25353
Whistler - Windows XP
  • gabko
    #8710
    hm... tényleg vakon voltam....

    köszi! sikerült visszaállítani és a hiba is mexünt!

    ;)
  • Banyapapa
    #8709
    Itt:
  • gabko
    #8708
    explorer.exe hiba!

    Virus és spykeresőt lefuttattam... de még mindig ugyan azt csinálja!
    ha bebootolok - Javítás... nem igazán történik semmi változás!

    "rendszervisszaállítást a legutóbbi (vagy azelőtti) visszaállítási pontra"...
    ezt hol tudom megtenni...?
    esküszöm nem találom... :(


    köszi
  • cSuwwi
    #8707
    sehol, mert nincs rajta (a frontpage-et meg pláne, mert az fizetős), a frontpage express volt a 98-ban asszem.
  • aandm
    #8706
    CSáó ,segítsen valaki XP-m van de nem tom holtalálom rajta a MICROSOF FRONTPAGE-et. Lécci a válast az [email protected] előre is köszike
  • grizzly21
    #8705
    csak megint feljött egy program ezzel a microsoft antispíware-rel, és ki tudja belrakta e magát a startup ba... 512MB ramom van és alapjáraton több mint 200!!! foglalt...
  • grizzly21
    #8704
    thx
  • stratoman
    #8703
    Spyware ellen:

    Microsoft Antispyware

    A legnépszerűbb letöltéseknél.
  • skristof
    #8702
    nod32
    spysweeper
  • ibrik
    #8701
    Az explorer.exe pont az, amit látsz a win működése közben.
    Próbáld meg az XP telepítő CD-jéről bootolva a javítást, vagy a rendszervisszaállítást a legutóbbi (vagy azelőtti) visszaállítási pontra.

    Ha nem jön be, akkor valószínűleg újra kell telepíteni a windows-t.
  • gabko
    #8700
    Segítsetek!!!

    Bekapcsoltam a gépet és egyből egy ilyen hibaüzenet jelenik meg:

    explorer.exe
    Az explorer.exe hibát észlelt, ezért leállt. A kellemetlenségért elnézését kérjük.


    Ha rá klikk a Mégsére újraindul a képernyő... mindig ezt hozza be...
    mit lehet ilyenkor tenni?
  • grizzly21
    #8699
    sztem is. milyen programot ajánlotok?
    virus rendszeresen nézve van NAV2005tel az nem lehet spyware inkább.
  • skristof
    #8698
    virus spyware irtás?
  • grizzly21
    #8697
    gondom van a winfosommal...
    valami SendPoke.exe hibás dll hibát ir ki mindne kikapcsnál, megkerestem a fielt és kiirtottam de semmi eredmény sajnos. nem jo ez igy, formatálni nem akarok.
  • ibrik
    #8696
    A BIOS-ban keresgélj az IDE/ATA konfigurációnál.
    Legjobb lenne, ha áttanulmányoznád az alaplapod "Quick User's Guide"-ját a helyes beállításhoz.
  • FrezeR
    #8695
    megoldódott :)
  • FrezeR
    #8694
    hátha tud valaki segiteni. a következő a helyzet. van egy ATA vinyóm és egy SATA az előzőn van fent a rendszer és szeretném látni a SATA vinyó tartalmát. mit kell tennem ezért?? ugyanis most nem látszik ez a vinyó csak az ATA amin a rendszer van ugye. köszi előre is!
  • skristof
    #8693
    áááááá énis ezzel szívtam már mióta, de ez lesz a megoldás!
    htxvm
  • dikki*yysw
    #8692
    lollercopter

    :-)
  • Impi
    #8691
    Microsoft Windows XP Professional Hungarian SP-2 Integrated
    D36RK-QDFFD-BTWWY-BT7KK-43MGM
  • Met
    #8690
    nincs ott a mobilod? nekem akkor mászkált el
  • sIlenc3
    #8689
    fckgwrhqq2yxrkt8tg6w2b7q8
  • NecroGRINDER
    #8688
    mondjatok leci seralt win xp pro hun-hoz, surgosen kene... elore is koszonom szepen..
  • PetruZ
    #8687
    Máshol is olvastam már róla, ill. nálam is előfordult még az SP1-es időkben (bár az durvább volt, mert összevissza ugrált és kattintgatott). Nálam csak az oldotta meg a problémát, hogy a PS/2-est lecseréltem egy USB-sre, azóta nincs baja.
  • oryon
    #8686
    Lassan és próbáltam optikaival + sima golyóssal is.
    Most a golyóst használok és ennél is csinálja.
    De mondom: nem mozog az egér, csak a kurzor, mikor az egér áll :(
  • Dodo55
    #8685
    #8683 hirtelem=hirtelen
  • Dodo55
    #8684
    Nekem régen elugrált a képernyő sarkaiba, mert fehér pöttyök voltak az egérpadomon, és az optikai egerek nem szeretik a fehéret. Optikai vagy golyós az egér? Mert ha optikai akkor lehet, hogy az egérpad a gond.
  • Dodo55
    #8683
    Hirtelem elugrik, vagy szépen lassan arrébbmegy?
  • oryon
    #8682
    Gondoltam nem nyitok új topicot, hátha tudtok segíteni.

    A gondom, hogy az egér kurzor néha magától elmozdul a képernyőn. Balra v. felfelé. Az egér tutira fixen áll az asztalon és nem mozog, ez valami szoftveres /v. hardveres/ hiba lesz. Főleg mióta az SP2 is fent van, talán akkor kezdődött. Más egérrel is.

    /Asus A7N8X-X, 384MBRam, 2500+ Barton, WinXP + SP2, ATI R 9600Pro 128MB, stb./

    Másnál is csinál ilyet?
    Megoldást tudtok mondani?

    Előre is thx.
  • Dodo55
    #8681
    Most játék(GTA: Vice City) közben 36 fok volt, úgy hogy még nem lassult le. Fél órát tudtam játszani lassulás nélkül, de aztán wcre kellett mennem. Mire visszajöttem már megtörtént a lassulás. Máskor, amikor járatva van, és úgy indítom újra nem bír ennyit, csak 10-15 percet. Tehát ez is melegedésre utal. A biost mindjárt átkutatom. De majd megnézem hogy csökkentett módban is csinálja e.
  • PetruZ
    #8680
    Értelemszerűen nem melegszik túl, ha visszaveszi a sebességet. A 32-36-40 annyira nem szignifikáns, hogy elhanyagolható a különbség, üzemi körülmények között, jól megterhelve pl. 3D-s cuccokkal ennél jóval magasabban (olyan 50-60 körül) kellene lennie. Hogy az Intel-es BIOS-okban hol van olyasmi, ami ezt szabályozná (ha van egyáltalán), azt nem tudom, én AMD-s vagyok. :) Próbálj keresgélni benne a hőfokok / slow down / ACPI cimkéjű dolgok körül, hátha. De ez a hőfok dolog csak egy tipp.
    Ha a power fogyna el, akkor az inkább fagyásokkal, eszközök rendetlenkedésével jelentkezne, nem lassulással. Bár ez a 300W nagyon kevésnek tűnik egy ilyen kaliberű géphez...
  • Dodo55
    #8679
    Intel Celeron D 335 2,8 gHz. Én is gondoltam ilyesmire. Az órajel nem változik, csak az everestben mért tesztek végeredménye. A hőmérsékelete jelenleg 32 fok, az everest szerint, de a BIOS 36-40 fokokat szokott mondani, tehát ez a 32 elég gyanús. A melegedéskor órajel visszavételét (gondolom bioson belül) hol kell kikapcsolni? A táp 300 W-os, nem lehet, hogy ez kevés, és amikor megterhelem a gépet ez a 300 W fogy el, és emiatt lassabbra veszik magukat a cuccok? Ez hülyeségnek tűnik, de már annyi mindenre gondoltam, és egyikse jött be, hogy már csak ilyenekre tudok gondolni. Ez a túlmelegedés is jó ötlet, csak egyelőre a jelek arra utalnak, hogy nincs túlmelegedés. De most megpróbálom elérni, hogy megtörténjen a lelassulás, és akkor megnézem a hőmérsékeletet. És az is a túlmelegedésre utal, hogy reggel bírja a legtovább.
  • PetruZ
    #8678
    Milyen proci van a gépben? Nem lehet, hogy valami bekapcsolva maradt csoda-funkció csinálja ezt? Gondolok itt pl. az Intel procik melegedésekor az órajel automatikus visszavételére. Lehet, hogy egyszerű melegedési probléma van a háttérben rossz hűtés miatt. A rendszermemória sebességének visszaesése is - a fentiekkel együtt - a CPU sebesség visszaesésére utalhat. Figyelni kellene a CPU hőfokot és a sebességet, hátha itt van a bibi.
  • Impi
    #8677
    Vagy ha betudod tenni a régi gépbe másodlagos wincsinek, de akkor már
    ne Format C:\-t írj.
    De ha újratelepíted a windows-t felkínálja, hogy javítsa, vagy eltávolítsa.
    Ha eltávolítod, felkinálja a fájrendszer választást alap és gyors formázással. Ha jól emlékszem :)
  • Met
    #8676
    az xp telepítő lemezéről kell bootolni
  • gyalogstuka
    #8675
    Sziasztok.

    Egy igencsak könnyü kérdésem lenne.Az új gépemre felraktam az XP-t,de elsöre nem jött össze,és most futnék neki másodszor
    A büvös format c: parancsot hogy tudnám bevinni,próbáltam a DOS parancssor alatt,próbáltam a futatás mezövel is de mindig oda jut ki hogy a meghajtó nem zárolható a kötet használatban van.
    Elöre is köszönöm a segitséget
  • Dodo55
    #8674
    A lassulás elég véletlenszerűen történik, de annál hamarabb, minél jobban megterhelem a gépet, és csak újraindulással szűnik meg. A logot majd megcsinálom. De majd megnézem csökkentett módban is.
  • PetruZ
    #8673
    Készíts egy HiJackThis log-ot, és tedd be ide, abból - részben - látszani fog, hogy mi fut éppen. Talán lehet próbálkozni azzal is, hogy egy lassulás nélküli, és egy lassulás alatti log-ot összehasonlítasz, hogy mi az, ami eltér (bár ez nem feltétlenül leplezi le az okot).
    Másrészt ajánlom még a sysinternals.com-on a Process Explorer-t, amivel több infót kapsz, mint amit a Task Manager-ben látsz. Itt kellene figyelni, hogy a lassulás ideje alatt mi az, ami CPU-t kezd enni. Jó lenne azt is figyelni, hogy szabályos időközönként történik-e a lassulás, vagy random módon, és hogy mennyi ideig tart.
  • Dodo55
    #8672
    Ja és egyszer sikerült úgy futtatnom a 3dmark-ot, hogy az elején még nem volt meg a lassulás, és úgy lett 5000 valahányszáz pontom.
  • Dodo55
    #8671
    Nem. A videokártyának nincs köze a problémához, mert játékon kívül is lelassul, csak eddig nem vettem észre, de miután everestel méregettem a ram olvasási és írási sebességét rájöttem. Ezek a sebességek esnek le a lassulás után. És ez fogja vissza a videokártyát. Tehát tudom mi a baj, csak azt nem, hogy mi okozza. A lassulás után, amikor semmit nem csinálok a gépen a processzorhasználat 3-7 % körül van. Lassulás előtt 0% on van. Tehát valami megy ami visszafogja a gépet. A vonal/élsimítás állítgatása nem segít.