25353
Whistler - Windows XP
  • koleeee
    #11512
    A második kérdésre mi a válasz?
  • Sland
    #11511
    Sztem Legkisebb információt tároló mező
  • koleeee
    #11510
    PETIIIIIII
  • koleeee
    #11509
    mi az a cella?
  • Sland
    #11508
    Hi!

    nagyon kéne a HELP mert dogát írok.
    Excel:
    Fel kell sorolni a címzési módokat. Mik vannak és mennyi?
  • rvn
    #11507
    eddig sose volt 2 halál pedig a gép 1 éves lassan! futo xpn is leformáztam de utánna már fel is meri a vincsit d e aparticiókat nem látja rajta! Mijen tesztekre gondoltál?
  • mrzed001
    #11506
    Másik op.rendszerrel sose volt kékhalál? Játék közben? Keményen meghajtva?
    Egy pár tesztet azért érdemes lenne lefuttatni.

    Próbáltad a futó op.rendszer alatt a SATA, ATA vincsiket leformázni, majd XP installkor már nem kell, elég csak felrakni rá az op.rendszert
  • rvn
    #11505
    igen minden vincsimmel kiprób ami itthon volt! nem codegen tám de minden megy fele mert a meglévö xpm müködik a másik vincsimen
  • mrzed001
    #11504
    Több vincsivel (nem csak SATA) is ugyanazt írja ki?
    Tápegység, illetve memória gondok esetén XP install el szokott szállni, lehet, hogy errefelé kellene nézelődnöd (ha Codegen a táp, már meg is van a hiba)
  • rvn
    #11503
    Üdv! NAGyon kérek mindenkit h ha tud segytsen mert már lassan ojan ideges vok h az agyamn Ldobom! Szval probléma már du 2 óta fel aakrom rakni az xp t aköv konfigra asus p5gd2 delux 1024 ram 3200 intel proci samsung sata vincsi és akár mi van már 3x formáztam le a vincsim meg 2 x vizsgáltattam ár de még mindg arra hivatkozik h virus vagy rossz terület lehet a lemezen vagy uj lemezvezérlöt tettem fel és ezt kék halálban irja ki! mikor a gép lassan egy éves!!! Nem csak Sata hadnm sima vincsiket is Lutasít és hiába csinálok az aléaplapi driverröl inditóflopyt beolvassa betölti d ea végén ugyan az irja ki
  • rvn
    #11502
    igen xp telepítövel igy nem lehet fájlrendszeri hiba szval ha megpróbálnám ntfsel?
  • rvn
    #11501
    ki
  • wertz
    #11500
    Kikapcsoltad a víruskeresést a biosban?
  • rvn
    #11499
    de a kék halál ban irja "hivatkozik h virus vagy rossz terület lehet a lemezen vagy uj lemezvezérlöt tettem" ezeket!
  • wertz
    #11498
    RVN!!
    Az xp telepítővel próbálod feltenni?
    mert ha nem akkor lehet ilyen hibaüzenet, ha a 98-as telepítővel probálkozol.Feltéve ha aza partíció amire akarod tenni az ntfs.
  • keeper2
    #11497
    Nick0name: az sp2 főleg a netbiztonsági témákban nyomult, tehát elsősorban itt láthatod az előnyét, ha használod azt a gépet netre is, akkor ajánlanám mindenképp (a milliónyi kis biztonsági javítást is tartalmazza, ami időközben megjelent), emellett az sp2 tartalmazza az sp1-et is, tehát azzal nem lesz kevesebb a géped, hogy nem az sp1-et raktad rá. Ellenben, akkor nem ajánlom az sp2-t felrakni, ha nem újonnan telepített konfigra megy, mivel egy már használatban lévő windowsnál néha hülyeségeket idéz elő.

    Rvn: mivel nézted át a vinyót? Ajánlott a samsungtól letölteni a diagnosztikai progijait (hutil és shdiag) és azokkal megnézetni. Mindenesetre, inkább a memóriát ajánlanám letesztelni, mivel az is okozhat kék halált, és elég sűrűn van, hogy normál használat közben képződnek hibás cellák rajta. Gyakorlati tapasztalatom, hogy mostanság a memóriák, optikai meghajtók és a vinyók hibásodnak meg legsűrűbben sajnos.
  • rvn
    #11496
    Üdv! NAGyon kérek mindenkit h ha tud segytsen mert már lassan ojan ideges vok h az agyamn Ldobom! Szval probléma már du 2 óta fel aakrom rakni az xp t aköv konfigra asus p5gd2 delux 1024 ram 3200 intel proci samsung sata vincsi és akár mi van már 3x formáztam le a vincsim meg 2 x vizsgáltattam ár de még mindg arra hivatkozik h virus vagy rossz terület lehet a lemezen vagy uj lemezvezérlöt tettem fel és képk halál mikor a gép lassan egy éves!!!

    Please Help!!!
  • nick0name
    #11495
    Sziasztok a kérdésem az lenne,hogy Windows xp sp1-el vagy windows xp sp2-vel?melyiket telepítsem? a gépet inkább játszáni használom!
  • cooldoc
    #11494
    Tweakguide-XP
    Angolul, 175 oldal komplett tweakguide a Win XP-hez. Érdeklődőknek:)
  • armandusy
    #11493
    plzz valaki segytsen hogy hogy lehet aktiválni a home xp-t plzz
  • Shep
    #11492
    Köszi.
  • arsene
    #11491
    Sajátgép->Tulajdonságok->Speciális->Vizuális hatások
    itt kapcsold be a Vetett árnyék az asztal ikoncímkéin nevűt.
    a feliratot szerintem nem lehet eltüntetni, mert fájlnevet meg kell adni neki.
  • Shep
    #11490
    Hogyan tudom megcsinálni azt, hogy az ikonok alatt látható felirat körül ne legyen ott a ki téglalap ezáltal a háttérképet kitakarva? Másik variáció el lehet tüntetni a feliratot az ikonok alól?
  • lck
    #11489
    akkor: van adu
  • Met
    #11488
    ez nem teljesen igaz
    ugyan úgy torrentről is lehet gyorsan letölteni mint bárhonnan
  • Constantine 01
    #11487
    a torrent lehet hogy jó megoldás de lassú!
  • lck
    #11486
    bittorrent
  • LaciMaci
    #11485
    Nekem teljes verzió kéne!!!
  • Tomicsek
    #11484
    http://download.microsoft.com/download/8/1/7/817afea0-5a51-4fa9-a973-0975f7fb7daf/WS03SP1_RTM_1830_PX6_EN.iso

    http://download.microsoft.com/download/f/3/0/f30500f0-0eef-48fc-884b-3b0902885ff1/w2k3sp1_1433_usa_x64fre_pro.iso

    http://download.microsoft.com/download/7/a/f/7af62a47-5020-42ec-9eb3-0b146bfd7501/srv03sp1_usa_1069_amd64fre_pro.iso
  • LaciMaci
    #11483
    Honnan lehet az XP 64 bit es változatát letölteni?
  • armandusy
    #11482
    sziajsztok home xp hogyan milyen patchel lehet aktiválni?
  • Tomicsek
    #11481
    Erről a Spyware Terminátorról, már olvastam, hogy újraindításokat csinál.
  • Taylor
    #11480
    Köszi a válaszokat. Ezt a chkdsk/r-t lefutattam, hát nemtom mennyit ért, remélem javít a helyzeten.
    Én nyomtam volna a print screen gombot, de itt ugye nem lehetett.:D

    Mostanában semmit nem maceráltam a hálozat beállításoknál. Symantecet nem használok, NOD32+Kerio.

    Viszont: ma felraktam a spyware terminator progit, és mikor ez jelentkezett be indulásnál, akkor szállt el mindig, leszedtem, most jó.
    De ezt hogy csak néha használat közben elszáll ezt nem először csinálja, pár hete volt az első, azt pár naponta elszáll.
  • Mazsy
    #11479
    Na én is pont erre gondoltam
  • PetruZ
    #11478
    Mondjuk egy esetben talán lehet: ha VMWare alatt futó XP hasal el. De ilyet még nem láttam, lehet, nem is sikerülne. :)
  • Mazsy
    #11477
    "Kíváncsacsi lennék, hogy egy BSOD képernyőről hogyan csinálsz screenshot-ot..."

    Aha! Lehet, hogy igazad van. Ha tudnám, visszavonnám előző HSZ-emet. És ezúton kérek elnézést Taylortól
  • PetruZ
    #11476
    Volt-e valami mostanában a hálózattal kapcsolatban? Az afd.sys a rendszer része, a TCP/IP (Winsock) kapcsolatokban vesz részt.
    A másik kérdés: használsz-e valamilyen Symantec terméket (mondjuk vírusírtót, vagy tűzfalat)?
  • PetruZ
    #11475
    Kíváncsacsi lennék, hogy egy BSOD képernyőről hogyan csinálsz screenshot-ot...
  • arsene
    #11474
    egy drasztikus chkdsk/r talán tudja orvosolni
  • Mazsy
    #11473
    Taylor!

    Van egyszerűbb módja "lefényképezni" a monitoron látható képet, mint egy digit fotó!
    Ha megnyomod a PRINTSCREEN gombot, majd megnyitod pl. a PAINT nevű progit, nyomsz egy CTRL-V gombot, akkor megkapod az asztal teljes képét. Ezután már csak el kell menteni a képet pl. JPG formátumban.
    Ha ALT+PRINTSCREEN gombot nyomsz, akkor az éppen aktív ablakot lehet "lefotózni". Az eljárás további része olyan, mint feljebb.