25353
Whistler - Windows XP
  • tomo
    #8150
    ON ERROR RESUME NEXT


    if Wscript.arguments.count<1 then
    Wscript.echo "Script can't run without VolumeProductKey argument"
    Wscript.echo "Correct usage: Cscript ChangeVLKey.vbs ABCDE-FGHIJ-KLMNO-PRSTU-WYQZX"
    Wscript.quit
    end if

    Dim VOL_PROD_KEY
    VOL_PROD_KEY = Wscript.arguments.Item(0)
    VOL_PROD_KEY = Replace(VOL_PROD_KEY,"-","") 'remove hyphens if any

    for each Obj in GetObject("winmgmts:{impersonationLevel=impersonate}").InstancesOf ("win32_WindowsProductActivation")

    result = Obj.SetProductKey (VOL_PROD_KEY)

    if err <> 0 then
    WScript.Echo Err.Description, "0x" & Hex(Err.Number)
    Err.Clear
    end if

    Next






    nekem ezzel sikerult, akarmi.vbs nek kell elnevezni a filet amibe beirod ( notepad).
    majd parancssorban futtatni akarmi.vbs ujkulcs

    egy probat meger
  • Frank99
    #8149
    hali!
    ka akarom cserélni az XP serial numberét, mert vettem "JÓT" ás át akarom írni.
    mivel tudom ezt megtenni?

  • LoDMaSt
    #8148
    HKEY_CURRENT_USER \Control Panel \Desktop

    Az AutoEndTasks bejegyzést módosítsuk 1 re.
  • ffxi
    #8147
    Tudna vki megmondani(írni), hogy a regedit-ben hol kell beállítani a windows leállítási gyorsítás? Köszönet!
  • tomo
    #8146
    netlimiter
  • z01ee
    #8145
    Üdv!
    Keresek egy programot,csak nem tudom a nevét, gondoltam hátha itt valaki segíthetne.
    Olyan programra lenne szükségem, amit ha felrakok a gépre, akkor beállíthatom hogy maximálisan mennyi downloadot ill. uploadot engedélyezhessen a netkapcsolatból (minden program számára).
    2 gépen lesz 512-es ADSL és ehhez kéne ez a program, hogy "kézzel" is el lehessen osztani a sebességet.
    Ha valakinek lenne tippje erre akkor légyszi az EMAILEMRE irjon ([email protected]) mert legközelebb sokára leszek internet előtt.
    Thx szépen!

    z01ee
  • Klon
    #8144
    ja, és az újraindulás lehet a táptól és a memóriától is...
  • Klon
    #8143
    "vedt,vedtem" = vett,vettem !!!!
    Jobb lenne, ha magyar korrepetálásra járnál, számítógépezés helyett!!
  • cyberknight
    #8142
    ott helyben rakták össze és már ismerősöm is meg nézte és olyan hibát nem talált vagy nem vedt észre. egyébb ötlet???

    (De azért kössz)
  • Met
    #8141
    a táp csatlakozókat jól dugtad fel ? vinyó, alaplap stb.
  • cyberknight
    #8140
    Hy!

    álandóan újra indul a gépem!Most cseréltemk videokártyát Ati x800-ra memoriát is vedtem 2x512-öt és tápot is cseréltem!E cserélés után jelentkezik a probléma!az xp-ét ujratelepítettem!
    Ha elinditom a netet pár perc mulva ujra indul és valamikor felse ál a gép!Két virus írtó program két robot írtó prog van fenn!Mi lehet a gond??HELP!!



  • mateus33
    #8139
    Sziasztok! Ha egy XP-n két rendszergazda van beállítva,akkor vhogy meg lehet nézni a másik jelszavát (vmi progi,vagy rejtett fájl vagy akármi:)? Mert törölni nem akarom! Köszi előre is a segítséget!
  • dragon
    #8138
    Szia!
    Mencsd le a profilodból a számodra fontos dolgokat(doksi,mail,kedvencek), majd lépj be egy másik userrel és ott sajátgép job klik/tulajdonságok/speciális fülön felhasználói profilok és ott töröld le a hibás profilt utána ha belépsz létre hozza újra jól és akkor vissza másolhatod alá a dolgaid.
    üdv.
  • Eddy Wata
    #8137
    Sziasztok!Ha a Windows Xp kezdésnél azt írja ki, hogy a saját felhasználói profilom sérült és hogy betölt helyette egy másik profilt avval mit tudok tenni? Mert indulásnál mindig ezt írja ki. Köszi a segítséget előre is.
  • Gaba9
    #8136
    nyomtato nélkül is csinálta mer régen más nyomtatom volt...media acces törölve ..
    de törlöm mostis és megnézem ugy
  • units
    #8135
    1.Programok hozzáadása és eltávolítása
    uninstall:
    Media Access (Adware)a következő szutyok hozza magával
    Messenger Plus! 3 ( köztudottan Lop.com trójai )

    2.Csökkentett módban fixáld:


    O4 - HKLM\..\Run: [Media Access] C:\Program Files\Media Access\MediaAccK.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [UpdReg] C:\WINDOWS\UpdReg.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [MessengerPlus3] "C:\Program Files\Messenger Plus! 3\MsgPlus.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [ap9h4qmo] C:\WINDOWS\system32\ap9h4qmo.exe
    O16 - DPF: {15AD6789-CDB4-47E1-A9DA-992EE8E6BAD6} - http://static.windupdates.com/cab/MusicAccess/ie/bridge-c5.cab
    O23 - Service: hpdj - Unknown owner - C:\DOCUME~1\Gaba\LOCALS~1\Temp\hpdj.exe (file missing)

    Próbáltad már törölni a nyomtatód és úgy tesztelni a gépet?
  • Gaba9
    #8134
    telepitsem ujra a nyomtatot v mi ? v csak keressem meg az exe-t hátha megvan a cd-jen és csak másoljam be ?
  • artschiatwork
    #8133
    hpdj - a neve alapján nyomtatóhoz vmi exe file lehet.
  • Gaba9
    #8132
    És most milegyen ? mit csináljak ?
  • Gaba9
    #8131
    leszedtem spy...-t eredmény /ami megdöbbentett engem is:D/
    :files scanned 16172->spyware file infected 256
    registry keys scanned 9254->ebböl infected 259
    mind törölve !!
  • Gaba9
    #8130
    ahha de meik winyo gdgd ?? nemtom kiszedni mind2öt de levettem a nem föt és ugyis csinálta :(
  • Gaba9
    #8129
    és ez minek a fájlja ??? nemtom h miért nincs ott ha kell neki :(
  • Gaba9
    #8128
    nincs huzva procim :( semmi nincs huzva
  • ironmaiden
    #8127
    Ezek a gyanusak ebben a listában:

    C:\Program Files\Media Access\MediaAccK.exe
    C:\Program Files\Media Access\MediaAccess.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [Media Access] C:\Program Files\Media Access\MediaAccK.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [ap9h4qmo] C:\WINDOWS\system32\ap9h4qmo.exe
    O16 - DPF: {15AD6789-CDB4-47E1-A9DA-992EE8E6BAD6} - http://static.windupdates.com/cab/MusicAccess/ie/bridge-c5.cab

    Ezeket jelöld be a Hijackthis-ben majd nyomd le a fix checked gombot csökkentett módban.

    Spyware-ek ellen pedig rakd fel az MS-Antispyware-t:
    http://fooldal.atw.hu/
    (A legnépszerűbb letöltéseknél a jobb oldalon)
  • artschi
    #8126
    Nincs húzva a procid? Ha igen, könnyen előfordulhat, hogy a ram nem bírja a túlhúzást, a win behibázik/újraindul. Vissza kell venni alapra és nem lesz gond.
  • artschi
    #8125
    O23 - Service: hpdj - Unknown owner - C:\DOCUME~1\Gaba\LOCALS~1\Temp\hpdj.exe (file missing)

    Ezt a hijackthis is írja, szóval ezt hiányolja a géped, ami a dokumentumok mappában kéne legyen.
  • artschi
    #8124
    O4 - HKLM\..\Run: [ap9h4qmo] C:\WINDOWS\system32\ap9h4qmo.exe
    ez nekem spyware gyanús exe erőteljesen...
  • Banyapapa
    #8123
    Hm, nekem ilyen volt, detto ilyen alaplapom volt, maxtor vinyoval.
    Kiderült a vinyoban volt egy kis bibi.
    restartolt a gép játéknál, ha kicsomagoltam stb, szal ha kicsit "megeröltettem".

    Nem tuti hogy ez a baj csak egy lehetöség.
  • Gaba9
    #8122
    bocsi kicsit hoxxu lett :( sorry mki
  • Gaba9
    #8121
    Logfile of HijackThis v1.99.1
    Scan saved at 23:08:54, on 2005.04.07.
    Platform: Windows XP Szervizcsomag 2 (WinNT 5.01.2600)
    MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

    Running processes:
    C:\WINDOWS\System32\smss.exe
    C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
    C:\WINDOWS\system32\services.exe
    C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
    C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\Program Files\TGTSoft\StyleXP\StyleXPService.exe
    C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
    C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
    C:\WINDOWS\Explorer.EXE
    C:\WINDOWS\system32\CTHELPER.EXE
    C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe
    C:\Program Files\Messenger Plus! 3\MsgPlus.exe
    C:\Program Files\Hewlett-Packard\HP Software Update\HPWuSchd.exe
    C:\Program Files\Hewlett-Packard\Digital Imaging\bin\hpotdd01.exe
    C:\Program Files\cFosSpeed\cFos_Speed.exe
    C:\Program Files\Java\jre1.5.0_01\bin\jusched.exe
    C:\PROGRA~1\Keyboard\Ikeymain.exe
    C:\Program Files\D-Tools\daemon.exe
    C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe
    C:\Program Files\Media Access\MediaAccK.exe
    C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
    C:\Program Files\Media Access\MediaAccess.exe
    C:\Program Files\cFosSpeed\spd.exe
    C:\WINDOWS\system32\CTsvcCDA.exe
    C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7Debug\mdm.exe
    C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe
    C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\SMAgent.exe
    C:\WINDOWS\system32\UAService7.exe
    C:\WINDOWS\system32\MsPMSPSv.exe
    C:\Program Files\MSN Messenger\msnmsgr.exe
    C:\Program Files\Winwap Technologies\WinWAP for Windows 3.2\WinWAP3.exe
    C:\Program Files\Internet Explorer\IEXPLORE.EXE
    C:\Totál\TOTALCMD.EXE
    c:\Documents and Settings\Gaba\Dokumentumok\Letöltés\HijackThis.exe

    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.startlap.hu/
    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Hivatkozások
    O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 6.0 CE\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.dll
    O4 - HKLM\..\Run: [CTHelper] CTHELPER.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [UpdReg] C:\WINDOWS\UpdReg.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [Jet Detection] "C:\Program Files\Creative\SBLive\PROGRAM\ADGJDet.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [nod32kui] "C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe" /WAITSERVICE
    O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [MessengerPlus3] "C:\Program Files\Messenger Plus! 3\MsgPlus.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [HP Software Update] "C:\Program Files\Hewlett-Packard\HP Software Update\HPWuSchd.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [HPDJ Taskbar Utility] C:\WINDOWS\system32\spool\drivers\w32x86\3\hpztsb09.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [DeviceDiscovery] C:\Program Files\Hewlett-Packard\Digital Imaging\bin\hpotdd01.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [cFosSpeed] C:\Program Files\cFosSpeed\cFos_Speed.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] C:\Program Files\Java\jre1.5.0_01\bin\jusched.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [iKeyWorks] C:\PROGRA~1\Keyboard\Ikeymain.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [DAEMON Tools-1033] "C:\Program Files\D-Tools\daemon.exe" -lang 1033
    O4 - HKLM\..\Run: [ATIPTA] C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [Media Access] C:\Program Files\Media Access\MediaAccK.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [ap9h4qmo] C:\WINDOWS\system32\ap9h4qmo.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k
    O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [STYLEXP] C:\Program Files\TGTSoft\StyleXP\StyleXP.exe -Hide
    O4 - Global Startup: Adobe Gamma Loader.lnk = C:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe
    O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE
    O8 - Extra context menu item: E&xportálás Microsoft Excel formátumba - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000
    O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_01\bin\npjpi150_01.dll
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_01\bin\npjpi150_01.dll
    O16 - DPF: {15AD6789-CDB4-47E1-A9DA-992EE8E6BAD6} - http://static.windupdates.com/cab/MusicAccess/ie/bridge-c5.cab
    O16 - DPF: {17492023-C23A-453E-A040-C7C580BBF700} (Windows Genuine Advantage Validation Tool) - http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=36467&clcid=0x409
    O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
    O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe
    O23 - Service: cFosSpeed System Service (cFosSpeedS) - Unknown owner - C:\Program Files\cFosSpeed\spd.exe
    O23 - Service: Creative Service for CDROM Access - Creative Technology Ltd - C:\WINDOWS\system32\CTsvcCDA.exe
    O23 - Service: hpdj - Unknown owner - C:\DOCUME~1\Gaba\LOCALS~1\Temp\hpdj.exe (file missing)
    O23 - Service: NOD32 Kernel Service (NOD32krn) - Unknown owner - C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe
    O23 - Service: SoundMAX Agent Service (SoundMAX Agent Service (default)) - Analog Devices, Inc. - C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\SMAgent.exe
    O23 - Service: StyleXPService - Unknown owner - C:\Program Files\TGTSoft\StyleXP\StyleXPService.exe
    O23 - Service: SecuROM User Access Service (V7) (UserAccess7) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\UAService7.exe

  • Gaba9
    #8120
    jaaa vágom :)
  • Gaba9
    #8119
    hova másoljam ? :)
  • units
    #8118
    HijackThis.exe

    "Do a system scan and save a logfile"
    A kapott logfájl tartalmát másold be ide.
    meglátjuk, hogy mi gyanús a rendszeredben.

    Utána zárd be a programot! Ne csinálj vele semmi mást, egyenlőre!
  • Gaba9
    #8117
    Énis szoftveresre gondoltam de mi lehet az meik ???
  • Gaba9
    #8116
    mond mire gondolx és csinálom :) és mutatom h miva vele ok ? :D
  • Gaba9
    #8115
    elvileg legujjab van belöle /hp-driver/ de az a gáz h régebben oki nymtatom volt és akkoris csinálta...eseménynaploban irta ezt ki !
    miaz a hijackthis log ? lehet hülye kérdés de nemtom :(
  • units
    #8114
    közelítsük meg szoftveresen a problémád.
    Eseménynapló?
    Hijackthis log?
    winupdate?
    az is jó lenne, ha kideritenéd mi az a "hpdj"? ha én jól gondolom akkor a HP nyomtatód része. Driver?
  • tomo
    #8113
    mer , akkor micsinalsz , chieftecke valsz es osszeesel?
  • Met
    #8112
    ki ne találd, hogy a Chieftec szar minőség
  • Gaba9
    #8111
    aha azért kössz