a gépet...
    valami tűzfalat tegyél fel!
  • ROTI
    #7203
    Sziasztok. Lenne egy problémám.Tudom régi az ügy de egy barátom tegnap lett bekötve a netre és röktön lett egy olyanja, hogy az XP rendszerhibával vagy valami ilyesmivel újraindul percenként. Úgy emlékszem, hogy vólt-van valami vírus ami ezt okozza.Úgy emlékszem, hogy valami "shotdawn-a" beírással ezt ki lehet küszöbölni.
    Erről tud valaki valamit? Hova mit kell beírni?
    Help pls!
    Köszi előre is.
  • Match
    #7202
    ott simán azt hozza be mintha a my computerbe nyomnék a vinyóra egy jkobb gombot
  • baratis
    #7201
    Sziasztok!
    A következő a gondom: a napokban fejlesztettem gépet: AMD A64 s939, MSI K8N Neo2 Platinum, 2x512 Kingston DDR3200, Seagate SATA 80G. A többi alkatrészem a régi gépből maradt. Van a gépben egy Toshiba DVD olvasó és amennyiben az UDMA beállítást auto-ra rakom a biosban, a gép indulásnál kék képernyővel elszáll (WinXP Home). A hibaüzenet lényege MACHINE_CHECK_EXCEPTION. Találkozott már valai ilyesmivel? Mi lehet a gond? Az előző gépben semmi gondom nem volt a DVD-vel.
  • ollie
    #7200
    lemezkezelés, ott asszem jobb gomb a partíciókon
  • Match
    #7199
    azon belül?
  • ollie
    #7198
    májkompjúter->jobb gomb->kezelés
  • Match
    #7197
    és azt merre találom?
  • ollie
    #7196
    De, a lemezkezelésnél nézz körül.
  • ollie
    #7195
    Hát akkor valaki átállította a jelszavad.
  • raal
    #7194
    Sziasztok! Jelszóval indul az XP és az eddig írt jelszót hiába írom be, mindig azt írja:"Elfelejtette a jelszavát?" Hogy tudom a védelmet kikerülni, mert így nem lehet a gépet használni sem. Köszi.
  • ricsi1
    #7193
    pontosan melyiket kell leszedni?
    igen csak enm vágom ezeket a dolgokat ,lesedtem 2-t (dOs+vmi wn xp-s izé:) ) de én mind1ikben cask DOS-t látok,beírom,h format C: de semmi
    előre is kösz
  • Match
    #7192
    ezt a low disk space f*szságot nem lehet lelőni?
  • nemcsakfeel
    #7191
    [URL=http://www.bootdisk.com]próbálj meg innen levarázsolni normális bootfloppy-t / cd-t amivel minden karbantartást meg tudsz csinálni[/URL]
  • titike
    #7190
    Én igy csináltam ha segít
    Bios botolás átállítás cd-re
    XP lemez meghajtóba
    rákérdez hogy mit akarsz patrició törlése(C:)
    patricio ujratelepítés +formázás
    XP ujratelepítés
  • ricsi1
    #7189
    akarom mondani WIN 98-as lemeznél is hibát ír...
  • ricsi1
    #7188
    Elvileg van 98 lemezem csak azzal meg nem csinál semmit :S
    töltöttem le winchesterhez lemezt de azzal meg nemtudom mit kell csinálni :o
  • ollie
    #7187
    Akkor csinálj egy sima win98SE/ME/XP bootlemezt, és azzal formáz, törölj, stb.