25353
Whistler - Windows XP
  • torrente111
    #12752
    sziasztok.akadt ismét 1 kis problemám.ma tettem fel új alaplapi és video kari drivert.azóta ha filmet szeretnék nézni a kép teljesen piros.kipróbáltam más codec pakkot mint ami most van de nem segített.a jelenlegi ACE mega....Prof.vkinek 5lete????köszönöm
  • berczy #12751
    Hello!

    Segítsetek. Miért van az, hogy néha játék közben (oblivion közben mindig) megáll úgy a játék, hogy nem fagy le, csak nem ragál semmilyen vezérőlre. Nagyon gáz, de nem tudok vele mit tenni. Pls. Help.

    Előre is köszi!
  • zvaragabor
    #12750
    Hi! Mi a különbség a 32, illetve a 64 bites XP között? Meik a jobb/rosszabb, gyorsabb/lassabb, meg ijenek? Köszi elöre is
  • BiG G
    #12749
    örök hálám mester! :D
  • Dj Faustus #12748
    "miképpen lehet azt elérni Windows XP alatt, hogy egyes felhasználók ugyanazon a gépen ne legyenek jogosultak egyes fájlok, könyvtárak, vagy akár particiók megtekintésére?"
    1. Start menü/Beállítások/Vezérlőpult/Mappa beállításai/Nézet fül/Egyszerű fájlmegosztás használata elől a pipát vedd ki.
    2. Az adott mappán jobb klikk majd a Biztonság fülön tudsz beállítani dolgokat - leginkább a Speciális gomb használatával.
  • BiG G
    #12747
    üdv,
    nem kifejezetten windows xp kérdés, de mivel az is NTFS-t használ, gondoltam rákérdezek.
    miképpen lehet azt elérni Windows XP alatt, hogy egyes felhasználók ugyanazon a gépen ne legyenek jogosultak egyes fájlok, könyvtárak, vagy akár particiók megtekintésére?
  • KILLER2
    #12746
    Nem biztos, hogy jó helyre íro problémámat, de gyors segítség kéne. Ma rakattam egy hálózati kártyád a gépembe és kitisztíttattam sűrített elvcegős sprayel. Ez teljesen rendben van, de van egy problémám méghozzá nem is kicsi. Nem tudom volt-e köze a szereléshez vagy tisztításhoz, de először jelenkezik. Az a problémám, hogy mikor bekapcsolom a gépet minden rendben megy ahogy annak lennie kell, de a Windows XPs képernyőnél ahol lent futnak a csíkok utána elmegy a kép. Hang meg minden van, de kép az nincs. Az egészben az az érdekes, hogy csökkentett üzemmódban és VGA módban működik, viszont ha VGAban felveszem a felbontást akkor megint elmegy a kép. Mitől lehet ez az egész és hogyan lehetne rajta segíteni? XP Home PS2esem van.
  • dester
    #12745
    XP javítások telepítve vanak (Windowsupdate)?
  • Tomicsek
    #12744
    Ide töltsd a fórumra egyből.
  • torrente111
    #12743
    sajna nem jeleníti meg a képet.5let mit csináljak? a képfeltöltés.hu nem jó!!
  • torrente111
    #12742
    sziasztok.az lenne a gondom,hogy a win ujra rakása utánn megáll a netem ezzel a hibával itt a kép ha vki tudja mi ez segítsen!!!köszönöm
  • strebacom
    #12741
    Sziasztok, lenne egy kérdésem, a "C" meghajtómon a régen használt fájlok tömörítésében állandóan marad valami (hiába futtatom a törlést, valami töredék mindig marad), pedig beállítottam hogy csak 500nap után tömöritsen.
    Nem lehet ezt végleg törölni vagy egyszerüen kikapcsolni ezt a funkciót???
  • torrente111
    #12740
    kösz
  • saitek
    #12739
    Le van írva az adott linken (Az uxtheme.dll lecserélésének módjairól ide klikkelve olvashatsz információt.) Ennél jobban én se tudom leírni.:)

    uxtheme.dll cseréje
  • torrente111
    #12738
    ezt nem igazán értem!!!elmagyaráznád? kösz
  • saitek
    #12737
    uxtheme.dll fájl ki van cserélve?

    Link
  • torrente111
    #12736
    igen kösz.de innen már töltöttem le és nem tudtam betenni mert nem látta a témafilet!!!???
  • Tomicsek
    #12735
    Így hirtelen link
  • torrente111
    #12734
    sziasztok.csak annyit szeretnék csinálni,hogy alapból csak 3 szinséma van az xp profban.szeretnék más szineket is betenni.5let???kösz témák is érdekelnének
  • Qwerty4
    #12733
    Egy eléggé idegesítő problémám akadt a SP2-nél:
    Hibernálom valami okból(ez most lényegtelen), a user nevem természetesen password-al van biztosítva, majd amikor indítom újra a gépet elér a password beírásáig, de semmiképp nem fogadja el, akkor sem ha helyes jelszót írok be.
    Miért van ez így és hogy lehet az ilyet megelőzni?
  • panther112
    #12732
    Köszönöm a segítségeket, szépen frissít az xp:)
  • Tomicsek
    #12731
    http://droland.uw.hu/xp/xp1akt.htm
  • Tomicsek
    #12730
    http://usite.hu/index.php?b=adatlap&k=RemoveWGA%201.2
  • panther112
    #12729
    Jó átmentem a másik géphez, azon van winrar. Kicseréltem a serial-t, simán felmegyek ms update-re és ennyi?
  • panther112
    #12728
    de 42kB az egész, ekkorának kell lennie?
  • ironmaiden
    #12727
    Ha letöltötted akkor bontsd ki winrar-al, van benne egy olvass el.txt fájl, abban le van írva részletesen.
  • panther112
    #12726
    igen nekem is lejött, csak sajnos fogalmam sincs, mit kell vele csinálnom, mert a fórumot törölték. Meg tudnád írni privátban?
  • ironmaiden
    #12725
    Nálam csak akkor 404-es, ha rákattintok bal gombbal, jobbklikk - cél mentése másként, így letölthető.
  • panther112
    #12724
    Köszi, de a fórum törölve, az extra.hu pedig 404
  • saitek
    #12723
    Link (Cél mentése másként)
  • saitek
    #12722
    Link
  • panther112
    #12721
    Üdv, hogyan lehet kikerülni az eredetiségvizsgálatot, és letöltenia frissítéseket a windows update honlapról?
  • Zsolt01
    #12720
    " 25 másodperc múlva lép be magától a Windowsba "

    (asztal)Sajátgép / Tulajdonságok / Speciális / Indítás és helyreállítás. Itt módosítható.
  • Attis55
    #12719
    Szasz-tok! (tudjátok, amibe a szaszokat tartják...bocs)

    Kösz a gyors válaszokat, jól megjegyzem. Történt ugyanis, hogy megnéztem a régebbi PC-m beállításait (ahol nem kell semmilyen belépés-engedélyezés) s ott is BE VOLT pipálva az üdvözlöképernyö használata! S (legalábbis nálam) azt írja ki, hogy ha kiveszed a pipát, akkor majd jelszót feog kérni, mert ez egy magasabb biztonsági szint! (így is volt) Úgyhogy én töröltem az XP által generált ASPNET nevü fiókot, s így csak egy rendszergazdai fiók maradt, s így már nem kell belépörendszereken átrágnom magam!

    Hülyén csináltam, hogy töröltem ezt az ASPNET fiókot? (egy randa zöld béka ikon vigyorgott rám.) Mirejóaz?

    Másik kérdésem! A bootolás után, lehet választani két oprendszer közül:
    -Windows XP
    -C meghajtón elhelyezett oprendszer (valami ilyesmit ír ki)

    Miközben én a szüz gépre CSAK az XP-t tettem fel. Ráadásul az választás nélkül (ENTER) csak 25 másodperc múlva lép be magától a Windowsba? Nem tudnánk ezt is valahogy automatizálni? Vagy legalább a 25 mp-t csökkenteni? (mondjuk 1 mpre?) BIOS-ba keressem?

    Na, már megin´ sokat i(r)tam! Elöre is köszi srácok!
  • SP szan
    #12718
    Hali!

    Nemrégiben elkezdtem saját témákat csinálni windows alatt, majd hallottam hogy lehet Mac témát berakni XP alatt. Tudna valaki segíteni nekem, hogy honnan tudok leszedni Mac-es témákat?
  • Dj Faustus #12717
    Vagy Start menü/Futtatásba írd be: CONTROL USERPASSWORDS2
    A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni ne legyen bepipálva.
  • Dj Faustus #12716
    "-bejelentkezéskor EGYÀTALáN nem szeretnék rákattintani a felhasználói fiókomra"
    Vezérlőpult/Felhasználói fiókok/A felhasználók be- és kijelentkezési módjának megváltoztatása/Üdvözlőképernyő használata ne legyen bepipálva

    "nem akarok jelszót sem beírni,"
    Vezérlőpult/Felhasználói fiókok/Adott felhasználói fiók kiválasztása/Jelszó eltávolítása

    Automatikus bejelentkezés engedélyezése Windows XP rendszerben
  • Attis55
    #12715
    Sziasztok X(perienced)P(rofessors)!

    Felraktam az XP SP2-t. Hogyan tudom azt kikapcsolni, hogy:

    -bejelentkezéskor EGYÀTALáN nem szeretnék rákattintani a felhasználói fiókomra, nem akarok jelszót sem beírni, semmit. Hol lehet ezt beállítani?

    -készenléti állapot (laptopom van) után kizárólag a rendszergazdai jelszóval tudok visszajelentkezni!!!

    Lécci segítsetek!!! A PC-mmel minden okés. Soha nem kellett felhasználói fiókokkal faszolnom.
  • bruxlii
    #12714
    Hello mindenki.Valaki segitsen picit plííz.a spyware terminator a következőt találta..:Szál neve:Invalid Startup items
    Észlelt elem: HKLM/5CSOFTWAE/5CMicrosoft/5CWindows/5CCurrentVersion65CRunCmaudio=RunDll32/20cmicnfg/2Ecpl.CMICtlrWnd
    A találat mellett ez szerepel: Invalid startup items(érvénytelen elem)The 'invalid startup items' are items that linked to non-exiting file in your registry.
    és e mellett szerepel a már fentebb emlitett észlelt elem.Szóval az lenne a kérdésem,hogy mi is ez?És hogy biztonsággal törölhetem vagy mit csináljak vele?.. előre is köszönöm a választ :)
  • Dodo55
    #12713
    Asszem tudom mi volt ez: a múltkor valami nem akart jól működni, ezért állítgattam a routeren, és valami upnp beállítás úgy maradt. Ha kikapcsolom, akkor eltűnik.