25353
Whistler - Windows XP
  • Prince of Máté
    #13834
    a microsoft office 2003 pedig vmeik boltban 122ezer volt...
  • Besz
    #13833
    Megnéztem a követelményeket, minden stimmel. Lefuttattam azt a grafikus tesztet is, amit belinkeltél, az se írt ki semmi rosszat.

    Csak az a szutyok programcsomagja kell neki, ami nem megy fel:



    Ezeket tartalmazza:
    Microsoft .NET Framework 1.1 and various .NET service packs and hot fixes
    DirectX 9c
    MSXML 4 with Service Pack 2
    VBA 6.4
    Windows Installer 3.1v2

    Ami hiányzott, azt letöltöttem a netről és egyenként feltettem. De továbbra is a csomagját kéri, gondolom nem ellenőriz mást, csak ennek a meglétét nézi.

    Alternatív program nincs, ebben kell megcsinálni. A szabad felhasználású gépteremben egyelőre nincs fent, ez vagy a rendszergazdák nemtörődömsége, vagy a licencjogok korlátozása bizonyos géptermekre, ahol a gyakorlati órák vannak, de persze ez egész héten tele van, ide nem lehet bejutni.

    Megpróbálom egy régebbi verzióját megszerezni, hátha azt könnyebben fel lehetne tenni. Nem lesz egyszerű, mert nem valami népszerű program a torrentezők körében. Másik lehetőség tényleg az, hogy majd kérdezősködök másoktól a kurzuson, hátha van valakinek normális verziója. Esetleg az órán kipróbálom azt, hogy betömörítve hazahozom pendrive-on, és simán csak kicsomagolom ugyanarra az elérési útvonalra. Egy próbát megér, talán elindul egy kis szerencsével. Ilyenkor félév elején be szoktam szerezni ami kell, mert otthon jobban tudok haladni a beadandókkal, és ez most nem sikerült elsőre. Na mindegy, majd lesz valami.
  • DarkSector
    #13832
    Jah főleg akinek 2.0 van...Meg faszterfoksz...
    :D
  • ffxi
    #13831
    FireFox a tuti!
  • sagjoz
    #13830
    Az explorer 7.0-t nem hajlandó telepíteni emrt nem tom érvényesíteni a szitut! Megoldás erre a problémára?
  • sagjoz
    #13829
    Tud nekem abban segíteni vki, hogy ismét érvényesíteni kellene a win xp-t mert nem telepíti fel az utóbbi két frissítést! De nem tudom miért? hogyan? Ebben kérném a segítségeteket!

    Előre is köszönöm!
  • DarkSector
    #13828
    Yo
  • ffxi
    #13827
    Itt kérdezd!!!
  • DarkSector
    #13826
    Sejtem hogy mit kérdezel, de én az árán vagyok kiakadva!
    :D
    Gépem adottságai meg lentebb a csíkban...(most írtam bé)
    :D
  • scorpeeon
    #13825
    Asszem most vagyok teljesen ki. Format megvolt, szép új rendszer, USB felismerés luxus. A biosnál is nyomtam egy reset to defaultot... A jó rohadt életbe, ilyet se láttam még...
  • Dj Faustus #13824
    armageddon666, DarkSector: A microstation egy CAD-program.

    Besz: Az alábbi oldalon ismertetett dolgokkal rendelkezel?
    Az alábbi alkalmazás teszteredményei szerint a géped alkalmas a microstation futtatására?
    Nincs arra mód, hogy alternatív programot használj?
    Az oktatási intézmény nem bocsát rendelkezésetekre (tényleg, a többiek hogyan oldják meg a problémát) változatot (akár demó, akár oktatási változat, akár gépterem/labor révén)?
  • scorpeeon
    #13823
    Hát igen, azzal próbálkoztam már... Mind1, ebből format lesz, úgyis ideje volt már.
  • DarkSector
    #13822
    Jah meg ha így megy tovább akkor 1 kilo kenyér is 100k körül fog mozogni....
    :D
  • aszizoli
    #13821
    USB drivert gondolom már újraraktad.
  • scorpeeon
    #13820
    erre vki?
  • armageddon666
    #13819
    Photoshop is 100k körül mozog tudtommal :D és ez "csak" egy professzionális rajzprogram. Ez a microstation gondolom valami összetett programozáshoz szükséges cuccosok valami :D húdejól magyarul volt ez :D
  • DarkSector
    #13818
    Jah fél év minimálbér-ért.
    A nagy faszt!Grrrr....
  • BenceYCE
    #13817
    "mindenkinek joga van a tanuláshoz" ... "esélyegyenlőség" ... 500.000 egy szoftverért? :)
  • vanyorekne
    #13816
    Hali!
    Tud valaki segíteni? A gépem elkezdte kidobálni az asztalról az ikonokat,és nem tudokletölteni semmit mert pár perc után torrent hibát ír.A NOD32 többszöri próbálkozásra sem talált vírust.
  • armageddon666
    #13815
    win reinstallt próbálhatsz meg esetleg, de feltétlen csak azután hogy valaki hozzáértő is válaszolt.

    egyetemen tényleg ilyen feladat van? (vagy mi ez) 500k Fthoz kötődő? :S gáz...
  • DarkSector
    #13814
    Hi!

    A problémám az lenne hogy a dvd-íróm eddig megírta a lemezeket rendessen most meg az 1x írható dvd-t nem akarja gyorsabban megírni 1.5x-es vagy 2x-es sebességnél?
    Dvd-író havernál rendessen megy.Valami program bezavarhat!Az érdekesség az hogy ugrál a buffer írás közben.
  • Besz
    #13813
    Hello!

    Van egy problémám: adott egy ~500.000 Ft-os szoftver, aminek meg kellene tanulnom a használatát, és el kellene készíteni egy projektet a segítségével. Mivel ennyi pénzem nincs, ezért gondoltam letöltöm a demo verzióját, elég lenne egy 30 napos verzió is, legalábbis több lenne a semminél. Persze nincs hozzá, legalábbis én nem találtam. Így maradt a Torrent. Hiába, rákényszerítenek erre minket az egyetemen.

    Eddig ok, de gondom van a telepítéssel. Két részből áll a képfájl, az egyik maga a program (a Microstation-ról van szó), a másik egy programcsomag, amit az első előtt kell feltelepíteni, ez többek közt DirectX-et, .NET-et (ezek persze fent vannak naprakész változatban, de úgy látom egyesek nem tudnak jó telepítő programot írni, amivel nem kellene ezekhez hozzányúlni, csak ami tényleg hiányzik), és egyéb bővítményeket.

    Ez a gond:
    1. Ezt a bővítménycsomagot nem tudom feltenni, mert azt írja ki, hogy nincs fent az Internet Explorer 6.0 vagy újabb (bizonyos dll fájlok miatt van rá szüksége). Telepítés megszakad. Vicces, mert Windows Xp Sp2 van a gépemen. Gondoltam biztos nem tetszik neki, hogy magyar verzió, ezért feltettem az IE 7 angol verzióját. Nem segített, mert továbbra sem látja.
    2. A MicroStation program telepítése megáll azzal a hibaüzenettel, hogy előbb tegyem fel az 1-es pontban leírt csomagjukat.


    Kérdésem: van-e valamilyen mód arra, hogy egy telepítő program számára láthatóvá váljon az Internet Explorer? Egyáltalán miért nem veszi észre?


    Biztos nem a másolt verzióval van a gond, mert a regisztráció megkerülésének procedúrája a végén következne.
  • scorpeeon
    #13812
    Hali emberek! Lenne 1 nagy problémám: egyik napról a másikra SEMMILYEN usb eszközt nem ismer fel a gép... Nem vagyok biztos benne, hogy mi a baj, ha jól emlékszem, akkor tegnap kiürítettem a windows mappán belül egy temp foldert mert vagy 10 gigát foglalt, gondoltam vmi sok felhalmozódott szemétfile. Vki tudna segíteni? Nincs nagy kedvem most formatálni...
  • Zsolt01
    #13811
    Köszönöm szépen, megnyugodtam.

    (Tehát alapba a Win xps2 nem tartalmaz ...system32\include könyvtárat. Akkor valami telepítés hozhatta létre. Majd észreveszem ha valami nem úgy megy.)
  • Dj Faustus #13810
    "Ez micsoda, mert töröltem a Nod32-vel. Ugye nem valami lényeges dolod (updater.ini)"
    Nyugodtan törölhető, system32\include könyvtárban nincs updater.ini (sőt include mappa se).
    Sőt magára a kifejezésre rákeresve - system32\include\updater.ini - is fertőzésre utaló leírások találhatóak.
  • Zsolt01
    #13809
    Valaki !!!

    #13804
  • Zsolt01
    #13808
    Én pont nemrég jöttem rá asszem. Nekem se ment a képernyőkimélőm.
    Vettem 1 szünetmentes tápot és néztem a beállításokat:
    Asztalon helyimenü/Tulajdonságok/Képernyőkimélő fül/Energiaellátás/UPS fül és ott Kijelölés / Álltalánosra állítottam.
    És azóta van KÉPERNYŐKIMÉLŐM (kb.: fél év után)

    De hallottam olyat is, hogy a tűzfal foghatja a képernyőkimélőt.
  • [HUN]FaTaL
    #13807
    köszi:)
  • Met
    #13806
    én ezt ismerem, hogy jó e nemtudom :)
    menj át a hogy néz ki az asztalod topicba, ott vannak guruk
  • [HUN]FaTaL
    #13805
    Lehet de lehet hogy több van és ti tudjátok melyik a jó én még sose használtam soha:D
  • Zsolt01
    #13804


    Ez micsoda, mert töröltem a Nod32-vel. Ugye nem valami lényeges dolod (updater.ini)

    Köszi.
  • Met
    #13803
    De van és még a neve is ez
    Lehet előbb a googléba kellett volna beírni?:D
  • [HUN]FaTaL
    #13802
    Sziasztok! Nincs valami Desktop Sidebar szerű program mint amilyen van beépítve a Vistaba? Szeretnék időjárást oldalra:D
  • BenceYCE
    #13801
    Ha valaki találkozott már olyannal, hogy bekapcsolta a képernyőkímélőt de az nem volt hajlandó működni akkor legyen olyan bájos és segítsen ki az infóval, hogy hogyan tudom az enyimén bekapcsolni anélkül, hogy a láncfűrészt használnám!
  • birno
    #13800
    Ok, meglett a gond, nem szóltam.
  • birno
    #13799
    Egy olyan problémába ütköztem, hogy nem írhatóak a registry run, runonce ágai, egyik sem.
    A többi igen.
    Amint létre hozok benne valamit azonnal ki is törli.
    Mitől lehet ez?

    Ráadásul nem az én gépem, holnap vissza kellene adnom, úgyhogy sürgös lenne a help.
  • Prince of Máté
    #13798
    Ugyanez volt a problémám!
    Egy biztonsági frissítés és kész
  • units
    #13797

    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
    DisableTaskMgr értékét 1-ről állítsd 0-ra
  • DirtyPio
    #13796
    Szisztok!

    Az a problemam, hogy votl egy kis virus problemam, es asszem msotmar tul vagyokr ajta, de nem tudom elinditani a task managgert, mert azt irja hogy az admin letiltotta. Ezt hogy tudom visszaallitani?
  • Benc16
    #13795
    Hellosztok!

    Kéne egy kis help! Abban hogy rámentem a programok telepítése törlésére és ezt adja, mikor ezt le szeretném törölni...:



    De akkor is valahogy le szeretném törölni... Megnéztem a Program Filest ,tényleg nincs olyan mappa, de akkor hogy lehet letörölni?

    Előre is kösz!


    Üdv, bb XFire!