25353
Whistler - Windows XP
  • jobb
    #8230
    Mert nem mertem. Úgy emlékszem egyszer így csináltam régebben és nem látta a többit.
  • ollie
    #8229
    DE a többit miért nem formázod windows alól? Akkor nem kell újraindítanod.
  • jobb
    #8228
    Leírom pontossabban: zsír új gép, az xp telepítő segítségével 4 particióra osztottam a vinyót, ezek nincsenek formázva, ha mondjuk a C-t leformázom, akkor utána rögtön elkezdi felmásolni a telepítő file-okat a C-re, a többi 3 partició nincs leformázva. És én csak úgy tudom a többit is leformázni, hogy újra inditom a gépet 3-4-szer.
  • ibrik
    #8227
    Mindek ahhoz külön a CD, ha fut fent az XP?

    Vezérlőpult - Felügyeleti eszközök - Számítógép-kezelés - Tárolás - Lemezkezelés - a célpartíción jobbkattintás és a menüből a "Formázás..."-t választod.
  • PetruZ
    #8226
    Ezt nem értem. Miért kellene minden partíció formázása után újraindítani a gépet? Emlékeim szerint az XP telepítőnek ilyen szempontból nincs baja, akárhány partíciót megformáz.
  • jobb
    #8225
    Hello! Hogy lehet egy 4 részre osztott 160 GB vinyót formatálni, hogy ne kelljen minden egyes partició formázása után újra indítani? TEhát a 4 particiót újraindítás nélkül formatálni winxp sp2 lemezzel?
  • ollie
    #8224
    Milyen táp? Lehet hogy az a hunyó.
  • Met
    #8223
    tedd át a vinyót a tápnak egy másik ágára
  • Banyapapa
    #8222
    SP1
  • ibrik
    #8221
    Sima XP vagy SP1-es?
  • Banyapapa
    #8220
    Ezt irja everest ki, hátha segit, nyitva a gép.

    http://iaro.srv.hu/kep/everest1.jpg

    Nem tudom, már a dvd meghajtot is lekötöttem mert azt is hol ismeri és megy xp-ben van mikor betölt és BIOS-ban valami idétlen szöveget is mellé ki, persze win alat megse látom már.
  • Banyapapa
    #8219
    Volna egy gondom,de nem is tudom jo helyre irom be.
    Anno volt egy seagate120-as vinyo a gépbe, kattogo hangok jöttek ki egy idö után a házbol, nem indult XP, vettem egy samsungot.
    Mint késöbb kiderült semmi baja a seagate-nek 2 honapig ment egy másik gépbe mobil rack-ban ,és most egy harmadik gépben az a egyetlen vincseszter, no gondal.

    Namármost, samsung detto kezdi ugyanazt nálam, benem tölti xp, nemrég lefagyott a gép, kiirta fekete képernyöre valami system hiba nyomjak "j" betüt,restartolt bejött xp.
    Van amikor meg filerendszerhiba miatt else indul semmise.
    Van még1 WD 20GB-s vinyo, mindehol müködik, nálam azis behalt xp még formázni se akarja megfele telepitéskor.
    Persze az is megy bárhol máshol.
    Már cseréltem 4 IDE kábelt,hátha,de semmi:(
    Lefutattam a ultimatedisc-en levö samsungprogit, lemegy kiirja semmi baja a vinyonak,ehh.
    Elöbb egy képet akartam másolni, vinyo elindult fagyás.
    Vgay egy érdekes még.
    Felrakok egy gamet, a hétvégén a GW-t akartam nyomni, elsöre jippii megy szuperül, aztán abbahagytam na majd késöbb.
    Ahhaaaaaaaaa hát nem, töltene,töltés közben fagyás, reset,betölt de mennék másik részre ahol tölteni kellene fagyás.
    És ez a hiba minden más játéknál.
    Elsö inditásnál szupi, utána meghal.
    Vgay letettem a tálcára hadd tölcsön,semmi gond fel akarom ugrasztani lefagy:/

    És a mostani érdekesség: http://iaro.srv.hu/kep/nemtomiisez1.jpg

    Másnak is van ilyen szürke csikja SG-n?
    Nekem alul ilyen csikok jönnek be:P

    Igaz most leszeretném cserélni a gép 2-3 alkatrészét másra tele let a pupom ezzel a chaintec lapal már.
    Nem is huzom a gépet, nem is akarom elég lenne ha simán futna de nem:(

    Chaintech7VJL5, AMD 2400+ ,kitakaritva a gép, két noname 256MB 333mhz memo
  • ALCATELGOD
    #8218
    én már régóta szerettem volna felrakni,csak mindig szarul jött le :-( . De most...
  • lck
    #8217
    Aha. Szerintem előbb-utóbb majd szinte mindenki fel fogja rakni. - Ha csak nem alternatív oprencert használ.
  • ALCATELGOD
    #8216
    aham értem,csak tod,most raktam fel és nem nagyon merek állítgatni még semmit
  • lck
    #8215
    Vezérlőpultban van külön tűzfalbeállítás ikon. Ott a biztonsági központtól függetlenül tudod állogatni.
  • ALCATELGOD
    #8214
    de a tűzfal az jó lenne,ha menne
  • lck
    #8213
    Van erre külön topic. - Szerintem jó.
  • ALCATELGOD
    #8212
    Kinek mi a véleménye az SP2-ről?
  • lck
    #8211
    Sajátgép > Vezérlőpult > Felügyeleti eszközök > Szolgáltatások > Bizonsági központ : leállít aztán letilt.
  • Serpa
    #8210
    ok.
    megnézem, mi van ha kiszedem a pipát.
  • ALCATELGOD
    #8209
    SP2,nálam jó működök,csak ezt a biztonsági szart kéne kivenni innen a tálcáról,mert állandó csiripel
  • lck
    #8208
    Ki szoktam kapcsolni. Lehet hogy van valami érdemleges funkciója, de eddig nem vettem észre.
  • ibrik
    #8207
    Az a hangkártyádhoz tartozó rendszerfájl (plugin manager)
  • Serpa
    #8206
    CTHELPER.EXE elől kiszedhetem a pipát ? (automatikus indítás)
  • Mr Manson
    #8205
    gyere másik topic
    amugy igen , van még gond
  • nemcsakfeel
    #8204
    van 64 bites topik :)
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1094647458
  • csuhi
    #8203
    ÜDV!

    Lenne egy problémám.
    Van ugye ez a 64bites windows, amit nagyon vártam már végre hogy megjelenjen, és kiaknázhassam a 64bites procimban rejlő lehetőségeket. Mielőtt felraktam volna olvasgattam róla és kiderült hogy nem igazán működik vele az Alcohol 120, meg a Daemon Tools.
    Hallot vki erről vmit, tapasztalatok?
  • ollie
    #8202
    akkor is azt kell csinálni, ami le van írva azon az oldalon
  • nemcsakfeel
    #8201
    próbáltam -
  • tomo
    #8200
    vagy kompatibilitasi mod...
  • nemcsakfeel
    #8199
    de szvsz nem a hiányára, hanem a tartalmára..
    akkor csak a külön partíció lesz a megoldás.
  • tomo
    #8198
    panaszkodas ellen : http://winportal.net/support.html
  • nemcsakfeel
    #8197
    Lehet valahogy régebbi wines játékokat futtatni?
    autoexec.nt re panaszkodott, esetleg ezt konfigolva sikerülhet?
  • Gladiator
    #8196
    beállítottam. az oldal frissül, de még mindig nincs semmi a kosárban.

    amúgy az ebike.hu-ról próbálnék.
  • ibrik
    #8195
    Pl.: Vezérlőpult - Internetbeállítások - Adatvédelem - "Speciális" gomb...
  • Gladiator
    #8194
    van egy onlineáruház, ahonnan akarok venni vmit. rányomok a 'kosárba vele' gombra, de nem történik semmi. írtam nekik mailt, aszondták engedélyezzem a cookikat. eddig engedélyezve voltak, bár fingom sincs hol kell megnézni/beállítani. hol kell? htx
  • Tanár Úr
    #8193
    Tnx , megpróbálom!
  • Met
    #8192
    A melóhelyen van egy cég nevű hálózat, abban vannak a gépek, szerver nincs, Workshop 1 től 6 ig. A Workshop 1 nevét átírtam (volna) ELSA-ra a Rendszertulajdonságok ablakon a számítógépnév fülön a hálózati azonosító varázslóval. Eredmény a többi gépen megjelent mint Elsa de nem lehet elérni és a Workshop 1 et sem, hogy tudom átnevezni, hogy a többi gépről is el lehessen érni? Esetleg minden elnevezést törölni és nulláról kezdeni?
  • Rafaelo
    #8191
    ok kiprob