25353
Whistler - Windows XP
  • Serius
    #10832
    Ezek nagyon jók,engedelmeddel,lehúztam öket:)Köszi!!!
  • Tomicsek
    #10831
    Win Key Finder ez kell hozzá úgy tudom. Innen töltsd le az keywiewert, az kiírja neked. Azt hiszem az Everest is megmutatja.
  • Met
    #10830
    google
  • DonManó
    #10829
    Sziasztok!
    vki meg tudja mondani h hogyan tudom megváltoztatni a win cd-key-t?
    regeditben lesz vhol nem? nem találom...
  • Tomicsek
    #10828
    #10595 hozzászólás itt. Az lesz a megoldás.
  • orgik
    #10827
    arra nem is reagál.nincsen változás
  • Tomicsek
    #10826
    1. Asztalon jobb klikk-ikonrendezés szempontja-webwes elemek zárolása elől pipa ki. Ha nem jó mondok mást. (izb megelőzött)
  • izb
    #10825
    az asztal webes elemeinek zárolása elől vedd ki a pipát.
    Asztalon jobb klikk és ikon rendezés menü.
  • orgik
    #10824
    helló Az asztalon minden ikon alatt van szöveg és a szöveg alatti háttér nekem kék lett. nem lehet visszaállítani hogy ne legyen semmi? mert eddig úgy volt
  • [Jakuza]
    #10823
    Start>Beallitasok>Vezerlopult>felhasznaloi fiokok
  • csaba0224
    #10822
    Hogyan Lehet Megváltoztatni a Rendszergazdai Nevet?
  • kingcroc
    #10821
    Sziasztok! Kéne egy kis segítség.
    Windows xp sp2-m van, most raktam fel, eddig sima xp volt csak. A problémám, hogy eddig ment simán a bitspirit és egyéb fáljcserélő progik, viszont most hogy felraktam az sp2-t nem tölt le sehogy sem + az internet oldalak is vagy lassan vagy sehogy sem töltenek be, csak ha rányomok hogy frissítés. Zonealarmot használok de ott engedélyezve van a bitspirit és így sem tölt le. AVG vírusírtót!
    Ja, és az sp2-t nem hozzá telepítettem a windows-hoz, hanem egy sp2-es windows raktam fel!+ A windows tűzfalat nem tudom kikapcsolni, ha rákattintok kiír vmi hülyeséget!

    Kérlek segítsetek hogy működésbe hozzam a bitspiritet. Fáradozásaitokat előre is köszönöm szépen!
  • Extraboy
    #10820
    csokkentett modba is probaltam 1000szer :S nem uszom meg a reinstallt :D azert koszi az ossz helpet :)
  • ReVisor
    #10819
    A barátom New Yorkban wireless akar csatlakozni a netre, de állítólag ahhoz ki kell kapcsolnia a notbukján az ún. VPN klienst. Ezt hogyan teheti meg? Van valakinek valami gyakorlatban működő ötlete?
  • keeper2
    #10818
    Próbáld meg csökkentett módban elindítani, majd, ha úgy elindul (ha még úgy sem, akkor szerintem kevesebb kínlódás újrarakni), akkor az msconfig-ban a hibakeresés módba állítani, majd úgy indítani normálisan a gépet, ha pedig úgy is megy, akkor szép lassan visszakapcsolgatni az egyes programokat, szolgáltatásokat. Elviekben valamelyiknél majd ki fog ugrani a probléma, akkor újra visszaállítod hibakeresés módba, és tudod, melyik progidat kell leszedned. Persze, lehet, hogy vírus okozza, ez esetben csökkentett módban talán van esélyed leírtani.
  • Extraboy
    #10817
    Igen, ez mar az ujrarakas kategoria :D :) Ezt knoppixal is meg lehet csinalni, csak ha lehet, en megmenteni akarom :)
  • bociub
    #10816
    Igen velem is volt ilyen. Mivel vírusra gyanakodtam ezért beraktam az uhu linux 1.1 1es cdjét az abban lévő particionáló segitségével helyet csináltam neki a vinyón majd az abba található K3B nevö iró progival minden kiirtam és ujra raktam a Windowst.

    Mellesleg linux alól a windows fájlai, felhasználói fiókjai elérhetők. Mivel a linuxot nagyon nem érdekli h mi van levédve jelszóval és mi nem.
  • Extraboy
    #10815
    Hali, kovetkezo lenne a problemam: Idaig minden rendben volt az XPm-el, es egy szimpla kikapcsolas ota, mindig a boot logo utan egyszeruen ujraindul a gep. Tortent esetleg ilyen massal is? Ha igen, kerem irja le, hogy oldotta meg, mert konnyebb lenne, mint ujraraknom a rendszert :)
    Elore is koszi szepen
  • Sanyix
    #10814
    Van olyan program, ami a bootparticiót vissza tudja állítani(miután az egész törölve lett?) csak az kell hogy az xp tudjon bootolni, az adatok a particióról nem kellenek.
  • tomo
    #10813
    lehet, hogy valamelyik driver , vagy hardver utokozik. esetleg probalj meg minden felesleges alkatreszt kiszedni belole ( videokartya , vinyo alaplap 1 db memoriamodul cpu kivetelevel )

    vagy ha drotnelkuli eger vagy billentyu van, esetleg ps/2 es drotosra cserelni a proba kedveert. hatha az gargyult meg.
  • szoszibá
    #10812
    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni!

    A barátnőmnél tegnap raktam újra a windows-t. Ma bekapcsolná és az üdvözlőképernyő kifagyott, az egér, bill. nem reagál, fiókok között sem lehet váltani, színe is más mint eddig, tehát semmi. Nem lehet vele semmit kezdeni. Próbáltam csökkentett módban is de ugyan ez. Mi lehet a probléma? Válaszotokat előre is köszönöm!
  • bociub
    #10811
    KÉPZELJÉTEK:
    Az én oldalamon is van SG-s fórum. Hát nem fantasztikus?
  • AdaKiller
    #10810
    láma
  • Met
    #10809
    köszönjük a reklámot és a "helyesírást"
    menj vissza a saját fórumodba
  • suckee
    #10808
    Hi emberek!
    Nyitottam egy fórumot az sg-től a saját lapomra, de nemsok a látogatottság, pedig van egy olyan téma is, hogy Linux és Windows. Itt bármit lehet kérdezni ezekkel kepcsban, és válaszolni is. Kell néhány Linux és Windows tudós és felhasználó, aki nemsokat ért hozzá.
    Regeljetek és híresztejjétek!
    Léccci! Címem: http://www.suckee.tvn.hu
  • keeper2
    #10807
    Hát, nem vagyok 100% biztos benne, de szerintem függ attól is, hogy mivel particionálod, mivel van egy igen jó fajta particionáló magukban a linuxokban is általában (már persze függ attól is, milyen típust raksz fel), feltételezem, ez megőrzi már a boot infókat, lévén, ez már a linux telepítőben van benne, bár pontosabb infókért inkább a linux fórumban kellene megkérdezni ezt.
  • Sanyix
    #10806
    Jó de a c-ről bootol az xp, de a d-n van. c:-n van a boot.ini meg ntldr, stb. Ha particionálom a c-t ezeket mind legyalulja. Úgy akkor hogy fog elindulni a d-n lévő xp?
  • keeper2
    #10805
    Szerintem nem lesz problémád a linux-al (bár én így még nem próbáltam ki), mivel a linux elég intelligensen felismeri az xp jelenlétét (a microsoft oprendszerek viszont nem törődnek a linuxxal, még akkor sem, ha már olyan régi, hogy ismerniük kellene az adott verziót), és a boot loaderébe beírja azt is, mint indítható op. rendszert, azzal pedig nem kell törődnöd, hogy mi lesz, ha az xp számára "eltűnik" a C meghajtó, vagyis, hogy átformázod ext2 vagy 3-asra, és így nem fogja látni, ugyanis nem helyezgeti át a windows a legelső szabad particióra a meghajtót, hanem olyan betűjelzésen hagyja, ahogy volt. Ezt ki tudod próbálni, ha pl. egy optikai meghajtó van a gépedben, majd ez után ráraksz még egy vinyót, akkor a vinyó magasabb betűjelzést kap, ellenben, ha kiveszed az optikait, és a vinyót otthagyod, a vinyó megtartja korábbi betűjelét, neked pedig keletkezik egy lyuk az abc rendben.
  • horza
    #10804
    Egyébként Te a működő XP-det akarnád egy másik gépre tenni?
  • Styrex
    #10803
    Hát vszleg az lesz.
  • Met
    #10802
    akkor sehogy nem fog menni, ideiglenesen dugjatok rá egy dvdrom-ot
  • Styrex
    #10801
    Telepíteni kellene ezért nem jó a winchester.
  • horza
    #10800
    Telepíteni akarsz vagy image-et visszaírni?
  • horza
    #10799
    Bár ez a 2,5 GB Xp winter érdekes - nem hallottam még róla...
  • horza
    #10798
    Hogy készítesz egy D meghajtót - oda felviszed a cuccot darabolva - összeilleszted, s teszed amit tenned kell!
  • Styrex
    #10797
    Hogy mi? Nem értem mit akarsz mondani.
  • horza
    #10796
    Styrex: nem lehet hogy a winchester egy darabjára másolod darabonként?
    Egyből akarod telepíteni-felpakolni?
  • Styrex
    #10795
    XP Winter Edition -t szeretném olyan gépre tenni amiben csak CD meghajtó van.
    Az XP mérete 2,5GB. Szét lehet darabolni valamivel, hogy működőképes maradjon?
  • Sanyix
    #10794
    Meg lehet oldani azt, hogy a át lehessen állítani a boot particiót, anélkül, hogy az xp-t törölni kéne?
    Merhogy régen valamikor volt egy alap c ntfs particióm, ebből leválaszottam egy 2 gigás darabot, ez lett d: fat32-ben. Namost ráeresztettem erre a d:-re egy win98-at ami egyből átnevezte c-re, mert nem ismerte fel az ntfs-t, pedig fizikailag az ntfs partició van előbb. Aztán fel rá egy xp, és úgymaradt.
    Most a 2 gigás (most c:) particióra felraknék egy linuxot, ext3fs fájlrendszerrel, ezért vissza kéne állítani az xp particióját a d:-t hogy eredeti c legyen, és erről is bootoljon (mert most a 2 gigásról bootol), de ha ext3fs fájlrendszer lesz rajta akkor gondolom nemfog tudni arról bootolni :D szóval ez megoldható valahogy, vagy csak format és újraparticionálgatás.
  • Sanyix
    #10793
    Kb ugyanannyira megy külön tűzfallal...