25353
Whistler - Windows XP
  • me and a monkey
    #14034
    Everest. Link
  • HoTDoG
    #14033
    Sziasztok!

    Hol tudom megnézni a Windows Xp-ben a a windows "cd-kulcsát"? Csak mert eredeti XP, de még anno számgépboltban tették fel rá.
    Előre is köszi!
  • [HUN]FaTaL
    #14032
    sajnos nemtudom total commandert használtam sajátgép helyett már win95ben is:D
  • [HUN]FaTaL
    #14031
    NAV szar!

    Nod32 vagy bitdefenderrel próbáld de navot uninstalláld előtte
    hát spy nemtom én a windows defendert használom, más a counterspyt vagy spybotot (nekem ez nagyon nemjött be)
  • berlinboy6329
    #14030
    Vki a #14018-ra?
  • tonnni
    #14029
    Norton antivírus jo??Vagy valami mással??
    A spyokat mivel tudom??
    Köszi!!
  • [HUN]FaTaL
    #14028
    ellenőrizd a spyokat és a vírusokat:) ha semmi nem talál semmit akkor winreinstall
  • tonnni
    #14027
    Sziasztok!!

    Segítség kellene!!

    Valami gond van az xp vel!!!Nagyon lassu, de csak az XP minden egyéb tökéletesen működik,játékok filmek zenék minden,Az internet explorer egyáltalán nem megy mindig lefagy!Ez valami hacker verzio lehet
    XP WINTWR EDITION egy csomó dolgot feltelepít magátol!
    A gépem Intel core 2duo 2133Mhz,Asus P5BE alaplap,1gram 533Mhz,Gf7900Gs,80giga vinyó 400w.táp!!
    Valakinek van ötlete!!???
    lécci segítsetek!!!
  • Picar77
    #14026
    Nekem ez folyton hibát eszlelve leáll a restart után milehet a gond?
  • Met
    #14025
    igen erről olvastam csak nekem nem a sebességgel van bajom hanem a sorrendel :)
  • billy gates
    #14024
    A beállítással a Recycle Bin jobbklikkes (context) menüjében megjelenik a törlés (pontosabban a Desktopról való eltüntetés) lehetõsége.

    A beállítás megváltoztatásához a következõ mûveletekre van szükség.

    1. A Registry Editorral nyissuk meg a
    HKEY_CLASSES_ROOT / CLSID / {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} / ShellFolder
    nevû kulcsot.

    2. Változtassuk meg az Attributes nevû, binary típusú bejegyzést, értékként 60 01 00 20-t megadva.
  • urbijoe
    #14023
    használ valaki Flash get-et?
    akkor mondja már el hogy mért van az ,hogy amiota megemelték a sávszélességet,kb:60 file-bol 30-at kihagy 503-as hibával?
    pedig ugyanugy van beállitva mint régen 1 szálon 1 file
  • LoDMaSt
    #14022
    Lennt topikban kereső, beírod, hogy lomtár, és a 3. találat...
  • torrente111
    #14021

    sziasztok.a lomtárat hogyan lehet eltüntetni az aztalról?? kösz
  • DanRyu
    #14020
    Hi
    Hálás köszönetem a segítségért. Mqködik ezzel a seriállal. De úgye ez nem fog lejárni mostmár?
  • SeLFisCH
    #14019
    Hi all. Segítségre lenne szükségem,leírom mi a helyzet.

    Szal alapból a windowsom FAT32 volt. Átjött az egyik haverom,és áttette NTFS-re úgy,hogy semmi adatom nem veszlett el. De azóta lassabban tölt xp (kb 1 perc:S) , játékokban kevesebb fps stb... Meg lehet e oldani,hogy visszategyem FAT32-be windoes újrarakás v format nélkül? Vagy jó nekem az NTFS is,csak olyan gyors legyen,mint FAT32. Ötletek ?
  • berlinboy6329
    #14018
    Hi all!

    Kellen 1 kis segítség pls.Arról lenne szó,hogy elfelejtettem vmit.Milleniumban lehetett olyat,hogy mikor tudjátok,belementek a sjátgépbe,vmilyen mappába,és ott vannak a mappák/fájlok csupasz fehér háttéren.Na azt a fehér hátteret hogy lehet megváltoztani 1 kívánt képre?
  • David Coulthard
    #14017
    #12949

  • DanRyu
    #14016
    Hi

    Van egy gondom a Win Xp Sp2 professional editionel. Reggel óta azt írja ki, hogy megbukott a biztonsági teszten, mert feketén van. Nem tud valaki hozzá cracket? Nagyon kéne már megvan több mint 1 éve és eddig nem volt ilyen gond vele. Talán zárolták a licensem. Valaki Crack!!! Help!!!
  • Shiwo
    #14015
    köff
  • aszizoli
    #14014
    A sorrend megváltoztatását nem tudom, hogy érdemes-e bojgatni, de a microsoft kiadott az XP-hez egy BootVis-Tool.exe nevü programocskát, amivel optimalizálni lehet a rendszer indulást. Én szoktam idönként használni.

    A használatáról:
    Először is töltsük le a programot, az önkicsomagolóval csomagoltassuk ki a merevelemzünkre, majd pedig indítsuk el a kicsomagolt BootVis.exe fájlt!
    Bonyolultnak tűnhet első ránézésre, de semmi pánik, nem vészes.
    A rendszerindítás optimalizálásához párszor újra kell majd indítani a rendszert, ezért jobb ha az optimizáció előtt lezárunk minden még le nem zárt munkánkat. Azt is jól tesszük, ha fogunk egy stopperórát és lemérjük egy átlagos rendszerindításunk idejét, hogy láthassuk a későbbi gyorsulási eredményeinket.

    1.) Válasszuk a BootVis programban a "File >New >Next Boot Trace" vagy a "File >New >Next Boot + Drivers Trace" menüpontot.
    A felugró ablakban hagyjunk mindent az alapértelmezett értékek szerint, nyomjuk meg az OK gombot, és készüljünk fel a 10 másodpercen belüli újraindulásra. Érdemes az optimalizációt úgy futtatni, hogy nem fut egy alkalmazás sem, csak a BootVis.



    2.) Az újraindulás után várjunk türelmesen, ne nyúljunk sem az egérhez sem a billentyűzethez. Várjuk meg amíg a BootVis magától betöltődik, és kianalizálja a tapasztalatait. Ez eltarthat jó pár percig.
    Ha betöltődött a BootVis akkor megszemlélhetjük az általa generált érdekes grafikonokat, nem mindenkinek mondanak sokat. Ha befejeztük a kémlelődést, lépjünk tovább...

    3.) A főmenüből válasszuk a "Trace >Optimize System" opciót. És ismét egy újraindításnak lehetünk tanúi. Várjunk türelmesen! Újraindulás után ismételten várakoznunk kell egy kicsit amíg a BootVis megfelelő helyre teszi az induláskor betöltendő fájlokat a merevlemezen, a gyorsabb elérés érdekében. Ha ez a művelet is befejeződött, akkor nincs más dolgunk hátra, mint hogy lemérjük az új rendszerindítási időnket. Valószínűleg jelentős csökkenést fogunk tapasztalni az induláshoz szükséges időben.
  • Met
    #14013
    A bootkor betöltődő progik sorrendjét nem lehet megváltoztatni?
    Olyanra gondolok, hogy mondjuk elindul az msn és a nis csak azután és addig az msn nem tud csatlakozni és hibát jelez, vagy notin előbb az avg és utána a wireless kapcsolat jön létre, ezért az avg nem talál netet és nem frissít.
    Vagy jobb ezt nem piszkálni?
  • hispan2
    #14012
    Ha ki van kapcsolva az NTFS utolsó hozzáférés írása, akkor erről nem lesznek információid, de ha be van kapcsolva, akkor a merevlemezel legalábbis biztosan ott van, hogy mikor fértek hozzá utóljára egy file-hoz. De hogy etz gyakorlatilag hogyan lehet megnézni, azt nem tudom.

    #14008 még mindig kérdés.
  • bekecs
    #14011
    császtok
    Azt szeretném kérdezni valami gurutól, hogyan lehet megnézni azt hogy milyen filekat, vagy milyen mappákat nyitottak meg egy bizonyos időben. Vagy, ha adott egy file vagy mappa, akkor azt meg tudom-e nézni, hogy megnyitották-e vagy sem. Ugye a file tulajdonságok nem jó, mert ahogy rákattintok, a jelenlegi időt mutatja. Mivel mentés nélkül zárta be az illető, ezért nem történt módósitás sem. A start menű my recent dokuments-t pedig ki tudja törőlni, igy ettől sem leszek okosabb. Milyen lehetőségek vannak még?
    Ha valaki tud valami trükköt légyszi irja.
    Köszi előre is.
  • David Coulthard
    #14010
    Link

  • Shiwo
    #14009
    Hali !

    Lenne 1 gond.. barátnőm apjának az XP-je egy csomó dolgot nem enged telepíteni/uninstalálni...valami olyasmit ír ki, hogy gond van a Windows Installerrel ,vagy mivel..viszont a gépet nem akarja újratelepíteni.. valahogy meglehet javítani ezt a hüle installert ? vagy újrarakni csak azt ? és ha igen, hogyan ?
  • hispan2
    #14008
    Üdv!

    Remélem nem baj, ha ide írom ezt a kérdést: van 2 gép, switch-el össze vannak kötve, XP van mindkettőn, ba van kapcsolva a "nyomtató és filemegosztás" funkció, az egyik géphez van kötve egy nyomtató (amivel az adott gépen kiválóan lehet nyomtatni). Mégsem tudok hálózatban nyomtatni, pedig az én gépem látja a másikhoz kötött hálózati nyomtatót, felismeri, kezeli, csak épp mikor bármilyen programban nyomtatást kezdeményezek, akkor HIBA üzenettel leáll. Végigcsináltama hibaelhárítót, minden szép és jó, csak épp mégsem megy a print... Mi lehet a baj?
  • torrente111
    #14007
    sziasztok.feltettem a vista inspirat nevű progit.szeretnék hozzá használni másik skint de ezek az mss-filékra ha dupla klikk akkor betöltődik,ez idáig jó.de restart után eltünik.ez igy müxik?mindig dupla klikk és bejön vagy van más lehetőség.kösz
  • Zsolt01
    #14006
    Tehát fent van a Vista és akarsz csinálni egy Xp -t is, igaz !

    (tudtommal) Alap szabály, hogy régebbi win –ről (Xp) kell csinálni az újabbat (Vista), másik particóra. Mert ugye kettő win használata a célod.
    Pl.: Fent van az Xp és Xp –ből indít a Vista telepítő (lemezről= #14005 !) (Sokszor csináltam régen win 98 – win Xp, gondolom ugyan így működik Xp - Vista)
  • [HUN]FaTaL
    #14005
    mi a ráknak úgy kiírni hogy mountolod?:D fogsz egy alcoholt és úgy kiírod a képfájlt.. lehet hogy mountold daemon toolsból másolva nem bootol
  • Picar77
    #14004
    Ja úgy már más
  • joshua
    #14003
    de befog mert kiírtam cd-re úgy hogy már bemountoltam. Nemtom mi lehet a baj. Majd akkor holnap:D
  • Picar77
    #14002
    Arról sohse fog neked bebootolni a gép :D
    Azt elöször daemon toolsba kell bemoutolnod akkor ezért nem megy
  • joshua
    #14001
    Na mindegy majd holnap még egyszer megpróbálom. Ja és van a .bin fájl mellett egy olyan is hogy .cue? Ezt is rá kell írnom a lemezre vagy az semmi?
  • Picar77
    #14000
    Lehet, mondjuk én maxon szoktam kiirni és akkor is megy gond nélkül, de hát ki tudja
  • joshua
    #13999
    16szorosan írtam:D az lehet sok nem?
  • Picar77
    #13998
    Lehet hogy rossz a lemezed, probáld meg lemásolni hátha úgy jó lesz
  • Picar77
    #13997
    Igen úgy a c particiot törlöd és rátszed újra a d-nem bántod és akkor megmarad ami rajta van (nálam is így van)
  • Rohamsisak
    #13996
    Értem, köszönöm. De abban az esetben ha két meghajtóra van osztva a merevlemez(jelen esetben c és d-re) és a C-n csak a windows van akkor a D (amin minden adatom, filmek, dokumentumok, zenék...) meg fog maradni, csak simán a C-re tegyem uja a rendes windowst?
  • joshua
    #13995
    Valaki segítsen pls! Vista van fenn a gépen és egy 40 gigás üres partícióra akarom felrakni az xp-t (az a verzió amibe benne van az sp2). De nem akar feltelepülni. Bottolni se lehet. Azt írja ki h nem találja a telepítőlemezt. Pedig ez az...elvileg:D Vistáról meg nem tudom felrakni mert fel se kínálja h telepítés, csak szürkén kihozza és nem lehet rákattintani. Valaki pls help!