25353
Whistler - Windows XP
  • Sanyix
    #11472
    A pagefile.sys mindenkinek ott van a gépén aki vindózt használ, mivel virtuális memória nélkül nem működik valami jól a vindóz...
  • Taylor
    #11471
    Jah és átnyálaztam a vinyómat már két víruskeresővel, spy progikkal, de semmi.
  • Taylor
    #11470
    Hello emberek!

    Mostanában kicsit megvan őrülve a winem, mert ma pl szinte minden indításnál elszállt ezzel a hibával.
    Ezt talán sikerült orvosolnom, de előbb meg ezzel szállt el. A géppel nincs gond, mert másik vinyóval megy simán.

    Jah meg még valami van: a c: gyökérben van egy rejtett fájl, pagefile.sys, "csak" 1,5 GB szegény. Halvány gőzöm sincs, hogy mi lehet. Tudomásom szerint ez másnál nincs jelen.
  • Tomicsek
    #11469
    Talán? Másik.
  • urbijoe
    #11468
    tud valaki olyan progot amivel törölt képeket vissza tudok állitani?
  • ssolitude
    #11467
    NET Framework
  • ssolitude
    #11466
    A NET framework-hoz van egy 1.1-es service pack.Azt tedd fel,újraindítás után nem lesz logon.
  • Mayday
    #11465
    Sziasztok,

    Olyan kerdesem lenne, hogy hogyan tudom beallitani a gepen, hogy XP bootolaskor ne jojjon fel a felhasznalo valaszto ablak, hanem rogton bootoljaon, es jojjon az Asztal.

    Alapbol ez oke volt, de amikor feltettem a Microsoft .NET framework nevu csodat (ATI driver miatt), azota ki kell valasztanom a felhasznalonevet. Alapbol egy felhasznalonev van ugyhogy nincs is nagy valasztasi lehetoseg :)

    Szoval ezt el lehet tuntetni valahogy? (Vagy alapertelmezette tenni a felhasznalot, vagy mittudomen?)

    Elore is koszi a valaszokat!
  • ssolitude
    #11464
    Bármilyen programmal,ami image fájlt tud készíteni,klónozható a lemez.A CD image pontos másolata a bootCD-nek.Erre a ma népszerű programok bármelyike képes: Alcohol120,Daemon tools,PowerISO,Néro vagy akár CloneCD.
  • keeper2
    #11463
    Cd-n a boot fájlokat nem látod soha, mivel a fájlrendszer elrejti őket (de nem úgy, mint a sima rejtett fájlokat a vinyón). Ha le akarod őket menteni, akkor ajánlott pl. a winiso, annak van egy save boot info (vagy hasonló) pontja, azzal tudod megtenni, bár sajna a lementett formátumot nem sok minden kezeli, de ha winimage-el átkonvertálod, akkor akár egy nero-val is használható formátukot kaphatsz.
  • urbijoe
    #11462
    az XP cd-n melyik file felelös a boot-olásért?
    mert át lett véve egy XPSP2-es cd de nem boot-ol ,amiröl meg átvették az igen.
    mert nem cd copy-val csinállta ,hanem csak áthuzta a file-okat és,lehet hogy lemaradt egy file
  • beerka666 #11461
    hali
    win xp 2 felhasznalora(fiók) van oszta és a bejelentkezésnél nem
    lehet válsztani a rendszergazda fiokót (mert csak halványan látszik) és hogy lehetne megcsinálni?
    köszi
  • pedestrian
    #11460
    Bocsi. Nem a saját üzenetemre akartam válaszolni, hanem a TÓTH LACI-éra
  • gyorgy
    #11459
    Köszi sikerült.!Jó hogy vagytok!
  • arsene
    #11458
    a BIOS-ban a Password check-et állítsd át System-re (advanced BIOS features).
    a Setup a default érték.
    eztán tudod megadni a Main menu-ben a Supervisor password-öt.
  • pedestrian
    #11457
    Nem lesz ez így jó hosszú távon.
  • TothLaci
    #11456
    Aha, akkor a magyar, nem legálisan szerzett XP tulajdonosoknak most még nem kell félniük.
    Szerintem kapcsold ki a frissítést, ha ezután is megjelenik, akkor változtasd meg a kulcsot, vagy telepítsd fel a magyar változatot, aztán frissítsd, és kapcsold ki az automatikus frissítést, hátha már meglepetést okozhat a májusi frissítés...
  • pedestrian
    #11455
    nem. angol.
  • TothLaci
    #11454
    Magyar XP-d van?
  • pedestrian
    #11453
    genuine advantage
    Nekem meggyűlt a bajom ezzel. Mióta letöltöttem a legutóbbi frissítést, azóta figyelmeztető üzenettel indul a rendszer. Miszerint a windows-om nem jogtiszta.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    tényleg nem az, de akkor is.

    Mi a megoldás erre?
  • gyorgy
    #11452
    ha lehet egy kicsit részletesebben hogy egy kezdő is megértse.Kösz,
  • prezi
    #11451
    BIOS password: lol
  • gyorgy
    #11450
    Köszi de én pont bios jelszóra gondoltam.
  • Tomicsek
    #11449
    Vezérlőpult-Felhasználói fiókok. (ha nem bios jelszóra gondolsz)
  • gyorgy
    #11448
    Hello mindenkinek!
    W XP-n van és szeretném beállitani a gépet,hogy ha bekapcsolja valaki akkor mielött felálna a rendszer jelszót kérjen.Hol és mit kellene csinálnom?Köszi előre is a segítséget!
  • arsene
    #11447
    ha van total commandered, akkor File-> Hozzárendelés......
    azonnal érvényesülnek a beállítások.
  • TommoT
    #11446
    télleg, köszönöm
  • Tomicsek
    #11445
    Mappa beállításai, fájltípusok?
  • TommoT
    #11444
    Hali!
    Megtudjátok nekem mondani, hogy a windowsban hol kell beállítani, hogy a linkekhez (pl. speciel "irc://") milyen programot rendeljen? Illetve a kiterjesztés szerint milyen programokat nyisson meg? Vezérlőpultban kerestem, de egyiket sem találtam meg.
    Előre is köszi!
  • öregharcsa
    #11443
    az alaplap gyártójának a honlapján általában fent van....
  • reménytelen
    #11442
    Hogy kell frissíteni az alaplapi drivert (IDE-SATA)?
  • strebacom
    #11441
    Nekem is volt már ilyen,én frissitettem az alaplapi drivert(IDE-SATA), ha nem megy akkor sajnos uj XP-t kell telepítened!!!
  • reménytelen
    #11440
    Van egy olyan problémám, hogy berakom a mobilracket, bekapcsolom a gépet, és a Windows indulásakor felismeri új hardverként ("A T" - ként), de nem jelenik meg a meghajtóknál. 40 GB-os a vinyó, viszont hogyha megnézem az eszközkezelőben (nincs nála felkiáltójel, nincs is letiltva) a tulajdonságoknál a Beolvasás fület, akkor ott szerinte csak 5GB-os, ráadásul azt írja, hogy nem használható.

    Mit tegyek?
  • Mardon
    #11439
    #11431-re vki?
  • Mazsy
    #11438
    Mindegy, ha már igértem, azért megadom a linket, van ott sok minden, ami még jól jöhet. Többek között az is, amit tomicsek ajánlott. Ehol van e!
    Igazság szerint kicsit szokatlan nekem ez a fórum, ahol nem lehet idézni valakinek a hsz-éből, kicsit kötülményes rájönni, hogy ki kinek válaszolt. Pláne, ha a hsz már korábbi Bár lehet, hogy csak nem áll ég rá a szemem.
  • arsene
    #11437
    boot cd készítése
  • urbijoe
    #11436
    van egy olyan xp cd-m ami nem boot-ol
    hogy lehet megcsinállni bootolhatora?
    melyik file kell ahhoz?
    mert a másik xp cd-men "ami boot-ol"nem találtam olyat ami a másikon nem volna
  • raymond01
    #11435
    Köszi Tonicsek sikerült!
    Mazsy a két link is megjavítja, ajánlom neked is ha még egyszer előfordul!
    THX
  • Mazsy
    #11434
    Hali Raymond01!
    Én is jártam már így, hogy nem mutatta a miniatűr nézetben a képet, akkor én egy rendszerviszaállítással(nem az XP sajátjával) oldottam meg a problémát. De aztán később kiderült, hogy nem lett volna muszály. A hibát valamelyik registry bejegyzés okozza. Valahol a NETen található egy angol oldal, ahol ügyes kis alkalmazások találhatóak, amik kis rendszerhibák javítására szolgálnak. Sajna most nem othon vagyok, és fejből nem tudom a linket, de ha holnap estig tudsz várni, akkor megírom.
  • strebacom
    #11433
    Köszi a válaszokat az Nforce-driver témára......