25353
Whistler - Windows XP
  • mikike
    #8870
    találtam egy ilyet a neten:
    "salut
    a force de chercher, j'ai trouvé ou était mon problème.
    il est possible que le tien soit le même; va sur ton explorateur windows, cherche le dossier "fonts" dans "windows" et regarde si la police "ARIAL.tff exiqte encore ou si pour arial elle n'aurait pas été renommé "mahjongcamb.tff" ou autrement.
    si c'est le cas mets la à la poubelle ainsi que la police "arialnormal".
    ensuite tu retourne dans la poubelle pour récupérer la seule police qui doit s'y trouver "arial.tff" que tu fais restaurer par la poubelle à son emplacement d'origine.
    En principe il doit y avoir une autre police qui aurait le même nom que celle en défaut , il faut la retrouver et la virer égalemant.
    Tu redemarre l'ordi et en principe si c'est comme moi ça refonctionne normalement
    A plus pour d'autre renseignements si ca marche pas"

    nem mintha nagyon értenék franciául, de át tudna valaki postázni egy eredeti (magyar) arial.ttf-et a windows/fonts könyvtárából a [email protected] címre, vagy fel tudna dobni ide a netre valahova?
  • izb
    #8869
    Ez nagyon érdekes:(((
  • mikike
    #8868
    pedig de
  • Aspyrin
    #8867
    #8858-ra vki, htx
  • Darkboy
    #8866
    jön a vista :D
  • izb
    #8865
    Start-Vezérlőpult-Területi és nyelvi beállítások-nyelvek-részletek.na itt kéne megnézned,hogy mire van beállítva a windows.
    Ugy néz ki,hogy nem Magyarra.
  • mikike
    #8864
    a hwsw főoldal is olvasható
    az index, sg nem, csak ékezet nélkül
  • mikike
    #8863
    az sg főoldalt és a fórumot én sem tudom normálisan elolvasni, de a hwsw és az index fórum jó
    de a főoldal ott sem...
  • izb
    #8862
    Az a poén,hogy én se látom az ékezetes betüidet,abban amit ide írtál.

  • mikike
    #8861

    copy paste:
    "
    Valószínűleg elállítódott a default fontkészlet, vagy valami felülvágta a fontok egy részét, vagy elállítódott a helyi infó.
    1. Vezérlőpult - Megjelenítés - Megjelenés fül - jobb alul Speciális gomb - legördülő menü elemeit nézd át. Jónéhánynál alul aktív lesz a font combobox, ott láthatod, mit használ a rendszer defaultként. Ha ott hülyeség van, javítsd ki (XP esetén többnyire Tahoma).
    2. Ha a font elvileg jó, akkor Vezérlőpult - Betűtípusok, és nézd meg a font tesztlapját. Pl. Word-ben is kipróbálhatod ugyanazzal a fonttal.
    3. Vezérlőpult - Területi és nyelvi beállítások, itt értelemszerűen javítsd, ahol hibás valami. Nézd meg, hogy a kódlapoknál a közép európai ISO és a Win-1250 is be van-e kapcsolva.

    Egyelőre ennyi. :)





    /Privát üzit nem olvasok.
    "

    nem jó így sem
    1. Tahoma-n van minden
    2. Tahoma jó is
    3. magyar-on van

    érdekes, hogy oda felülre bekopiztam a szöveget és ott jó, vannak is ékezetes betűk, de a fórumban mégis ékezetes betűk nélkül látom az egészet

    arra rájöttem, hogy egy kínai GameBox Collection (ami sok jó, kis logikai játékot rak fel) állítja el így az XP-t, de nem tudom mit művel a regisztriben

    Szal:
    Seg tsetek, mert nem l tom az kezetes bet ket a WinXPben s ez nagyon ideges t tud lenni.
  • Aspyrin
    #8860
    Próbáld meg innen.
  • akyyy
    #8859
    Hi! Hol lehet letölteni valami normális helyről a Service Pack 1-et? Nem saját gépre kellene, hanem olyanra ahol net sincs, és én hiába keresem a microsoft.com-on, saját gépre akarja kiadni aletöltéseket mindenféle nyavajával. Valaki segítsen
  • Aspyrin
    #8858
    egyszerűen nem találom, hogy hol lehetne lecserélni a netes keresőprogramot egy másikra
  • biomage
    #8857
    van egyszerübb megoldás
    vezérlöpult/biztonsági központ/eröforások oldalt/bizonsági központ riasztási módjának megváltoztatása/minden fület kapcsolj ki
  • akos
    #8856
    Htxvm!
  • lck
    #8855
    Sajátgép > Vezérlőpult > Adminisztratív eszközök > Szolgáltatások > Biztonsági központ - kikapcs
  • ironmaiden
    #8854
    Ne kapcsold ki a frissítést, inkább állíts be egy olyan időpontot, amikor nincs bekapcsolva a gép.
    Esetleg a szolgáltatásoknál tiltsd le a biztonsági központot, itt egyébként a frissítést is le lehet tiltani.
  • akos
    #8853
    Srácok. Istertek-e olyan tweak-ert (de akár tweak nélkül is yo lenne valami megoldás), amivel rá tudom beszélni az sp2 lelkét, hogy ha ki is kapcsolom az autom. frissítést, ne díszelegjen a tálcán az a nyomorult piros pajzs, meg az üzenet, hogy a gépem veszélynek van kitéve, bla bla.
    Hogyan tudnám lelőlni?
  • akos
    #8852
    De ez az Üzenetkezelő szolgáltatás. (Ott is van az idézett üzenetek fejlécében). Azt kell megekeresnie a listában és kikapcsolnia. Amúgy teljesen ártalmatlan. Csak idegesítő.
  • biomage
    #8851
    egyszer már leirtam hogy mit csinálj
    vezérlöpult/felügyeleti eszköz/szolgáltatás/
    Hibajelentési szolgáltatás le kell tiltani
  • Aspyrin
    #8850
    szerintem ez vmi spyware/trojai történet, érdemes lenne lefuttatni egy adaware/spydoctor kombinációt
  • Frobi
    #8849
    Ebbe segitsetek mert valamit bekaptam és nem tudom megcsinálni
    Azt ne mondjátok hogy kapcsoljam ki a szolggáltatást mert asz nem megoldás légyszives segitsetek.
    Már nagyon idegesit az üzenetmert egyre gyakrabba dobja be nekem





    ---------------------------
    Üzenetkezelő szolgáltatás
    ---------------------------
    Üzenetküldő: SECURITY, címzett: ALERT, időpont: 2005.07.22. 18:39:29



    STOP! WINDOWS REQUIRES IMMEDIATE ATTENTION.

    Windows has found CRITICAL SYSTEM ERRORS

    To fix the errors please do the following:
    1. Download Registry Repair from: http://www.fixregerror.com
    2. Install Registry Repair
    3. Run Registry Repair
    4. Reboot your computer
    FAILURE TO ACT NOW MAY LEAD TO DATA LOSS AND CORRUPTION!


    ---------------------------
    OK





    ---------------------------
    Üzenetkezelő szolgáltatás
    ---------------------------
    Üzenetküldő: Microsoft, címzett: System, időpont: 2005.07.22. 20:36:11



    Microsoft Windows has encounted an Internal Error
    Your windows registry is corrupted.
    Microsoft recommends a complete system scan.

    Microsoft recommends

    http://myregfix.com

    To repair now

    ---------------------------
    OK






    ---------------------------
    Üzenetkezelő szolgáltatás
    ---------------------------
    Üzenetküldő: SYSTEM, címzett: ALERT, időpont: 2005.07.22. 20:43:48



    Microsoft Windows has encountered an Internal Error.
    Your Windows registry is corrupt.
    This system will become unstable.

    Visit www.fixmyreg.com to repair.

    ---------------------------
    OK
    ---------------------------
  • PetruZ
    #8848
    Az XP semmire sem használ tmp fájlokat. Többnyire telepítők szoktak ilyen szemetet maguk után hagyni, de azok inkább a rendszeren érvényes TEMP-be írnak (Vezérlőpult - Rendszer - Speciális fül - alul Környezeti változók gomb - alsó listában TEMP és TMP változók). De többszáz megásakat azok sem gyártanak. Milyen fájlnevek azok?
  • PetruZ
    #8847
    Valószínűleg elállítódott a default fontkészlet, vagy valami felülvágta a fontok egy részét, vagy elállítódott a helyi infó.
    1. Vezérlőpult - Megjelenítés - Megjelenés fül - jobb alul Speciális gomb - legördülő menü elemeit nézd át. Jónéhánynál alul aktív lesz a font combobox, ott láthatod, mit használ a rendszer defaultként. Ha ott hülyeség van, javítsd ki (XP esetén többnyire Tahoma).
    2. Ha a font elvileg jó, akkor Vezérlőpult - Betűtípusok, és nézd meg a font tesztlapját. Pl. Word-ben is kipróbálhatod ugyanazzal a fonttal.
    3. Vezérlőpult - Területi és nyelvi beállítások, itt értelemszerűen javítsd, ahol hibás valami. Nézd meg, hogy a kódlapoknál a közép európai ISO és a Win-1250 is be van-e kapcsolva.

    Egyelőre ennyi. :)
  • KViktor15
    #8846
    Sziasztok!
    A Documents and Settings/User/Local Settings mappán belül van néhány .tmp kiterjesztésű fájl. Ezeket az Xp mire használja? Le lehet törölni őket(némelyik 2-300MB méretű)vagy fontosak az xp-nek?
  • mikike
    #8845
    Segítsetek!
    Olyat csinál a WinXP, hogy a rendszer nem írja ki az ékezetes betűket.
    Pl. A Windows leáll helyett: A Windows le ll
    Meg Név, Cég helyett: N v, C g
    Vagy: A sz m t g p kikapcsol sa

    Szóval a programok ékezetes betű helyett szóközt írnak ki.
    Nem minden betűméretnél és betűtípusnál, de például a freemail FAQ ( http://freemail.hu/fm/help_m ) kék betűi is teljesen ékezettelenek. (Míg a sárgák meg jók.)
    Wordben lehet dokumentumot szerkeszteni, de az ilyen információs panelek ékezetes betűk nélkül jelennek meg.
    Hogyan lehetne ezt visszacsinálni? El g ideges t a dolog...

  • Amse
    #8844
    má fentvan.köszi a keyfindert.
  • units
    #8843
    Gondolom ezt nem kérdezed komolyan
  • Amse
    #8842
    thx.és honnan szedjek olyan cd keyt amit elfogad?
  • units
    #8841
    http://www.magicaljellybean.com/downloads/kf141.zip
  • Amse
    #8840
    Helló!
    Olvasgattam a topopicban, de már kiesik a szemem.Szal arra kerestem megoldást, hogy fel tudjam rakni az sp2-őt a gépre.Most nem jó a serial, de azt olvastam, hogy lehet azt cserélni és akkor engedi majd felrakni viszont nem találtam meg, hogy ezt miként is kell.Valaki le tudja írni nekem?
    Köszi!
  • Mayday
    #8839
    Nagyon szepen koszonom!
  • PetruZ
    #8838
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=979813350 - #2092
  • Mayday
    #8837
    Valaki meg tudja-e mondani, hogyan lehet azokat a szavakat, kifejezeseket, mailcimeket kitorolni a Windowsbol, Internet Explolerbol, amit akkor jegyez meg, hoz fel, amikor valahova beirom (mondjuk Google-ba).
    Ertheto ez igy? Tehat ha mondjuk gugliba irok, szeretnem, hogy ne jojjon fel az a sok-sok minden, amit eddig beirtam. Hol kell ezt kipucolni?
  • PetruZ
    #8836
    Tehát, Kerio 4.0.16, XP SP1 + tegnapig minden update, csak az oprendszert érintő dolgok:
    -loopback (127.0.0.1), tcp/udp, both (lokál webszerverhez használom tesztelésre)
    -icmp: 3, 11, 5; in: permit
    -icmp: 2, 3, 11; out: deny
    -icmp: 0, 8, 4; in: deny
    -icmp: 10, 3; out: permit
    -svchost.exe, udp, local: 68, remote: 67, in: permit
    -svchost.exe, tcp, in: deny
    -system, udp, local: 135, 137, 138, 139, 445, both: deny (NetBIOS, RPC, meg egy csomó egyéb sz*r, amit a férgek nagy része használna)
    -rundll32, tcp, out: deny
    Természetesen ezeken kívül jónéhány egyéb, évek alatt összegyűlt alkalmazás-specifikus beállítás is van még a packet filterben.

    Szolgáltatások (services)...
    -disabled állapotban: automatic updates (csak akkor kapcsolom be és állítom auto-ra, ha a winupdate-re megyek, mert kell neki), distributed link tracking, dns client, error reporting, fast user switch, human interface devices, netmeeting remote, remote desktop, remote registry, routing & remote access, secondary logon, ssdp, task scheduler, tcp/ip netbios, telnet, themes, universal p&p, upload manager, webclient, windows time, wireless zero, wmdm pmsp, wmi performance adapter.
    -automatic állapotban: cryptographic, dhcp client, event log, plug & play, protected storage, rpc, security accounts, system event notification, windows audio, windows management instrumentation
    -a többi az manual, illetve egyes nem rendszerszoftverek is vannak még auto/manual módokban

    Figyelmeztetek mindenkit, hogy a fentieket csak saját felelősségre próbálja ki, felelősséget nem vállalok azért, ha valami fejreáll a gépén! Nálam így működik évek óta (persze még egy halom egyéb finomhangolással ezek mellett), és nincs bajom vele.
  • snassz
    #8835
    Azért írtam, hogy windows xp home sp2-vel, mert; akorong maga sp2-vel volt, NEM külön feltelepítve, s erre keresek megoldást. Eltávolítani én is tudnám, ha lehetne.
  • Aspyrin
    #8834
    ha integrált a winxpd akkor sehogy :-D
  • akos
    #8833
    Vezérlőpult - Programok telepítése/törlése.
    De sevice pack-ek csak akkor távolíthatóak el, ha korábban, a telepítés folyamán létrehozta a visszavonáshoz szükséges file másolatokat. Ezek hiányában az Sp1-2 nem eltávolítható.
  • snassz
    #8832
    Csákány !

    Megoldást keresek a következőre: Windows Xp Home Service Pack 2-vel. Hogyan tudom eltávolítani a service pack 2-őt, vagy telepíteni a service pack 1a-t.
  • lck
    #8831
    PetruZ!

    A töbiek részére azért megtehetnéd.

    Köszi