25353
Whistler - Windows XP
  • SMGBAS
    #24153
    A bonjour mappa kell a program filesból?
  • gergely1991
    #24152
    bár az is lehet hogy a vírusirtó lassítja a gépet...mondjuk egy nagy tömörített vagy képfájl ellenőrzésekor ugyebár kicsomagolja majd ellenőrzi őket ilyenkor mindkettő mint a cpu mint a hdd felpörög tőle)
  • wattafaka
    #24151
    rendben, kiváncsi vagyok az eredményre
  • SMGBAS
    #24150
    Hát hallod... Nem akarom elkiabálni, de mintha jobb lenne. Biztosat csak hétvégén tudok, akkor meg szoktam rendesen dolgoztatni a gépet.
  • wattafaka
    #24149
    esetleg utolsó ötletként lehet, hogy a vírusírtód keresi a frissítéseket magának. nekem pl mikor felraktam NOD32-t, be volt állítva az automatikus frissítés keresés ÓRÁNKÉNT-ra... ki is lőttem a ..ba :D
  • SMGBAS
    #24148
    ki van kapcsolva :/
  • wattafaka
    #24147
    http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdesek__609324-mi-hasznalja-a-procimat-windows-feladatkezelorendszer-uresjaratban99-40-fol
    próbáld ki az automatikus frissítés kikapcsolását, lehet azt nem jelzi a feladatkezelő
  • SMGBAS
    #24146
    van egy svchostos fixálóm mert régebben volt hasonló gondom, de az megoldotta. Az a legjobb, hogy a feladatkezelő (és process explorer) se mutatja azt ami felpörgeti csak annyit, hogy 100-as a használata
  • wattafaka
    #24145
    vagy esetleg próbáld meg a NOD32-t, volt egy pár szar a gépemen, amit ezen kívül semmi más nem szedett le
  • wattafaka
    #24144
    amivel én találkoztam eddig, és ugyanezt csinálta, hogy a film elkezdett szaggatni, az a feladatkezelőben egy svchost.exe nevű cucc volt, valamiért néha 100%-on pörgette a procit, de egy 20 másodperc múlva abba is hagyta, elinduláskor ezért mindig ezt az exe-t le is állítottam, így már nem okozott bajt, csak rá kellett jönni, hogy melyik svchost.exe a sok közül, mert több is van, és abból ha véletlen rosszat zársz be, akkor indíthatod is újra a gépet.
    http://afterfix.net/svchost-exe-100-cpu-hasznalat-problema-megoldas
    (én ebből anno azt valósítottam meg, hogy kikapcsoltam az automatikus frissítéseket, felraktam windows installer 4.1-et, és nem volt gond többé, pár havonta pedig manuálisan frissítek, hogy azért naprakész legyen, de legalább nem lassítja a gépet meghatározatlan időpontokban és napi rendszerességgel)
    a másik pedig a mozilla firefox 2.0-ás változata volt, ami egy idő után megmagyarázhatatlanul 100%-osan ette a procit, egész addig, míg be nem zártam és újraindítottam, de persze egy idő után újból ezt csinálta. azóta google chrome-t használok és nincs gond.
    http://pcforum.hu/tudastar/57963/Firefox+100+CPU+terheles.html
    remélem megoldást szül valamelyik :)
  • SMGBAS
    #24143
    Avastom van az nem talált semmit
  • wattafaka
    #24142
    ha vannak telepítő fájljaid a D-n, akkor azokat érdemes átnézni valami vírusírtóval, mert lehet hogy azzal rakod mindig újra esetleg a vírust, ami ezt okozza, hiába az új windows.
    ezt a lehetőséget lehet kl24h már írta, ha igen akkor sorry
  • Zsolt01
    #24141
    HDD-t ellenőrizheted:
    1. HD Tune (szektorhibákat ha vannak, megmutatja, hogy hol helyezkednek el, ahány felé van osztva HDD, vissza lehet számolni, hogy kb. melyik partíción van gond)
    2. Hard Disk Sentinel (Teljesítmény, Kondukciót mutat %-ba) (ha vannak szektorhibák, kiírja db. ... áthelyezi tartalék helyre ...) (Várható élet tartalmat kiír kb.)

    Ha ellenőrizni akarod HDD, sorba 1 - 2!
  • SMGBAS
    #24140
    Por nincs benne. Szerintem ha valami gond van akkor az a D partíción amin az adatok vannak, de azt meg nem tudom formázni, mert sok cucc van rajta és kiírni meg nem tudom, dvd hiányában...
    De az is lehet, hogy a vinyó öreg már, kb. 4-5 éves lehet.
  • kl24h
    #24139
    Azért az INTEL kellene bírja a port. Persze jó tisztítani a gépet portól és nemcsak portól, hanem egy kissé szétszedni és összerakni (kivenni a RAM-ot az csatlakozókat kihúzni és összenyomni hogy esetleg ha keletkezett volna valami oxidáció, akkor ezzel a mozgatással rendes érintkezésbe jön). Egyik ismerősömnek elég poros volt a gépe (vagy 4 éves volt a gépje), de nem tapasztalt felmelegedést, pedig olyan játékokat futtatott, ami már nem nagyon felelt meg a gépjének. Kifúttam a portól, de nem volt különbség.

    Én a portalanítást kompresszorral végeztem olyan 2-3 atm nyomással egy kis fúvókával. Arra kell vigyázni, hogy a ventilátorok ne induljanak be fúváskor, mert feszültséget indukálhat az alaplapnak. Ezt azoknak mondom, akik esetleg nem tudják.
  • wattafaka
    #24138
    találkoztam már hasonlóval, hogy haverom laptopjában nagyobb alkalmazások alatt (játék pl) ugyanúgy felpörgött a hűtő, majd beszaggatott, szarakodott, lefagyott, leállt.
    elvitte egy portalanításra, és a probléma megoldódott, szal nem biztos hogy mindenképp szoftveres kell keresned a hibát.
  • SMGBAS
    #24137
    Alaplap 2 hónapos sincs, ram is új.
  • gergely1991
    #24136
    Milyen vírusirtót használsz?
  • kl24h
    #24135
    Elég ritka dolog, hogyha meghibásodott volna az alaplapod annál a bemenetnél, ahol volt a RAM. Ha helyrejön és többet nem történik ez a beszaggatás, akkor lehet az alaplapodon annél bemenettel történt valami.
    Azért akkor ajánlatos lefuttatni egy Memtest86-ot.
  • SMGBAS
    #24134
    Nem mindig pörög 100-on. Van, hogy nincs semmi gond és olyan is, hogy ha nem megy semmi és megnéznék egy filmet akkor az is beszaggat :/
    Először PS közben jött elő... Most átraktam a ramot egy másik helyre, azóta oké minden, igaz csak bóvli játékkal játszottam szóval majd kiderül.
  • kl24h
    #24133
    Az eddigi tapasztalatom szerint egy ilyen kártevő programot ismerek, ami 100%-ra használja a processzort: Skaama.exe
  • kl24h
    #24132
    Az is lehet, hogy az XP újratelepítése után feltetted a többi programokat, amik között van egy olyan, amiről úgy tudod, hogy tiszta, de közben nem.
  • kl24h
    #24131
    Az XP újratetted a probléma meg kellett volna oldódjon, de mivel csak ugyanaz a probléma, lehetséges hogy egy speci vírusod van, ami "átélte" az XP újratelepítést.
    Melyik program használja jelenleg 100%-on?
  • SMGBAS
    #24130
    Már néztem és semmi komolyat nem találtam. Volt pár amit nem ismertem, de neten utánalestem és elvileg okésak. Néha nem is jelez programot ami húzná és mégis 100-on van a használat. xp telepítése is rendben volt, de már előtte is megvolt ez a gond, azért raktam újra.
    Na amiket nem ismertem (ha kilőttem őket akkor se javult a helyzet, max egy hangyapöcsnyit):
    alg.exe
    BCU.exe
    igfxpers.exe
    igfxsrvc.exe
    igfxtray.exe
    smss.exe
  • kl24h
    #24129
    Nézd meg a Feladatkezelőben (Task Manager), hogy nincs-e olyan gyanús program, ami már startból 100%-ra használja a processzort.
    Az XP telepítés sikeres volt? A driverek telepítése is?
  • SMGBAS
    #24128
    Egy ideje nagyon felpörög a vinyó vagy a proci hűtője és eléggé beszaggat olyan programoknál is amelyiknél eddig semmi baja nem volt. Nemrég újraraktam emiatt, szóval valószínűleg nem az os hibája (két partíció egyiken programok + xp másikon adatok, az xp-set formáztam és újratettem, a másikkal nem csináltam semmit)
    Valami ötlet?
  • wattafaka
    #24127
    annak, hogy nem jelentkezik be msn-re, több (köztük tényleg abszurd) oka is lehet. ezeket próbáld ki, eddig ilyen problémákkal találkoztam, és megoldódott tőlük a gond:
    1. pontosan be kell állítani a dátumot, és időt (vicces, de volt hogy napokig nem tudtam bejelentkezni, és ez volt a baja...:))
    2. bejelentkezés előtt ALT - Eszközök - Beállítások - Kapcsolat - Speciális beállítások, és a SOCKS-nál töröld ki az 1080-at.
    ha ezek közül egyik sem eredményes, akkor mikor kiírja hogy nem tudott bejelentkezni, menj rá a további információra és a hibakódot másold be google-be, biztos találsz olyan fórumot, ahol vannak megoldások.
    iwiw-re, chat.hu-ra pedig lövésem sincs.
  • wattafaka
    #24126
    megtaláltam, karaj
  • kl24h
    #24125
    Valamikor használtam ESET Smart Security-t, van ott az Advanced Setup ... és az Exclusion valami, nem emlékszem pontosan, inkább írj a Nod32 topikba.
  • wattafaka
    #24124
    nod32-ben hogy lehet valamit a kivételekhez adni? :/
  • Jagumo
    #24123
    Hello

    Mitől lehet az hogy nem enged fel a facebook-ra , chat.hu-ra , iwiw-ra se de Origora meg youtube-ra felenged csak erre a 3 oldalra nem. Sőt még MSN-re se tudok bejelentkezni, már újraraktam a gépet 3x is és nem engedi. A myvip az bejön. Egyik böngészővel sem engedi, és egyik napról a másikra egyszer csak nem engedte. Az érdekes hogy a másik gépen meg engedi pedig egy hálózaton vagyunk. Amikor MSN-re be akarok jelentkezni valami "proxy" nem tudom micsodát ír ki.

    Egyik ismerősöm panaszai, de én nem tudtam neki semmi okosat mondani annyit hogy resetelje a routher-t hátha. Valaki valami tipp WIndows XP-je van.
  • Zsolt01
    #24122
    Ahogy gergely1991 #24119 írta már:
    - Rendszer visszaállítást próbáld csökkentett módba!
    Pl.: Start gomb/Programok/Kellékek/Rendszereszközök/Rendszer-visszaállítás és itt az utolsó mentési pont dátumot kiválasztani amikor jó volt
    Ez segíthet, ha nincs kikapcsolva!
    Vagy
    - (csökkentett módba) Videokártya Driver eltávolítás, "profil" törlésével!
    - Pl.: Xp Sajátgép / Tulajdonságok / Hardver fül / Eszközkezelő gomb / Videokártya lista alján / + jel katt kinyitod / Saját videokártyádra katt kétszer / Illesztőprogram fül / Eltávolítás gomb!
    Gép újraindítás! videokártya Drivert feltenni!
  • kl24h
    #24121
    Ki kell próbálni más gépen is az egeret. Lehet az egér hibásodott meg.
    A földelés be van szerelve a konnektorba? Ha be van szerelve, akkor működik is?
  • wattafaka
    #24120
    minden USB-n ugyanaz a helyzet, van egy USB-SATA-E kombó bemenet is, de azon is ezt csinálja.
  • gergely1991
    #24119
    ha más megoldás már nem tud segíteni esetleg egy rendszer-visszaállítást vagy ha újra telepíted a drivert
  • Sanyi118
    #24118
    advanced system caret lefuttattam de semmi változás még mindig csak vga módban tudok lenni
  • Sanyi118
    #24117
    az a baj h csökkentett mód sem indul el kiírja hogy out of range egyedül vga módban indul és ott nem indul el az nvidia programja
  • tivadars
    #24116
    szeretnem megkerdezni ,valaki ha tudna segitenni, mert en ebben nagyon benanak latszom ,hogy talalom meg a gepemre a tuzfalnak a Port number szamat,mert valamit elrontottam gondolom en, es nem tudok torrentrol letolteni nem tudom mi okbol ha valaki tudna segitenni nekem nagyon megkoszonem s ha nem akkor elnezest kerek mindenkitol a zavarasert egy szep delutant mindenkinek
  • kl24h
    #24115
    Az USB driver benne van a Windows-ban.
    Az egérhez adtak valami CD?
    Én azt mondom, hogy próbáld meg az összes USB-n, nehogy valami gond lenne azzal az USB kimenettel (ez lehet szoftver probléma is).
  • wattafaka
    #24114
    USB driver esetleg segíthet? bár elvileg ennek benne kéne már lennie bőven az SP3-ban