25353
Whistler - Windows XP
  • kgpassat
    #24193
    Akkor ez a 4-es mi akar lenni?
    Mert a Programok telepítése és törlésénél is van:
    Microsoft .NET Framework 4 Client Profil
  • kl24h
    #24192
    Vagy az a 4-es verzió zavarja a dolgokat vagy valami más hiba miatt nem sikerül feltelepedni az a 4 frissítés.
    Én épp vagy 2 napja ellenőriztem a frissítéseket, de nem volt olyan 4-es verzió. Esetleg letörölhetnéd az a 4-es verziót és úgy próbáld a Windows frissítést. Nem garancia, hogy sikerülni fog, de egy próbát megér.
  • kgpassat
    #24191
    Fogalmam sincs, hogy került oda. :)
  • kgpassat
    #24190
    Nálam is így van.
  • kl24h
    #24189
    Hogy került oda az a 4-es verzió? Nálam nincs.
  • kl24h
    #24188
    Nálam ezzel a Net... kezdődik a Services lista: Start > Control Panel > Administrative Tools > Services

    Így kellene legyen nálad is, ahogy látszik a képen: Net Runtime....
  • kgpassat
    #24187
    Ezek vannak:

    v1.0.3705
    v1.1.4322
    v2.0.50727
    v3.0
    v3.5
    v4.0.30319
  • kl24h
    #24186
    Neked megvan az összes Microsoft.NET Framework verziód (1, 2, 3, 3.5)?
    Lehet, hiányzik az 1-es és lehet azért nem telepítődnek fel. Nézz meg itt milyen verzióid vannak: c:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\
  • kgpassat
    #24185
    Az alkalmazásoknál találtam hibát:
    .NET Runtime Optimization Service (clr_optimization_v2.0.50727_32) - Tried to start a service that wasn't the latest version of CLR Optimization service. Will shutdown

    A Biztonség és az Explorer nekem is üres.
  • kl24h
    #24184
    Akkor nézz be az Eseménynaplóba: Start > Control Panel > Administrative Tools > Event Viewer és a System-nél van valami hiba? Azután a Application-ban, mert ott szerintem kell legyen valami bejegyzés.
    Benézhetsz a Security és az Internet Explorer-be is, de nálam azok mindig üresek.
  • kgpassat
    #24183
    Általában ott szoktam frissíteni, de nem megy...
    Exploreren kívül meg nincs más böngészőm.
  • kl24h
    #24182
    Próbáld meg frissíteni manuálisan: Start > All Programs > Microsoft Update. Itt felnyílik a böngésző és a többit meglátod. Vigyázz, hogy a Default böngésző az Internet Explorer legyen.

    Nálam olyan probléma van, hogy az Automatikus Frissítés Notify-ra van állítva, szépen meg is jelenik az ikon, ráclickelek látom a listát, de mikor kiválasztom hogy miket töltsön le (vagy ha mindent is), eltűnik az ikon és nem csinál semmit. Van mikor működik, de még mindig nem jöttem rá, hogy mi lehet a probléma, ezért használok manuális frissítést, amit leírtam fennébb.
  • kl24h
    #24181
    A Windows Intaller program elavulása nem lehet, mert egyszer (kb. ezelőtt egy éve) telepítettem Windows XP SP2 és mikor bekapcsoltam a Windows frissítést, az volt a legelső és egyedüli program, hogy frissítse fel a Windows Installer-t, mikor ez megtörtént, azután jöttek be a többi Windows frissítési lista.
  • kgpassat
    #24180
    Semmit nem ír ki, meg mint írtam, minden más frissítést felrak, csak ezeket nem, ezért nem is értem, hogy mi lehet a baj.
  • kgpassat
    #24179
    A .NET-keretrendszer 2.0 SP2 és 3.5 SP1 biztonsági frissítése Windows Server 2003 és Windows XP x86 rendszerhez (KB2446704)
    Letöltési méret: 0 KB , 0 perc (Letöltve; készen áll a telepítésre)
    A Microsoft .NET-keretrendszer biztonsági rését kihasználva a támadók behatolhatnak a Windows rendszerbe, és átvehetik annak teljes irányítását. A frissítés telepítésével megvédheti a számítógépet ettől a biztonsági réstől. A frissítés telepítése után szükség lehet a számítógép újraindítására. Részletek...
    Ezután ne jelenjen meg ez a frissítés

    A Microsoft .NET-keretrendszer 2.0 SP2 és 3.5 SP1 összetevő biztonsági frissítése Windows Server 2003 és Windows XP x86 rendszerhez (KB2418241)
    Letöltési méret: 0 KB , 0 perc (Letöltve; készen áll a telepítésre)
    Egy biztonsági rést kihasználva a támadók behatolhatnak a Microsoft .NET-keretrendszert futtató Windows rendszerbe, és hozzáférést szerezhetnek az adatokhoz. A frissítés telepítésével megvédheti a számítógépet ettől a biztonsági réstől. A frissítés telepítése után szükség lehet a számítógép újraindítására. Részletek...
    Ezután ne jelenjen meg ez a frissítés

    A Microsoft .NET-keretrendszer 3.5 SP1 és a .NET-keretrendszer 2.0 SP2 összetevő biztonsági frissítése Windows 2000, Windows Server 2003 és Windows XP x86 rendszerhez (KB979909)
    Letöltési méret: 0 KB , 0 perc (Letöltve; készen áll a telepítésre)
    Egy biztonsági rést kihasználva támadók észrevétlenül manipulálhatják a digitális aláírással ellátott tartalmakat, amikor egy a tartalmat felhasználó alkalmazás a Microsoft .NET-keretrendszert használja Windows-alapú számítógépeken. A frissítés telepítésével megvédheti a számítógépet ettől a biztonsági réstől. A frissítés telepítése után szükség lehet a számítógép újraindítására. Részletek...
    Ezután ne jelenjen meg ez a frissítés

    A Microsoft .NET-keretrendszer 3.5 SP1 összetevő frissítése Windows Server 2003 és Windows XP x86 rendszerhez (KB982168)
  • gergely1991
    #24178
    mondjuk kompatibilitási problémák(pl.: elavult Windows installer program)
    Nem ír ki semmit a telepítő?
  • kl24h
    #24177
    Pontosabban melyek ezek a frissítések, amit nem sikerül feltenni?
  • kgpassat
    #24176
    Igen át. Az összes frissítést feltelepíti, csak ezeket nem.
  • Zsolt01
    #24175
    Csak egy tipp:
    - Xp-d eredetiség vizsgálaton átmegy !?
  • kgpassat
    #24174
    Sziasztok!
    Miért van az, hogy 4 frissítést nem tudok feltelepíteni?
    A frissítés után az összeset sikeresnek írja, mégsem rakja fel.
    Ha újra lefuttatom az Update-t, azt írja, hogy már le van töltve, csak telepíteni kell...
    A NET-keretrendszeres frissítésekről van szó, a gépen XP SP3 fut.
  • wattafaka
    #24173
    Nekem be van pipálva, és bejelentkezéskor mégsem kér :)
  • Grove4
    #24172
    Köszönöm szépen a segítséget! Közben kiderült, hogy igazam volt, táp probléma, cserélték is azóta.
  • gergely1991
    #24171
    de neki olyan megoldás kell ha jól értelmeztem amely csak a készenléti állapotból való visszatérés során kérjen jelszót.Ebben az esetben amit említettél mint bekapcsolásnál mint a készenléti állapotból való visszatérés után meg kell adni :)
  • Zsolt01
    #24170
    1. Áramtalanítást csináltál, Konnektor aljzatból számítógép dugó kihúzva 1-2 percre, majd vissza, esetleg másik aljzatba is megpróbálhatod! (Én már jártam így, hogy a fent leírt lett a megoldás.)
    2. Még az Alaplap Bios kiütést (nullázást) megpróbálhatod! Pl.: Áramtalanítás, Alaplap ellem kivétele pár percre.
    3. Végül igen amire Te is tippeltél Táp probléma! Másik táp teszt!
  • wattafaka
    #24169
    probléma nem tudom mi lehet, de porszívóval nem érdemes nekiesni a gépnek, mert tapasztalataim szerint nem alapos.
    kisnyomású kompresszor viszont nagyon csili-vilin kifújja a port, csak figyelni kell, hogy a ventik ne pörögjenek fel, felesleges feszkót indukálhatnak, ami az alaplapnak nem fog tetszeni :)
  • wattafaka
    #24168
    asztalon jobb klikk -- tulajdonságok -- képernyőkímélő fül -- energiaellátás
    és ott a speciális fülön be lehet pipálni, hogy "jelszó kérése, amikor a számítógép visszatér készenléti állapotból"
  • kl24h
    #24167
    Nálam is rendszeresen van frissítve a rendszer, de ilyen probléma nem merült fel (Microsoft Windows XP Professional Version 2002 Service Pack 3).
    De valamikor még április elején vagy március vége fele jött egy frissítés, amióta belassult a betöltődés. Tehát gyorsan bejönnek az ikonok, az óra melletti ikonok is, de az antivírus még gondolkozik és az internetkapcsolat ikon is későre jön be (1 perc múlva miután bejöttek az asztali ikonok). Ugyanez a helyzet akkor is, ha nincs antivírus.
    Vírusfertőzés nem volt, hogy valami átállítodott volna a rendszerben.
  • computerguru
    #24166
    Igen! Megoldás? Frissitések letiltva! Nálam már régóta levannak tiltva a frissitések,és semmi gondom!
  • gergely1991
    #24165
    Ha a szobádban éreztél valami büdöset akkor, van miért gyanakodni a tápegységre vagy más hardver eszközre(pl.: CPU)
  • Grove4
    #24164
    Hali, nem tudom, hogy jó topicba írom-e, de az lenne a problémám, hogy ma reggel bekapcsoltam a gépemet, betöltött a Windows, minden rendben. Aztán elmentem zuhanyozni, egy fél óra múlva jövök vissza és a gép kikapcsolva, azt hittem készenlétbe tette magát, de nem. Próbáltam bekapcsolni, de nem működött. Levettem a ház oldalát, gondoltam kiporszívózom a sok portól, meg is tettem, de ez sem segített. Én ugyan nem értek annyira hozzá, de a tápegységre gyanakszom. Szerintetek mi lehet a probléma?????
  • akyyy
    #24163
    azt hogy lehet beállítani, hogy ha elindul a gép, nem kér semmit, belép a felhasználonévvel, de ha készenlétbe teszem a gépet, akkor viszont kérjen jelszót?
  • Jammal
    #24162
    Üdv!
    Nem tudom másnál felmerült e ez a probléma, de emlékeim szerint 14edikén jött ki egy új XP frissítés ami miután települt rendesen hazavágott valamit, böngészők dög lassúak lettek kb 5 perc egy oldal letöltés és játékok sem tudnak csatlakozni a nethez. Ezt csak úgy tudtam orvosolni, hogy letöröltem ezeket a frissítéseket utána ment minden újra, de ma újra frissítettem "hátha" címszóval, de az eset megismétlődött. Valaki tud megoldást? Anno volt még egy ilyen remek frissítés akkor is hazavágta a netezést de azt egy patcherrel megoldottam ami a half open kapcsolatokat kezelte.
  • Zsolt01
    #24161
    Tipp:
    Rendszer visszaállítás amikor még működött USB-s egér.

    - Valami megsérült Xp, .... Xp javítás
    vagy
    - Valami "fertőzés" | #24160.
  • gergely1991
    #24160
    előfordulhat hogy vírus szórakozik veled:)
    malwarebytes antimalware-t telepítsd fel és nézd át vele vagy a kaspersky Virus Removal tool-al

  • stupido
    #24159
    Szevasztok!

    Egy olyan problémám van, hogy nem akarja a gépem működtetni egyik usb-s egeremet se. Azt csinálja, hogy felismeri, egy pillanatra meg is mozdítja, de aztán megáll. Az érdekes az, hogy az usb-s billentyűzetet, külső vinyót, midi billentyűzetet hibátlanul működteti, de egérből egyet sem akar. Sőt ps2-es egeret meg se mozdít. Tápot kap, mert az egér alján világít a led, de ennyi. Mi lehet a gond? Távolról bejelntkezve simán megy.
    Plz help!!!!!
  • Zsolt01
    #24158

    Keress kódot neten.
  • akyyy
    #24157
    sikerült megcsinálni, erre nem fogadja el a kódomat, pedig campus által adott ereedeti és jól irtam be :\
  • gergely1991
    #24156
    Érdemes a HDD gyártó weboldalán böngészni(típus szerint)...
  • akyyy
    #24155
    van nekem egy fujitsi laptop és szeretnék rá xp-t tenni. nlite-al probálkozok, de nem találom a sata drivert. driverpack.net-en se találom, mit tévő legyek, mit tölsek le onnan, hogy müködjöna telepítő és lássa a vinyót?
  • wattafaka
    #24154
    alapból nincs benne a windows-ban, csak ha feltelepítetted. ha nem emlékszel ilyenre, akkor gondolom nem kell.

    Bonjour, also known as zero-configuration networking, enables automatic discovery of computers, devices, and services on IP networks. Bonjour uses industry standard IP protocols to allow devices to automatically discover each other without the need to enter IP addresses or configure DNS servers.