25353
Whistler - Windows XP
  • akos
    #8830
    Köszönöm, de egyelőre megoldottnak vélem a problémát. Majd jövök még nyivákolni úgyis, ha valami nincs rendben.

    Htx! :)
  • PetruZ
    #8829
    Ha kell, estefelé leírom, hogy milyen az otthoni gépemen a Kerio beállítása.
  • akos
    #8828
    Igen... sajnos muszáj engedni neki a befelé jövő forgalmat. :-/
  • akos
    #8827
    Az összeset?
    Win update-ről?
  • PetruZ
    #8826
    Nem mindegyik svchost (service) használja a hálót, de néha kell a befelé irány is (pl. a DHCP-hez). Egy normál otthoni alapgéphez, ahol csak egy user van, mindössze két olyan service kell, ami a net (kábel, adsl, stb.) és a rendszer működéséhez elengedhetetlen, és az svchost.exe-n keresztül dolgozik: a DHCP és az RPC. Az összes többi svchost.exe-s tiltható (restart kell majd). A többi service között is egy csomó akad, amelynek nincs értelme automatikusan futni, sőt, többnyire a tiltott állapot a javallott az esetükben... No meg tűzfalon szűrni kell pár egyéb apróságot, bár ennek mértéke (pl. a teljes ICMP tartomány tiltása) ízlés dolga. :)
  • PeeTeR
    #8825
    egyebkent nekem tegnap ugyan ez volt ha picit visszaolvasol. most hogy felraktam minden windows frissitest megszunt es a gep sem halldoklik! passz, lehet csak szerencsem van :D
  • akos
    #8824
    Érdekes ez a dolog...
    Feltettem néhány patch-t. De még mindig van adatforgalmam olyan hostokról befele, ahonnét nem kéne.
    Ha yol sejtem, az svchostnak csak kifelé menő forgalomra van szüksége a működéshez. Úgyhogy asszem, tűzfallal blokkolom a befelé jövő forgalmat és megszűnik a probléma.
    Meglátjuk.
  • PeeTeR
    #8823
    hm, felraktam a webes frissites alol elerheto osszes fix -et es most ugy nez ki hogy okes a szitu. nem fagy, nem lassul, nem tolt, plussz telepites kozben sem fagyott le (tegnap 3 -szor egymas utan)
  • PeeTeR
    #8822
    lehetseges hogy megjavult magatol a winfosom? nincs folyamatos adatkapcsolat es ma meg csak egyszer fagyott le :D
  • PeeTeR
    #8821
    ugyan ez volt nekem is anno.. amikor a sasser jarkalt mindenfele. tegyel fel par alapfrissitest xp -hez kezileg es meg fog szunni a problema (remelelhetoleg). ha kellenek szivesen feltoltom oket es elkuldom a linkeket!
  • PetruZ
    #8820
    Pontos válaszom nincs, csak egy behatároló ötlet: az svchost egy olyan szolgáltatás, ami a service-oknak nyújt támogatást. Általában több is fut a gépen, mind svchost.exe-ként, bár ezeket más és más service-okhoz indultak el. Tehát jó lenne tudni, hogy melyik az a service, amelynek svchost.exe-je lefogja a gépet. Erre pl a sysinternals.com-on lévő Process Explorer is használható. Letöltöd, elindítod, kiválasztod azt a sort, amelyik gyanús, jobbklikk - Properties, és ott a Services fül. Azt kellene tudni, hogy itt mi található a listában.
  • akos
    #8819
    Köszi :)

    De azért tud valaki választ is a gondomra?
  • ironmaiden
    #8818
    Könnyen lehet integrált telepítőt csinálni ezzel.

    nLite

    Egyébként nem árt az sp2-höz mindenből a legújabb drivert felrakni.
    Ja és ha integráltan van felrakva sokkal stabilabb.
  • akos
    #8817
    Két okból - nincs integrált sp2 telepítőm.
    Másrészt nem feltétlen szeretnék sp2-t feltenni. Túl sok nyűgöm volt vele... örülnék, ha kevesbé önállók lennének az Ms termékek... az sp1 ebből a szempontból megfelel.
  • stratoman
    #8816
    Miért nem integrált sp2-s telepítővel raktad fel?
  • akos
    #8815
    Sziasztok srácok,

    van egy frissen telepített winXPpro + sp1 (hun). A helyzet az, hogy az svchost.exe 100%-ra terheli a procit. Tűzfal és viruskereső van fent - addig ki sem mentem netre, amíg ezek telepítve nem voltak. És egyik scan sem talált semmit. (AVG, Free-AV, Stinger). Keresgéltem infót mindenfelé, de sehol nem találtam kielégítő okosságot a témában. Van aki a voodoo-tól gyökerezteti a jelenséget, van akik virust kiabálnak jobbra-balra, és van ugye egy olyan verzió mely szerint az sp1 maga a ludas.
    What can i do?
    Mivel tudom orvosolni azt a hibát, ha tényleg az sp1 fassága miatt zabálja a procit az svchost? Az sg-s cikk szerint a javítófolt csak ilyen-olyan licensz-re kérhető - ami nekem nincs. Mivel campus-os.
    Hö??
  • Frank99
    #8814
    itt

    letöltheted az integrált SP2 hun változatot....
  • PeeTeR
    #8813
    mostmar mindegy... holnap delelott megcsinalom megegyszer. inkabb mint hogy tovabbiakban is csak problemak legyenek vele.
  • PeeTeR
    #8812
    egyebkent ezzel semmit nem tudok csinalni csak ujra felrakni. ezt csak onnan gondolom, hogy akkor is tolti a frissiteseket ha nincs engedelyezve...
  • Frank99
    #8811
    hát akkor prószáld meg cd-ről felrakni az SP2-őt...
  • PeeTeR
    #8810
    haaaaaaat lopott :DDD
  • Frank99
    #8809
    mert egy ideje a hamis, és többszörözött XP serialokkal történnek érdekességek a frissítésnél...
  • Frank99
    #8808
    megvetted, vagy lopott?

    Mert a lopott csinált már ilyet.....
  • PeeTeR
    #8807
    mennyire baj az ha automatikusan toltom le a frissiteseket?!
    most eppen 38% -nal tokol. csak azert kerdezem mert regebben mar hallt meg ez miatt a gepem. teljesen lelassult tokoreszett meg ilyesmi.
  • Frank99
    #8806
    ha előtte nem volt ezzel a configgal baj, érdemes lenne +nézetned.

    memória, alaplap, elsősorban...
  • PeeTeR
    #8805
    valami kis help kene mert gazos a szitu a Windows -al. Szoval felpakoltam ujra mindent es folyamatosan fagy a gep. De egyszeruen nem tudok rajonni hogy miert. Gyakorlatilag mindenbol ugyan az van fennt ami volt. Virus egy dkg sincs a gepen. Felraktam par frissitest manual, hogy ne legyen gond a net eleressel. Windows Blaster eltavolito, Sasser eltavolito meg ilyesmiket. Most probaltam meg WEB -rol letolteni 46frissitest de a 10. -nel meghallt. Plussz ahogy kilepek egy jatekbol kapasbol kifagy. Jatekbol szepen kilep utanna meg halal. Ja meg folyamatosan adatkapcsolatom van jelen pillanatban is pedig nem toltok semmit sem. Mi a rakot tudok csinalni?!

    Kicsit kezdek ideges lenni...

    Valaszokat elore is koszonom!
  • Max7
    #8804
    aha koszi szepen! regebben meg le tudtam tiltani :) bar azert az jo volna ha minden emghajtomon letiltana csak a c-men nem mert az nem egy szerencses dolog ha 0 bajt van rajta :) ha tudsz ra megoldast akkor varom egyenlore hasznalom igy!
  • PetruZ
    #8803
    Mert már nem a karbantartó csinálja. Nem tudom, lehet-e partíciónként megadni, de a teljes letiltáshoz pl. itt találsz infót.
  • PetruZ
    #8802
    A diszkeken lévő WUTemp könyvtárakat használja erre, de telepítés után törli a cuccost belőle.
  • tudatlanka
    #8801
    Ha a windows update hova tölti le az aktuális frissitéseket?Nem tudja valaki?
  • Max7
    #8800
    Hali all! Nemtudjatok hol tudom bealitani hogy a lemezkarbantarto csak a c-meghajtomon jelezzen ha 200 mega ala csokken a tarhely? Oprendszer: Windows Xp Sp2 es NTFS filerendszer :) azert mondom mert csak ennyi fulet latok

    es elvileg kene hogy legyen meg egy fulecske felül :S
  • Seaweed
    #8799
    http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/w32.spybot.worm.html
  • marsu
    #8798
    hi all.

    Ez a vírus támadott meg W32.Spybot.Worm. , hogyan távolítsam el????
  • PetruZ
    #8797
    Ha az ADSL kapcsolat egyébként hibátlanul működik, akkor egy másik hálózati kapcsolat aktiválódik. Start - Settings - Network Connections, itt meg lehet nézni, milyen kapcsolatok vannak definiálva, és ami nem kell, azt le kell tiltani (disabled). A keresést segíti, ha a kis sárga ikon fölé mész az egérrel, mert a felbukkanó hint felső sorában kiírja, mivel van baja.
  • Torta
    #8796
    Erre senkinek sincs ötlete?
  • PetruZ
    #8795
    Nem, nem Intel prociról, hanem Intel architektúráról, fejlesztésről azaz a szoftver szinten teljesen kompatibilis AMD is ide tartozik. ;)
  • Seaweed
    #8794
    Hmm kosz!
    (Masik gepen nem lattam meg ilyet(kapasbol most itt a kornyezetemben levokon sincs ilyen felirat a rendsz.tul. panelen, azert is tunt fel.)
  • Aspyrin
    #8793
    szerintem ez nem az, ugyanis a linkednél intel prociról beszélnek :O
  • PetruZ
    #8792
    Szétesett a link, tehát itt.
  • PetruZ
    #8791
    Az én angol XP-men nincs ilyen. :) Egyébként angolra visszafordítva "physical address extension" lenne, ami vszleg vmi memória üzemmódot takarhat.

    (Update: megnéztem, a PAE azt jelenti, hogy az oprendszer olyan üzemmódban megy, amelyben 4 gigánál nagyobb memóriaterületet is meg tud címezni. Csak szerver oprendszereken van ilyen. Bővebben URL=http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/library/en-us/memory/base/physical_address_extension.asp]itt[/URL].)