25353
Whistler - Windows XP
  • ibrik
    #8630
    Ha XP-ről van szó, akkor nagyon egyszerű.
    hagyj mindent automatikusra, és csináld ezt:
    Mindkét gépen indítsd el a Hálózat beállítása varázslót.
    Amelyik gép közvetlenül csatlakozik az internetre (amelyikben két hálózati kártya van), annál a kapcsolódás módjának beállításánál az "Ez a számítógép közvetlenül csatlakozik az internetre....." lehetőséget (legelső) jelöld be.
    A másik gépen pedig jelöld be az "Ez a gép helyi átjárón vagy a hálózat másik gépén keresztül csatlakozik az internetre" lehetőséget.

    Esetleg ha azonnal nem működne, lehet, hogy szükség lesz mindkét gépen egy újraindításra.
  • Pip Boy
    #8629
    Hali! Abban kellen segítség, hogy hogyan állíthatom be két gép között az intenetet, a megosztást! Két gép keresztbe van csatokva és USB-n keresztűl cstlakozik az egyikhez a net! Próbáltam megosztani, de nem látom a másik gépről a net-et!
    Eddig a két gépnél statikus IP címet használtam,de azt mondta amikor megosztottam, hogy dinamikusra kell állítani azt a gépet amlyiknek megosztanám!
    Most az enyémnek berakta a 192.168.0.1-et alhálózati maszknak a 255.255.255.0-át
    A másik gép pedig kapott 198.168.0.84 al maszk 255.255.255.0-át és átjárónak
    192.168.0.1! Mi lehet a gond??? Előre is köszi a sagítséget!
  • ollie
    #8628
    itt megtalálod a választ: winportal.net
  • Bircsike
    #8627
    Tudna valaki segíteni? Újratelepítettem a WinXP-t és a régi felhasználói fiókom az ugye ott maradt a documents and Settings mappában. abban hagytam sok fontos cuccot. Az lenne a problémám hogy nem enged be a mappa. Azt kéne csinálnom hogy valahogy engedélyezni azt hogy a mappa tulajdonságaira kattintva legyen egy olyan menüfül hogy "biztonság"! Sajnos elfelejtettem hol kell ezt beállítani hogy ez ott legyen. Kérem segítsen aki tudja!
  • Dodo55
    #8626
    Újratelepítettem a Windows-t, és jó lett.
  • biomage
    #8625
    csináld a következöt
    miután bejelentkeztél az xpbe mérd meg a proceszor és a ram sebeségét
    játsz adig mig lelasul megint mérd le a Proc és mem ha nagy különbség van valamelyiknél bingó ha nem akor vinyó a probléma
  • Dodo55
    #8624
    Az régi alaplappal, és a régi videokártyával is csinálta a jirtelen lelassulást. Videokártyadrivert már újratelepítettem.
  • biomage
    #8623
    volt videókártya és alaplap driver ujra telepités.
  • Dodo55
    #8622
    A fagyásos-újraindulásos hibát az alaplap okozta. A videokártyának csúnya volt a képe, az csak azért lett kicserélve. Hogy mi volt a baja azt nem tudom, de lehet, hogy akik csinálták, ők se tudják, mert 2 napig nem találták, hogy mi okozza a hibát, és ma mondták, hogy kicserélték benne az alaplapot, és úgy jó lett. Mitől lehet ez a hirtelen lelassulás? A Windows semmit se lassul csak a 3d cuccok. Újraindítás után minden ok. De nincs kedvem 15 percenként újraindítani.
  • biomage
    #8621
    amugy az alaplap meg a videókártya volt a rossz ???
  • biomage
    #8620
    az AGP Aperture Size egy lehetöség hogy ha kevés a videókártya memoriája akkor az alaplapon lévö ram csatolhato lehesenen a VK memoriájához
  • Dodo55
    #8619
    Meg lett csinálva a gépem, de van még egy baj. Most új alaplap és új videokártya van benne. Az alaplap pont olyan mint a régi, a videokártya viszont nem 9250, hanem 9550. A gond az, hogy egy idő után a játékok hirtelen lelassúlnak, és nagyon akadoznak, egészen addig, amíg újra nem indítom a gépet. Ezt azelőtt is csinálta, hogy az alaplap és a videokártya ki lett volna cserélve. A Windows viszont nem lett újratelepítve. És még nem is akarom, mert lehet hogy anélkül is meg lehetne oldani a problémát, meg már kicsit untam, hogy az újraindulások, és a fagyások miatt 85.szörre sikerült csak eljutni a telepítés végére, tehát nem lenne türelmem még 1-et végigvárni. Van a biosban egy AGP Aperture beállítás. Ez 64 megára volt állítva, de így akadtak a játékok. Felnyomtam 128-ra. Elméletileg nem jó ha a ram felénél többre állítom. A ramom 512, tehát a 256-os beállítás még jó lenne. Ez segítene? Nem nagyon tudom mi ez az Aperture, úgyhogy nem tudom, hogy segíthet-e, ezért kérdezem. A kártya meg 128 megás.
  • akyyy
    #8618
    hát kössz:D
  • Met
    #8617
    ezt kellett volna beírni
  • akyyy
    #8616
    használtam, beírtam hogy témák, meg XP témák, theme, mind ilyen hülye topicot hozott be :P
  • Met
    #8615
    Tertovan nem hülye, minek erölködjön ha nincs annyi eszed, hogy használd a topickeresőt :P
  • akyyy
    #8614
    akkor hülye tertovan mit hümmög itt nekem ezzel a topiccal:D
  • Met
    #8613
    van itt egy topic, hogy hogy néz ki az asztalod vagy mi, vannak benne képek is
  • akyyy
    #8612
    de valami jót nem tudsz ajánlani?
  • Mricu
    #8611
    ha beírod google-be hogy xp témák, akkor kihoz egy csomó jó oldalt ahonnan lehet letölteni.
  • akyyy
    #8610
    hol tölthetek le faxa témákat?
  • biomage
    #8609
    úgy döntötem hogy kipróbálom a nodot (total Uninstall)al aztán ha nem jön be akkor az avast ot fogom használni
    köszi a válaszokat.
    üdv..
  • lck
    #8608
    + a gépigénye is kisebb
  • ollie
    #8607
    Használj AVAST-t, van ingyenes és magyar verziója is. És nem rosszabb a Kaspersky-nél.
  • biomage
    #8606
    Kössz a CRACKDB ha akartam volna regisztált kasperskyt simán szereztem volna
    de a frissitéstöl félek teljes versionál kitudja mi történhet velem.
  • ironmaiden
    #8605
    Ilyen telepítésekhez jó a Total Uninstall
    De ez csak friss telepítéseknél működik.

    Egyébként nézz körül itt:

    CRACKDB.com
  • biomage
    #8604
    Á megint itt de most nem Windows hiba.
    Kaspersky antivirust használok hamarosan lejár a triál idő egy hónappal ezelöt
    újra kellet már telepítenem az XP hála a triálnak
    de most nem akarom megismételni ha valakinek van öltette hogyan
    takarítsam ki a regisztrációs adatbázist hogy újra felrakhassam a
    kasperszkyt annak nagyon örülnék.
  • sff
    #8603
    Új fórum a szabad szoftverekről: GNU Fórum
  • Met
    #8602
    Mit jelent ez a 2 bejegyzés a hiba naplóba? Van egy vinyó a gépben amit hol udma5-nek hol udma4-nek érzékel.

    Esemény típusa: Hiba
    Esemény forrása: Disk
    Esemény kategóriája: Nincs
    Esemény azonosítója: 11
    Dátum: 2005.06.19.
    Idő: 10:29:41
    Felhasználó: -
    Számítógép: HOME
    Leírás:
    Az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn: \Device\Harddisk1\D.

    Esemény típusa: Hiba
    Esemény forrása: atapi
    Esemény kategóriája: Nincs
    Esemény azonosítója: 5
    Dátum: 2005.06.19.
    Idő: 10:29:41
    Felhasználó: -
    Számítógép: HOME
    Leírás:
    Paritási hiba van a következőn: \Device\Ide\IdePort0.

  • Mricu
    #8601
    nekem a rekord 1 év volt kb. :)
  • ollie
    #8600
    nekem már majnem 2 éve megy ugyanaz a windows
  • biomage
    #8599
    ebbe irj oké imp99
  • biomage
    #8598
    Milyen proceszort van az adot gépben
  • imp99
    #8597
    NAh ez érdekes...csökkentett módban nem csinálja de....formatáltam a gépet és megint pörög a proci...ami a legnagyobb terheltséget okozza még mindig a "system" nevű programkód. De akkor is érdkees hogy lehetséges ez format után. Azt hozzá kell tennem hogy pár dolgot egy külön particióra kimásoltam..

    Előre is köszi
  • ibrik
    #8596
    Elég nagy butaság a biztonsági frissítések nem feltelepítése.
    Egy tűzfal még önmagában nem biztos, hogy megvéd.

    Érdekes, hogy nekem nincsenek ilyen "wuauclt1.exe"-féle problémáim...
  • Mricu
    #8595
    egyáltalán nem hiszem azt jobb ha tudod
  • Met
    #8594
    Miért van olyan érzésem, hogy azt hiszed magadról, hogy kened vágod a windows lelkivilágát?
  • Mricu
    #8593
    ibrik..
    a frissítést régen használtam. tudom miről beszélsz (eltávolításuk után vissza kell hogy töltse valahonnan a korábbi verziót.) már nem használom..
    Ja mellesleg most tértem vissza az sp1-re (ez a második xp-m az integrált sp-2es mellett) szóval nincs miről (tűzfalról) beszélni, ott a Zone Alarm.
  • ibrik
    #8592
    Amúgy a biztonsági frissítéseket fel szoktad telepíteni a windowsodra?
    Van fent rendes tűzfal? (a windows-én kívül)
  • Mricu
    #8591
    ami a system 32-ben van pl. wuauclt1.exe (asszem ezzel próbáltam ki) a törlés után kb 5 másodperccel visszakerült oda ahonnan letöröltem...