25353
Whistler - Windows XP
  • Kis Csendes
    #24313
    Valaki?
  • Peter1
    #24312
    Szia!
    Mind a kettő programot lefuttattam. Szerencsére semilyen vírust és egyebb rosszaságot nem találtak
  • kl24h
    #24311
    Igen.
    Ha Avast 5 használsz, akkor inkább Internet Security lenne, mert abban van Sand Box és akkor nem fertőzik be a géped, ha Sand Box alatt böngészel. Másképpen még bekerülhet ez vagy az.
  • Peter1
    #24310
    Víruskeresőre gondolsz?
    Avast 5-ös széria
  • kl24h
    #24309
    Nálad vírus járt, azért is jelennek meg azok a *.job fájlok a c:\WINDOWS\Tasks\ mappában.
    Ha visszakapcsolod a Windows Tűzfalat, akkor nem szabad jelezzen semmit a Biztonsági Központ. Ha jelez, akkor még van valami trójai a gépedben. Ezért még lefuttathatod a következőket: Hitman Pro és a Kaspersky Virus Removal Tool.
    Milyen védelmi szoftvert használsz jelenleg?
  • Peter1
    #24308
    Megmondom őszíntén, hogy újra engedélyeztem a Windows tűzfalat és visszaállítottam az automatikus frissítés tíltását, majd újra lefuttattam a programot. Mostmár csak a tűzfalat jelezte gondnak.
  • Peter1
    #24307
    Eltávolítottam. Pontosabban egyenlőre karantéba tettem.
    De újraindítás után rögtön jelzett egy biztonsági riasztást a Windows. Az automatikus frissítéssel és a tűzfallal volt gondja. Ugyanis a program ott is hibát észlelt. Az automaikus frissítés nem nagyon izgat, mert egyébbként is tíltva van, de hogy a Windows-os tűzfallal mi volt a gondja az nem nagyon értem.
  • gergely1991
    #24306
    elvileg el kellene távolítania(én is szoktam használni bár nálam nem talált semmi gyanús jelenséget sem)
  • Peter1
    #24305
    Mi a teendőm?
    A fertőzőtt fájlokat eltávolítsam?
    Lehet, hogy hülye kérdésnek tűnik, csak azért kérdezem, mert a hibák a Registry adatbázisban vannak, illetve a Windows mappában.
  • Peter1
    #24304
    Szia!
    Lefutattam azt a programot, amit ajánlottál.
    Az eredmény a kévetkező:
    Malwarebytes' Anti-Malware 1.50.1.1100
    www.malwarebytes.org

    Adatbázis verzió: 6734

    Windows 5.1.2600 Szervizcsomag 3
    Internet Explorer 8.0.6001.18702

    2011.05.31. 20:39:10
    mbam-log-2011-05-31 (20-39-00).txt

    Vizsgálat típusa: Teljes vizsgálat (C:\|D:\|)
    Átvizsgált objektumok: 228914
    Eltelt idő: 29 perc, 4 másodperc

    Fertőzött memóriafolyamatok: 0
    Fertőzött memória modulok: 0
    Fertőzött Rendszerleíró kulcsok: 4
    Fertőzött Rendszerleíró értékek: 0
    Fertőzött Rendszerleíró adatelemek: 3
    Fertőzött mappák: 0
    Fertőzött fájlok: 3

    Fertőzött memóriafolyamatok:
    (Nem találhatók rosszindulatú elemek)

    Fertőzött memória modulok:
    (Nem találhatók rosszindulatú elemek)

    Fertőzött Rendszerleíró kulcsok:
    HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\JP595IR86O (Trojan.FakeAlert) -> No action taken.
    HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\NtWqIVLZEWZU (Trojan.FakeAlert) -> No action taken.
    HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Z30KYPG3WS (Trojan.FakeAlert) -> No action taken.
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones\ (Hijack.Zones) -> No action taken.

    Fertőzött Rendszerleíró értékek:
    (Nem találhatók rosszindulatú elemek)

    Fertőzött Rendszerleíró adatelemek:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\AntiVirusDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) -> Bad: (1) Good: (0) -> No action taken.
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\FirewallDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) -> Bad: (1) Good: (0) -> No action taken.
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\UpdatesDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) -> Bad: (1) Good: (0) -> No action taken.

    Fertőzött mappák:
    (Nem találhatók rosszindulatú elemek)

    Fertőzött fájlok:
    c:\WINDOWS\Tasks\{22116563-108c-42c0-a7ce-60161b75e508}.job (Trojan.Downloader) -> No action taken.
    c:\WINDOWS\Tasks\{35dc3473-a719-4d14-b7c1-fd326ca84a0c}.job (Trojan.Downloader) -> No action taken.
    c:\WINDOWS\Tasks\{bbaeaeaf-1275-40e2-bd6c-bc8f88bd114a}.job (Trojan.Downloader) -> No action taken.
  • mukika36
    #24303
    TFTPD
  • commissioner
    #24302
    "angol nyelvű leírást találtam"

    Mutasd!
  • Zsolt01
    #24301
    Próbáltad #24283 ...
    - Advanced SystemCare: Windows kezelése / Ellenőrzés - Javítás
    - Advanced SystemCare:Rendszer kezelés / Ellenőrzés - Javítás
    Gép újraindítás!

    De az újabb ebből jobb lehet:
    Advanced SystemCare 4 - "kipucolja gépet ... "
    - Gyors "tuning"
    vagy
    - Alapos "tuning" - ez a jobb, de az ingyenes változatba nem tudom, hogy használható-e rendesen. Teljes változatot használom.
  • Zsolt01
    #24300
    Tipp:

    Advanced SystemCare 4 - "kipucolja gépet ... "
    - Gyors "tuning"
    vagy
    - Alapos "tuning" - ez a jobb, de az ingyenes változatba nem tudom, hogy használható-e rendesen. Teljes változatot használom.

    (Advanced SystemCare 3.8 -ezt használtam eddig.
    - Advanced SystemCare: Windows kezelése / Ellenőrzés - Javítás
    - Advanced SystemCare:Rendszer kezelés / Ellenőrzés - Javítás
    Gép újraindítás!)
  • kl24h
    #24299
    Miért nem telepíted direkt? Hálózaton keresztül nem tudom ha lenne megoldás.
  • kl24h
    #24298
    Vagy a te gépedben van blokkolva vagy a szervernél van a hiba.
    Te is futtasd le, amit ajánlottam #24273.
  • kl24h
    #24297
    Egyszer kell ellenőrizni, hogy tiszta a gép vagy nem: #24273 ezt futtasd le.
  • mukika36
    #24296
    Helló!

    Windows 7-es laptopról, egy másik gépre egy XP-t telepíteni HÁLÓZATON keresztül hogy tudnék?

    Köszi!

    /angol nyelvű leírást találtam, de angol nyelv hiánya miatt eléggé döcögős/
  • stupido
    #24295
    Sziasztok! Miit lehet akkor tenni, ha pár napja nem tudom megnyitni a youtube.com-ot. Folyamatosan ott áll, hogy "Kapcsolódás az s.ytimg.com oldalhoz" de nem történik semmi. Nincs blokkolva sehol. A jelenség csak az otthoni gépeket érinti a melóhelyen minden fasza.
  • Peter1
    #24294
    Sziasztok.
    Lenne egy problémám ami már régóta fent áll. Az a probléma, hogya bármilyen zenét halgatok (winamp, youtube) akkor egyszerűen belassül a sz.gép és az internet is. Annyira, hogy többször kiírja, hogy nem jeleníthető meg a weblap. Ilyenkor megszakítom a kapcsolatot, majd CC Cleanerrel törlöm az előzményeket. Majd ezután mintha misem történt volna újra minden jó (persze, ha nem hallgatok zenét).
    Tipp esetleg?
    U.i: lehet, hogy már feltettem itt is ezt a kérdést, de nem igazán találok sehol megoldást a fenti problémára.
    Segítségeteket előre is köszönöm!
  • gergely1991
    #24293
    Ellenőrizd a vezérlőpult>Hálózati kapcsolatoknál hogy van-e kapcsolat(ha üres driver kell á telepíteni:#24286)
    Ha van,de nem csatlakozik akkor ellenőrizd a tűzfaladban engedélyezve van-e a pingelés.
    Nincs telepítő cd-d?
    Ajánlott beszerezni a everest programot feltelepíted majd megnézed a hálózati részleket majd miután megtaláltad hálókártyád utána kattints a linkre,írd le és a másik gépen(ismerős,vagy a más gépe) töltsd le a drivert és telepíts fel a tiedre.
  • gergely1991
    #24292
    Alapesetben a lapozni a page up(felfelé),page down (lefelé)gombokkal tudsz görgetni:)
    Más kérdés hogy a flash,java objektumaiban lehet-e:S
    Érdemes áttanulmányozni a játék használati útmutatóját amiben én nem lehetek a segítségedre:)
  • dvid95
    #24291
    Csö vannak az online játékok van ameikben rá tudok zoomolni és mozgatni a képet egérrel meglehet oldani hogy billentyüzettel mozgassam a képet ne egére?
  • Shortstop
    #24290
    Megtörtént másik rendszer alól az NOD32-vel való kutatás az MBR szektor kijavítására, viszont nem talált semmit.
  • Shortstop
    #24289
  • Shortstop
    #24288
    Még annyit hozzá hogy a HDSentinel mindkét merevlemezre azt írja hogy 100%-os. Everestben nem látok semmi gyanúsat hacsak nem ez lehet az


    Uploaded with ImageShack.us
  • Shortstop
    #24287
    Hello!

    Megcsináltam mindent úgy ahogy mondtál sajnos a problémát nem oldotta meg még úgy sem hogy a másodlagos HDD-t lehúztam. Így is észrevehetően lassabb. Egyéb ötlet?
    - A nod32 viszont most már nem írkál MBR sector hibát. Ez érdekes mert fél évig nyavajgott miatta.
  • kl24h
    #24286
    Kell legyen az alaplapodnak CD-je és a videokártyának is és azokat kell feltelepíteni.
  • koj
    #24285
    Köszönöm a segítséget sikerült feltenni az xp-t, most azt szeretném kérdezni hogy honnan tudom a szükséges drivereket letölteni. Mert se internetre nem enged fel igazából semmit se tudok csinálni.
  • Zsolt01
    #24284
    2 HDD van gépedbe, másodlagost lehúzod, akkor nem lesz jó talán !?
    Hard Disk Sentinel el HDD ellenőrizés amit említettem:
    bal oldalt a progiban mind két HDD külön külön nézni.
  • Zsolt01
    #24283
    Hard Disk Sentinel el HDD ellenőrizni. - ha nem ismernéd, felteszed elindítod és kiírja, ha gond van HDD (ingyenes változat is jó erre)
    EVEREST - eszközök hőmérsékletét figyelheted pl. nem-e melegszik nagyon valami.

    Te HDD-re gondolsz, mint probléma forrása, de ezeket is megpróbálhatod azért:

    - Advanced SystemCare: Windows kezelése / Ellenőrzés - Javítás
    - Advanced SystemCare:Rendszer kezelés / Ellenőrzés - Javítás
    Gép újraindítás!

    - Malwarebytes' Anti-Malware
  • Kis Csendes
    #24282
    ezt írja ki: 6.1.76003
  • Shortstop
    #24281
    Sziasztok!

    Előre is elnézést hogy ezzel a problémával ide fordulok de remélem tudtok segíteni illetve a megfelelő helyre átirányítani.
    Történt, hogy tegnapelőtt munkából hazaérvén a gépet bekapcsoltam úgy jutottam el a windowsig mint máskor aztán egyszer csak belassult az egész rendszer. Egyik HDD-ről a másikra borzasztó lassan másolt, youtube-os videók akadtak egyszerre filmet nézni és netezni már nem tudtam mert akadozott mindkét folyamat. Az egyik winyó amit letöltésekre használok (kettő van particionálva van rajta egy tartalék rendszerpartició) egy régebbi amire régebben egy HDD figyelő progi károgott már. Vettem decemberben egy újat (western digital 500gb)arra telepítettem az XP-t (itt is ugyanúgy két particióval) azóta minden ment flottul. Most viszont megint előjött egy az akkorihoz hasonló hiba mivel a régebbi HDD-vel is ezt csinálta. És úgy oldottam meg hogy vettem egy új HDD-t.
    Most viszont nem nagyon akarom elhinni hogy fél évet nem bírt ki és kezdi megadni magát. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a NOD folyamatosan bootoláskor írogatta nekem hogy MBR szektor hbát lát. Rákerestem a neten de mindehol az írták hogy lehet használni nem kell neki akkora jelentőséget tulajdonítani.
    Szóval kicsit bizonytalan vagyok hogy mi lehet a probléma és nem is szívesen formáznám meg a gépet hacsak nem nagyon muszáj. Gyanakszom memóriára és alaplapra is ugyanakkor nem igazán tudom hogy tudnám kideríteni mi a valódi ok amiért ennyire belassult minden.
    Ha valaki tud valamit amin akár el lehet indulni azt nagyon szívesen venném és előre is köszönöm!
  • lck
    #24280
    Hiányzó NTLDR
  • koj
    #24279
    aúgym még sose telepítettem windowst szóval nem tudom most mit kell csinálni
  • koj
    #24278
    Amikor először használtan elindult a telepítő meg minden, utána a c partíciót asszem T betűvel töröltem és ott elkezdte a töltést és 10 százaléknál kiírta hogy hiányzik valami fájl. Így szerintem a régi windowst valamennyire letörölte, az újat meg nem telepíti a hiba miatt. Ezután töltöttem másik xp-t, és azóta írja minden alkalommal hogy ntldr hiba blabla.
  • lck
    #24277
    Leformáztad telepítéskor a partíciót. A C:-re ( legelsőre ) raktad a win-t ?
    Ha nem a C: -re, akkor a legelső partíción véletlenül nincsen túl sok fájl a gyökérkönyvtárban ?
    A hiányzó telepítőfájlok egyébként lemezolvasási hibára, de memória hibára is utalhatnak.
  • koj
    #24276
    valaki segít?
  • DarkSector
    #24275
    Oks igen elég vírusgyanúm volt nekem is. :)
  • koj
    #24274
    Sziasztok! Valamit nagyon elszúrtam. Letöltöttem egy xp-t és fel akartam telepíteni, ment is minden aztán a partíció kiválasztása után el is indult a telepítés. Kb 10 százaléknál kiírta hogy hiányzik valami fájl és felajánlotta hogy kihagyhatom és akkor rosszul fog működni a windows vagy megszakítom a telepítést. Hát ezt tettem, majd a gép újraindult. Utána leszedtem egy másik xp-t, és amikor azt próbáltam telepíteni ntldr hibát ír. Könyörgök segítsen valaki hogy most mi van?