25353
Whistler - Windows XP
  • keeper2
    #10712
    Nem, szerintem csak ennyi változtatástól kizárt, hogy újraaktiváltassa. Pontosan nem tudom megmondani, mit, mennyire különbözőt és milyen sűrűn cserélve nem fogad már el, de 4-5 tételt még lazán visz aktiváció nélkül, persze, függ az is, hogy mit cserélsz és mire. Pl. egy alaplap csere nagyobb súllyal esik a latba, mintha a memóriát cserélnéd ki, és ha mondjuk egy intelest cserélsz amd-s-re az még nagyobb súllyal esik (már, ha egyáltalán elindul újratelepítés nélkül egy ilyen kaliberű váltás után).
    Ha már az újratelepítést említettem: valakinek nincs egy jó tippje, milyen chipsettel érdemes telepíteni a windowst, hogy utána minél többféle alaplap menjen rajta. Azt már megfigyeltem, hogy ha jól választom ki az alaplap cserék sorrendjét (különös tekintettel a legelsőre, amin telepítem, akkor sokkal többféle lapon elindul ugyanaz a win. kék halál nélkül). Mivel, a munkahelyemen hibás alaplapokat is kell rengeteget tesztelni, rengeteg félét, így elkerülhetetlen, hogy sokon windowst is kelljen futtatni (pl. a windows alatt fagy a gép....), ám jelenleg 3 windowst használunk a lapokhoz, de úgy tűnik, még ez is kevés, van olyan lap, amelyik ezek egyikén sem indul el (volt már, amikor sikerült úgy eltelálni a telepítést, hogy ugyanazzal a windowal futottak a socket 939, 438, socket a és lga 775-ös procis lapok jó része is, máskor még ugyanolyan foglalatú, de külnöböző chipsetű lapok sem indulnak)
  • tomo
    #10711
    ha jol ertelmezem , akkor mar a hw csere soran is deaktivalja magat a windozod. szal ha jol gondolom, akkor ezt nem vette deaktivaciot szuksegesse tevo esemenynek.
  • Looserke
    #10710
    amikor aktiváltam a wint, akkor még 2db DDR400-as samsung RAM volt a gépben, azokat cseréltem 2 db DDR500-ra. Szerintetek használhatom majd a mostani aktivációs fájlt, vagy ezt a hardware cserét már észre fogja venni a win a következő aktivációnál?
  • Looserke
    #10709
    thx....
  • keeper2
    #10708
    Az is egy jó módszer, amit lck ajánlott, én is azt használom, mindenesetre, az aktiválási infók a C:\WINDOWS\system32\wpa.dbl fájlban vannak eltárolva. Ha feltelpítetted a windowst, és aktiváltad is, ezt a fájlt másold át egy másik partícióra, vagy floppyra, majd, ha újratelepítés után újraaktiválást kér, akkor ezt másold vissza a fenti mappába, felülírva az ottlévőt. Egy újraindítás és ok. Viszont, a rendszer egy bizonyos számú hardver-cserét engedélyez csak, tehát, ha túl sok mindent cserélsz ki a gépben, akkor ő úgy fogja vélni, hogy az már egy másik gép, ezért megint aktiváltatást kér. Na, ezt már nem lehet megoldani a .dbl másolásával, mivel a rendszer minden indításkor megnézi, hogy milyen hardverek vannak a gépben, ezt összeveti a .dbl fájllal, és ha nem stimmel, akkor kéri az aktivációt.
    Elég hülyén hangzik, de nálam ez a pont akkor jött el, amikor a videokártya-drivert upgradeltem a legújabb verzióra, és nem volt semmi hardver csere akkor. Ez elméletileg lehetetlen, mivel elméletben csak a hardver cserélődéseknél keletkezik más azonosító, de mivel többször is kipróbáltam a ghost visszarakásával, majd újra driver upg., és mindig ugyanakkor jött ez elő. Feltételezem, a régi driver eltávolításakor más kártyának gondolta a benne lévőt, ami nem túl nagy csoda, hiszen microsoft programozók írták a wpa kódját.
  • tomo
    #10707
    security activation file.
    meteres lobetukkel irja.
  • Looserke
    #10706
    öö a legutóbbi win aktivációm óta csak a RAM modulokat cseréltem ki, de ugyanúgy 1 GB van most benne, de ezek már DDR500-asok. Szerintetek használhatom azt az aktivációs fájlt amit most elmentettem?
  • tomo
    #10705
    nincs olyan sok meupont zongorazd vegig, de ha jol emlekszem a masodik feleben van
  • Looserke
    #10704
    ...megtaláltam... :)
  • Looserke
    #10703
    letöltöttem, de itt hol tudom elmenteni az aktivációs fájlt?
  • tomo
    #10702
    windozkutyulo cucc
    http://www.winxp-manager.com/xpmanager/
  • Looserke
    #10701
    mi az a winXP manager?
  • tomo
    #10700
    elvileg xp is tudja, tavoli hozzaferes , vagy mi.
    en a tightvnc nevu vnct hasznalom.
    de van pl ultravnc is, keress rajuk.
  • Tomicsek
    #10699
    Support.
  • norbre
    #10698
    Légyszi segÍtsetek!

    A munkahelyemen pár gép van hálózatban, routeren keresztül
    mindegyiken WinXp(Sp2) van.
    Azt szeretnénk megoldani hogy láthassuk a másik képernyőtartalmát, vagy adott progi képét. Xp tudja ezt alapból, vagy miklyen progi képes erre?

    thx
  • lck
    #10697
    Amint felraktad az új rendszert, és aktiváltad, Ghost programmal elmented a rendszerpartíciót. Ez egy kb. 800 megás image fájl lesz amit kiírhatsz lemezre. Utána mindíg ezt állítod helyre.
  • tomo
    #10696
    winxp managerben le lehet menteni az aktivacios filet, ha csak ujratelepited hw elem nem valtozik, akkor azt visszarakva aktivalodik a windozod.
  • Looserke
    #10695
    Sziasztok! Van arra valami mód, hogy ne kelljen állandóan újraaktiválni a win-t, ha újrarakom a rendszert? Nálam ez 3-4 havonta szokott előfordulni és múltkor már nem engedte sem neten sem telefonon aktiválni magát, csak az ügyfélközpontos csajszinál tudtam. És ő is pampogott, hogy biztos 2 gépre raktam fel, pedig csak a sajátomon van.
  • DDE
    #10694
    Hali!

    Lenne 1 érdekes probléma.
    Pár napja újra telepítettem az XP-t (HUN, SP2). Ez után rendre felpakoltam a korábbi progikat. A probléma az explorer körül van. Ha egy weblapon lévő linkre kattintok (ami egy másik, nem azon a site-on lévő lapra mutat) akkor csak vár, vár, vár a végtelenségig. A bal felső sarokban meg csak leng a vacak zászló, de alul nincs folyamatjelző zöld csík. Ha ekkor leállítom majd nyomok egy frissítést, szinte berobban a tartalom az ablakba.
    Mi a bánatom okozza ezt?
    Nem akarom mégeccer telepíteni a rendszert, és nem akarok másik böngészőt használni.
  • foxxi
    #10693
    A virtuális memóriát nem sikerül beállítani! Már próbáltam ugyis hogy kikapcsoltam majd chkdsk /f majd beállítottam és ugyanugy hibaüzit dob!



  • foxxi
    #10692
    Csak azt nem értem hogy eddig (1éve) nem jött ilyen hiba elő..most meg elkezdte. Nemtudom mire vélni...le memtestelem
  • samuray
    #10691
    ja és mi lenne a mentésed után egy víszaállítási pontot hoznál létre?
  • samuray
    #10690
    bocs bele duma! mem opti nem segít! lehet nem is ott az igazi hiba hanem a fizikai memonál csak nem ott jelentkezik a hiba hanem a virtuális memó felhasználása közben!
    nem tom érted e?
  • foxxi
    #10689
    Sajna ugy van megcsinálva és semmit nem csinál. Mintha az lenne beállítva de mégse az van. Még bese jelentkezik a rendszerbe már kidobja a hibaüzenetet! :(

    Foggalmam sincs mi lehet..de valszeg e miatt dobál ki a játékok alol is :(
  • Tomicsek
    #10688
    Jól rémlik. SP2 eltávolítása.
  • tudatlanka
    #10687
    SP2-st el lehet távolitani ha külön telepitettem fel?Nekem ugy rémlik igen...de a gép nincs elöttem.
  • tomo
    #10686
    a beallit gombot kell megnyomni, az ok nem eleg neki.
    nem nezlek lamanak, de mindenki hibazhat.
    esetleg a tobbi meghajtorol/particiorol torold a virtualis memoriat. szinten beallit gombbal.
  • foxxi
    #10685
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem hogy a windows inditásánál mielőtt még belépne a rendszerbe jön egy hibaüzenet hogy a virtuális memória mérete túl kicsi ezért probléma lehet! Beállítom kézire a virtuális memóriát 512-1024-re és mentem, majd restart. Ezekután ugyanugy előjön a hibaüzenet és a virtuális memória mérete 256mega marad :(

    Erre mi lehet a megoldás?
  • samuray
    #10684
    köszi!
    na látod ez a lustaság! nekem eszembesenem jutott!
    ha az ember kicsi ideges emiatt a "csodálatos" rendszer miatt, a gőztöl nem lát egy szemernyitsem! köszi! megkukkolom! remélem segít! ha nem asszem a tumort mi ily mértékben zabálja a hátértáram véglegesen kivágom! lehet az ablakon hardverestől!
    na mindegy! nem dühöng! csak kicsit teszi azt!
    még egyszer köszi mindenkinek a segítséget!
  • Tomicsek
    #10683
    Egy leírás. Hátha segít valamit.
  • samuray
    #10682
    bevan kapcsolva!
    erestem nagyobb file-ot de semmi ami indokolná! sem maradvány sem semmi!
    agyamra megy már!
    olyan mint a rák! ez terjed!
  • lck
    #10681
    Rendszervisszaállítás be van kapcsolva ?
  • Sanyix
    #10680
    lemezkarbantartó, régen használt fájlok tömörítése pipa. 1 giga törlése kb fél háromnegyedórás művelet...
  • samuray
    #10679
    skacok! nagyon nő a win xp.m! zabálja a tárterületet! valakinek valami ötlete?
    mit írtsak ki és hol! már tippemsincs! lazán 5 gigásmár! és két hete nyomtam újra!
    behalás! ez azt hiszi területfoglaló játék?
    ja sp 2 a kicsike! akarom mondani nagyocska!
  • lck
    #10678
    C:\windows\system32\shutdown.exe
  • chaostoki
    #10677
    Mükszik a boot.ini átírása. kösz
  • keeper2
    #10676
    Ezt nem tudom, de ha a célod a számítógép leállítása, akkor a shutdown parancs megfelelően paraméterezett alakjaival próbálkozz.
  • Kaslerka #10675
    Sziasztok!

    Megtudná valaki mondani nekem, hogy az XP melyik exe/com fájlt inditja amikor beadja a "számítógép kikapcsolása" ablakot?
  • gamerman01
    #10674
    THX!
  • saitek
    #10673
    1. (Start -> futtatás) net localgroup Users /add
    2. Telepítés
    3. (Start -> futtatás) net localgroup Users /delete