25353
Whistler - Windows XP
  • units
    #11072

    Szerintem kesess valakit magad mellé aki már csinált ilyet, mert ha már ez gondot okoz akkor a többi ?
    Egyszer mindent el kell kezdeni, de nem feltétlen szívással!
  • NitroPeet
    #11071
    Hello!
    A problémám: Windówzt akarok cserélni, de ugy lenne a jó ha windowzon kivul cserélném ki. a BIOSban áttálitom, h Boot from CDrom, de semmi. Azt irja h boot from Atapi CD rom failure. De már nincs Atapi CDromom, mert már DVD rom és iro van helyette. Hogy tudnám elinditani a telepitést windowzon kivul?
  • keeper2
    #11070
    A 30 másodperces dologról: a nethez fix cím van beállítva, vagy pedig, hogy automatikusan kérjen íp címet a modemtől? Mivel ez utóbbi esetében tényleg kb fél percet áll minden, amíg vár a cím kiosztásra.
  • units
    #11069
    A hijackthis-t töltsd le, készíts neki egy saját könyvtárat pl C:\HJT\
    Futtasd->"do a system scan and save a logfile" a kapott txt filet tedd be ide.(hosszú, de nem baj). Analizálhatod te is a www.hijackthis.de oldalon.
    Az eseménynapló: vezérlőpult->felügyeleti eszközök->eseménynapló.
    Winupdate?
    Csökkentett módban is lassan idul?
    A legutóbb telepített progikat próbáltad leszedni?
    Az F-secure jó, de nem vesztesz semmit, ha lefut a panda online scan.
  • lybrahu
    #11068
    A HijackThis-t sajna nem ismerem.Firefoxot használok,és semmi előzmény nem volt igazán.Tegnapelőtt telepítettem a win-t,rakosgattam a progikat ahogy szoktam.Semmi új.Amelyik kérte a reboot-ot annak megadtam,de akkor még nem láttam semmi változást.Aztán 1x csak tegnap elkezdte ezt a lassúságot.Ennyi...
    Ja és F-secure-om van.
    (eseménynapló? annyira azért nem vagyok profi!mit is takar ez?már bocsi)
    Megjegyzem ezelőtt egy Home Edition volt fent és ugyanezt produkálta.Mindkettő legális változat.Ezért is vagyok kibukva.
  • Tomicsek
    #11067
    Aszta jobb katt ikonrendezés szempontja webes elemek zárolása pipa ki. Ha nem ez akkor Itt.
  • units
    #11066
    Tegyél be egy HijackThis logot.
    Vírusírtó?
    Eseménynapló hibák?
    Előzmények? HW SW változás?
    futtasd le:
    http://www.pandasoftware.com/products/activescan
    IE alatt minden panda bővítményt engedélyezni kell!
  • lybrahu
    #11065
    Üdvözlet!
    Az lenne a kérdésem,hogy mitől lassúl le egy 2 napja telepített xp pro boot-olás kb. a háromszorosával?!Mielőtt az a vád érne hogy nem néztem vissza a fórumon csak közlöm,megtörtént.Találkoztam hasonló problémákkal de igazán jó megoldást nem találtam.SP2-őm van és a BootVis nem klappolt.Bár ezt írták is...
    Szóval a jelenség: "Üdvözöljük" felirat kb. 30 mp ezután jön az asztal ami szintén legalább 40 mp!!És közben bámulom az üres tálcát!A lassulás pedig napról-napra több!!
    Plíííz heelp!
  • papisa
    #11064
    A következő lenne a kérdésem :
    XP alatt az ikonok alatti szöveg hátterét lehet áttetszőre is állítani a 2000-nél nem .
    A melóhelyi gépem most rakták újra és lefokozták xp-ről 2000 SP4-re .
    Itt nem tudom átállítani és eléggé zavaró :(
    Tudtok esetleg valami patch-et hozzá ?
  • Kontrakcio
    #11063
    már +találtam de azért köszi a segitséget!! :D
  • Kontrakcio
    #11062
    Sziasztok! vki tud adni egy linket ahol találok V3 motorolához szoftvert amivle +jelenithetem és átpakolhatom a rajta lévő cumókat a gépemre(kép,video)... driverem már van ami felismeri a telót de softom nincs amivel +jelenitem azt!
    Előre is köszi! HY!
  • vaaa
    #11061
    Hogyan lehet egy felhasználó profilját ( beállításait, jogait, stb. ) klónozni ?
  • TommoT
    #11060
    Hali!

    Hibaellenőrzést akarok végezni sata wincsin (helyi lemez jobbklikk-->tulajdonságok-->eszközök-->hibaellenőrzés) és ugye beütemezem következő indításra, de valamiért nem tudja megcsinálni, nincs ötletetek?

    ezt írja ki minden indításkor
    legalább azt tudnám az ütemezést hogy lehet kivenni
    van ötletetek miért van?
  • Tomicsek
    #11059
    Nekem is volt egy ilyen gondom régebben (keresés indult) egy rendszervisszaállítással megoldódott. Tudom, ez nem segítség.
  • windrunner
    #11058
    Hi mindenki! Lenne egy olyan problémám hogy 1ik napról a másikra meghülyült a windóz és minden mappát mikor megakartam nyitni alapból keresés ablakban nyitott meg tehát nem lehetett őket böngészni. Ezekután megnéztem a mappabeállításoknál hogy milehet a baja de azt véltem felfedezni hogy eltünt az open lehetőség és a find az alapértelmezett. Ezekután létrehoztam egy open lehetőséget ami az explorer.exe-re mutatva már képes megynitni rendesen a mappákat viszont mindegyik új ablakban!! Mivel bevan állítva az is hogy minden mappa egy ablakban nyíljon meg nem értem mi lehet a para, ugyhogy ha valakinek van valami ötlete az jól jönne.

  • vaaa
    #11057
    "Vezérlőpult/Felügyeleti eszközök/Helyi biztonsági rend" -ben elég sok minden be lehet állítani különböző userek jogaival kapcsolódóan.

    Vezérlőpult/Felügyeleti eszközök/Számítógépkezelés / Rendszereszközök / Helyi felhasználók és csoportok

    Szintén érdemes szétnézni..


  • foxxi
    #11056
    a profilosat még nem próbáltam..minnyá megnézem. a második lehetőséget már sokszor elpróbáltam és mindig ez az üzi jön :S
  • PetruZ
    #11055
    Tomicsek második javaslatát próbálnám ki előbb. Teljesen kapcsold ki a swap-ot (akármennyire is fog pofázni miatta), majd reboot. Utána hozd létre újra. Ha újra hibázik, az lemezhiba is lehet, futtass egy ellenőrzést.
    Egyébként a swap-nak érdemes létrehozni egy külön partíciót (akkora méretű legyen, mint amennyit a swap-nak szánsz), és csak arra megkreálni azonos min/max értékekkel. Így biztosan szép folyamatos fájl lesz, nem töredezik szét, és könnyű karbantartani.
  • Tomicsek
    #11054
    Úgy rémlik, valahol már találkoztam ezzel a hibával. Ha jól emlékszem ott egy új felhasználói fiók létrehozása, azzal belépni és ha jó akkor a rossz profil törlése. Mit gondolsz? Vagy beállítod, hogy ne legyen lapozófájl újraindítol, és megint beállítod.
  • foxxi
    #11053
    na a fene! Itt a jó lin! :)

    Hiba
  • foxxi
    #11052
    Hiba
  • foxxi
    #11051
    köszi szépen :)
  • Tomicsek
    #11050
    Ez gondolom nem kell már?
  • Tomicsek
    #11049
    Én csak egy békát látok.
  • foxxi
    #11048
    az egész vinyó egy partició. Az a baj ha kisebbre veszem akkorse jó..ha nagyobbra akkorse..

    Itt a hiba: Hiba!
  • PetruZ
    #11047
    Az egész vinyón ez az egy partíció van? Ha nem, akkor biztosan jó partíciót választottál ki, van ott elég hely? A listában a többi partícióról letiltottad a swap-ot?
    Egyébként 1 giga memória esetén ekkora swap már nem kell. A régi ökölszabály (1.5-2x méret) 512 mega felett már kezd veszíteni az érvényességéből.
  • foxxi
    #11046
    1Giga ramom van (2X512/400). A rendszettulajdonságok/speciális/teljesítmény/speciális alatt van a virtual memory kezelő, ott egyedi méretbe beállítom hogy pölö 1024/15xx majd alkalmaz majd restart és jön újra a hibaüzi hogy állítsam be mert túl alacsony....

    Amugy van hely a vinyón ugy 15giga (1partició), aztis próbáltam hogy a windows kezelje..ugyis ugyanaz a üzi...
  • PetruZ
    #11045
    Mégis pontosan hogyan állítod be és mit állítasz be? Mekkora a géped memóriája?
  • foxxi
    #11044
    sziasztok!

    Az lenne a kérdésem hogy miért csinálja azt a windows hogy a virtuális memóriát ha beállítom és újraindítom a gépet akkor a következő bejelentkezéskor jelzi hogy nem megyfelelő a mérete vagy nincs jelen és állítsam be?! Holott beállítottam már több féle képpen is. Hely is van bőven elég és mégse akarja kezelni.. :S

    Erre van valakinek ötlete?

    Köszi előreis!
  • dienesoft
    #11043
    valamilyen device driverrel van baja, ha jól olvastam...de ez nem jelent semmit, rossz vagyok angolból :)
  • volnersz
    #11042
    sziasztok! kiírta a gép hogy a rendszer súlyos hiba után állt helyre. és beadott egy ilyen weboldalt, itt írja le hogy mi volt a gond. vki nem tudna benne segíteni??

    köszi
    http://oca.microsoft.com/en/response.aspx?SGD=3cdff6ba-a1ef-474b-b288-8fe24c3848dd&SID=10
  • izb
    #11041
    Van a rendszergazda.Akinek van joga.
    Na ha most elveszed a jelszólétrehozás jogát a rendszergazdától,akkor semelyik rendszergazda nem tud jelszót változtatni,tehát nem tudod elvenni ezt az opciót!!Nem?
  • sufnituning
    #11040
    Köszi, és az miért van hogy nekem itthon van rendszergazda meg korl. felh. és a suliba meg van vagy 10 féle? Más fajta XP lenne?
  • bociub
    #11039
    A korlátozott felhasználók jogai megváltoztathatók. EGyrészt a megváltoztatáshoz nem árt ha csökkentett módban inditod a gépet.
    Itt bármire jobb gombal kattintasz majd tulajdonságok ott lesz egy vadi új lapfül ami normál módban nincs. Ezzel ki tudsz osztani jogokat. + ha elinditod a rendszerleiró adatbásist(Start->futtatás->regedit) ott is át lehet alakitani ezt azt. CSak nem árt ha értesz hozzá vagy legalább jól tudod a szakmai angolt.
    Accem enyi. Mellesleg sztem egyszerűbb rendszergazdák jogait korlátozni.

    nekem pont erre lenne egy kérdésem: HOGY A SZÖSZBE KELL ELVENNI A MÁS RENDSZERGAZDÁTÓL AZT A JOGET HOGY MEGVÁLTOZTASSA MÁS RENDSZERGAZDA JELSZAVÁT.
    A jelszó házirendbe ide vonatkozó paszust nem találtam.
  • izb
    #11038
    aktiváltatni a neten,vagy telefonon keresztül tudod.
    ez nem a certificate key!!!!!
  • Tomicsek
    #11037
    Van itt egy active.zip nézd meg, nem tudom erre gondoltál e.Itt. van benne pár dolog.
  • sagjoz
    #11036
    Help me please!#11030 #11029
  • Visor
    #11035
    A korlátozott felhasználók jogait önmagában nem tudod megváltoztatni. A korlátozott felhasználók nem tudnak programokat telepíteni, egyes rendszerbeállításokat végezni. Ezeket a paramétereket önmagában nem lehet módosítani. Tehát a korlátozott felhasználók jogait nem tudod változtatni.
  • sufnituning
    #11034
    Hali, winXP professional van a gépemen. Most telepítettem és csináltam rendszergazdai fiókot, meg egy pár korlátozott jogút! A kérdésem az hogy át tudom e állítani a korlátozott jogú felhasználók jogait? Tehát kaphatnak e még + jogokat, olyat, amit én akarok?
    Már csak azért mert a suliban olyan felhasználók is vannak hogy adminisztrátor, meg még vagy féle! És ami nekem van az se XP Home hanem Professional! Pls help! Thx
  • volnersz
    #11033
    KÖSZI! Most töltöm egy oldalról az sp2-t, kiváncsi leszek hogy fel tudom-e telepíteni.
    ha nem akkor megcsinálom ezt amit ajánlottál! :)