25353
Whistler - Windows XP
  • units
    #10872
    Mondjuk 1 óra egy winfos reinstall. ?
  • Dodo55
    #10871
    Most csinálom a javító telepítést, mert nem jutottam semmire. Normális az, hogy már 1 órája azt írja ki, hogy eszközök telepítése, 34 perc van hátra? Azok a kis zöld kockák mennek sorba ott jobbra lent, és a hdd led is 1 másodpercenként villog egy nagyon kicsit, de csak annyi történt az elmúlt 1 órában, hogy megkérdezte, hogy fel akarom e tenni az aláíratlan hangkártyadriveremet, de a 34 perc, vagy a folyamatjelző nem változott. Egy idő után fog haladni a telepítés, vagy valami gáz lehet?
  • Dodo55
    #10870
    Találtam pár alap codecet a neten, de van nagyobb gond is: Semmi windowsos rendszerhang nincsen, a vezérlőpultban a hangbeállításokban hiába választom ki a hangkártyámat alapértelmezett hangezköznek, a beállítás nem marad meg, visszaáll nagy ürességre. A windows media playerben van hang, játékokban is, de windowsos alap hangok nincsenek, és windowsos alap programok nem tudnak hangot kezelni. SZóval úgy tűnik, hogy a windows alap hangkezelő rendszere nem hajlandó működni, a DirectSound meg ilyenek viszont működnek.
    Hangkártyadriver reinstall volt. Mostmár attól kezdek félni, hogy a javító telepítés se lesz elég.

    Meg a billentyűzetemen lévő hangerőszabályozó gombok se műxenek most.
  • Dodo55
    #10869
    Van 1 rohadt nagy gondom:
    Nem mentek az XviD-es videók valamiért, amikor elindítottam őket, akkor minden lejátszóprogram kilépett. Uninstalláltam az XviD-et, és a DivX-et is. Utána meg újra feltettem mindkettőt. Ez után már le tudtam játszani az XviD-es videókat. Azonban a DivX kért egy újraindítást. Már gyanús volt, hogy nem volt win leállítása hang, de indításnál se volt win indítása hang. Aztán rájöttem mi a gond: AZ ÖSSZES AUDIO ÉS VIDEO CODEC(BELEÉRTVE AZ ALAP WINDOWSOS CODECEKET) ELTŰNT A GÉPEMRŐL! Bizonyos progikban van hang, de bizonyos progik meg el se indulnak, vagy pedig használhatatlanok(pl sndrec32, az összes vezérlőgomb le van tiltva)

    A kérdésem: hogy lehetne ezeket az alap codeceket visszatenni win reinstall nélkül? Tudom, hogy van ilyen javító telepítés, de az elég sokáig tart, és előtte azért valami egyszerűbb megoldással szeretnék próbálkozni. Próbáltam WMP-t újratelepíteni, de az nem teszi fel a codeceket.
  • Extraboy
    #10868
    Hm, miert lenne erdekes az, hogy nem akarnak segiteni az olyanokon, akik elloptak a termekuket? En sem segitenek... (ez alatt azt ertem, h a biztonsagi frissitesekhez eredetiseg vizsgalat szugseges) amugy nekem is eredeti.
  • keeper2
    #10867
    Most, néhány hete újabb verziójú eredetiség ellenőrző jelent meg. Nekem az előző verzió is feltöretlenül, teljesen eredetiként volt a gépen, mégis kérte nekem is az újabb verzió feltelepítését. Mindenesetre, amit nagyon undorítónak tartok, az az, hogy szép nagy betűkkel közli a rendszer, hogy ez egy kötelező telepítés, és hogy arra jó, hogy növelje a teljesítményt, a sebességet, stb, stb, stb. Aztán, ha rákattintasz egy kis betűkkel írt részletek szövegre, akkor írja csak ki, hogy az az eredetiség ellenőrzésre van, tehát totális hazugság, amit a főképernyőn írtak. Ilyenkor azt kívánom, bár nekem is, és minél több embernek illegális lenne a progija, nem bírom, ha nincs pofájuk kiírni az igazságot. Egyébként, ha csak simán, a windows weblapon akarjuk letölteni a frissítéseket, akkor is, egyre több biztonsági frissítést csak a mégegy eredetiség ellenőrzésen átesett windowsokon lehet megtenni. Nem tartom jó megoldásnak, hogy a biztonsági javításokat is csak eredeti windowsosok tölthetik le, lévén, sokkal több lesz így a nem megfelelően védett -illegális windowsos- gép, amit aztán felhasználhatnak rosszindulatú hackerek más gépek támadására.
  • Extraboy
    #10866
    jo 5let... :P
  • izb
    #10865
    Használj TinyXP.ét.
    Azzal a hardver összeállítással amivel most normálisan fut a 98 azzal tökéletesen el fog futni.
    Nem kell bővitened.

    --------------------------------
    www.izbsystem.hu
    --------------------------------
  • szerinted007
    #10864
    majd ha veszek ramot meg vinyót, akkor majd felrakom az xp-tés megpróblom újracsak túl konzervatív vok, a 98 annakidején naon bevált
  • Met
    #10863
    Nem gondolod, hogy oprendszert kellene újjítani? 8 éves szoftver...
  • szerinted007
    #10862
    hát szomorú
  • Met
    #10861
    csak elcsesznéd:)
  • szerinted007
    #10860
    ma letöltöttem a nfs most wanted demót. win 98-om van és hoppá.....xp kell hozzá..
    ezt írja ki: a speeddemo.exe hiányzó exporthoz van csatolva kernel.32.dlll:GlobalMemoryStatusEx.
    sztetek az megoldaná a problémát, ha xp-s kernel32.dll-t átmásolnám a 98-as helyére?
    vagy azzal csak elcseszném a rendszert?
    help
  • DonManó
    #10859
    már jó!
    szedtem le frissítést a winhez, aztán már működött...
  • BenceYCE
    #10858
    #10844 <-esetlek vki aki tud gyógyírt?

    Odáig már eljutottam, hogy a letiltott fileokat rendszergazdaként bejelentkezve kisajátítottam és innentől kezdve kimentetem. Használható. A bajom már csak annyi, hogy az outlook Express fiókjai és üzeneteit nem tudom honnan tudnám visszanyerni. PLS HELP
  • sagjoz
    #10857
    Nem szóltam:-)
  • sagjoz
    #10856
    Már tom frissíteni az xp-t, de ezt az új eredetiség vizsgáló progit kilehet játszani vhogy?
  • sagjoz
    #10855
    Hogy tudom visszahozni az Office és a Kellékek meg a start menü/ programok/ összes menürendszerét? mert amióta történt a baleset azóta startmenü/ programok azt üres:-(
  • sagjoz
    #10854
    Köszi skacok már tökre jó!
    Még egy kérdés!
    Már megint csináltak új dll filét a firssítésekhez vis a xpvalódiságát vizsgáló fájlt már megint megváltoztatták?
  • izb
    #10853
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1) ez mutat a C: meghajtóra
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2) ez meg a D: meghajtóra

    amit alább írtam ami ezzel kezdődik "[boot loader]" azt másold be a boot.inibe
    és hidd el nem lesz boot menü,és a D particiódon lévő winfos fog indulni.


    --------------------------------
    www.izbsystem.hu
    -------------------------------
    Itt vásárolok,és azon kívül,hogy egy jó bolt,semmi kötödésem sincs hozzá,max az,hogy korrekt a kiszolgálás,és a garanciális ügyintézés,ami manapság ritka mint a fehér holló
    --------------------------------
  • sagjoz
    #10852
    Megcsináltam amit írtál! De még mindig beadja a boot menüt és most azt írja ki hogy xp a második sorban pedig alapértelmezett windows!??
    Most akkor mi van?
  • izb
    #10851
    Ha magas,akkor ne kezd neki,mert ennél egyszerübben nem lehet leírni.
    Annyit hozzáfűznék,hogy ha a D: meghajtón lévő winfos kell,akkor igy alakul a boot.ini tartalma.

    "[boot loader]
    timeout=30
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /noexecute=optin /fastdetect /bootlogo"


    --------------------------------
    www.izbsystem.hu
    --------------------------------


  • keeper2
    #10850
    Elindítod azt a windowst, ami kell neked, majd jobb klikk a sajátgép-en, ott tulajdonságok, ott a speciális fül, majd az indítás és helyreállítás részben a beállítások gomb, majd a szerkesztés gomb. Ekkor megnyílik egy boot.ini nevű fájl egy jegyzettömb ablakban. Ott az [operating systems] szekció alatt két multi..... kezdetű sort kell látnod, ez a kettő tölti be a két windowst.
    A multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1) kezdetű sor felelős a C-n levő windows betöltéséért, ezt ki kell törölnöd (ha nem vagy teljesen biztos a dolgodban, hogy melyiket töröld, akkor az egyik sorában a Microsoft windows xp... szövegbe írj bele valami más dumát, a lényeg, hogy az aposztrófok közé kerüljön, ekkor a következő bootoláskor már ezt a szöveget fogja kiírni az egyik windowsnál. Ebből már biztosra be tudod tájolni, melyik windows kell neked, a másik sorát pedig töröld ki)
    Ha egy újraindítás után is bejön a boot menü, akkor menj vissza a boot.ini-hez és itt default= kezdetű sorban írd át a szöveget, multi(x)disk(x)rdisk(x)partition(x)-re, ahol az x-ek helyett azon számoknak kell, hogy álljanak, ami az [operating systems]-alatt levő hasonló szövegben van. Ekkor már mindenképp el kell tűnnie a boot menünek, eztán még annyi a dolgod, hogy a nem kellő windows fájljait letöröld.
  • sagjoz
    #10849
    Uhhh ez egy kicsit magas ahogy leírtad! Túl nagy kérés lenne ha részletsebb leírást kérnék?nekem a d: meghajtón lévő winxp kell!
    Előre is köszi!
  • izb
    #10848
    Bootolj be az alól,amelyik kell,és simán töröld azt a winfost,amelyik nem kell.majd írd át a boot.init a sajátgép-tulajdonságok-speciális fül-ott indítási beállítások-szerkesztés
    Ami igy néz ki,alapértelmezetten,ha a windows C: meghajtón van


    "[boot loader]
    timeout=30
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /noexecute=optin /fastdetect /bootlogo"

    --------------------------------
    www.izbsystem.hu
    --------------------------------
  • sagjoz
    #10847
    Az a baj hogy a vinyón kétszer van a xp! A vinyó két részre van bontvaés most mindkettőn található az xp de az egyik nem kell nekem és ne tom hogyan lehetne eltüntetni:-(
  • izb
    #10846
    simán telepítsd a windowst arra a particióra,amin most van.
    cserélni fogja a rendszerfiléket,és a többi adatod megmarad.

    --------------------------------
    www.izbsystem.hu
    --------------------------------
  • sagjoz
    #10845
    Sziasztok!

    Tudna vki segíteni abban, hogy újra szeretném telepíteni a rendszert de vannak bizonyos adatok amiket nem szeretnék elvezsíteni, jelszavak, email címek, adatok, fájlok stb... hogy csináljam hogy ne veszítsem el a számomra fontos adatokat?
  • BenceYCE
    #10844
    Elszállt a rendszerem, de mielőtt meghalt készítettem róla biztonsági mentést az XP beépített progijával. A *.bkf file-ban látom a saját dolgaimat amiket saját használatúvá tettem de hiába mentem ki nem működik semmi sem. A C:/DOCUMENTS AND SETTINGS/*USER*/ mappa teljes tartalmát látja de nem tudom használni még a kedvencek URL-jeit sem ha kiveszem.

    Esetleg valakinek van ötlete?
  • Serius
    #10843
    Pedig át irja,ki probáltam.Szintén everestel néztem meg.

  • orgik
    #10842
    Érdekes egyik se jó. és közben frissítettem is.
  • francois
    #10841
    nekem kellene egy olyan program ami .ebi kiterjesztésből word formátumba nyomja a szöveget. valami ebook editorra gondolok.

    kösz
  • DonManó
    #10840
    igen, nem működik nálam,, mint írtam be se jön ez: oobe/msoobe /a
  • urbijoe
    #10839
    eddig ugy csinálltam szép és jo volt
    a C (rendszer) D(adat) E(adat)
    de mikor ujraraktam a C -re az XP-t akkor azt irta a lemezkezelésnél hogy
    C (rendszerinditás) D (rendszer) és igy a D-vel semmit nem tudtam csinálni mert azt irta nem törölhetö mert rendszer file-ok vannak rajta holott csak sima adat volt
    lehet hogy azért mert mind a három particiot elsödlegesnek csinálltam?
    most ugy csinálltam a C elsödleges ,a D,E kiterjesztett logikai
  • Tomicsek
    #10838
    #10831 Olvastad vagy nem????
  • DonManó
    #10837
    na megnétem everest-et, és ott nekem azt írja h a termékaktiválás nincs támogatva
    sztem ezért nem jön erre semmi: oobe/msoobe /a
    pedig jó lenne vhogy átírni a cd-key-emet...
    reg-ben nem lehet vhol??
  • lck
    #10836
    A CD-s bootoláskor ne foglalkozz a többi partícióval, csak azt hozd létre amire a rendszert rakod. Aztán majd XP alól látrehozod és formázod a többit: Vezérlőpult > Felügyeleti eszközök > Számítógép kezelés > Lemezkezelés
  • urbijoe
    #10835
    amikor xp cd-röl boot-olok és létrehozok 3 particiot C,D,E, a C-re rakom az XP-t.
    a többit hogy tudom ott megformázni anélkül hogy azokra is rárakná az XP-t?
    mert csak ugy tudom hogy mikor eléri a 100%-ot a formázás akkor ujrainditom a gépet mert különben arra a particiora is rárakja az XP-t
  • tomo
    #10834
    kulcscsere? kerj egy egyetemi kulcsot valamelyik ismerosodtol.
  • NeoMaN
    #10833
    no, meghalt a winupdate prof.corp.hun-nál
    Mit tegyek? eddig ment, de most letilt.. :(