25353
Whistler - Windows XP
  • kl24h
    #24273
    Csak vírus csinál ilyeneket, ezért #24271 javaslata szerint kell eljárni, utána meg egy Malwarebytes Antimalware lefuttatás, és ha csak a hiba megvan, akkor egy rendszer visszaállítás, mielött lett volna telepítve az a vírus (elméletileg frissítés).
  • DarkSector
    #24272
    Nemtudom haverom állitólag rányomott egy frissitésre, nekem is furamód nem tetszett a hibaleirás, mert én tettem fel a rendszert, olyan xp ahol a frissitések ki voltak kapcsolva mert nem eredeti és offline lett feltelepitve, szóval lehet csak elnyomott valamit. :)

    Életembe nem találkoztam még ilyen hibával.
  • gergely1991
    #24271
    milyen frissítés?valami nem stimmel:/
    rendszer-helyreállítást próbáld meg ha az sem segít akkor kaspersky rescue
  • DarkSector
    #24270
    Üdv van aki megtudná mondani sp3-as gépen mi a szösz történhetett hogy a laptop semmilyen programot nem indít el.
    Állítólag valami frissítés ment rá, a tulaj szerint.

    Most meg semmit nem indít el, bármire nyomok Total Commander vagy valami akkor kidobja a kis társító ablakot.
    Valamint a Vezérlőpultra kirakja hogy nem Win32 alkalmazás...
  • dvid95
    #24269
    nem szoltam
  • dvid95
    #24268
    de hogy formázzam
  • dvid95
    #24267
    Köszi mindenkinek kiproblálom
  • Zsolt01
    #24266
    Fat32-es gyárilag.
    Formázod NTFS-re és akkor semmi gond a nagy fájlokkal!
    Csak ha pl. USB-s Asztali DVD lejátszón használni szeretnéd akkor NTFS-re formázott Pendrive nem működik, csak Fat!
  • tototto
    #24265
    ha jól tudom alapból FAT32re vannak formázva a pendrive-ok és ott maximum fájl méret 4GB
  • kl24h
    #24264
    Nekem is van egy ilyen típusom, úgy van megépítve, nincs mit tegyél. Ha mégis meg akarod tölteni, akkor azt a nagy fájlt el kell vágni (kb. 700 MB-os darabokra) és úgy másolni rá. Az elvágához Total Commander-t ajánlok és persze ugyanazzal is kell összeilleszteni.
  • dvid95
    #24263
    cs
    van egy 16 gb-os pendrájvom és mikor egy 12 gb-os játékot 2 részben rá akarok másolni és azt írja ki hogy megtelt a lemez de mikor utána nézek akor 15 gb szabad miért nem tudok rá másolni?
  • kl24h
    #24262
    Másképpen ezt a Windows Genuine Advantage ki lehet kerülni, hogy kiválasztod, hogy csak mik telepedjenek, sokáig én így csináltam.
  • kl24h
    #24261
    Először feltelepedik az a Windows eredetiség ellenőrző (Windows Genuine Advantage), ha eredeti, akkor azután kapod a frissítéseket, mert biztos sok frissítést írtak azóta, mióta kiadták a Windows CD a laptopodhoz.
    Ha nem eredeti (ami nem lehetséges, csak ha az üzletből valaki kicserélte volna ), akkor eltűnik a háttérkép és megjelenik egy szép üzenek az óra mellett/felett. Ezenkívül az Welcome megjelenéséig kell várni 5 másodpercet. Aztán, hogy le blokkolja egy pár nap alatt a Windows-odat vagy nem, nem tudom. Ha ilyen történik, könnyű eltávolítani azt a Windows Genuine Advantage programot, csak egy kis trükk kell.

    Ajánlatos frissíteni a Windows-t!!!
  • kl24h
    #24260
    Csak 4 kell legyen belőle (a Show Updates ne legyen bepipálva az Add or Remove Programs ablakban)!
    Nálam ezek vannak és napi renden van a Windows frissítés:
    Microsoft .NET Framework 1.1
    Microsoft .NET Framework 2.0 Service Pack 2
    Microsoft .NET Framework 3.0 Service Pack 2
    Microsoft .NET Framework 3.5 SP1
    Szerintem hamar fog menni az eltávolítás.
  • Airbus A380
    #24259
    Sziasztok, a laptopomon úgy tudom eredeti xp van, legalábbis ezt mondták, úgy jött a gép, hogy raajt volt. MAindenképp érdemes frissítenem ugye? Felmentem az update-re hogy milyen frissítések vannak, de csak az eredetiség ellenőrzuőt dobta ki, ez most azt jelenti, hogy eddig frissítve volt és nincs mit, vagy pedig azt, hogy előbb mindenképp leelenőrzi az eredetiséget? Mi van ha nem eredeti , megbénítja a win-em ? (ne tessék nevetni régerbben ilyeneket olvastam, hogyha az eredetislég ellenőrző feketét talál akkor azt "tönkre teszi") szóval szerintetek mit érdemes csinálnom? ja ha netán ténylerg eredeti akkor sem tudom a sorozat számát, így is rá küldjem az eredetiség ellenőrzőt
  • barmi
    #24258
    sokan azt javasolták, hogy távolítsam el az összes telepített . net framework-őt és kezdjem elölről az egészet. Dehát ebből a szemétből annyi van a programot telepítése/törlése ablakban mint a szemét. Nincsd erre az eltávolításra valami egyszerűbb megoldás mint hogy egyesével unistallálgatom őket?
  • barmi
    #24257
    sp3-as telepítőlemezzel telepítettem az xp-t (teljesen szűz) és azután win updaten keresztül (böngészőben) tettem (volna) fel a hiányzó frissítéseket de ezeken nem tudok túljutni ... :(((
  • kl24h
    #24256
    Hogyan végezted a frissítést? Az Windows Update bekapcsoltad vagy az Internet Explorer-rel, mint ahogy látszik a képen is?
    Nálam nem volt ilyen gond, igaz ezek a .NET cuccok már akkor feltelepedtek, mikor még SP2 volt a rendszerem és csak utoljára tettem fel az SP3 javítási csomagot.
  • barmi
    #24255
    Csináltam egy képet is ezekről a bizonyos telepíthetetlen frissítésekről :



    Nem tud valaki megoldást erre furcsa anomáliára?
  • gergely1991
    #24254
    a hosts fájlba nézzél bele (nyisd meg a jegyzettömbbel és nézd meg nincsenek-e benne különféle weboldalak címei mint például biztonsági weboldalaké vagy más)
    lehetőleg egy igen vagy nem-et kérnék a host fájltartalmának bemásolását hanyagold mert ha mégis lenne benne, akkor kicsit nagy lesz a hozzászólásod:D
  • barmi
    #24253
    Nincs olyan progi ami feltolja ezt a .net framework cuccot az összes sz@rságával együtt tokkal, vonóval? idegesítő ez a sok nyomorék hozzá tartozó update már komolyan ...
  • barmi
    #24252
    Sziasztok!

    Tegnap telepítettem öcsém gépére egy XP sp3-at, aktiváltam is ahogy kell és nekiálltam a frissítések beszerzésének win updaten keresztül.
    Egy darabig rendben jöttek is a cuccok de (szerintem) a vége felé már adódott némi probléma ... A net framework 2 szervízcsomag 1 -éhez készült frissítéssek és a net framework 3.5 sp1-éhez készült frissítésekkel (azthiszem 4 vagy 5 darab összesen)... Először azt hittem hogy feltette őket mert úgy tűnt! De aztán nem telt el 1 perc és újra felajánlotta őket a frissítő! Aztán megint felraktam őket rendesen és megint 1 perc után újra felajánlja hogy márpedig tegyem fel őket mert fontosak!!! WTF??? Gép újraindít, majd újra felraktam ezeket a bizányis javításokat de ez sem segtett, megint felajánlotta őket mintha misem történt volna ... Mi az oka ennek hogy látszólag felmegy az a négy vagy 5 frissítés de gyakorlatilag meg nem megy fel??? (néztem a programok hozzáadásánál is ezeket a KB számokat de nincsenek települve a gépre ... Valaki segítsen rajtam léccci ! KÖszi!!
  • Toto652
    #24251
    - hosts
    - hosts.ics
    - hosts.msn
    - lmhosts.sam
    - networks
    - protocol
    - services

    Ezek vannak benne. Sp2-m, van nekem is. Avirát használok. Meg Malwarebytest, illetve IOBit Security-t.
  • gergely1991
    #24250
    nálam 5(sp2):D


    Toto652:
    Nod32 vírusirtót használsz?Ha igen nem detektál semmit?
    Host fájlban (windows\system32\drivers\etc) van valami tartalma?
    [Valamiért a conficker-re gyanakodik]
  • kl24h
    #24249
    Nálam is sok minden volt telepítve meg törölve, sőt még vírusok is jártak rajta, de még mindig úgy megy, mintha most telepítettem volna a Windows-t.
    Én úgy szoktam csinálni, hogy veszem sorjába a mappákat: Document and Settings, Program Files, Windows és itt ezekben megkeresem azokat a mappákat, amikről tudom, hogy telepítve voltak és most nem használom, na ezeket törlöm. Ezek után lefut egy CCleaner registry ellenőrzés csak. Ezek után mikor újraindítom a gépet benézek az Eseménynapló-ba, hogy nincs-e valami Error (főleg a Service Control Manager szokott jelenteni). Ha van Error, akkor megnézem a Registry-be és törlöm azokat a bejegyzéseket, amik ehhez az Error-hoz tartoznak. Gépújraindítás és újből benézek az Eseménynaplóba.
    Mázrészt az Internet Explorer-ben a fölösleges Add-ons dolgokat törlöm, hasonlóan ha Mozila Firefox-ot használsz.
    Ezek után már gyors kell legyen a gép. Röviden ennyi lenne.
  • kl24h
    #24248
    Nálam 7 db. fut (van akinél 6) és mindig annyi kell legyen bármikor is néznéd meg. Ha magától jelennek meg, akkor csak vírus okozhatja.
  • SMGBAS
    #24247
    Amúgy a fat az mire kell?
  • SMGBAS
    #24246
    Formázod a partíciót (ntfs) amivel törlődik a régi windows és MINDEN ami rajta volt. Utána meg oda telepíted.
    Partíció


    #24238 közben újraraktam a gépet és fain minden (:
  • koj
    #24245
    Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy bár nincs semmi baja a windowsnak, sok rajta felesleges cucc amit sok idő letörölni meg minden, szóval egyszerűbb ha az egészet újratelepítem. Azt értem hogy kell feltelepíteni de a régi windows automatikusan letörlődik? Meg ezt a partíciós dolgot nem értem. Köszönöm a válaszokat!
  • wattafaka
    #24244
    még mielőtt valaki azt javasolná, hogy próbáljam ki, módosítom a kérdést:
    ha LENNE egy ilyen PCI kártyám.. :)
  • wattafaka
    #24243
    sziasztok.
    ha van egy ilyen PCI kártyám (http://www.shopmania.hu/shopping~online-alkatreszek-rendszer-alkatreszek~vasarlas-speeddragon-u-ata-sata-raid-kartya-pci~p-5446615.html) amin van U-ATA csatlakozó, akkor az vajon felismeri a sima ATA-s vinyókat / dvd írókat?
    bár lehet ezzel hülyeséget kérdezek, azért köszi előre is a válaszokat
  • SMGBAS
    #24242
    ha a gépet is eszi akkor keress rá az svchost fix-re
  • Toto652
    #24241
    Üdv emberek!
    Mennyi svchost.exe fut normál esetben? Nálam alapjáraton 9. Aztán X idő után kitudja mennyi jön még hozzá... normális ez?
  • SMGBAS
    #24240
    Van
  • kl24h
    #24239
    Van rendszergazdai jogod?
    Ha van, akkor lehet vírus szórakozik veled.
  • SMGBAS
    #24238
    Nem engedi megjeleníteni a rejtett fájlokat a gép.
    Idáig igen, ma vettem észre.
    Hiába állítom be, hogy mutassa, alkalmazom, utána ok és ha visszamegyek akkor megint azon van, hogy ne mutassa :/
    Ötlet?
  • kl24h
    #24237
    Interneten lehet kapsz hozzá megfelelő kódot, csak keresni kell.
  • computerguru
    #24236
    Akkor sajnos nem tudok segiteni!
  • gergely1991
    #24235
    verziószám?
    parancsorba ezt gépeled:
    ver
  • gergely1991
    #24234
    Vagy még próbálkozhatsz a kaspersky rescue cd-vel.Ha nincs lemezed Flash háttértárolóra ezzel az eszközzel kimásolhatod:)
    Ha itt nem lassul be a rendszered akkor OS hibáról van szó(lehet ez vírus vagy pont a frissítés szól be stb.).A vírus problémát még ezzel ellenőrizheted is és ha van törli.
    Ha a Kaspersky Rescue is belassul akkor #24229.