25353
Whistler - Windows XP
  • Tomicsek
    #11032
    Itt nézd meg.
  • volnersz
    #11031
    Sziasztok!
    újra kellett telepítenm az xp-t, és nem fogadta el azt a dll fájlt, amivel tudnám tovább frissíteni az xp-t, azt írja ki hogy nem jogtiszta az xp-m. és így nem tudom az sp2 szervízcsomagot sem feltelepíteni.
    folyton újraindul a sz.gépem, és csak egy rendszervisszaállítás után működik. :(

    előre is köszi a segítséget
  • sagjoz
    #11030
    Aza próblémám hogy nem enged belépni az asztal felületre mert az xp azt szeretné hogy aktíváljam de enm tudom mert nem fogad el semilyen kódot:-( Vki tud megoldást a helyzetre! Jah és sok fontos adat szerepel a gépen:-(
  • sagjoz
    #11029
    Sziasztok!

    Segítségeteket kérném abban hogy vki küldhetne oylan xp aktíváló kódot ami működik! Fontos lenne!

    Előre is köszönöm!
  • PetruZ
    #11028
    Két eset lehetséges:
    -Ha a két partíció fizikailag egy diszken van és egymást követik, akkor kis trükközéssel megoldható (pl. a PM megcsinálja, de elszöszöl vele egy darabig).
    -Ha külön diszken vannak, vagy nem egymás után következnek, akkor így nem fog működni. Viszont az XP (is :) ) már tud olyan, hogy könyvtár alá fel-mount-ol partíciót. Tehát ha felszabadítasz valahol egy kis helyet, azt partícióvá alakítod, leformázod, akkor felhúzhatod a "C:" alá, mint egy könyvtárat. Ezt az XP saját eszközeivel is megteheted, legfőképpen a Logical Disk Manager segítségével (ami a Computer Management-en belül van). Bár abban én sem vagyok biztos, hogy az átméretezést ezzel is meg tudod csinálni (szerintem nem).
  • ffxi
    #11027
    !!
  • Met
    #11026
    igen, win is tudja azthiszem meg a Partiton Magic is tudja méretezni a partíciókat
  • Gladiator
    #11025
    Hát, a 'C' és az 'F' egyen.
    A 'D' az egy rack, és az 'E' az ami tök egyedül egy vinyón.

    Szóval akkor az F meghajtóról lehetne "áttenni'?
  • Met
    #11024
    legalább egy vinyón van a 4 partíció?
  • Gladiator
    #11023
    Van 4 meghajtóm. Ebből a C meghajtó kicsit el lett cseszve, mert csak 10 gigás,de azon van a windows, meg tesómék is arra pakolnak mindent, hiába mondom nekik, hogy ne. Hogy lehetne megnövelni annak a partíciónak a méretét? hogy mondjuk az E meghajtó ne 145 gigás legyen, csak 120 és akkor a C kapjon még 25-t. lehet ilyet egyáltalán?
  • keeper2
    #11022
    Fenrir: tessék, itt megtalálod: http://misterxp.uw.hu/mrxp/index.php?oldal=keret&x=x&tipus=trukkok&belso=cikkek&cikk=cikkek/biztonsag/autoadmin
  • Fenrir
    #11021
    Azt hol lehet beállítani, hogy 1 felhasználós rendszer esetén automatikusan bejelentkezzen az egyetlen fiókba?
  • ScidaR
    #11020
    Sziasztok!
    Nem tudja vki hol lehet beállítani azt, hogy a fájlokat az exproler ne töltse le automatikusan? Véletlenül benyomtam valamit mikor egy avi fájlt szedtem le, és azóta nem kérdezi,hogy hova töltse, csak ugyanabba a könyvtárba pakolja az avi-kat... :(
    nem vagyok ám annyira láma, de ez így sikerült :D
  • nesto
    #11019
    please: #10999
  • Monoton
    #11018
    Köszönöm a segítséget sikerült! :)
  • Tomicsek
    #11017
    Ezt telepítsd, újraindítás.
  • keeper2
    #11016
    olvasd el a 11000-es második felét.
  • Csaba
    #11015
    C:\Documents and Settings\-felhasználóneve\Application\Data\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\Asztal megjelenítése.scf fájl az asztal megjelenítése gomb. Hozd létre a fájlt a következő tartalommal:
    [Shell]
    Command=2
    IconFile=explorer.exe,3
    [Taskbar]
    Command=ToggleDesktop
  • Monoton
    #11014
    hali!

    hol lehet megtalálni az Asztal megjelenítése gombot!

    töröltem a gyorsindítás eszköztárból de szeretném visszatenni!
  • Csaba
    #11013
    Állítsd be a Sajátgép/Eszközök/Mappa beállításai/Nézet menünél a rejtett mappák megjelenítése opciót.
  • csingacsguk
    #11012
    Hellosztok!
    Egy mappát kíváncsiságból rejtetté tettem és most nem bírom láthatóvá váltani!
    Segítsetg plz!
    Üdv
    Csingacsguk
  • ffxi
    #11011
    Vki erre?
  • keeper2
    #11010
    Ha elötte volt, csak a telepítés óta nincs, akkor nem valószinű, de van olyan meghibásodás is, amikor elméletileg tökéletesen feltelepült a driver, mégsem ad hangot sehogy. Azt már csak gariban... Mindenesetre, a bios-ban nem lett kikapcsolva véletlenül? Van olyan alaplap, ahol 2 opciót is be kell kapcsolni a bios-ban ahhoz, hogy használja a hangkártyát.
  • Met
    #11009
  • lck
    #11008
  • dienesoft
    #11007
    az alaplapon tutira kell lenni audio drivernek...
  • lck
    #11006
    1. dugd be a hangfalat
    2. hardver eszközök között van e sárga kérdőjeles ismeretlen audió eszköz ? - telepítsd a driverét. - amit kaptál hozzá CD-n.

  • Tomicsek
    #11005
    Alaplap driver fel van telepítve? Eszközkezelőbe menj be a hangnál nincs sárga felkiáltójel?
  • istenostora03
    #11004
    valaki tud segíteni? nekem az a problémám hogy feltelepítettem az XP-t és nincsen hang .valaki tud segíteni?
  • dienesoft
    #11003
    köszi szépen keeper2!
  • keeper2
    #11002
    A fájl használatban van, azért nem engedi törölni, tehát vagy éppen fut, vagy valelyik más programnak az egyik használt fájlja (végülis hasonló effektus, mintha futna sajna) Leírtani megpróbálhatod a windows csökkentett módjának indításával, mivel ott valószínűleg nem fog az adott program futni, amiben a vírus leledzik.
    Hatékony progik szerintem: tűzfalnak sunbelt kerio personal firewall (ingyenes, pár modult leszámítva), vírusírtónak nod32 vagy kaspersky (a legjobb együtt a kettő, jól megférnek). Spyware írtónak spybots, ad-aware, spyware blokkolásra: spyware blaster, peer guardian (ez utóbbi ugyan nem kifejezetten erre van, hanem ip blokkolásra, de elég jól végzi a spy oldalak blokkolását is, megfelelő blokkolólistával).
    Antispam-re passz, mivel én web felületről levelezek, így ehhez nincs tippem.
  • dienesoft
    #11001
    Sziasztok!
    Lenne egy kérdésem: a gépemen fent van a BitDefender Plus 9 nevű progi, 4 az 1-ben program: tűzfal,antispam,antyspyware,vírusírtó.Naponta 4-szer, 5-ször frissít stb...eddig a gépemmel midne ok volt. Most scanneltem le a gépet, és egy vírust találtam a temp mappában. Személyesen kikerestem a mappát, de mikor szeretném kitörölni, azt irja, a forrásfájlt vagy lemezt nem lehet olvasni. Nos, a bitdefender is félperenként értesít, hogy 'the virus are blocked, NOT infected'. De akkor se tudom kitörlöni, és félek, hogy mutálódni fog. Egyelőre tökre jól működtek a dolgok, de ajánlhatnátok egy jobb programot, mert mostanába hetente tettem ujra a windowst, mert állandóan lassú...Thx előre is!!!!!
  • keeper2
    #11000
    LSC: valószinű, hogy a tömörítőprogi átmeneti táron keresztül dolgozik, ami rendszerint az op. rendszer meghajtója szokott lenni, és ezért van, hogy nyavajog a fájl méretre, mivel a fat32 tényleges korlátja 4 giga 1 fájlra. Nem tudom, mi értelme van ennek a módszernek, ha egyszer vinyóról vinyóra tömörít, de mást nem tudok elképzelni, mivel tuti a fat32 keze van a dologban. Többek közt a telepítők is ezt szokták csinálni, hogy a cd-ről on-the-fly kibontják a telepítendőt a vinyóra és onnét telepítik. Próbáld meg a tömörítőprogid beállításait megnézni, van-e benne ilyen ideiglenes könyvtár beállítva.

    ffxi: usb vezérlőből nem csak egyféle létezik, ugyanis, elképzelhető, hogy a 2.0-ás vezérlőben működik 1.0-ásként az eszköz, tökéletesen, csak lassabban. Viszont látva a felkiáltójeles eszközöket, 95% esélyt adok rá, hogy a géped messziről elkerülte az alaplapi chipset driver telepítését. Ezt nagyon javasolnám neked, mivel sok funkció támogatása van bennük, emellett a gép a teljesítményét sem tudja rendesen kihasználni e nélkül, sőt, egyes alaplaptípusoknál rendszertelen fagyásokkal hálálja meg a gép ennek hiányát (igazából a win telepítése után ennek kellett volna az elsőnek lennie a telepítési listán). Ezt le tudod tölteni a gyártótól, de akár az alaplahoz adott driver cd-n is rajta van (egy valószinűleg régebbi verzió)
  • nesto
    #10999
    sima ikonok, egy pack-ba találtam őket és nagyon jól néznek ki, szépen megvannak szinálva, ha gondoljátok közzéteszem és a tárhyelemre felrakom őket, de sajnos továbbra sem tudtam őket elhelyezni a windowsban, úgy hogy minden egyes gomb ikonja ki legyen cserélve a toolbar-tól kezdve a folder ikonok, minden. szóval tudtok segíteni?
  • ffxi
    #10998
    Anno én Partion Magic-el csináltam DOS-osan.
  • LSC
    #10997
    Helló mindenki. Lenne egy kérdésem amire remélem itt kapok választ. 3 partícióm van C(win) Fat32 lényegtelen miért fat32 a másik 2 NTFS ki szeretnék tömöríteni egy darabolt rar-t ami 4g-nél nagyobb és azt mongya 100%-nál hogy csak ntfs kezel 4g< fájlokat. Amin a fájl dolgozik az ntfs csak a rendszer nem. Van esetleg valami mód win reinstall nélkül vagy program erre a megoldásra? Köszi.
  • ffxi
    #10996
    Mi a francok azok?? Van pendrájvom és USB-s nyomtatom, gondtalanul használom, akkor mért kérdi? A másik meg nemtom mi.


  • papisa
    #10995
    :) bocs tényleg nem .
    Valszeg félrenyomtam .
  • keeper2
    #10994
    Papisa: a rendszervisszaállítási pontok képződnek időnként, de nem csak egy van, hanem jópárat tart meg a rendszer. Ha vissza akarod állítani, akkor egy naptárban választhatsz, hogy melyik napra akarsz visszalépni, és az akkori állapotot rakja vissza. Persze, csak azokat a napokat engedi kiválasztani, amelyiken készült ilyen visszaállítási pont.

    Blasta: pl. többek közt, ha a windows update-re felmész, és ő ellenőrzi a konfigodat, akkor ott megjelenik, ha jól emlékszem a szoftver, választható között jelenik meg (a .net 1.1 is mindig ott jelenik meg, ha nincs a gépedre telepítve), de elképzelhető, hogy javítás jellege miatt a sürgősek közt jelenik meg. Mondjuk, szerintem egyszerűbb a microsoft honlapján rákeresni a .net 2.0-ra, mivel azzal kimarad ez a sok macera, ahhoz nincsenek (még) ilyen javítgatások. A legérdekesebb, hogy nálam a 2.0 fent van, de valamiért a windows mindig javasolgatja az 1.1 felrakás. Mondjuk, feleslegesen. Ja, és ha felraktad az 1.1 sp1-et, majd újraindítás, a poén, hogy már ehhez is van egy javítás, így, ha gondolod, a javítócsomag javítását is feltepítheted ugyaninnen.
  • Tomicsek
    #10993
    http://mddesign.minidiscweb.hu/?ico