25353
Whistler - Windows XP
  • Sanyix
    #11112
    Ja ez nálam is előfurdul oblivionnal, 1 giga rammal és 1 giga swapnál. Nem lehet mit tenni, szar a memóriakezelése.
  • Tomicsek
    #11111
    Van itt egy PageDefrag nevű kis progi, érdemes lenne lefuttatni, hátha annyira töredezettek a fájlok. Nem tudom , hogy megoldja e a gondod.
  • foxxi
    #11110
    1Giga ram nehogy ne legyen már elég a közepes minőséghez :D
  • izb
    #11109
    Fogadd el azt a tényt,hogy ehez a játékhoz több fizikai memória kell.
    A virtuális memcsi nem az igazi.

  • foxxi
    #11108
    Sajnos a #11053 hiba még mindig fennáll. A új profil belövésével sem akar virtuális memóriát létrehozni. És pölö az Oblivion alatt nagyon idegesítő hogy lereseteli a gépet a "kevés memória"

    Ha van valakinek még 5lete az szóljon :) Megköszönném :)
  • Sanyix
    #11107
    Teljesen mind1, a vindóz hibája. Eddig nem volt ilyen. Amúgy tévedés mert az nvidia kártyámnál is volt ilyen ;)
  • TommoT
    #11106
    #11105 illetve hozzáteszem, mindig az atival vannak ilyen bajok .-)
    #11101 "kötet nem nyitható meg közvetlen hozzáféréshez" nem jutott volna eszembe hogy lefordítsam, de ha igen, a volume a kötetre, még nem hallottam
    kösz még1szer
  • Sanyix
    #11105
    Ez lol: tegnap feltettem a 6.3-as catalyst alapú omega ati drivert. Újraindítottam a gépet, ment. Ma bekapcsoltam a gépet, ment, volt 3 újraindítás, ment. 4.nél szépen betöltődik a vindóz 4 bites színmélységben, és ilyet ír, hogy a videodriver a vindóz régebbi verziójához készül. Újraraktam a drivert és megint jó. És még vannak akik szeretik a vindózt...
  • Tomicsek
    #11104
    Ezt. futtatsd le.
  • Sanyix
    #11103
    Thx, műxik :)
  • gator
    #11102
    Udv!
    Az lenne a problemam h ha a fajlnezetet miniaturre allitom akkor a kepeknel nem jelenit meg kiskepet, illetve ha remegyek a kep ikonra nem csinal semmit , egyszeruen nem tudom megnyitni alap windowsos alkalmazassal a kepeket !
    De ha arra megyek h kepfajl>jobbgomg>szerkesztes akkor a paintban megnyitja a kepet es latom is .
    mi lehet a hiba ??!?!!
  • units
    #11101
    Azért csinálja, mert régi. Tudomásom szerint az új már javítva van.
    igen a backup az biztonsági mentés ha...
    Ha angolul írod a keresőbe a problémád akkor...
    Cannot open volume for direct access!
  • TommoT
    #11100
    amúgy elég jó progi miért csinálja ezt?
  • TommoT
    #11099
    mintha orosz kém lennél, hogy tudod az embernek milyen programa van a gépén :)
    persze kösz!
    backup=másolat ha mégis kéne?
  • gator
    #11098
    Udv!
    Az lenne a problemam h ha a fajlnezetet miniaturre allitom akkor a kepeknel nem jelenit meg kiskepet, illetve ha remegyek a kep ikonra nem csinal semmit , egyszeruen nem tudom megnyitni alap windowsos alkalmazassal a kepeket !
    De ha arra megyek h kepfajl>jobbgomg>szerkesztes akkor a paintban megnyitja a kepet es latom is .
    mi lehet a hiba ??!?!!
  • Tomicsek
    #11097
    Itt?
  • units
    #11096
    CPU?
    Max 50C de ez CPU függő.
  • Kontrakcio
    #11095
    Sziasztok.... Cpu hőmérséglete hány fokig nevezhető elégségesnek?előre is köszi!
  • Sanyix
    #11094
    Sztem a legegyszerűbb az, ha nem is kell semmi program hozzá :) program nélkül nem lehet?
  • keeper2
    #11093
    Diene: spybots, ad-aware, spywareblaster, emellett még jól jön egy peer guardian, valamint böngészőnek nem ie, hanem pl. fox.
    Jui: próbáld meg inkább, hogy beállítod az indítandó progihoz a kompatibilitási módot egy régebbi op. rendszer emulálásához.
    Sanyix: szerintem a legegyszerűbb partition magic-el a hide partition.
  • Sanyix
    #11092
    Hogy lehet eltűntetni az xp-ben egy particiót? (Hogy ne látszódjon) Merthogy nem szeretném hogy a swap partició ott legyen a sajátgépben a meghajtók között.
  • jui
    #11091
    Nem tudtok olyan javitást sp2-höz amitöl mennek a régi játékok?
  • dienesoft
    #11090
    köszönöm szépen a választ, letöröltem. Amúgy tudtok valami jó kis spyware fogót ami aránylag nem lassítja le a gépet nagyon?
  • units
    #11089
    Esetleg használsz Spyware Doctor-t
    Okozhatja a hibát:
    1.Lépjél ki a programból
    2.töröld le a 'ikhlayer.sys' fájlt a "c:\windows\system32\drivers\" könyvtárból.(ha van ilyen fájl)
    (backup azért legyen)

    Ha így sem megy uninstall Spyware Doctor.
  • units
    #11088
    http://support.microsoft.com/kb/823439/hu
  • units
    #11087
    SP2?
  • Tomicsek
    #11086
    A témáknál is állítsd be az Windows XP-t, ne csak a megjelenítésnél.
  • akos
    #11085
    sziasztok szakik.

    hónapokon át "classic" módban használtam a windows xp desk-et, tálcát stb stb.
    a napokban szerettem volna visszatérni a "windows xp" stílus használatához, de minden újrainditás/leállítás után ez a buta win visszatér a hagyományos kinézetéhez.
    miért? mi a gond? és pláne: hogy lehetne leszoktatni erről??

    (nincs semmi aktiv registry védelem a gépen, ami meggátolná a bejegyzések frissítését.)

    wtf?!
  • TommoT
    #11084
    nincs ötletetek?
  • keeper2
    #11083
    Diene: a .scr fájlok képernyőkímélők, ráadásul amit te írtál, az még csak nem is a windows képernyőkímélő alaptartozék része, tehát vagy te telepítettél be valami másikat, vagy maga az adware rejtőzködik így álcázva magát, szóval, szerintem nyugodtan törölheted.

    Nitro: Az ATAPI rövidítés az ATA Packet Interface-ből származik, ez a ...PI rész definiálja a SCSI eszközök ATA interface-es csatlakoztatását. Az ATA az AT Attachement rövidítése, amit más néven IDE -nek (vagyik a ma forgalomban lévő vinyó és optikai meghajtó (és szalagos meghajtók, amik jórészt már kihaltak) csatlakozás-szabványnak) is nevezik. A szabványsorozat első elemét 94-ben definiálták, ekkor még nem létezett a dvd szabvány, így egyértelműen cd lett mindenhol a megnevezés. Késöbb jöttek az újabb szabványok, amik egyre nagyobb sebességet biztosítottak (lásd pl. ide/ultra ata/fastata/eide (mind ugyanazt jelentik) 66/100/133), jöttek a dvd-k, ám ez utóbbiak teljesen hasonló elven működtek az ide szabvány számára, mint a cd-k, így felesleges volt külön megnevezni őket, megmaradtak a cd elnevezésnél. Ezután jött a SATAPI is, aminél a rövidítés első része egyértelműsíti, milyen csatlakozást támogat még pluszban.
    A kérdésedre a tényleges választ már megírta met, így azt nem ismétlem. Jó sütögetést, csak arra vigyázz, ha a lemez sokáig van a kemencében, még felpattogzik a festék róla :))

    Vaaa: vezérlőpult/rendszer/speciális/felhasználói profil-itt a beállítások gomb, majd kijelölöd a másolandó profilt, és másolás. Viszont nem másolhatod azt a profilt, amelyik felhasználó be van jelentkezve, vagy a profil használatban van, tehát egy másik felhasználóval lépj be, hogy ezt megtehesd.
  • PetruZ
    #11082
    Tuti törölhető. Az scr kiterjesztés - Win esetén - a képernyőkímélő alkalmazásokat jelenti. Feltételezem, a kis szemét beállította magát screensaver-nek is, de ettől még törölheted.
  • dienesoft
    #11081
    Sziasztok!

    Egy olyan problémával fordulok hozzátok, hogy a vírust kerestem a bitdefender profewssional 9-el és talált egy ilesmit a system32 mappába, hogy Adware.Msearch.O és ez a vírus (vagy adware) a f3pSSavr.scr nevű fájlba van! Töröljem a fájlt? Vagy csak quarantine-ba? vagy kihaggyam? plz help!!

    thx előre is!
  • vaaa
    #11080
    #11061 esetleg?
  • windrunner
    #11079
    JUJJ EMBER KÖSZÖN SZÉPEN
  • keeper2
    #11078
    Wind: a fájltípusok menüben a fájlmappát válaszd, majd a speciális (ha jól értem, itt jártál korábban is). Hozz létre egy új műveletet tetszőleges néven,
    a művelet végrehajtásához használt alkalmazás: %SystemRoot%\Explorer.exe /idlist,%I,%L
    dde használata bepipálva
    dde üzenet: [ViewFolder("%l", %I, %S)]
    alkalmazás: Folders
    nem futó dde alkalmazás: [] (szögletes zárójelek)
    témakör: AppProperties
    ok, majd ezt tedd alapértelmezetté
  • windrunner
    #11077
    az én problémámon nem tud senki segíteni?
  • NitroPeet
    #11076
    Kösz!
    De én sütöm a Cd-t!Akkor is!
  • Met
    #11075
    bocsi de nem tudom tovább nézni:)

    1. ha windowst cserélsz az azt jelentené, hogy pl. 98-ról áttérsz 2000-re vagy 2000-ről xp-re.
    windows újratelepíteni szokás
    2. a DVD-t CD-t írni szokás, nem sütni, sütni a sütit kell :)

    az ne zavarjon, hogy mit ír, az ATAPI "szabvány" szöveg, valami rövidítés majd az okosok megmondják mié:)
    Azért kér lemezt mert hiába van benne lemez, ha nem bootos nem tud róla indulni.
    Létezik olyan telepítő lemez ami nem bootos.
    Az írást úgy tudtad esetleg elrontani, hogy nem egy az egyben másoltad a lemezt vagy iso-ból írtad ki hanem a file-okat egyessével huzigáltad az írandó file-ok közé.
  • NitroPeet
    #11074
    Tudok windowst cserélni, de lehet h rosszul sütöttem át a DVD-t.
    De a gép mér kér Atapi CDromot ha a DVD romban volt a lemez?
  • Met
    #11073
    nem bootos a telepítő lemezed