25353
Whistler - Windows XP
  • biomage
    #8670
    a probléma most megoldódot a vk beálitásával van a probléma
    anizotropik szürés vagy vonal vagymásként élsimitás 2x,4x, re van állitva
    remélem igazam van
  • Dodo55
    #8669
    4073 pont. Másodszorra is megcsináltam, úgy, hogy a gép le volt lassulva, és 4073 pont lett. Az első tesztnél is ez volt a pont, tehát az is már lelassulva futott le.
  • Dodo55
    #8668
    Megnéztem a 3dmark2001-et. 40XX(pontosan nem emlékszem) pont lett(a 3dmark utáni everestes mérésem alapján már lelassult a gép, tehát valószínüleg lassulva ment végig a 3dmark). A káryám nem SE, és pár napja teszteket kerestem a kártyáról, és azt találtam, hogy a 9550 tulajdonképpen egy gyengített 9600, és simán fel lehet húzni, kicsit felhúztam, hogy a lassulás után türhetőbbek legyenek a játékok. Tűrhetőbbek is lettek. De itt valami nagy baj van, ha felhúzva is csak 40XX pont lett. A fele annak amit húzás nélkül lennie kéne. A húzás: Core:250-->400 Mhz Mem:200-->266 Mhz(állítólag ezt nagyon fel lehet, de kell extra hűtés, úgyhogy nem mertem nagyon). És a tuningnak nem lehet köze a lassuláshoz, mert a lassulás már megvolt a tuning előtt. Egyébként ilyen tuniggal hány pontnak kellene lennie? És a vk ramját +hűtés nélkül kb meddig szabad húzni?
  • Dodo55
    #8667
    Nem a kártya ramja, és processzora lassul le, hanem a gép ramja, és processzora(everestel mértem). Szóval nem a kártya, mert másikkal is csinálta, és windowson belül is van lassulás, csak az alig észrehevető, és nem is kell játékkal játszanom a lassuláshoz(ezekre akkor jöttem rá amikor everesttel méregettem, addig azt hittem, hogy csak játokon belül van baj). A 3dmark-ot megnézem. Mi okozhatja vajon ezt? Néztem a processzorhasználatot is feladatkezelőben, és a lassulás előtt 0 %, utána 3-7%. A jelek egyértelműen vírusra, spyware-re utalnak, de teljesen be vagyok védve. És úgy is próbáltam, hogy minden háttérben futó progit leállítok, de úgy is lelassul egy idő után. Még csökkentett módban megnézem, hogy úgy lelassul e. Ha csökkentett módban is le fog, akkor mi a fene lehet ez???????????? Hány évet kell még várnom, hogy végre normálisan használhassam ezt a gépet??? A régi gépemen(c900,320 ram,integrált vk) szebben mennek a játékok, annál ahogy az újon lassulás után.
  • biomage
    #8666
    ha a kárlyád se(64BIT 3.2GB/s)akkor az eredmény 5800 kb a pont
    ha nem se (128BIT 6.4GB/s)akkor az eredmény 8300 kb a pont
    persze a 3dmark 2001 ben
  • biomage
    #8665
    de előtte ismétlés nélkül probáld meg csak a 2001-et
  • biomage
    #8664
    bocs hogy nem néztem rá lássuk csak radeon 9550 128 MB
    3dmark2001 vagy (2003 regisztráltan) álicsd 3 ismétlésre
    és nézd a szép képernyöt (default)
  • Dodo55
    #8663
    Ja és újra kell indítani utána a géped!
  • Dodo55
    #8662
    Találtam egy reg fájlt, ami elméletileg megoldja: http://www.mvps.org/winhelp2002/ResetWindowPlacement.reg
  • Dodo55
    #8661
    Nekem is volt ilyen, de nem tudtam megcsinálni, viszont a nem teljes méretű ablakot átméreteztem, hogy akkora legyen mint a teljes méretű. De állítólag van valami registry beállítás erre, de azt nem tudom. Más dolog: Megcsináltam a #8625-t, amit mondtál és a válaszom erre a #8647. És nem csak játék közben csinálja, de játékon kívül nem olyan feltűnő a lassulás.
  • biomage
    #8660
    Hellósztok
    a problémám a következö elinditóm az Int exp 6-ot és ha egy linkre katintok ami uj ablakot indit az nem teljes méretü.
    Szeretném ha minden Int exp teljes méretü lenne.
    elöre is kösszönöm
  • PetruZ
    #8659
    Elvileg a HKEY_CURRENT_CONFIG\System\CurrentControlSet\Control\Video alatt van egy GUID kulcs (jó hosszú hexa szám), az alatt kell legyen. De ha ezt itt átírod, semmit sem fog jelenteni, a felbontás állítása "hátulról" nem ilyen egyszerű. A hagyományos módszer (Control Panel - Display) miért nem jó?
  • ollie
    #8658
    talán a képernyő felbontását, nem?
  • madi 9k
    #8657
    hyhy!
    REGEDIT-ben hogy lehet átállítani a monitor felbontását? Aki tud kérem segítsen fontos lenne.Előre köszi!
  • gurubefree
    #8656
    Ez megvan magában a XP-ben is , nem kell hozzá a cd.
  • Darth Sith
    #8655
    lenne egy egyszerü kérdésem, amelyre mégse találtam meg a választ. Ha rendszert akarok frissíteni, azt hogyan csináljam? mármint nem update, hanem telepítő CD-ről, rendszerfrissítést/rendszerhelyreállítást. Vagy hogyan csináljam?
  • ollie
    #8654
    alapból nincs, de kell adni neki egyet, ha hálóban akarod használni, mert üres jelszóval nem fog beengedi
  • PetruZ
    #8653
    Általában guest, anonymous, vagy üres (nincs).
  • akyyy
    #8652
    Hálózathoz kellene
  • Aspyrin
    #8651
    Béla
  • akyyy
    #8650
    XP-be általába mi szokott lenni a Vendég jelszava??
  • Met
    #8649
    Nekem ez a progi jött be
  • Impi
    #8648
    Ezzel a progival próbálkozz FileRecovery v3.0.1219.Pro
    Nekem 140 GB-ból 137 GB-t megmentett
  • Dodo55
    #8647
    Most megcsináltam, és lelassul mind a proc, mind a ram(1300-->500 Mb/s olvasási sebesség). És annál tovább bírják a játékok, minél nagyobbra teszem az AGP Aperture-t. A Vice City 128Mb Aperture-el bírt 1 percet szépen menve, 512-vel kb 45 percet.
  • savafan
    #8646
    Nekünk csinált anno hasonlót a vinyó. 80-as vinyóból hirtelen 160-as lett. És minden elveszett:( Valszeg búcsúzhatsz az anyagtól. AZtán a szervízben mondták, hogy a vinyó cimkéje valamilyen hiba miatt átíródott.
  • alexking
    #8645
    Sziasztok!
    Egy óriási problémám lenne! A minap egy olyan dolgot csinált az XP, amit még sosem láttam. Már érett egy újratelepítés, mivel lassú volt már és szemetes, így elkezdtem a rendszerpartícióról kimentegetni a cuccokat, stb. Újraindítás. Hirtelen az addigi másik (e:) meghajtóm 6-8 gigás szabad helye megugrott 60 gigára (!). Elkezdtem keresgélni a hiba forrását, aztán kiderült, hogy az e: meghajtóm, illetve a másik vinyómon az összes adat (vagyis majdnem az összes, kb. 90-95%) fájlmérete lenullázódott! Így természetesen nem is indul semmi. Az összes tárolt adat nem indul. Se .exe-k, se .rar-ok, semmi! Mit lehet csinálni? Négy éves főiskolai pályafutásom anyaga, munkám, minden oda?! Vissza lehet állítani. Plz segítsen aki tud, mert kezdek beleőrülni:)
  • szoltan
    #8644
    Sziasztok!
    Az én problémám az, ha felhasználót váltok, akkor jelszót kér a windows azokra a fiókokra is, amiken nincs jelszó(Vendégfiókra is!) Ezenkívül gyakran indul újra a rendszer. Az op.rendszerem:Windows XP SP2
  • savafan
    #8643
    Sziasztok!

    XP SP2-es verzióm van. Igazából a mailes részével van gondom. Az outlook expresszt használom de ma délután valamiért elkezdett tömöríteni. És a június 4-e utáni beérkező levelek eltűntek. Ki lehet ezt az autómata archiválást kapcsolni illetve megtalálom valahol ezeket a leveleket?

    Köszi előre is!
  • PetruZ
    #8642
    Pedig a pif környékén kellene keresgélni. Mondjuk EMS/DPMI nullára, alapmemória auto-ra, XMS egy elfogadható értékre (a pif listáiban a számok kbyte-ban értendők). (Ha nem megy XMS-sel, akkor kinullázni és a DPMI-nek adni határértéket.) Az indítást a pif-fel kell végezni, a beállítások csak akkor érvényesek.
  • laracroft
    #8641
    Sziasztok!
    A problémám a következő: Van egy Dos-os számlázó szoftverünk XP SP2 alatt 512 MB RAM), amely futtatáskor csak úgy zabálja a memóriát (300-400MB!!! ). Ilyekor más program már nem is használható igazán... Hogyan tudnám lecsökkenteni a memóriafelhasználhatóságot az én kívánságom szerint.
    (készítettem egy pif-et is a progihoz, ahol beállítottam a felhasználható memóriát, de rám se hederített..)

    Mit tegyek?
  • skristof
    #8640
    táp
  • Salty
    #8639
    Csá! Most vettem új gépet:
    alaplap: DFI KT-400 többit nem tudom
    RAM : 512 MB noname
    VGA : Ati radeon 8500 64 MB
    Winchester : 160 GB + 40 GB rackben

    Az a gond, hogy egy idő után lefagy a gép, nem teljesen, csak a start menü kezelhetetlenné válik, de az ikonokra rá tudok kattintani, egyébként egy kis szobában van a gép, átlagosan 40 fokot jelez a speedfan. Mi lehet a gond?
  • Evans
    #8638
    Sziasztok. Egy komoly problémám lenne, szóval mióta fenn van a SP2, azóta érdekes dolgok történnek. Telepiteném a SWAT4-et, a Far Cry-t, a Silent Hill 3-at, majd mikor végez a telepitéssel, kiirja, hogy system interrupted és letöröl mindent, amit addig felrakott, ez akkor történik, mikor a telepitő odaér, hogy register publishing information. A Far Cry esetében már megjátszottam egy SP2 uninstallt, de csomó beállitás elveszett, csomó cuccot ujrakellett raknom. Vki segitsen nekem pliz.
  • biomage
    #8637
    ezt már megcsináltad (#8625)
  • Met
    #8636
    persze, mert pár perc alatt fel is melegszik
    azért én megnézném azt a hűtést
  • Dodo55
    #8635
    Nem, mert ha újraindítom, akkor simán megy megint pár percet akadás nélkül. És ha meg hagyom órákat pihenni, akkor is csak pár percig megy szépen a játék.
  • Met
    #8634
    nem melegszik túl?
  • Dodo55
    #8633
    Már megint csinálja a gépem a hirtelen lelassulást 3d játékok közben. Amióta elkezdte, azóta már újra lett telepítve a windows, ki lett cserélve az alaplap(fagyásokat és újraindulásokat okozott), és a videokártya is (csúnya volt a képe) másmilyenre (Ati Radeon 9250 -> 9550). Úgyhogy nem tudom mi okozhatja.
  • izb
    #8632
    he he
    zsír
  • Pip Boy
    #8631
    Hali! Köszi a segítséget! Meg van, hogy mi volt a probléma! Használok tűzfalat a Zone Alarmot és ott nem volt engedélyezve az átjáró használata!
    De köszönöm a segítséget mégegyszer! 8))