25353
Whistler - Windows XP
  • Balumann
    #12712
    Ahogy benyomtam a mehet -et, már rá is jöttem... :/
  • Balumann
    #12711
    Hello!
    Valahogy elállította nekem a windows, hogy a .reg fájlokat notepaddal nyissa meg. Elvileg ha elindítom, akkor azt bekéne raknia a regisztrybe amit az tartalmaz. De most csak simán megnyitja őket notepaddal :S Nem tudjátok véletlenül, hogy hogy lehet ezt vissza állítani?
  • Dodo55
    #12710
    Ez eddig nem volt itt:

    Azért fura, mert nemrég betettem tesztelni az új alaplapomat, és a másik windowsomat javítótelepítettem az új alaplaphoz, és ott is megjelent, viszont abban a windowsban nagy gondjaim voltam az internettel.
    Már visszattettem a régebbi alaplapomat, és ebben a windowsban is itt van, nem tudom mikor jelent meg, de erre a windowsra 1-2 napja tettem fel a frissítéseket, de a másik windowsra nem tettem fel a frissítéseket.

    Szóval nagyon érdekes.
  • aszizoli
    #12709
    Köszi. Használom azt is. Avval valóban jó volt eddig is, de piszkálja a csőrömet, hogy az IE miért romlot el.
  • torrente111
    #12708
    használj mozillát!!
  • aszizoli
    #12707
    Sziasztok.
    Az origó szoftverbázisról, amikor nem sikerül letölteni, lefagy az Internet Explorer.
    Hibajelentés küldése után, a megjelenő ablakban a "további információ-ra" nyomva, a következő linkre küld. Hiányos angolságom miatt nemsokra jutottam vele. Ha valaki tudna segíteni, megköszönöm.
  • m66
    #12706
    én egyszerűen a Windows\Temp könyvtárba irányítom ezeket, mert nem rejtett, mint a fent említettek. innen egy mozdulattal [Shift+Delete] törlöm a cuccokat.
  • ZsBalintka
    #12705
    Köszi Szépen!
  • SP szan
    #12704
    Hali!

    Lenne egy olyan problémám, hogy néha gépezés közben mostanában fagy a gép, de néha kiírja, hogy egy bizonyos memória részt nem tud allokálni. Futtattam regcleanert, scandiscat, mindent rendberaktam (anti-spam, anti-víurus), de ezek ellenére is megmaradt a dolog.
    Tudna valaki segíteni? A memóriát az alkalmazás melyik része allokálja?
    Előre is köszi
  • kimenet
    #12703
    Köszi a leírást,istencsászár vagy!!!
    már kínlódtam vele fél napot......
  • Gyocsika
    #12702
    Köszi szépen mind kettötőknek!
  • Met
    #12701
    msconfig
  • imp99
    #12700
    melyik parancsot kell bevinni a futtatás menübe hogy be tudjam állítani mi töltődjön be a win indulásakor?
  • Tomicsek
    #12699
    Üríteni lehet mind a két mappa tartalmát nyugodtan,. Én ezt ajánlom a kézi törölgetés helyett.Link.
  • xxdani
    #12698
    ki lehet törölni...oda menti a képeket a weblapokról hogy gyorsabban behozza őket
  • Gyocsika
    #12697
    Szeretném kérdezni van nekem ugyebár mindnekinek egy olyan mappa c ducuments and settings/local settings/Temp meg egy tempomary internet files na ezek nagyon sokat foglalanak 4 gb ezeket ki lehet törölni ami bennük van vagy csak néhányat?
  • Attis55
    #12696
    megoldottam. huhh!
  • xxdani
    #12695
    Sziasztok! Lenne egy nagy problémám. Kb 2 napja tettem újra a gépet de már most rosszalkodik. Elindítok valami progit látom hogy betölt és eltűnik, de a feladatkezelőben látom h még megy a progi...rákattintok jobb gombbal->leállítás de semmi reakció (több proginál is ezt csinálja). Van valami ötletetek h mi lehet a baj és hogyan lehet orvosolni?
  • Attis55
    #12694
    rendszervisszaállítás? Tegnap este szedtem ki azt a hülye üdvözlőképernyőt??? Hogyan kell? BIOS?
  • Attis55
    #12693
    Sziasztok! Baj van! Felraktam a jogtiszta XP SP2-esem egy vadiúj notira. Nem tetszett, hogy minden bejelentkezéskor rá kellett kattintanom az egyetlen felhasználói fiókra, ezért kikapcsoltam ezt a z üdvözlőképernyőt. Most viszont kéri a felhasználónevet+jelszót, s nem fogadja el amit beírok. (tuti, hogy emléxem milyen jelszót adtam meg!!! ez fix) Nem tudom valahogy átugrani ezt???

    Segítesetek pls, nagyon el vagyok keseredve....

  • saitek
    #12692
    Mi ebből a tanulság:Nem kell kikapcsolni a rendszervisszaállítást...

    Hogyan őrizzük meg Windowsunk egészségét

    Ajánlott rész:
    "Ne kapcsoljuk ki a Windows önkarbantartó szolgáltatásait!

    A Rendszervisszaállítást igény szerint állíthatjuk be, ha netán kevés lemezterület áll rendelkezésünkre; a Rendszertulajdonságok ablakban a "Rendszer visszaállítása" fülön tudjuk szabályozi a visszaállításra szánt lemezterület méretét."
  • Zsolt01
    #12691
    Hát, már sokmindent próbálgattam, de most tapasztaltam ilyet, hogy nem áll vissza valami, a program eltávolításával. És, hogy máshogy sem akar.

    Azért észnékül nem szoktam próbálgatni, csak ennél közölhették volna, hogy mit-miket fog módosítani és akkor kiszáltam volna a telepítésből. Meg egyáltalán mértnem áll vissza a program eltávolításával.
    (megfogom keresni e-mailbe az illetékest ezzel a programmal kapcsolatba)
  • torrente111
    #12690
    mi ebből a tanulság : ne pakolj mindenfélét a gépedre!! lol
  • Zsolt01
    #12689
    "Ez a kis "dög" módosította a Win Xp(s2)-met"
    Mármint nem a Te, xp_taskbar_desktop_fixall.vbs -re értettem.
    Hanem a Jaws for Windows, amit kipróbáltam sajnos.
  • Zsolt01
    #12688
    Hát nem jött be.

    Ez a kis "dög" módosította a Win Xp(s2)-met
    Átírhatot valami Tálca megjelenésért felelős fájlt. Csak tudnám, hogy melyik fájlok a Tálca megjelenésért felelősek és esetleg megpróbálnám fellülírni.
  • Tomicsek
    #12687
    Ezt próbáld meg újraindítás
  • Zsolt01
    #12686
  • Zsolt01
    #12685
    Angolul nem tudok ! (http://www.kellys-korner-xp.com/xp_tweaks.htm)

  • Tomicsek
    #12684
    http://www.kellys-korner-xp.com/xp_tweaks.htm Itt keress rá a restore és a taskbar szóra. van találat.

    Gondolom nem annyi az egész, hogy tálca zárolása felold, a gyorsindításnál egy üres helyen jobb katt-nézet nagy ikonok?
  • Zsolt01
    #12683
    Kivan kapcsolva ez a funkció.

    Más tipp !!!
  • Tomicsek
    #12682
    Rendszervisszaállítás?
  • Zsolt01
    #12681
    Sziasztok.

    Kiakartam próbálni egy felolvasó prógramot, Jaws for Windows.
    Csak kissé önállósította magát. Tálcámon lévő gyorsindításu iconok méretét megnövelte, szinte duplája lett !!!
    Telepítésnél nem tünt fel, hogy ilyen változtatásokat csinálni fog. Mert nem is közölte szerintem.
    Nagyon bosszant, hogy nem tudom visszaállítani !
    A program eltávolítása nem segített, a rejtett fájlokat is töröltem.
    Ez a kis "dög" módosította a Win Xp(s2)-met.

    Valaki tudna rá megoldást?

    Win Xp melyik fájla felelős a Tálcáért, mert gondolom az módosult. Esetleg fellülírnám azt a fájlt. De melyik az!

    Vagy más ötlet ???

    Előre is köszönöm szépen.
  • Qwerty4
    #12680
    Természetesen az új Adobe Flash Playert felpakoltam és úgyse...
  • Qwerty4
    #12679
    Ide is bírom, de nem biztos XP hiba:
    Van egy nem nagy, de idegesítő problémám.Tegnap volt Windows reinstall, az Opera 9.0-t felraktam, majd a legújabb flash playert hozzá, de csak nem hozza elő a flash képek nagy részét.Mit csináljak?
    Különben jártam már így 1x, de akkor túl tettem magam rajta, vártam amíg még 1x újratalapítettem a winfost.És akkor ment pedig ugyanazokat a lépéseket csináltam minden egyes alkalommal.Egyszer jól mennek, máskor nem.
  • Tomicsek
    #12678
    Itt a reg fájl. link
  • Tomicsek
    #12677
    Vezérlőpult-felügyeleti eszközök-szolgáltatások-feladatütemező, itt kapcsold be .
  • ZsBalintka
    #12676
    Sziasztok!

    A kikapcsoltam a feladatütemezőt a registry -ben. Most pedig vissza szeretném kapcsolni, de nem találom, hogy hol kapcsoltam ki.

    Please Help Me!!!
  • Shortstop
    #12675
    Sziatok!

    Arra a kérdésemre tud valaki választ adni hogy szeretném engedélyezni az autorun de nem lehet hiábabaszkodok a regeditben... :(
  • norbisz
    #12674
    De nem lehet törölni, mert csak egyetlen egy felhasználói fiók van (a rendszergazda)...
  • TomBond
    #12673
    Köszönöm a segítséget!
    Ebbe jól belemásztam!