25353
Whistler - Windows XP
  • Dj Faustus #12672
    Vagy csinálj egy rendszerfrissítést (Windows Update) vagy töröld a nem szükséges felhasználót (Start menü/Beállítások/Vezérlőpult/Felhasználói fiókok).
  • norbisz
    #12671
    Hello!

    Tudna valaki segíteni abban, hogy hogyan lehet átállítani, hogy a windows xp indításakor ne várjon arra, hogy rányomjak a felhasználó profiljára? Csak egyetlen felhasználó van, de amióta fel lett téve a .NET passport, azóta mindig kéri induláskor. Utálom... :) És idegesítő, hogy feleslegesen kéri. Előre is köszi a segítséget.
  • Dj Faustus #12670
    11. Irány erre az oldalra és a smitRem Download Link-ről töltsd le a smitRem.exe-t az Asztalra.
    Egy ilyen ikont fogsz látni az Asztalon:

    12. Kattints duplán rata. EGY ILYEN ABLAKOT FOGSZ LÁTNI:

    Katt a Start gombra, majd ha elkészült az Ok gombra.
    13. Indíts úja a gépedet, a Windows indulása előtt kezd el nyomni az F8 billentyűt, majd a menüből válaszd ki a csökkentett módot.
    14. Blablabla...
    15. Minden nyitott ablakot zárj be.
    16. Nyisd meg a smitRem könyvtárat az Asztalon:

    Dupla klikk a nyíllal jelölt RunThis.bat állományon.
    17. Mikor az eszköz elindul, néhány ablakot fogsz látni (el kell olvasni mit tartalmaznak, majd) - nyomj meg bármilyen billentyűt.
    Ez után a program elkezdi az eltávolítási eljárást.

    Ha megjelenik egy ablak, amin Uninstall gomb van kattints rá.
    Miután befejzete a ténykedését az ablak el fog tünni, és felhívja a figyelmedet a folytatásra.
    Nyomj meg bármilyen gombot.

    Miután az eltávolítások befejeződtek, az Asztalod eltünik és egy képernyőn keresztül átgördülő szöveget láthatsz. Ez normális.
    Miután befejezte az alábbi ablak jelenik meg:

    Ez eltávolítja a Temp, Temporary Internet Files és Lomtárad tartalmát, megszüntetve ezzel a fertőzés maradványait.
    18. Miután ez befejeződött létrejön a C: meghajtódon (vagy azon a meghajtón, ahova a Windwost telepítetted) egy smitfiles.txt állomány.Ebben olvasható az eltávolítás eredménye.
    19. Indítsd úja a géped.
    20. Futass le egy vírusellenörzést. A leírás ezt az ellenörzőeszközt ajánlja (IE alatt működik!).
    - Nyomd meg az oldal alján levő Scan your PC gombot.
    - Egy új ablak nyílik - Check now gomb...
    - Add meg az Országot (Country)
    - Add meg a megyét (State/Province)
    - Add meg az e-mail címed (hülyeséget is megadhatsz), majd Send (elküld).
    - Válaszd ki a Home User lehetőséget
    - Scan Now gomb
    - Ha telepíteni akar egy ActiveX komponenst engedélyezd
    - Állományokat fog letölteni, amik a kereséshez szükségesek, ez pár percig eltarthat...
    - Amikor végzett a letöltéssel kattints a Local disks gombra

    Kb ennyi...
  • Dj Faustus #12669
    No szóval a Virusburst eltávolíítása (saját hozzáfűzésekkel tarkítva):
    0. Minden rém fontos dolgot (személyes doksik, stb) ments le.
    1. Az utasításokat érdemes kiírnod vagy kinyomtatnod, mert ezen ablakot be kell zárnod.
    2. Innen töltsd le az eltávolító eszközt (lehetőleg az asztalra).
    3. A letöltött roguescanfix_setup.exe-t indítsd el.
    4. VÁlaszd ki a nyelvet a legördülő listából, majd OK.
    5. Next (következő) gomra kattints.
    6. Válaszd ki az I accept the agreement/Elfogadom a feltételeket lehetőséget majd Next (következő) gombra klikk.
    7. Next (következő) gomra kattints.
    8. Install (telepít) gomra katt.
    9. A RogueScanFix a C:\Program Files\Roguescanfix könyvtárba települ. Amint végzett jelöld ki a Launch RogueScanFix (RogueScanFix indítása) kijelölőnégyzetet, majd Finish (befejezés).
    10. A RogueScanFix automatikusan elindul egy üdvözlő képernyővel. Ennél a képernyőnél nyomsz egy szóköz (space) billentyűt. A menüben találod magad. nyomj egy 1-es billentyűt, majd nyomj enter billentyűt. A következő képernyőn nyomj egy szóközt és az eltávolítási eljárás elkezdődik.

    A program állományokat fog letölteni az Internetről, ezért ha van tűzfalad, akkor a download.exe vagy run.bat állományoknak engedélyezd az Internettel való kommunikációt (Allow).

    Mikor a pogram elindul eltünik az Asztal. Ez teljesen normális. Ez el fogja indítani a VirusBurst eltávolító programot. Amikor elindul nyomd meg az Uninstall (eltávolít) gombot. Mikor befejöződött az eltávolítás nyomd meg az OK gombot.

    Amikor mindez befejeződött, egy Completed script execution (befejezett szkript futtatás) figyelmeztetés jelenik meg. Erre nyomj OK gombot.
    Ez elindítja a Brute Force eltávolító programot.
    Zárd le az Exit gomb használatával.
    Ha a jegyzettömb megnyitja a task.txt-t akkor azt is bezárhatod. Tovább a 11-es lépésre.

    Ha több állományt kell eltávolítani a program a rendszer újraindítását kérheti. Nyomd meg a Yes (Igen) gombot a rendszer újraindításához. amikor újraindult a rendszer és a task.txt jelenik meg az Asztalon, zárd be, és irány a 11-es lépés.

    Folyt. köv...
  • Dj Faustus #12668
    Ajánlom figyelmedbe a Linux topik [url=http://www.sg.hu/listazas.php3?id=937604531&mit=%231873]#1873-as[/url], és [url=http://www.sg.hu/listazas.php3?id=937604531&mit=%231874]#1874-es[/url] hozzászólását.
    Azaz amint bekapcsolod a géped, egyből nyomj DEL vagy F2 billentyűt, majd keresd meg azt a menüpontot ahol a Bootolási sorrendet lehet beállítani.
  • blc
    #12667
    Hali Mindenkinek!
    Kérem aki tud legyen szíves segítsen!!!
    Most raktam össze egy sulinetes konfigot,de LINUX megy rajta.
    Nekem az xp valahogy jobban bejön,(Magyarul tök zokni vagyok LINUX-hoz)
    Az eladó mondja,hogy majd le söpröd a LINUX-ot,de 2 órai görcsölés után feladtam.Egyszerűen nem tudom beállítani a bootolást,hogy cd-ről induljon.
    Ha van ISTEN akkor segít valaki köszi!
  • 12346
    #12666
    hát őőő.. az lehet:) mondjuk újabban azért tértem át sp2-es xp-re is, mert az sp1-es biztonsági másolat megfeküdt a katicabogaras cédén^^
  • TomBond
    #12665
    #12639 <- Erre valaki?
  • tomo
    #12664
    ezt egy seervice pack nelkuli xp vel nem tudod megtenni. ez teny.
  • Tomicsek
    #12663
    C:\WINDOWS\Resources\Themes\
  • torrente111
    #12662
    Légyszives mond el,hogy hova kell tenni a wind-be a témákat???Kösz!!!
  • 12346
    #12661
    tűzfal nélkül neteztem mindig is. leszámítva azt a pár napot, mikor kipróbálgattam egyszer pár falat, melyik is lenne igazán szimpi, és sehol semmi.
  • tomo
    #12660
    bemaszott valamelyik fereg mert tuzfal nelkul mentel ki a netre.
    vagy teklepits sp2 integralt xpt vagy tuzfal nelkul ne probalj meg kimenni a netre.

    ha nem nagy munka telepitsd ujra, az a biztos.
  • bszabi84
    #12659
    Helló!
    Lenne egy égetően fontos kérdésem!

    generic host process hibát észlelt!

    Ez mit jelent? Bekapcsolom a gépet, meg egy ideig aztán hibaüzenetként kidobja ezt, és azonnal emászik a netem! Ezt lehet valahogy orvosolni? most telepítettem újra mindent, nem tom mi lehet. még soha nem találkoztam vele.
    reg bázisban megnéztem, de csak 000 érték volt feltüntetve meg hol találom a file-t.
    Segítsetek!
  • torrente111
    #12658
    Köszönöm a válaszod.De ezt találtam : http://img205.imageshack.us/img205/6817/09262006094122uo9.png http://img205.imageshack.us/img205/4791/09262006094214sj8.png
  • Hecker007
    #12657
    kösz
  • urbijoe
    #12656
    Dekstop sidebar
    windows téma csere
    vista téma
  • tomo
    #12655
    amugy a gyikot nem talaltad?
    http://www.tisztaszoftver.hu/felsooktatas/felsooktatas_gyik.html

    MINDEN KERDESEDRE OTT A VALASZ
  • tomo
    #12654
    regebben postai levelben kuldtek a kulcsokat.
    amugy minden egyetemnek sajat kulcsa van, de nincs sajat kulcsa minden embernek. ertsd elkerheted a haverodtol, akivel 1 helyen tanulsz/dolgozol, mert neki ugyanaz a kulcsa, mint amit te fogsz kapni.
  • [HUN]FaTaL
    #12653
    Sziasztok! A tisztaszoftver.hu-ról letöltöttem a szoftvereket, valamint e-rendeléssel rendeltem hozzá licenszt, amit meg is kaptam emailben, viszont keyt nem küldtek. Nem tudja valaki hogy honnan lesz hozzá keyem? Később jön a mail?
  • RussT
    #12652
    XPben hol lehet teljesen "resetelni" a hozzáférési jogosultságokat? (úgy hogy Win újra lesz telepítve, és annak a felhasználói majd teljesen hozzáférhessenek a mostani XPben -még- levédett könyvtárakhoz)

    Próbáltam úgy hogy a D:\-n van egy mappa az van levédve, Beállítottam rá a hozzáférést "Mindenki"-re valamint hogy alkalmazza az almappákra fájlokra is viszont ez nem müködik rendesen, csak az egy szinttel lejjebb lévö mappákra vonatkozik csak :/


    ,thx
  • Hecker007
    #12651
    hali
    hogy lehet ilyen király kinézetet csinálni xp-hez?
    nekem ez nagyon tetszik, pls mond meg honnan lehet ezt leszedni
  • urbijoe
    #12650
    már megoldottam máshogy
  • panther112
    #12649
    Üdv,

    kb. 3-4 hónapja nem tudom kijátszani az xp eredetiségvédelmét, van valami ötlet a frissítésre, ezek az eMule-lal letölthető update-ek felmennek, vagy ezeket is vizsgálja, mint az új media playert, stb. (Gondoltam még arra is, hogy letöltök dátummal ellátott xp-t, és teljesen újratelepítem, telepítésnél ugye még nincs eredetiségvizsgálat?)

    köszi
  • neevous
    #12648
    Köszi szépen. Megoldódott a probléma.
  • Dj Faustus #12647
    Általában akkor szokott megjelenni a logon kép, amikor feltelepíted a .NET-et.
    Ez esetben létrejön egy külön felhasználói fiók (valamilyen ,NET-re emlékeztető névvel). Vagy az újonnan kreált felhasználót törlöd, vagy végrehajtasz egy rendszerfrissítést (Windows Update).
  • neevous
    #12646
    üdv!
    Az lenne a problémám, hogy xp professionalt használok, de csak 1 felhasználói fiók van a gépen. Pár napja bejön a logon kép, hiába csak 1 felhasználó van. Ezt valahogy ki lehet kapcsolni?
  • Dj Faustus #12645
    ELső 3 találat
  • j4n3k
    #12644
    segítsetek légyszi. le lett forámzva a gépem, windows felment rá, és mikor újraindul a gép, tölt, mozog az a csík, a csík egyszercsak megáll, és a gép csak tölt, és nincs semmi. 30perc után meguntam a várakozást. és mindíg ezt csinálja, csökkentett módben meg megy. help plz.
  • urbijoe
    #12643
    valahogy lehet a leállitás és a készenlét gombrol parancsikont csinállni az asztalra?
  • ubo2692
    #12642
    szevasztok:
    Kén egy kis segíítség hogyantudnék egy win és egy linux gépet öszekötni háloba.
    Ja és hogyan tudnám fetenni rá az xpt úgy hogy egyenlőre nem kapcsolódik boot
    online modba akét gép flopim nincs csakCD.
    sgítségeteket előre is köszi.
  • tomo
    #12641
    ezt egy torrent oldal forumon talaltam:

    "Én éppenséggel tudom, csináltam is ilyet. A progi ami nekem van hozzá, WinXP-t és Win2K3-t is megbuhizza, ráadásul úgy, hogy a megfelelő .exe és .dll fájlokban megkeresi a megfelelő belépési pontot, és azokban a visszaadott értékeket módosítja úgy, hogy a Windows rögtön Terminal Servernek képzelje magát (ami ugye +végtelen számú kapcsolatot enged).
    Ennek köszönhetően amíg MSék nem módosítanak valamit alapvetően benne, addig a jövőbeni verziókat is töri ez a cucc.
    Persze XPből SP2-es kell, SP1-esre is rámegy, csak kicsit furán viselkedik néha úgy (kivág a remote desktop, mikor az antivir víruskeresőm splash screenje megjelenik; de 1 perc múlva - mikor már rendesen elindult minden - újra lehet csatlakozni a munkamenethez, és utána jól megy).

    TerminalserverNoRestrPatch-1-1.zip
    mérete: 82952 bájt
    md5: 7daa8220ec85e2134e72f1210aa4fa47
    crc: 18BA37B5

    Szerintem google-n vagy filemirrors.com-on megtalálod, bár próbálkozhatunk e-mailben küldéssel is, olyan kicsi, lassan SMSben is elfér
    Ha e-mailben szeretnéd, PMezz már meg...

    Ja! Míg el nem felejtem! A policy-k között van egy, ami a TS kapcsolatok számát szabályozza... Mondjuk azt nem árt a törés után 2-nél nagyobbra állítani, különben nem fogod érteni, miért nem müxik "
  • DanielT
    #12640
    Nem tudja valaki hogy hol lehet növelni 2003 server alatt a terminálkiszolgálón keresztül bejelentkezett felhasználók számát? Gyárilag 2 és képtelen vagyok megtalálni az emelés módját.

    Köszike!
  • TomBond
    #12639
    Köszi szépen erről a dologról van szó! Viszon van egy baj! Nem tudok olyn jól hogy megértsem.
    Valaki összefoglalná nekem magyarul?
  • moonman
    #12638
    VirusBurst leírás

    Eltávolítás

    Megelőzésre:

    DropMyRights illetve

    Blocking unwanted parasites with a hosts file

  • TomBond
    #12637
    Oké köszi! Éppen futtatom a Spybot-ot!
  • Met
    #12636
    a céljuk ugyan az de amit az egyik kihagy megtalál a másik
  • TomBond
    #12635
    Ez mind ugyanazt csinálja? Mert az Ad-Aware nem talál semmit azt próbáltam.
  • cicamisa
    #12634
    Sziasztok! Olyan problémám van, hogy telepítettem egy ghostsurf nevű programot. angol tudásom nem valami fenomenális, valamit elba...tam, és se a vágólapró se a tálcáról se a startmenüről nem lehet megnyitni semmit. közben meg töltök... szóval reboot kizárva. őszintén szólva csak tesztelni akartam, de ha már írok el tudná mondani valaki, hogy pontosan mire jó a ghostsurf? help me! Előre is köszönöm.
  • Met
    #12633
    Spybot, Adaware, Spy Sweeper, Counter Spy