25353
Whistler - Windows XP
  • AdaKiller
    #10752
    2000 alatt kevesebb játék kompatiblis mint xp alatt
  • norbre
    #10751
    üdv!
    újabb probléma megoldásáabn kérném a segítségeteket.
    (A munkahelyemen pár gép van hálózatban, routeren keresztül
    mindegyiken WinXp(Sp2) van.)
    hogyan lehet megoldani hogy mindenki egy közös Linkgyűjteméyt (kedvencek) (is) használjon, ahová felvehet új linkeket, megnézheti azokat stb..
    thx
  • Sas6
    #10750
    Az igaz hogy az XP rosszabb mint a Windows 2000?

    Én csak jaccok a gépemen meg netezem,honlapszerkesztés,Photosop-ozni szoktam.

    Erre a célra mi lenne jobb, XP vagy 2000?
  • keeper2
    #10749
    Szerintem is eléggé irreális, hogy a memória szarakodna. Ha hibás a memóriád, akkor vagy el sem indul vele a gép, vagy ha csak néhány memóriacellád hibás, épp ezért, a beírt adatokat nem fogja pontosan megőrizni, így kiolvasáskor más eredményt kapsz, ami elöbb vagy utóbb azt fogja okozni, hogy egy olyan adat vagy utasításrész kerül oda, amit visszaolvasva teljesen hibásan értelmez, és ezért teljesen megzakkan a gép, és resetel.
    Szerintem inkább valamelyik programod csinálja. Nézd meg az msconfig-ban, elösször csak hibakeresési módban, hogy jól megy-e a géped, ha igen, akkor, akkor próbálkozz szépen, visszakapcsolgatva az egyes elemeket. Ha hibakeresésiben megy, akkor a legvalószínűbb, hogy az automatikus indításban lévő progik valamelyike okozza, ilyenkor azt próbáld ki, hogy azokból kikapcsolgatva kiszűrni, melyik okozhatja. Ha pedig megvan, akkor azt a progit ne használd, vagy nézd át a beállításait, mi okozhatja a problémád.
  • strebacom
    #10748
    De hogy lehet, hogy csak inditáskor csinálná ezt a memória jó ütös gameknél(FEAR,stb), meg semmi hiba.....?
  • samuray
    #10747
    sztem memória!
    velem is előferdült! de csak akkor ha a netezésre használt duigi kamera nem volt átállítva és úgy érzékelte az sd ramot mint hátértárolót! lehet baszakszik valamely memód! csekkold meg sztem!
  • strebacom
    #10746
    Sziasztok! Kérnék töletek egy kis segitséget, esetleg tapasztalt-e már valaki ilyet:Mikor indul az XP néha meg áll az "üdvözöljük" felirat alatt és ennyi nem megy tovább semmi , csak az egér kurzor látható, mozog, tehát nem fagyott meg a rendszer, csak áll és ha a resetet nyomok neki akkor elidul ujra és onnantól megy rendesen.Valami driver lehet????
  • bociub
    #10745
    HY

    Hát lehet h vmit nagyon nem veszek észre de arra a megállapitásra kellett jutnom h
    XPprof alatt a Rendszergazdák megváltoztathatják egymás jelszavát, mely bizonyos szempontból hasznos, Bizonyosból pedig nem. És Rá kellett arra is döbbennem - ami már tényleg nagy döbenet volt - Hogy a REndszergazda nevü alapból lévő felhasználó (a nagyonrendszergazda) Jelszavát is meg tudja változtatni mondjuk egy Géza nevü rendszergazda.
    Szóval vki nem tudja hol kell kiküszöbölni e problémát? Mármint h ne lehessen a rendszergazdáknak egymás jelszavát változtatgatni.
    Előre is köszönném.
  • Sland
    #10744
    streaming audio studio
  • gator
    #10743
    nem tud valaki egy jo mp3 vagot ? van egy hosszu mp3am es la akarom vagni az elejet es a veget
  • saitek
    #10742
    Gyakori műveletek megjelenítése a mappákban.
  • Sland
    #10741
    ott már néztem. ott mit kéne mert én semmit nem találok
  • saitek
    #10740
    Eszközök - Mappa beállításai
  • Sland
    #10739
    KÉP

    Hogy a frászba lehet visszacsinálni hogy a bal oldalon ott legyen a izé ami kiírja hogy mennyi hely van pl a vinyón meg minden faszságot.
  • laci792
    #10738
    Köszi beállítottam, de van egy usb-s rack-em is és ha vinyót teszek bele a probléma továbbra is fennáll, esetleg más ötlet? Én úgy emlékszem nem kellett a registrybe nyúlni ezért, mintha lett volna egyszerűbb módja is.
  • Tomicsek
    #10737
    HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ Controlset001 \ Services \ Cdrom
    AutoRun értékét állítsuk 0-ra.
  • laci792
    #10736
    Üdv.
    Újraraktam az Xp-met vagy 2 hónapja és ha bármilyen lemezt beleteszek valamelyik meghajtóba akkor mindig feljön ez a kereső ablak és már nem emlékszem hol lehet letiltani:
  • maka2
    #10735
    droland ez ugye nem ba***a szét az xp-met?
  • droland
    #10734
    I=i
  • droland
    #10733
    Startmenü/Futtatás:

    chkdsk c: /f /x (már ha a c meghajtón van a windows)

    Kérdezni fogja, hogy rendszerindításkor? Nyomsz neki egy I betűt, majd enter.

    Majd restart. Hátha kijavítja a logikai vincsi hibát.
  • maka2
    #10732
    Halo!

    Olyan broblémám van ,hogy mikor játszottam egy játékkal , az lefagyott és én meg reseteltem, azután nem jött be a windows se csökkentett módba se normálba.Másnap viszont elindúlt de marha lassú lett, az egér amikor fellépek a netre szaggat, a hang amikor belépek a windowsba és ha nézek valami videót recseg( a kábelek jól vannak bedúgva).

    Mit csináljak??

    U.I: a windows xp vel lehet olyat csinálni hogy csak az operációs rendszert törlöm le és rakom vissza, és a winchesteremen mindán más rajta marad??
  • Tomicsek
    #10731
    Itt. nézz szét a hibajavításoknál, van olyan, hogy témák és intéző-explorer hellyreállítás. Nem biztos, hogy segít.
  • keeper2
    #10730
    Az explorer.exe leállítására gyanakodtam az utolsó elötti mondatodig, de mint írod, azzal sem indul, így inkább próbáld rendszer visszaállítással valami régebbi dátumra állítani (hacsak nem kapcsoltad ki ezt a szolgáltatást korábban).
  • Blackrav3n
    #10729
    Hi!

    Segítség kéne! Ma este boldog tudatlansággal tisztogattam registryt (a HKEY_LOCAL_MACHINE/software/microsoft/windows/current version/valameik runból (vagy lehet hogy a HKEY_CURRENT_USER volt) valami taskos valamit töröltem ki, + a google dektop search vagy mit törölgettem ki vagy 40 hejről) és most nem indul rendesen a windows. Addig megy hogy felhasználóválasztás, asztán bejön egy háttér, és onnan annyi. Se ikonok, se startmenű. De nincs lefagyva, a crl+alt+del működik, annak segítségével írok most is. Az egészet az előzte meg hogy felraktam egy xp style témát vag mit, amivel jött pár vírus, és azokat tisztogattam, de a taskos meg a googles registryk már az utolsó winreinstall óta ott vannak. Akkor most lehet újrarakni a wint, vagy elég csak visszaírni a registrybe a bejegyzést (csak nemtom a nevét)? Már próbáltam csökkentett módban indítani, visszaállítottam, visszaraktam az alap témát de semmire nem hozza elő a startmenűt meg az asztalon az ikonokat. A jobbklikkre sem reagál az asztalon. A futtatásba már megpróbáltam az explorer.exe-t azzal sem megy. Na ienkor mi van?
  • Sanyix
    #10728
    LOL?
  • izb
    #10727
    Kérdést nem érteni....
    Eddig mivel indítottad ha nem kézzel???

    ---------------------------------
    www.izbsystem.hu
  • sancoka67
    #10726
    A windows xp szemilyen programot nem ismer fel!! Minden egyes programot kézel kell el inditani!!/ csak alap programokat enged!!/ Mi lehet az oka,s mi rá a megoldás????!!!
  • Met
    #10725
    ez itt fórum, nem chat
  • sancoka67
    #10724
    van itt valaki?
  • koliz
    #10723
    truecryptbár ez inkább csak particiót zár le ,de ezt csak a moszad töri fel
  • keeper2
    #10722
    Vega: vissza kellene olvasni, már leírtam a #10662 hozzászólásban, de már ez elött is leírtam egyszer, régebben ezt.
  • vegaboy #10721
  • vegaboy #10720
    Hello!
    Kérdésem a köv. : Ha egy gépre 2 db xp van telepítve, és az egyik meg lett semmisítve. Induláskor az oprendszer választó menü mégis ott maradt. Hogyan lehet ezt eltüntetni????mert nem kéne hogy látszódjon hogy valaha volt rajta egy másik oprend. is!
    Előre is kösz!
  • samuray
    #10719
    tesó nem esküszöm meg de olvastam asszem a pc wold-ben egy cikket és mellékelték is a progit! a lényege komplett kod és ha valaki 3 X elcseszi a lemez fizikálisan tőrlődik! sztem írj a szerkesztőségnek ők talán emlékeznek a progi nevére!
    ez akkor volt nagy sláger mikor beharangozták a szoftver kommandót anó és sokan buktak a cd másolt játékokkal!
    egy próbát megér!
  • keeper2
    #10718
    Az sem sokat ér, mert egy picit kikapják a lapból az elemet, és már ugrott is a kódolás, vagy másik gépben lazán meg tudják nézni az adatait. Inkább valami olyan program kellene neki, ami kódolva tárolja az adatokat a vinyón. Bár, ntfs-nek, ha jól tudom, van hozzáférész szabályozó "attribútuma" is.
  • foxxi
    #10717
    Elvileg próbáltam és nem hozott eredményt de most felraktam (vagyis engedélyeztem az "automatikus frissítéseket") majd felrakattam vele. Lehet jó lesz. Hamarosan kiderül :)
  • samuray
    #10716
    ne az xpt! hanem a biost!
  • Roll
    #10715
    Milyen programot ajánlotok xp-hez, ami úgy lejelszavazza a gépet, hogy se csökkentett módban, se sehogy ne lehessen xp-be belépni?
  • Tomicsek
    #10714
    Egy javító telepítés? Fogalmam sincs, hogy segítene-e, talán.

    Eseteleg ez. lapozófájl törlése rendszerlaállításkor.
  • foxxi
    #10713
    Szia! Időközben énis rátaláltam erre a javaslatra. Megis csináltam ugy ahogy írja és a helyzet változatlan. Kezdek nagyon mérges lenni. Nem tudom mi lehet a hiba :(