25353
Whistler - Windows XP
  • nemcsakfeel
    #7267
    Tűzfalad van?
    Ha nagyon elemezgetni akarsz akkor ethereal, nagyon profi, csak kell hozzá kis előismeret is, másik hogy tegyél fel tűzfalat, ..
  • Bakka
    #7266
    SEGITSEG!!!

    Valamit folyamataosan tolt a gepem mar kb. 20 meganal jar es nincs bekapcsolva semmifele Live Update, akkor is tolt ha nincs megnyitva semmi!
    Hogyan lehet utananezni, hogy mit tolt es milyen szerverrol???
  • DJ Bee18
    #7265
    Igen, épp most formattáltam. Előtte (tegnap) még ment XP-n
  • nemcsakfeel
    #7264
    már ment valaha is a HK-d xp vel?
  • DJ Bee18
    #7263
    SB 16 hangkártyám van MSI alaplapon. Windows os driver. Az eszközkezelőben ezt írja ki: Az eszköz nem indítható el (Kód: 10)????? Mi az isten lehet ez??? Már itt dühöngök. Sem drivert nem találok XP-set. Mit tegyek??
  • ricsi1
    #7262
    fenksz
  • ollie
    #7261
    Pontosan milyen scriptekkel van gond, és mi a pontos hibaüzi?
  • marsu
    #7260
    engedélyezve van.
  • oneal1
    #7259
    hali
    lenne kis problémám!
    fel kéne tennem az sp1 et mer friss a winfos om!
    de nemengedi mer azt mondja hogy nem legális a windows:(
    hogy tudom feltenni???
    mer usb 2 es portom van csak és kéne hogy felismerje a pendrive ot!!!
    az meg csak sp1 el megy:((
    szval gyorsa help kéne!!!
  • ollie
    #7258
    Internet Options/Advanced-nél engedélyezni kell a scripteket.
  • ollie
    #7257
    Igen.
  • marsu
    #7256
    Sziasztok.
    Mit kell csinálni, ha ez Explorer, általában a lapok betöltésekor, hibát jelez, a skriptekkel nem tud mit kezdeni.
  • ricsi1
    #7255
    nemcsakfil még 1 kérdésem lenne..ha így leformázom DOS-ban C-t,akkor a megmaradt D - t felismeri majd?
  • Falabu #7254
    Csőőő!
    Kérdésem nem igazán az XP-hez kapcsolódik, de azon belül valamihez. van az outlook express 6 ebből szeretnémn kimenteni az összes levelem, mert a gépem már nem teljesíti régi feladatát. olvastttam, hogy van egy fájl vagy több valahol a felhasználói mappáknál és az tartalmazza ezeket a méleket. Hol van ez a fáj pontosan vagy hogyan tudom másképp kinyerni másképp a mailjaimat úgy hogy a csatolt állományok is megmaradjanak?
  • tomo
    #7253
    bocs felreertettem, mindenesetre nem haszontalan a link . ahogy ott is irjak, sajnos hw cserenel nem lehet meguszni a telefonlagatast ( de erdemes szvsz megprobalni, hatha megis...) . szal, legalabb par biztos infohoz jutottunk.

    minden jot minden kedves legalis windozzal rendelkezonek :)
  • nemcsakfeel
    #7252
    hmmm..
    rakj fel linuxot, azt fel lehet nfs-ről is.
  • ricsi1
    #7250
    köszi,holnap meglesem,bár sztem nem fog menni ;()
  • szaki
    #7249
    TOMO: köszi az infot. Itt arról van szó, hogy pont hardware cserénél lesz a gond, és éppen ilyen nyúlcipőben vagyok, ezt a telefonálgatás akartam elkerülni.
  • tomo
    #7248
    na megvan , itt leirja hogy lehet formazasnal elkerulni az aktivalast, term, ez hw cserenekl nem mukodik, de nem is ez a cel. ha hwt cserelsz telefonon kersz uj kodot... :


    http://netsecurity.about.com/od/windowsxp/qt/aaqtwinxp0829.htm

  • tomo
    #7247
    nem lehet elmenteni az aktivacios filet? valahol egyszer olvastam ilyesmit
  • Shongi
    #7246
    Hát jó. Amúgy a kérdésemre nem tudtok esetleg válaszolni, vagy valami tanácsot adni?
  • szaki
    #7245
    SHONGI: köszi a tanácsod, csak érdekesen néz ki, amikor kérik a cd-t és futtatják a programot, aztán kijelzi, hogy ejnye+bejnye tán nem kéne itt ezeket a dolgokat csinálni. nyilván ezzel az aktíválás kikerüléssel szintén vétek, de talán mégse kerül tovább az ügy. Mostanában ellenőrzések vannak a cégeknél és éppen e miatt nem igazán akarnék illegális dolgokkal foglalkozni, legalábbis amiből élünk.
  • szaki
    #7244
    MET - VIP: dehogy, csak egy formázás után van gond. Természetesen megadják, csak abban az esetben ha a hd-t, a procot, az alaplapot és a házat (utóbbira a matrica felragasztása miatt), kicseréldőik az egész gép, akkor hivatalból már nem adják ki. De hallottam, hogy telefonon az automata többször is kiadja az új kódot. Na mármost ha a gép főrészei meghibásodás után teljesen kicserélődne, akkor az a helyzet, hogy már nem használhatod hivatalból az xp-de hiába vetted meg. Persze a boltok olykor egy egyszerű alkatrésszel árusítják, ez pedig nem helyes szerintük. Mindegy, azért köszi a segítséget, majd kialakulnak a dolgok.
  • Shongi
    #7243
    telepíst egy illegális windows-t, azt simán updatelheted és nincs vele gond
  • Shongi
    #7242
    HI, lenne egy kérdésem.
    Van egy laptopom és behalt rajta a winfos, namost lekezdtem telepíteni de a cd olvasójánál szarabb olvasó nem létezik és egyszerűen nem rakja fel, nincs rá lehetőség hogy valahogy hálózaton keresztül telepítsem rá a WinXP-t?
  • Met
    #7241
    Elromlik valami a gépben akkor meg kell várnod a jövőévet, hogy megint kérhess kódot? Azért ezt nemhiszem, ha felhívod őket akkor kötelesek kódot adni.
  • nemcsakfeel
    #7240
    jóhogy.
    értelmes programmal próbáldmeg, mert az XP a saját fájljait védi..
    nézd meg ezt az oldalt dos os boot floppy image-t szedjél le, azt kiírod floppyra, és onnan formázol.
    másik lehetőség, csinálsz XP ből bootfloppyt, majd felmásolszrá partícionáló programot.
  • ricsi1
    #7239
    xP cd - ről reboot után ,de próbáltam azt is,hogy jobb klik sajátgép - kezelés - lemezkezelés - C formázás- nem engedi
  • nemcsakfeel
    #7238
    honnan próbáltál meg formázni?
  • ricsi1
    #7237
    #7184 -re még mindig senki semmi?
  • szaki
    #7236
    MET - VIP: fel is hívtam őket érthető módon, elmagyarázták, hogy hiába vettem meg az xp-t ennek ellenére aktíválni kell és akkor amikor fő elemet cserélek rajta, mert ezek figyeléséből állítja össze az aktívációs kódot, pont ez a gondom, hogy egy év alatt eljátszom egy párszor az egészet, nagyon kedvesek, meg nagyon aranyosak, de szerintük megvettem és amit ők ajánlanak azt azért jó lenne betartani, ha nem, akkor ne vegyem meg, de tök rendesek voltak, csak ennyi gondom volt az egészben.
    De ennek ellenére, ha tud valaki megoldást annak örülnék
    előre is köszi
  • Met
    #7235
    Hívd fel őket.
  • szaki
    #7234
    ha winxp pro hu (sp1-ből sp2) aktívációs kódban tudna valaki segíteni, megköszönném
    az xp hivatalos hologrammos, csak a szerencsétlen, amikor másfél havonta formázok, meg közben hd-t cserélek a munkámból kifolyólag, állandóan aktíválni akarja, persze az előző aktíválás a hd csere miatt megint nem érvényes
    thanx
  • ollie
    #7233
    bootvis és tunexp
  • zsotee
    #7232
    Sziasztok!

    Tudnátok ajánlani olyan általatok is kipróbált programot(optimalizer,speed up) ,amivel az Xp boot ideje lecsökkenthető?

    Köszi!
  • janos666 #7231
    Ez teljesen normális, de a processzor valójában nincs leterhelve, ha megnézed nem is melegszik ilyenkor (mármint annyira mint mikor pl. játszol...)
  • Zsömbi
    #7230
    Sziasztok! Nekem a gépem folyamatosan 100%-osan használja a procimat pedig semmi nem megy rajta. Azt írja hogy a rendszer üresjárati folyamata okozza. Ez miért van? Valaki tud segíteni? Kérem segítsen valaki! Előre is köszönöm. [email protected]
  • Bakka
    #7229
    Kozben megoldottam a problemat, de az okat amiert tortent nem tudom...
    Kiderult, hogy a "framedyn.dll" file egy csomo helyrol hianyzik, igy pl. hianyzott a c:\windows\system32 konyvtarbol. Oda bemasoltam azt a filet es maris volt System Restore fül!
    Vajon miért tűnt el, lehet, hogy az Ad-Aware nevu spykiller program torolte onnan???
  • Bakka
    #7228
    >>> system restore <<<

    Hol lehet kikapcsolni vagy bekapcsolni vagy az altala hasznalt lemezteruletet allitani!
    A system properties-ben (rendszer beallitasai) nincs ilyen fül!!
    Hova tűnt, miért tűnt el??? Letöröltem vmilyen filet?
    thx.
  • janos666 #7227
    Mikor leszedtem a microsoft oldaláról direkt bejelöltem hogy magyar letöltések, de az automatikus windows updte is lefagy vele, az csak jót tölt le...