25353
Whistler - Windows XP
  • Met
    #10792
    hát ha annyira kell a windows tűzfala akkor igen, esetleg egy javító telepítéssel megpróbálkozhatsz
    de szerintem többre mész egy tűzfal programmal
  • gangbang1
    #10791
    Sziasztok!
    kaptam vmi genyó vírust, kiirtottam, de maradandó kárt okozott a windows tűzfalában: "Meghatározatlan hiba miatt a windows nem tudja megjeleníteni a windows tűzfal beállításait." Mit tegyek? Kénytelen leszek ujrarakni a gépet? :/
    Előre is köszi
  • keeper2
    #10790
    Mergal: a boot-os cd-n a bootoló fájlok a felhasználó elől rejtve vannak, ezt nem lehet simán lemásolni, de pl. a winiso le tudja menteni egy külön fájlba, amit winimage-el át lehet konvertálni, hogy akár módosítani tudd a fájlokat, vagy a nero boot image-ként tudja használni, szóval, nálad a probléma ezen image fájl hiánya volt (cd-boot-ként ki lehetne írni működőre). Nálad a megoldás: ha ugyanazt a meghajtót adod meg nero-ban cd-másolása projektben forrásként és íróként is, akkor elösször ő maga ideiglenesen lementi az egész lemezt a gépre, majd visszaírja. A másik lehetőség, hogy image fájlt készítesz, pl. a nero image recorderrel a lemezről, majd ezt a lemezt írod ki. Az esetleges félreértések elkerülésére: a sima másolásnál csak a boot infók vesznek el, de pl. a legtöbb programon van autoplay menü, ezek már hagyományos fájlok, ezeket nyugodtan másolhatod vinyóra, majd kiírva is menni fognak.
    Kontrakció: próbáld az o&o defragot, vagy a diskeepert. A norton termékeket nem javasolnám, mivel tapasztalatom szerint egyrészt nagyon lefogja a gépet (pl. antivírus, vagy tűzfal), másrészt igen gyenge eredményt tud csak hozni, harmadrészt a norton utility hasonló rootkit-et tartalmaz, mint a sony, bár nem szándékosan (a norton protected reyc. bin az), emellett még sok olyan problémáról is hallottam, amit pont a norton utility problémajavítói eredményeztek. Összességében tehát több ha nincs szerencséd, több bajt okoz, mint amennyit kijavít.
  • Met
    #10789
    muszály itt warezolni?
  • Tomicsek
    #10788
    Key és a program.(saját felelősségre)
  • Kontrakcio
    #10787
    Sziasztok! Előre is bocsit kérek, mert nem topick kérdést fogok feltenni nektek!
    Töredezettség mentesitek a "gyári" progival ami az xp-hez tartozik, viszont nekem hagy mindig 14% ot amit nem dolgoz fel és hagy a bánatba... tudtok nekem vmi jó töred.mentesitő progit, vmi komolyat ajánlani? Norton Utilityre gondolok igy elösször de azt sem tom sehol +találni! Légyszives segitsetek! Előre is köszi!
  • kamisk8
    #10786
    Hát 2400+-os athol procim van 2*512samsung ram400mhz nvidiaFX5500128mb az oprendszer XP professional,hát a wincsi az 40gigás Maxtor,de amig nem ment 3 giga alá a C addig nem volt semmi gond vele,amugy minden progi jól fut,nod virusírtom van,de többet nem nagyon tok a gépemről,csak ezt,hogy lement ilyen 2 giga körülíre és tök belassul az írás ,de nagyon,meg írás mellet más progit alig tudok futtatni a tápm meg 300watt,hát ennyit tudtam nagyából rólla.
  • Anotino
    #10785
    hat igen, nekem is bedoglott a varazsgombom :)
    a lentiek melle azt is ird melyik ide vezerlon van az irod (melle van-e dugva a vincsi)
  • Met
    #10784
    milyen gép? milyen író? milyen íróprogram?

    ha segítséget kérsz azt se ártana ismertetni, hogy mik a körülmények
  • kamisk8
    #10783
    Sziasztok az a gondom amikor DVD-t írok ,vagy lemezt írok tök belassul a gépem,virust nem talált a nod,se az anty spy-m,nem azért lehet mert kevés a hely a gépen,mert most a C-n van 2,3giga helyem 10 van megengedve neki,és nem tom mi foglala annyit,hogy lehetne ezt megoldani kérlek segítsetek!Üdv
  • ffxi
    #10782
    THX!!
  • Gimli
    #10781
    Én a Microsoft PowerToys for Windows XP-vel tiltom le a keresőablakot.

  • 79Alba
    #10780
    bocsi elnézést jót küldtél
  • 79Alba
    #10779
    Nekem pont a fordítotja kell de köszi
  • Tomicsek
    #10778
    Tessék.
  • 79Alba
    #10777
    sziasztok
    lenne egy kérdésem
    volt egy kis regem ami eltüntette a buborék üzenetet és azt szeretném visszaállítani tudnátok benne segíteni
    előre is köszi
  • bakacs viktor
    #10776
    mp3DirectCut
  • bakacs viktor
    #10775
    Microsoft Windows XP Professional Hungarian SP2 vennék, hol a legolcsóbb.
  • Tomicsek
    #10774
    http://www.windowsceportal.hu/index.php?tartalom=ekonyvek&azonosito=42
  • bociub
    #10773
    Szokott vki a netről letölteni néha ezt, azt?
    Nekem egy olyan link kéne ami erre a könyvre mutat:
    Brian W. Keringhan, Dennis M. Ritchie -Től A C programozási nyelv
    Lehetőleg PDF-ben.
    THX
  • tomo
    #10772
    http://www.dead-eye.net/WinXP%20Services.htm
  • CheAteR88 #10771
    figyelj
    nekem egy xp van mindenre és minden faszán mükszik
    ugyhogy még mosse értelek:(
  • ffxi
    #10770
    Mert?
  • CheAteR88 #10769
    :D
  • ffxi
    #10768
    Hát a szolgáltatásoknál, úgy mond lehet tuningolni a gép teljesítményét. Csak nemtom mit érdemes ki-be kapcsolni.
  • CheAteR88 #10767
    de nem tudlak megérteni:(
  • Tomicsek
    #10766
    Nem jól lett uninstallálva a daemon tools, azért írja ki. Tipikus hiba, bevallom nekem is így van. Én letiltottam az eszközkezelőben, hogy az eseménynaplóban ne legyen hibaüzenet. Amúgy a megoldás itt. de engem nem zavar a felkiáltójel, fontos, hogy működik az újabb Daemon Tools. 3.47 volt most 4.0.
  • ffxi
    #10765
    Mint írtam az egyiken net a másikon gém.
  • CheAteR88 #10764
    minek 2 xp?
    nekem egy van fenn és stabulan mükszik:)
  • ffxi
    #10763
    Azt hallottam, h itt lehetne tuningolni az XP-t, de nem értek ehhez. Két XP van fenn nekem. Az egyiken a netet, a másikon játékra és stb.-re használom. Hogy legyen beállítva ideálisan az egyik, ill. a másik helyen? Köszi.

  • fle go
    #10762
    Udv mindenkit!
    Segitsegeteket szeretnem kerni az alabbi XP-k kozul melyiket erdemes feltenni az angol es magyar valtozatra is kivancsi lennek. Segitseget elore is koszonom!

    Microsoft Windows XP Professional x64 Edition PROPER REPACK-EcHoS

    Microsoft Windows XP Home SP2 Integrated

    MICROSOFT WINDOWS XP MEDIA CENTER EDITION 2005-BRiCK

    Microsoft Windows XP Professional Hungarian SP2 Integrated-ME

    Microsoft Windows XP SP2 With Advanced Security Technologies-YUM

    Microsoft Customer Support Diagnostics For Windows XP SP2-YUM

    Microsoft Windows XP Professional HUN Corporate Edition SP1 Integrated

    MICROSOFT WINDOWS XP TABLET PC EDITION 2005-BINCUE
  • lck
    #10761
    Mert a bemásoláskor a bootolási információk elvesznek ( meg még ki tudja mi ? )
    Nero-ban van olyan hogy CD/DVD -másolás direkt. Miért nem azzal próbálkoztál ? Ne aggódj hogy 1 eszközöd van, a Nero ideiglenesen a vinyóra rakja az adatokat, aztán rá az üres CD-re.
  • mergal
    #10760
    Sziasztok! Biztonsági másolatot akartam készíteni az Xpm-ről. Csak 1 dvd íróm van. Tehát felmásoltam Total commanderrel winyora, majd Neroval kiírtam.
    Az a gondom van hogy nem akar Bootolni!! Miért van ez??? Mit kell tenni hogy jó legyen??
  • robie18
    #10759
    Volt is Daemon, van is Daemon, meg még egy Alcohol is van mellette. Miért az baj? De egyébként mire yo az a dolog?
  • ssolitude
    #10758
    Vagy esetleg együtt volt fenn Alcohol és Daemon Tools?
  • Tomicsek
    #10757
    Daemon Tools van fenn?
  • robie18
    #10756
    Hali! Lenne egy-két kérdésem. Mire yo az a fránya Plug and Play BIOS Extension? És miért van nekem előtte egy felkiáltójel? Ezzel a hibaüzenettel: "A Windows nem tudja elindítani ezt a hardvereszközt, mert az eszköz konfigurációs információi (a rendszerleíró adatbázisban) nem teljesek vagy sérültek. (Kód: 19)" Asus K8V-X SE alaplapom van és a Plug and Play O/S be van kapcsolva a BIOSban. Mit csináljak, hogy ne legyen ott a felkiáltójel?
    Kösy előre is!
  • keeper2
    #10755
    A driverek sem kizártak, volt már példa hibásra igen sokféle hardvernél, bár ott nehezebb vizsgálni ezeket, mert nem lehet teljesen kihagyni a betöltésüket (max egyes részeiket, pl. az automatán induló kezelőfelületét a videokarinak), így ott leginkább csak a legfrissebb verzió felrakásával próbálhatod meg kiküszöbölni a hibát. Sajna, egyértelmű válasz nincs, csak próbálkozni lehet, mivel már rengeteg minden betöltődik, mire az asztal betöltésre kerül, bár ezek leginkább csak szolgáltatások és nem felhasználói programok. Pl. a haveromnál ugyanazon a ponton áll le a gép egy fél percre, mint nálad, de aztán továbbment, bár, a bűnös csak az volt, hogy dhcp-n címet kért a rootertől. Nálam itthon viszont már 4-5 programot is betöltött, mire eljutott oda, hogy címet igényeljen. Mindenesetre, egy fix cím ezt a problémát kiküszöbölte.
  • strebacom
    #10754
    Alaplapi vagy VGA driver nem lehet(????), vagy VGAkártya, mert közvetlenül az asztal betöltése elött szokott jelentkezni, tegnap óta nem csinálta, teljesen véletlenszerü, de néha van, hogy egymás után kétszer is csinálja!!!
  • Sas6
    #10753
    értem köszi a segitseget