25353
Whistler - Windows XP
  • ibrik
    #8270
    De értetlen vagy te...
    Egyszerüen töröld őket az Indítópultból (jobbkattintás - "Törlés") - mint ahogyan bármit törölhetsz a Start menüből, de attól még a program fentmarad a gépeden, csak az indítóikonját szedted ki a menüből...
  • Aquli
    #8269
    Magát a programot? nem akarom magukat a programokat leszedni, csak a startupból kiszedni.
  • lck
    #8268
    Delete-tel.
  • Aquli
    #8267
    Senki sem tudja hogy lehetne az indítópultból kitörölni programokat?
  • Serpa
    #8266
    nem segített.

    NAV nem talált semmit.
    ad-aware MRU list -eken kivü semmit nem talált.
    legfrissebb adatbázissal.
  • mrteo
    #8265
    Nem tudom behatárolni, mert egy véletlen ellenőrzéskor derült ki, hogy kevesebb van benne, mint kéne.
    A gépen csak egy felület van.
  • mrteo
    #8264
    Értem, sejtettem, hogy nem túl egyszerű, de amiket írtál azt megnézem, köszönöm
  • PetruZ
    #8263
    Kemény dió. Az Event Log-ba egyébként sem jegyzi fel a memóriaméretet induláskor, tehát ez nem is használható (bár az igen, hogy mikor volt elindítva és leállítva a gép, milyen azonosítókkal léptek be, stb.). A törlés dátumából nem lehet következtetni erre? Vagy ez az esettől független volt? Belenéznék még a System Restore ablakba is, hátha van valami ott, ami segíthet. Esetleg a Restore-ban egy Event Log, vagy registry másolat a törlés előttről... Még egy tipp: a windows könyvtáron belül van egy setupapi.log fájl, ami a telepítés óta eltelt csaknem minden változást tartalmaz. Talán látni benne vmi használhatót.
  • mrteo
    #8262
    Ez velünk is többször előfordult, ha bekapcsolás után nyomsz egy CTRL-ALT-DEL-t, akkor feldobja a másik felületet is.
  • mrteo
    #8261
    Hali!

    Az lenne a kérdésem, hogy ha kivesz valaki a gépból memóriát, azt utólag kimutatható-e valamelyik naplóból? (az Eseménynapló törölve lett)
    A gépben 1Gb van, 2x512 Mb megosztásban, valaki kivette az egyiket, és szeretném megtudni, hogy mikor történt az esemény...
    Elvileg a Bios is jelezte, hogy rendszer változás van.

    A gépen Xp van.
    Nem vagyok rendszergazda, ezért kérem, hogy hülyegyerek szinten adjatok ötletet arra, hogy hol lehet rögzítve a beavatkozás.
  • Aquli
    #8260
    Na helyesbítek az előző problémán, ugyanúgy jelentkezik a probl., ha csak egy gép van bekapcsolva.
    Megpróbáltam csökkentett módba indítani a gépet, akkor minden megjavult. Na most szerintetek mi okozhatja? Olyan program, ami az inditópultból indul el, vagy valami olyan, ami még a windows előtt indul el (autoexec.bat, config.sys, win.ini?)?
    És az indítópultból hogyan tudok bármit is letörölni?
    Mert a kellékekek->rendszerezközök->rendszerinformációban meg lehet nézni az indítópultos dolgokat, de szerkeszteni, törölni nem lehet benne.
    Létszi ha valaki tud segítsen, mert elég szar így használni a gépet. Előre is köszi.
  • chadi
    #8259
    Hi!

    Szerintetek az mitől lehet a következő eset?
    Eredetileg be volt állítva 2 felhasználói fiók az xp-ben.Mindkettő rendszergazdi jogokkal.Minden szép és jó volt mostanáig.Az tűnt fel ,hogy egyből beléptet a rendszer bejelntkező képernyő nincs.Megnéztem a felhasználói fiókokat az xp-ben és lám csak az egyik van ott.(az kizárt hogy törölve lett volna)Viszont a felügyeleti eszközök--számítógép-kezelés--helyi felh és csop-ban ott van mindkét user.(nincs letiltva sem a fiók).A dokumentum and settings könyvtárban is megvan minden ami erre a hiányzó user-re vonatkozik.
    Ha létre akarok hozni egy ugyanilyen nevűt akkor természetesen nem engedi mivel ilyen már létezik...
    előre is köszi az ötleteket.
  • Aquli
    #8258
    Hello!
    Szeretnék kérni egy kis helpet. Valami baja van az xpimnek, két gép van itthon hálózatba kötve, de ha mindkettő be van kapcsolva, akkor kibaszottul belassul az xp. Egy totalcommander, vagy egy acdsee megnyitás másfél percig eltart. Telepíteni szinte semmit sem lehet, olyan lassú. De mondjuk az ie, media player, vagy winamp teljesen normálisan működik. És még azt vettem észre, hogy ctrl+alt+del, feladatkezelőnél, a system, vagy a rendszer üresjárati folyamata folyamat cpu-használata fent van 90% felett. De ha az egyik gépet kikapcsolom, akkor a másikon egyből megjavul a helyzet. Ezt mitől lehet? Találkozott már vki ilyennel?
    Márk
  • Banyapapa
    #8257
    Jó, köszi szépen a segitséget.
  • ibrik
    #8256
    Egy rossz érintkezés miatt bármi megtörténhet.
    Főleg a 6600-as kártyáknál ha nincs (tökéletes) tápellátás a plusz csatlakozón (vagy elfelejted bedugni), akkor még a 3D-vel is gondok vannak.
  • Banyapapa
    #8255
    Hm igazad volt, megreszeltem cseppet a csatit, igaz most se megy be teljesen kb:2mm hiányzik még de most meg felismeri a CPU-t.
    BOOT-olás a biosznál nem javult de ezis több mint a semmi:P

    Télleg ezeket a 3DMark-ot zavarhatja ha valami megy a háttérben?
    pl: virusirto
    CPU tesztnél kidobott ( a másodiknál),elötte a rossz cpu beállitásnál még szüz gépen meg lement, igaz gyatrán de lement.
  • ibrik
    #8254
    Internet Explorer - Nézet menü - Kódolás - állítsd Közép-Európai ISO-ra vagy Windows-ra
  • Doma #8253
    Sziasztok!
    [IMG]http://pix.dox.hu/pix4/896d0bfed04021bac5cdb23609cb8f8d-th.JPG [/IMG]

    Megtudnátok mondani hogy a fenti képen levő hibát mi okozza?!
    Kellene egy frissítés de ez a §z@r§ág jelenik meg ha rányomok a win updatere a start menüben...
  • Banyapapa
    #8252
    Na visszaraktam a régit, megismeri a CPU-t megint.
    De a BIOStesznél még mindig marhalassan megy tovább, áll egy darabig és annyi.

    Azt nem értem felment minden rendesen (igaz a CPU-t nem figyeltem, nem is gondoltam ilyenre, restart után nem tökölt betöltötte a XP-t, most meg olyan mintha cseppet hazavágta volna a VGA a alaplapot.
  • Banyapapa
    #8251
    Jól, mégcsak nem is 1 ágon van a DVD/Vinyo együtessel,teljesen különállo a tápnak az a ága felé.
    Megnéztem mielött bedugtam, de most megprobálom, visszarakom a régi Radeon 9200-est, remélem megjavul, .. csakhát.......:P
  • ibrik
    #8250
    Biztos, hogy jól van bedugva a VGA-ba a tápcsatlakozó?
    Mivelhogy ugyanolyan aljzat van rajta, mint pl. a merevlemezeken vagy a CD-meghajtókon... Tehát ugyanannyira kell hogy bedugva legyen, mint azokon.
  • Banyapapa
    #8249
    Vissza még nem rakom, még benézek a BIOS-ba, hátha..........
    BIOS frissitéshez abszolut nem értek, sajn :|

    Igaz mielött beraktam volna a kislemezmeghajtott kikötöttem,és teljesen nem kapcsoltam ki a bios-ban, meg a másik hogy a kártáyra a tápcsatlakozoját teljesen nem tudtam bedugni, benne van masszivan de nem teljesen.

  • Met
    #8248
    Ha visszarakod a régi kártyát jól ismeri fel a CPU-t?
    Esetleg egy bios frissítés?
  • Banyapapa
    #8247
    Volna megint egy bibi.
    Lecseréltem a VGA-t egy ASUS N6600-ra.
    ALAPLAP maradt a chaintech 7VJL5, benne AMD Athlon XP2400+.
    XP ujrarak, alalapnak a driverei fel, ASUS vga cuccai is fel, találtam itthon egy 3DMark 03Gamers benchmarks cd-t, felraktam.
    Jött a hoppá, CPU ismeretlen.
    Everestbe benéztem ott meg ezt irta ki:
    CPU típusa AMD Duron XP, 1478 MHz (11 x 134)


    Restart BIOS elején a teszt detto rosszat ir ki, és ellenöriz mi primary, stbstb és áll vagy fél percig.
    Mig le nem cseréltem a VGA-t addig semmi baja nem volt a CPU-val, mostmeg:(
  • Hedgehunter #8246
    igy van, megy tole mint az allat........
  • ollie
    #8245
    Nem, a RadClock (RadClocker) egy Radeon kártya tuning progi.
  • ollie
    #8244
    Talán van alami spyware a háttérben. Vírus és spyware írtás a javasolt.
  • Serpa
    #8243
    néha amikor le akarom állítani vagy restartolni az XP-t, nem tud bezárni egy alkalmazást.

    ezt írja:
    "layered hidden window"
  • tomo
    #8242
    ja, mert van benne anyag :)
    regi igazsag ez.
  • Met
    #8241
    a jó táp nehéz :)
  • Banyapapa
    #8240
    Kicseréltem.
    ami benne volt az: Comador LC-B300ATX.

    Érdekes, Chietec mellet pillekönnyü, feleannyi kábelezési lehetöség és a kábelek is jovval rövidebbek.
    Remélem ez megoldja a bibit.
  • drob
    #8239
    Sziasztok
    Újra lett telepítve az xp. Ezzel még nem is volna gond, de azóta állandóan kilép a progikból. (előtte feldobja a hibaüzit: .....exe hibát észlet és leáll, hibajelentés küldése ...)
    Van valakinek tippe miért lép ki mindenből?
    thx
  • PetruZ
    #8238
    Szemre nincs benne trükkös dolog. Viszont túlságosan is sok egyéb védelem fut (millió Symantec holmi, NAV, ...), illetve van pár scheduler, amit én soha az életben nem használtam még. Ilyen pl. a Java update (jusched.exe), meg az a Sonic (?) Update Manager. Ha frissítés kellett, megnéztem kézzel, van-e új és telepítettem. A MusicMatch Jukebox-nak is millió dolga fut automatikusban, ami teljesen felesleges. Egyáltalán mire használod az MMJ-t? Ott a Messenger Plus is, ami automatikusan indul, de nem hiszem, hogy a nap minden percében használod. A RadClock, ha jól sejtem, vmi internetes óra-szinkron. Minek?

    Szóval ilyesmiket kellene átgondolni...
  • ollie
    #8237
    A Chieftec jó.
  • Banyapapa
    #8236
    Valami noname, még alaposabban nem néztem, oldalán Magyar infokkal, hátul kapcsolo ohne.
    Bluefishböl valo komplett gép gari nincs már sajn.
    Samsung vinyot kivettem, kattogása idegesitet már, igaz win elindult rajta.
    Betettem probábol az alant irt WD vinyot, beraktam azt a universal boot disc-et (lehet nem ez a neve de tele van floppy-s cuccokal, mert floppy néha megy aztán behal azis, berakok egy kislemezt vinyo beindul nemtom miért és lefagy a renccer szovalazt se használom már)na azzal a disc-el WD progikkal átnéztem a vinyot semmi baja 2 teszt lement rajta semmitse talált, igy most azon megy a winxp.

    Samsungon is akartam tesztet egy formázás után a shdiag cuccosával, de lefut (közben kattan egyet a vinyo, kézzel érezni is) és ez az ablak jön be:


    hutil-al is akartam a samsung honlap szerint de hiába klikelek rá a diag opciora, valami számot kér, vagymit:P

    UI: remélem a chieftech tápok jok, mert vettem egyet 360W, csak még nem raktam be.
    Hát ennyi, bocs a zavarásért.
  • Hedgehunter #8235
    there u go.....
    Logfile of HijackThis v1.99.1
    Scan saved at 13:44:00, on 20/04/2005
    Platform: Windows XP Szervizcsomag 2 (WinNT 5.01.2600)
    MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

    Running processes:
    C:\WINDOWS\System32\smss.exe
    C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
    C:\WINDOWS\system32\services.exe
    C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
    C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSetMgr.exe
    C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SNDSrvc.exe
    C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SPBBC\SPBBCSvc.exe
    C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe
    C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
    C:\WINDOWS\Explorer.EXE
    C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
    C:\WINDOWS\SOUNDMAN.EXE
    C:\WINDOWS\system32\LVCOMSX.EXE
    C:\Program Files\MessengerPlus! 3\MsgPlus.exe
    C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe
    C:\Program Files\Java\jre1.5.0_02\bin\jusched.exe
    C:\Program Files\Musicmatch\Musicmatch Jukebox\mm_server.exe
    C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
    C:\Program Files\CursorXP\CursorXP.exe
    C:\Program Files\Creative\MediaSource\Detector\CTDetect.exe
    C:\Program Files\Musicmatch\Musicmatch Jukebox\MMDiag.exe
    C:\Program Files\Musicmatch\Musicmatch Jukebox\mim.exe
    C:\WINDOWS\system32\CTsvcCDA.EXE
    C:\Program Files\Norton AntiVirus\navapsvc.exe
    C:\Program Files\Norton AntiVirus\IWP\NPFMntor.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\CCPD-LC\symlcsvc.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
    C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe
    C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    F:\Programok\Hijack this\HijackThis.exe

    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Hivatkozások
    O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll
    O2 - BHO: (no name) - {53707962-6F74-2D53-2644-206D7942484F} - C:\PROGRA~1\SPYBOT~1\SDHelper.dll
    O2 - BHO: NAV Helper - {BDF3E430-B101-42AD-A544-FADC6B084872} - C:\Program Files\Norton AntiVirus\NavShExt.dll
    O3 - Toolbar: Norton AntiVirus - {42CDD1BF-3FFB-4238-8AD1-7859DF00B1D6} - C:\Program Files\Norton AntiVirus\NavShExt.dll
    O4 - HKLM\..\Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [StorageGuard] "C:\Program Files\Common Files\Sonic\Update Manager\sgtray.exe" /r
    O4 - HKLM\..\Run: [LVCOMSX] C:\WINDOWS\system32\LVCOMSX.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [AtiPTA] atiptaxx.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [MessengerPlus3] "C:\Program Files\MessengerPlus! 3\MsgPlus.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [ccApp] "C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [ATICCC] "C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\cli.exe" runtime
    O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] C:\Program Files\Java\jre1.5.0_02\bin\jusched.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [Symantec NetDriver Monitor] C:\PROGRA~1\SYMNET~1\SNDMon.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [MimBoot] C:\Program Files\Musicmatch\Musicmatch Jukebox\mimboot.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [mm_server] C:\Program Files\Musicmatch\Musicmatch Jukebox\mm_server.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [CursorXP] C:\Program Files\CursorXP\CursorXP.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [Creative Detector] C:\Program Files\Creative\MediaSource\Detector\CTDetect.exe /R
    O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\reader_sl.exe
    O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE
    O8 - Extra context menu item: E&xportálás Microsoft Excel formátumba - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000
    O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_02\bin\npjpi150_02.dll
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_02\bin\npjpi150_02.dll
    O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O15 - Trusted Zone: *.musicmatch.com
    O15 - Trusted Zone: *.musicmatch.com (HKLM)
    O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
    O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe
    O23 - Service: Symantec Event Manager (ccEvtMgr) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe
    O23 - Service: Symantec Password Validation (ccPwdSvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccPwdSvc.exe
    O23 - Service: Symantec Settings Manager (ccSetMgr) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSetMgr.exe
    O23 - Service: Creative Service for CDROM Access - Creative Technology Ltd - C:\WINDOWS\system32\CTsvcCDA.EXE
    O23 - Service: Norton AntiVirus Auto-Protect Service (navapsvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton AntiVirus\navapsvc.exe
    O23 - Service: Norton AntiVirus Firewall Monitor Service (NPFMntor) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton AntiVirus\IWP\NPFMntor.exe
    O23 - Service: RadClock - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\RadClock.exe
    O23 - Service: SAVScan - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton AntiVirus\SAVScan.exe
    O23 - Service: ScriptBlocking Service (SBService) - Symantec Corporation - C:\PROGRA~1\COMMON~1\SYMANT~1\SCRIPT~1\SBServ.exe
    O23 - Service: Symantec Network Drivers Service (SNDSrvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SNDSrvc.exe
    O23 - Service: Symantec SPBBCSvc (SPBBCSvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SPBBC\SPBBCSvc.exe
    O23 - Service: Symantec Core LC - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\CCPD-LC\symlcsvc.exe

  • ollie
    #8234
    Telepítsd a videokari, hangkari és chipset drivert. HA már megtetted, akkor mégegyszer.
  • PetruZ
    #8233
    Vszleg olyan felesleges vackok futnak még a háttérben, amelyek alapértelmezetten automatikusak, de a világon semmi szükség nincs rájuk... Másolj be egy HiJackThis log-ot, aztán meglátjuk, mi van még ott.
  • PetruZ
    #8232
    Persze, meghajtóként nem is fogja, de formázatlan partícióként igen. Erre van az Ibrik által is említett beépített logikai lemezkezelő, amellyel bármi ilyesmit megtehetsz, ha már áll az XP (gyakorlatilag egy közepes tudású partíció menedzser, ami az on-the-fly átméretezésen kívül szinte minden mást tud). Sztem hasznos és nagyon könnyen kezelhető eszköz, az XP talán egyik legjobb, leghasználhatóbb része.
  • Hedgehunter #8231
    Winxp sp2 vel van felrakva, most fejlesztettem a gepet p4 1.7 celeronrol, p4 2.80 prescottra asus p4p 800 e deluxe alaplap es a jatekok 30-45 masodpercenkent beszaggatnak????? 2 vinyom van a lapozofaljt atraktam a masikra, jobb lett de meg mindig szar.... nincs virusom, se spyware, adware...... Kicsit mar kesz vagyok.......Valaki?