25353
Whistler - Windows XP
  • PetruZ
    #8190
    Beállítások - Rendszer - Speciális - Indítás és helyreállítás.
  • Rafaelo
    #8189
    az a bajom hogy elkezdtem ujra fölrakni az xp-t de nem engedte igy amikor elindul az xp van 3 mp-cem hogy folytassa a az xp jaitását aminél kilép a c:\windows-ba
    vagy a régi xp-m tölti be és nemtudom átállitani hogy ne kelje az elején a 3 mp-re várnom
  • ollie
    #8188
    msconfig?
  • ibrik
    #8187
    És az sem ártana, ha feltelepítenéd az alaplaphoz adott chip-set drivereket.
  • lck
    #8186
    Nézd meg a BIOS-át. Engedélyezd a fejlett energiagazdálkodást. ( ha van benne )
  • Tanár Úr
    #8185
    Üdv mindenkinek!

    A következő problémám : tegnap feltelepítettem egy cimbora gépére az XP-t és nem áll le magától / korábban ME volt rajta és magától megtette:) / . Ötletek?? / ha jól emlékszem reg. buherálás , de valami guru esetleg konkrétabbat?/

    Előre is köszi!
  • precision
    #8184
    Bár hozzátenném, vannak olyan programok amik nem foglalkoznak a reg adatbázissal, és müködnek továbbra is. Próbáld ki melyik nem megy, csak azokat tedd újra.
  • precision
    #8183
    Igen.
  • savafan
    #8182
    Rendben. Akkor ha jól értem ami nem telepített dolog (zene, kép, dokumentumok, letöltött dolgok, stb) és nem a xp-s partición van az nem fog elveszni. Ami telepített program vagy játék azt újra kell rakni.
    Igaz?
  • precision
    #8181
    Szerintem a játékokat is ujra kell raknod amiket a másik (nem rendszerparticióra) tettél, mert hiába oda installáltad, a reg. adatbázisba biztos berakott magának egy-két kulcsot. Szóval ha újrarakod a windowsodat egy partícióra, a többin lévő adat nem fog elveszni, de egy-két programot (pl játékok) amit nem a windows particiójára hanem egy másikra telepítettél, szerintem újra kell majd tenned.
  • Rafaelo
    #8180
    az xp saját boot dolgaira van külön progi az xp-ben és ha van mi a neve????????
  • savafan
    #8179
    Gondolom minden olyat újra kell installálni ami az xp-s vinyóra van installálva.
  • savafan
    #8178
    És a többi partición lévő anyag megmarad? És ha installálva van oda valami az elveszik? Pl. a játékokat egy külön particióra installáltam, hogy nem foglaljon sok helyet a rendszer particióból.
  • Mr Manson
    #8177
    ha több particiód van, és az egyiken csak winxp-van akkor nyugodtan ujrateheted. meg is formázhatod.
    a többi partició nem sérül, viszont a progik többségét ujra kel installálnod
  • savafan
    #8176
    Jó reggelt!

    Szarakszik az XP-m. Az lenne a kérdésem, hogy egy több részre felparticionált winchesteren lévő xp-t le lehet cserélni egy újra? Gondolok itt arra, hogy amikor a cd-ről bootolva indul a gép és fel akarja telepíteni a windowst akkor csak zt a particiót kijelölve "kicserélhetem" a rossz verzióra? Anélkül, hogy a gép többi részén lévő anyagok és fájlok megmaradnak.

    Köszi a segítséget előre is!
  • Frank99
    #8175
    inkább ezzel:
    KEYFINDER.

    akinek hasonló gondja van ajánlott!

    http://www.magicaljellybean.com/keyfinder.shtml
  • stratoman
    #8174
    Spyware keresőnek megpróbálhatod esetleg a Microsoft Antispyware-t.

    A Főoldalról letöltheted:
    http://fooldal.atw.hu
    A legnépszerűbb letöltéseknél.
    Szvsz jobb mint a Spybot.
  • units
    #8173
    Teszteld, majd kiderül.
    Tehát nem volt vírusod. Szerezz be egy spyware kergetőt.
    Javaslom:
    Spybot - Search & Destroy 1.3.2b
  • sike
    #8172
    sziasztok mire valo a beszéd felismerési profilok? mert bemontam neki egy csomo szöveget és semminem kapok eredményül?? mit ért? hengvezérlés vagy mi?
  • Frank99
    #8171
    kösz, próbálom.
  • precision
    #8170
    *talált
  • precision
    #8169
    Amúgy a panda egy spyware -t találd, vmi save it now...popupos izé, adaware már leszedte.
  • precision
    #8168
    Megtörtént.
    Fura de csökkentett módban az URLSearchHook mellé azt írta hogy missing, de azért rányomtam hogy fix.

    Akkor elméletileg ez volt a gond?
  • precision
    #8167
    köszi, megpróbálom
  • units
    #8166
    van benne..
    mindenek előtt készíts egy saját könyvtárat a hijackthisnek, mert oda fogja tenni a backupot is.

    csak ezeket fixáld (pipa be és fix) csökkentett módban:

    R3 - URLSearchHook: (no name) - {CFBFAEA6-B9D4-11D0-9C78-00C04FD64497} - (no file)
    O1 - Hosts: 193.202.89.7 bithumen.tx.hu
  • precision
    #8165
    Logfile of HijackThis v1.99.1
    Scan saved at 18:10:38, on 2005.04.12.
    Platform: Windows XP Szervizcsomag 2 (WinNT 5.01.2600)
    MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

    Running processes:
    C:\WINDOWS\System32\smss.exe
    C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
    C:\WINDOWS\system32\services.exe
    C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\Explorer.EXE
    C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSetMgr.exe
    C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SNDSrvc.exe
    C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe
    C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
    C:\WINDOWS\System32\GEARSec.exe
    C:\Program Files\Norton AntiVirus\navapsvc.exe
    C:\Program Files\Symantec\Norton Ghost\Agent\PQV2iSvc.exe
    C:\Program Files\Norton AntiVirus\IWP\NPFMntor.exe
    C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
    C:\PROGRA~1\Agnitum\OUTPOS~1\outpost.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\CCPD-LC\symlcsvc.exe
    C:\WINDOWS\Mixer.exe
    C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe
    C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
    C:\Program Files\Tweak-XP Pro\tranicon.exe
    C:\Program Files\PopTray\PopTray.exe
    C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
    C:\Program Files\totalcmd\TOTALCMD.EXE
    C:\downloads\HijackThis.exe

    R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Connection Wizard,ShellNext = http://www.cyberlink.com.tw/registration/registration1.asp?SoftWare=POWERDVD&Version_Num=2.55&Cd_Key=DV22636500118872&Company=Oba_Lee_Ltd.&FName=Oba_Lee&Lang=Enu
    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Hivatkozások
    R3 - URLSearchHook: (no name) - {CFBFAEA6-B9D4-11D0-9C78-00C04FD64497} - (no file)
    O1 - Hosts: 193.202.89.7 bithumen.tx.hu
    O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup
    O4 - HKLM\..\Run: [C-Media Mixer] Mixer.exe /startup
    O4 - HKLM\..\Run: [ccApp] "C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [Outpost Firewall] C:\Program Files\Agnitum\Outpost Firewall\outpost.exe /waitservice
    O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install
    O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
    O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [TransparentIcons] "C:\Program Files\Tweak-XP Pro\tranicon.exe" -ex
    O4 - Startup: PopTray.lnk = C:\Program Files\PopTray\PopTray.exe
    O8 - Extra context menu item: E&xportálás Microsoft Excel formátumba - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000
    O8 - Extra context menu item: Get Flash by FlashKeeper - C:\Program Files\FlashKeeper\GetFlash.htm
    O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0\bin\npjpi150.dll
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0\bin\npjpi150.dll
    O9 - Extra button: FlashKeeper - {86301D40-94C1-4a5e-843B-7F43965E364A} - C:\Program Files\FlashKeeper\GetFlash.htm
    O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe (file missing)
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe (file missing)
    O9 - Extra button: Trashcan - {072F3B8A-2DA2-40e2-B841-88899F240200} - C:\PROGRA~1\Agnitum\OUTPOS~1\TRASH.EXE (HKCU)
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Show Trashcan - {072F3B8A-2DA2-40e2-B841-88899F240200} - C:\PROGRA~1\Agnitum\OUTPOS~1\TRASH.EXE (HKCU)
    O16 - DPF: {62789780-B744-11D0-986B-00609731A21D} (Autodesk MapGuide ActiveX Control) - http://map.index.hu/MGViewer/ActiveX/mgaxctrl.cab
    O16 - DPF: {9059F30F-4EB1-4BD2-9FDC-36F43A218F4A} (Microsoft RDP Client Control (redist)) - http://neptun.bmf.hu/TSWeb/msrdp.cab
    O16 - DPF: {9A9307A0-7DA4-4DAF-B042-5009F29E09E1} (ActiveScan Installer Class) - http://www.pandasoftware.com/activescan/as5/asinst.cab
    O23 - Service: Symantec Event Manager (ccEvtMgr) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe
    O23 - Service: Symantec Password Validation (ccPwdSvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccPwdSvc.exe
    O23 - Service: Symantec Settings Manager (ccSetMgr) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSetMgr.exe
    O23 - Service: GEARSecurity - GEAR Software - C:\WINDOWS\System32\GEARSec.exe
    O23 - Service: Macromedia Licensing Service - Unknown owner - C:\Program Files\Common Files\Macromedia Shared\Service\Macromedia Licensing.exe
    O23 - Service: Norton AntiVirus Auto-Protect Service (navapsvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton AntiVirus\navapsvc.exe
    O23 - Service: Norton Ghost - Symantec Corporation - C:\Program Files\Symantec\Norton Ghost\Agent\PQV2iSvc.exe
    O23 - Service: Norton AntiVirus Firewall Monitor Service (NPFMntor) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton AntiVirus\IWP\NPFMntor.exe
    O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
    O23 - Service: Outpost Firewall Service (OutpostFirewall) - Agnitum - C:\PROGRA~1\Agnitum\OUTPOS~1\outpost.exe
    O23 - Service: Sandra Data Service (SandraDataSrv) - SiSoftware - C:\Program Files\SiSoftware\SiSoftware Sandra Lite 2005.SR1\RpcDataSrv.exe
    O23 - Service: Sandra Service (SandraTheSrv) - SiSoftware - C:\Program Files\SiSoftware\SiSoftware Sandra Lite 2005.SR1\RpcSandraSrv.exe
    O23 - Service: SAVScan - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton AntiVirus\SAVScan.exe
    O23 - Service: ScriptBlocking Service (SBService) - Symantec Corporation - C:\PROGRA~1\COMMON~1\SYMANT~1\SCRIPT~1\SBServ.exe
    O23 - Service: Symantec Network Drivers Service (SNDSrvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SNDSrvc.exe
    O23 - Service: Symantec SPBBCSvc (SPBBCSvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SPBBC\SPBBCSvc.exe
    O23 - Service: Symantec Core LC - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\CCPD-LC\symlcsvc.exe

  • units
    #8164
    HijackThis.exe
    "Do a system scan and save a logfile" csak ennyit, semmi mást ne csinálj. A kapott logot tedd be ide. Hosszú lesz, de nem baj.
  • precision
    #8163
    ejj újabb blue death...

    Eseménynapló? az merre van?
    hjt log? ez az online panda logol? hová?
    bocsi kezdő vagoyk még picit...
  • precision
    #8162
    Operating System: (WinXP Professional 5.1 Szervizcsomag 2 (Build #2600)) ¤ Installed: (XP was installed 10wks 4days 2hrs 42mins 17secs ago)
  • units
    #8161
    Eseménynaplóban nincs jegyezve? ha van akkor mi az ID-je?
    Tegyél be hjt logot. Ha már a Panda talált valamit.
  • units
    #8160
    A Win mikor volt újratelepítve?
    Azért gondoltam hálókártyára, mert akkor nem kell modem driver.
  • precision
    #8159
    közben meg megint kékhalálom volt hogy rohadjon meg, előről kellett kezdenem ...
  • precision
    #8158
    még nem dobta ki a nevét...majd végén kiírja gondolom, majd beírom
  • precision
    #8157
    Nem tettem a gépbe semmit mostanában. Igen, usb -n van a modem, nincs hálókártyám. De mi baja lehet az usb-vel? Már majdnem két éve megy onnan, eddig nem volt gond. Ja és nem mindig a kábelmodem driver sys fájljával van a baja, szokott vmi nmt....sys -el is.
  • units
    #8156
    kiváncsi vagyok a vírus nevére ? (Nav fan)
  • units
    #8155
    Nem hinném, hogy vírus. Nem tettél valamit mostanában kb 2hónapja a gépbe? mondjuk memóriát?
    Hálókártya van a gépedben? Ha igen, próbáld meg azon keresztül bekötni a modemet. Feltételezem, hogy most USB-re van kötve.
    Esetleg tegyél be egy hijackthis logot vírus, spy ellenőrzés céljából.
  • precision
    #8154
    Ehhe, elkezdtem futtatni a panda active scan -t, és máris talált egy vírust, pedig még csak az elején jár a keresésnak... de azt nem vágom ha fentvan a norton2005 uptodate definition file -al, miért nem találja meg az ilyet? Na mind1, kezdek hinni a norton ellenzőknek...
  • precision
    #8153
    thx, megnézem
  • tomo
    #8152
    esetleg probalj meg egy online viruskeresovel kutatni, van itt topik az sgn...
  • precision
    #8151
    Üdv

    XP sp2 van fent, és elég gyakran kapok kékhalált, kb 2 hónapja, előtte soha nem volt. Mindig vmelyik .sys file nem tetszik neki (leggyakrabban a webstar.sys, kábelmodem drivere). Találtam egy külföldi fórumot ahol azt írták tegyem fel a legujabb drivert. Megtörtént. Nem segített. Írták azt is, hogy lehet, hogy vírus okozza. A norton 2004 is irtja elméletileg. Nekem 2005 van és semmit sem talál. Csökkentett módban is próbáltam a nortont futtatni az se segített. Valakinek vmi ötlete van?