25351
Whistler - Windows XP
  • wattafaka
    #24111
    épp az, hogy nem jó, csak azt hittem, se driver nem segített, se a két cucli lefuttatása Zsolt01 #24104 kommentjében.
    alaplapfrissítést még nem csináltam :)
    kipróbálom
  • kl24h
    #24110
    Egérnek driver? Nem volt alkalmam ilyennel találkozni, esetleg valami multimédiás egér, akkor igen, mint ahogy van a billentyűzettel.
  • gergely1991
    #24109
    "szal akkor valószínű egér driver frissítés kellett neki,"
  • kl24h
    #24108
    És akkor most hogyhogy megy? Frissítetted az alaplapot?
  • wattafaka
    #24107
    advanced systemcare lefuttatása után sem
  • wattafaka
    #24106
    hát, mégsem oldódott meg :)
    amúgy a malwarebyte-os dolgot már kb két hete lefuttattam, és letöröltem amiket kiírt, szal az se lehet gond. max még az advanced systemcare-t tudom megnézni
  • Evin
    #24105
    Csökkentett módban próbáld kisebb felbontásra állítani, vagy kisebb frissítési frekvenciára.
  • Sanyi118
    #24104
    Hali az a problémám lenne hogy a videókártya fel lett húzva és bekapcsoláskor out of range felirat jön ki mást nem csinál csak vga módban megy a windows de ott nem tudom visszaállítani a videókártyát az eredeti állapotára.

    Ha valaki segítene megköszönném.
  • Zsolt01
    #24103
    Gép átnézést még ajánlom:
    Malwarebytes' Anti-Malware
    és ez sem árt:
    Advanced SystemCare

    Látom utoljára Driver frissítést csináltál és írásodkor jó volt. Hát igen lehet ez volt.
  • wattafaka
    #24102
    most egyelőre tökéletesen működik (lekopogom), szal akkor valószínű egér driver frissítés kellett neki, a kérdés már csak az, hogy a munkahelyemen a PS/2-es egeremhez hogy frissítek drivert, bár mondjuk a melós gépem leszarom :D
  • kl24h
    #24101
    Ha az SP3 frissítés a hibás, akkor a probléma azóta kellett megjelenjen.
  • wattafaka
    #24100
    Sp2-ről Sp3-ra mindenképp :)
    most így leírva rájövök, hogy lehet ebben volt a bibi :)
  • kl24h
    #24099
    Ez a 3 év alatt volt Windows frissítés?
  • wattafaka
    #24098
    laptopom van itthon, nincs rajta PS/2 kimenet.
    az autorun vírusokat leírtottam.
    felraktam legújabb setpointot, és azzal egyelőre nem csinálja (5 perce van fenn). mondjuk nem értem hogy miért most kell neki az új driver, mikor a régit már vagy 3 éve használtam és semmi baj nem volt vele eddig.
  • kl24h
    #24097
    Az hogy teljesen új, nem azt jelenti hogy jó is. Ha kapnál egy olyan csatlakozót ami az USB kimenetelből átalakítja a rendes mouse kimenetre, akkor megtudnád mi a helyzet. Presze lehet valami újabb vírus is, ilyen Autorun cucc, ami mindkét gépedre valahogy felkerült.
  • wattafaka
    #24096
    eddig is USB-n volt. gondolom azért te sem feltételeztél PS/2-es logitech mx-518-as egeret? :P
  • kl24h
    #24095
    Megpróbálhatod az egeret az USB-n keresztül csatlakoztatni és meglátod akkor hogyan viselkedik.
  • pici
    #24094
    Köszönöm, már telepítettem is, remélem megoldja a problémát, nincs kedvem újratelepíteni a rendszert. Köszönöm mégegyszer. :)
  • wattafaka
    #24093
    gondolom semmi jóra.
    próbáld meg, hogy ezt letöltöd és felrakod (32-bites rendszerhez):
    http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=a7b7a05e-6de6-4d3a-a423-37bf0912db84
  • pici
    #24092
    Sziasztok! Szerintetek mire számíthatok, ha gépem egyre gyakrabban bezárja a nyitva lévő mappákat és ezt a hibaüzenetet írja ki:


    Köszönöm a választ!
  • wattafaka
    #24091
    googleben utánanéztem ilyennek, hogy mouse scroll vírus, de ott olyanokat írnak, hogy abszolút össze vissza ugrál az egér, és kezelhetetlen, nálam messze határban nem ilyen a helyzet, csak mégis feltűnt egyszer, szal nem vagyok benne biztso hogy fertőzés, de ha mégis, lövésem sincs hogy találjam meg.
  • wattafaka
    #24090
    hát nod32-vel átnéztem mindkét gépet, semmi erre utaló jelet nem talált, amit talált minimális vírust azt le is szedte, de a "probléma" megmaradt. azért írom így, hogy "probléma" mert most kb 50 fel scrollból 1 lefelére sikerül, szal abszolút nem idegesítő vagy zavaró, csak fura, hogy pont ugyanazt produkálja mindkét gép.
  • Zsolt01
    #24089
    Tipp:
    Mind két gépen van valami cucc ami ezt okozhatja.
    Meg kellene találni, hogy ....
    Mostanában mi volt az amit mindkettőre tettél, átgondolni!
    (Gondolom csak egy ideje tapasztalod.)

    Lehet mindkét gépre bekaptad ugyan azt a "fertőzést", átnézni!

    (Azért írtuk, hogy másik egeret próbálj, mert először nem írtad. Legközelebb minden infót ossz meg.)
  • wattafaka
    #24088
    vadiúj logitech mx518-as egér, nem hiszem hogy haldokolna
    és ahogy írtam, két különböző gépen különböző konfiguráción (azt lehet nem hangsúlyoztam ki, hogy két különböző egérrel :))
    szal végülis úgy értettem hogy két gépen is csinálja, mintha elmennék hozzád, és a te gépeden is ezt tapasztalnám, miközben semmi kapcsolat nincs a két kép között, max annyi, hogy az egyik az otthoni gépem, a másik meg a munkahelyi, szal mindkettőt én használom, de nem hiszem hogy ilyen hibát csinálnék mindkettőn :D (meg persze az is lehet, hogy túlságosan felakadok másnak abszolút fel nem tűnő "problémákon")
  • Zsolt01
    #24087
    Igen, ahogy előttem írta: #24086
    Másik egérrel próba.

    Tippem: haldokolhat egered.
  • gergely1991
    #24086
    hmmm....másik egérrel próbáltad?
  • wattafaka
    #24085
    csinálhatja azt vírus, hogy az egér folyamatos felfelé scrollozása közben néha a felfelé helyett egyet lefelé megy? (általában a lapok tetején, mikor már fentebb nem mehet, egyet visszaugrik és úgy megy csak fel a legtetejére (és tényleg csak felfelé scrollozok közben))
    vicces, mert ezt két egymástól teljesen független és különböző konfigurációjú gép is ugyanúgy produkálja
  • Peter1
    #24084
    Köszi, közben megoldottam. A megoldás az volt, hogy a telefonon tárolt képeket berakta a dokumentumok mappán belűl lévő képek mappába. A mappát letöröltem, és így kivette azokat a képeket.
  • kl24h
    #24083
    Meg kell nézni az opcióknál annál a Nokia szolgáltatásnál és akkor lehet ki kehet egyes dolgokat kapcsolni.
    Biztonsági mentés.... itt ezt is szerintem ki kell lehessen kapcsolni vagy hogy hova mentse le a dolgokat.
  • kl24h
    #24082
    Pontosan nem értem miről van szó, lehet ha angolul mondanád, akkor jobban megérteném, mert én ahány videokártya szoftvert telepítettem fel mindig angolul volt és mindig standard beállításon hagytam.
    A kérdésedre annyit tudok válaszolni, hogy lehet még valamit be kellene állítani/kapcsolni és azért nem megy.
  • wattafaka
    #24081
    hali
    miért van az, hogy nvidia vezérlőpultban a 3D beállítások kezelésénél a "vonalsimítás - mód"- ot átállítom alkalmazásvezéreltről "bármely alkalmazás beállítás felülírása"-ra, és játék közben ugyanúgy nincs élsimítás?
  • BenceYCE
    #24080
    Vírustól függ.
  • SMGBAS
    #24079
    Na egy másik kérdés:
    Van egy c meg egy d partícióm. Mindkettőre felteszem az xp-t. Ha a c vírust kap akkor a d-be is belekavar, vagy csak a c-be?
  • SMGBAS
    #24078
    Alapból a my picutres-be rakom a képeket, akkor az lehet a gond (:
    Köszi
  • Murder3
    #24077
    nem teljesen ide kapcsolódik de nem találtam topikot.

    Winrar sfx opciójába ugye be elhet állítani h a kicsomagolás után elinduljon egy file és hogy a kicsomagolás előtt is, de a kicsomagolás előtthöz ha beírom akkor az nem működik, én azt akarom h előtte és utánna is elinduljon egy file mit tudnék ezzel kezdeni?
  • Peter1
    #24076
    És arra mit tudsz tanácsolni, hogy nekem pedig a (szerintem) Nokia Ovi szolgáltatás tette be ugyanilyen módon azokat a képeket amiket a telefonomon tároltam? Megjegyzem, hogy szoftver firssítést végzett a telefon és a HDD-n biztonsági mentést csinált.
    Az szerinted megoldás lehet, hogy magát a bizt. mentést töröljem (amit a telefon csinált)?
    Végülis nem veszthetek vele sokat...
  • wattafaka
    #24075
    nyilván ha lenne játékon belül, akkor nem okoskodnék vele :P
    amelyik játékban van, azon simán működik is, csak windows-on belül nem engedi vmiért azokra a játékokra, amin alapból nincs ilyen beállítás.
  • kl24h
    #24074
    Egyszerű, felnyitod a My Pictures mappát, mert ott vannak a képeid és mindent kijelölsz, aztán kivágsz (Cut) kivéve a Sample Pictures mappaikont és átmásolod oda, ahol tartottad a képeidet (ha onnan eltűntek).
    Ha megvannak a képeid, ahol eredetileg tartottad csak átmásolódott a My Pictures mappába is, akkor egyszerűen a fenti leírás szerint kivágás helyett Delete (vagy Shift+Delete a végleges törlésért).
    A Windows csak magától nem csinálhatta, vagy tévesen kattintottál, vagy valaki mást tévesen kattintott.
  • gergely1991
    #24073
    a játékban nincs ilyen beállítás(mondjuk a video részlegnél) ?
  • wattafaka
    #24072
    miért van az, hogy nvidia vezérlőpultban a 3D beállítások kezelésénél a "vonalsimítás - mód"- ot átállítom alkalmazásvezéreltről "bármely alkalmazás beállítás felülírása"-ra, és játék közben ugyanúgy nincs élsimítás? :/