25353
Whistler - Windows XP
  • TommoT
    #11232
    Felül voltak menüpontok, azok között lehetett lépegetni. Most meg csak az éppen futó folyamatok exe-i vannak. Ráadásul kilépni sem lehet belőle, nincs x, meg sehogysem.
  • starweb88
    #11231
    lol vmit elállitottál rendesen asszem :D
  • TommoT
    #11230
    Nemtudjátok miért néz ki így a feladatkezelő? Eddig nem ilyen volt.
  • Tomicsek
    #11229
    Túl korán nyomtad. A boot után nyomd az F8 at. Mikor látod, hogy lefutott akkor.
  • Serpa
    #11228
    először én is arra gondoltam, de ha azt nyomom, akkor azt választhatom ki, h honnan bootoljon.
  • starweb88
    #11227
    F8 asszem
  • Serpa
    #11226
    safe mode hoz melyik gombot kell nyomni bootolás előtt?
  • PetruZ
    #11225
    Milyen kékhalál? Pontosan mi a szövege? (a hexa hibakódok és a felső-alsó sorok érdekesek)
  • Imremagdi
    #11224
    Adott egy sulinetes gép, sis -es alaplappal

    Sima és a sp1 -es winxp csont nélkül felmegy rá. de az sp2-es nem, első ujraindulás után kékhalál

    Ha a sima, vagy az sp1-re rárakom az sp2, akkor ujraindulás után meghal a windows

    Szerintetek mi lehet a gép baja ?
  • Laky
    #11223
    aham, értem már, ez jól jött, köszi :)
  • keeper2
    #11222
    Igen, ahogy mások is írták, 9A után 9B jön hexa-ban. Nagyon egyszerű a számolás vele, bár azért az emberi agy a 10-esre állt rá, ezért annál számolásigényesebb. Annyi a lényege röviden, hogy nem 10 számjegyet tartalmaz, mint a 10-es számrendszer (ahol ugyebár a 0 az első számjegy, és a 10 a 11. számjegy, az már kétjegyű), hanem 16-ot, a maradék 6 jegyet pedig A-F betűkkel jelölték. Így, ha egyel nagyobb helyiértékre ugrunk, akkor nem 10-el, hanem 16-al kell szorozni azt, ami az emberi agynak kissé nehézkesebb. Pl. a 234 a tizes számrendszerben 2*10*10+3*10+4, ellenben hexa-ban 2*16*16+3*16+4. Nekünk embereknek ez bonyolultabban hangzik, ellenben a gépeknek sokkal egyszerűbb.
  • hispan2
    #11221
    #11190 ?
  • hispan2
    #11220
    A csatlakoztatott eszköz nem tud meghajtóként működni. HA pl. iPodot csatlakoztatsz, az sem látszik meghajtóként csakúgy, mint jópár digitális fényképező sem. Bizonyos hardwereket csak a saját driverjük/programjuk kezel.
  • starweb88
    #11219
    nem jön be.. :S
  • Tomicsek
    #11218
    Ez?
  • starweb88
    #11217
    ok erre is meg még azt akarok hogy amikor átváltok a sima felh.ra akkor pl msn meg ilyenek nem jönnnekbe.. :S ezt hol tudom konfigolni :) ?
  • Tomicsek
    #11216
    Van olyan, hogy mappa beállításai-nézet-egyszerű fájlmegosztás használata pipa ki, utána a amelyiken akarod mappán joobb katt tulajdonságok és megjelenik a speciális, vagy biztonság fül, ott lehet variálni. (ha erre gondolsz)itt azért figyelmesen.
  • starweb88
    #11215
    de ezen belül hol lehet pl azt állitani hogy milyen progikat vagy meghajtokat lássanak??
  • starweb88
    #11214
    thx
  • Tomicsek
    #11213
    Sajátgép jobb klikk kezelés-Helyi felhasználók és csoportok.
  • starweb88
    #11212
    sziasztok, hol tudom állitani a felhasználói fiokok jogait?
  • Dévids
    #11211
    hello
    Nekem megvan a Microsoft Office 2003 ( nem eredeti ) és egyszerűen nem engedi a magyar nyelvet.mármint ott van de halványan és ha rámegyek nem álítja át.
    Mi lehet a baj?
  • Laky
    #11210
    óh, tényleg, erre nem is gondoltam...
    köszi mindkettőtöknek :)
  • pedestrian
    #11209
    A számológépet tedd át tudományosba. Azzal mindent kiszámolhatsz. Amúgy 9b jön utána valóban.
  • Laky
    #11208
    ez biztos?
    köszi :)
  • lukacsg
    #11207
    ????????????????
  • lukacsg
    #11206
    Mire jó a BIOS frissítés
  • Sanyix
    #11205
    az csak simán 16-os számrendszer, és asszem 9B jön utána.
  • Laky
    #11204
    csak egy gyors kérdés:
    ért valaki a 16bit-es számrendszerhez? ha igen, legyen szíves segítsen nekem :(
    9A után mi jön?
    köszönöm...
  • David0311
    #11203
    Köszi keeper2!
    Szerintem újra kell tenni a windowst.
  • keeper2
    #11202
    David: van (nem is ritkán) olyan meghibásodása az usb eszközöknek, hogy a rendszer felismeri a csatlakoztatást, de ismeretlen eszköznek minősíti. Mindenesetre, én a nyomtatómmal jártam hasonlóan. A vadi új nyomtatót felismerte a rendszer, ám a drivere sehogy sem volt hajlandó feltelepülni, ismeretlen eszközként tartotta nyilván, pedig próbáltam máshonnan is drivert, még a hivatalos support sem segített, ellenben, miután újratelepítettem a gépet, rögtön megoldódott a probléma, és ugyanaz az eszköz, ugyanazzal a driverrel jól működött.

    FFXI: tényleg megeshet, hogy betelik a sima memóriád és a virtuális memória is (elfogy a vinyón a hely, vagy betelik a leszabályozott méret), de több kellene pont valami rendszerközeli folyamatnak, ami így nem tud futni és ez magával rántja az egész gépet. Netán megnézheted még a memóriát, hátha valami olyan területen van hibája, amit csak a több elindított programnál kezd használni a gép. Emellett még megnézheted a vinyót is, nincs-e hibája, valamint a tápfeszültségeket, hogy kellően stabilak-e?
  • kulabácsi
    #11201
    pfff hát esetleg próbáld meg manuálisan hozzáadni az eszközt 8hardver hozzáadása) de lehet h hülyeséget mondok...
  • David0311
    #11200
    Hello van 1 problémám ha tud valaki segítsen plz!
    Szóval ha csatlakoztatok a géphez 1 mp3 lejátszót vagy fényképezőgépet(USB porton kersztül) hallom a hangot h csatlakoztattam de nem jelenik meg 1 idéglenes meghajtó. :P :(
    Vki segítsen !!!!
  • kulabácsi
    #11199
    mert kevés a virtuális memóriád...vagy ki tudja:D
  • ffxi
    #11198
    HELP! Mitől lehet az hogy ha egyszerre több alkalmazást(commander, paint, excel, word, txt, photoshop, infraview) akkor újraindítja magát a gép???
  • Sanyix
    #11197
    Meg tudja mondani nekem valaki, hogy mi az oka annak, hogy eltűnik az ATI omega driver a vindózból minden 4. újraindításnál, mióta felraktam a mostani vindózomat? Fizikailag fenn van a driver a gépen, de a vinfos azzal indul hogy 4 bites színmélység, és hogy a driver a vinfos előző verziójához készült. Eszközkezelőben frissítés, megadom neki a drivertelepítő helyét, és visszarakja, de persze csak a 4. újraindításig marad...
  • Balumann
    #11196
    Nero wave editor
  • Balumann
    #11195
    Nekem egy szar matsonic alaplapom van, és vettem egy memóriát. És ha mind a 2 memóriát berakom és 133 MHz-re rakom, akkor nekem is azt csinálja hogy bootolás előtt vagy közbe vagy után újraindul a gép akármire megyek, csökkentett módba vagy simába. Ha leveszem 100 -ra akkor jó, de úgy még jobb ha nemrakom be sajna. (persze elöször valahogy beindult csak akkor meg hibázott állandóan :/)
    Szóval a memória is okozhat ilyen problémát, ha volt valami memória változás, új memória vagy + memória akkor azt is ellenőrizd!
  • Balumann
    #11194
    vezérlőpult -> programok telepítése és törlése és oldalt windows összetevők hozzáadása vagy eltávolítása
  • danikarate
    #11193
    Hy!
    Nem tudjátok hogy a Windows Xp-n hogy lehet letörölni a Windows Media Player.t.