25353
Whistler - Windows XP
  • Kis Csendes
    #24233
    Csak ez van..termék azonosító: 55041-011-1456435-86556 ( de ezt lehet módosítani..mert van egy ilyen menüpont..szval nemtudom.)
  • SMGBAS
    #24232
    Amúgy régebben írtam már, hogy belassult a gép, meg 100 volt állandóan a proci és mondtam, hogy majd megírom mi lett. Közben meghalt az egyik partíció a gépen (hála égnek csak a programos) szal vennem kellett egy új vinyót, azóta minden okés.

    Egy másik kérdés, bár nem tartozik ide:
    Valahogyan meg tudom nézni, hogy másik gépről lettek-e használva a regelt cuccaim? (pl mail, facebook és egyebek)
  • Toto652
    #24231
    Ügyi ugyi :)
  • SMGBAS
    #24230
    Te is karikaturista vagy ugyi? :D
  • gergely1991
    #24229
    Esetleg egy erősebb hűtést vagy kisebbre állítod a CPU órajelét:/
  • Zsolt01
    #24228
    Tegnap már írtam (#24224-| #24225), ezzel a géppel kapcsolatba "érdeklődnék még":
    2.8 -as celron ddr2-es processzora 70-85 fok közt van terhelés nélkül Bios-ba is ennyi, azt az infót kaptam, hogy ez tényleg sok és okozhat lassulást.

    Xp sp3 lett telepítve utólag kiderült, úgy hogy 40 eres adatkábellel volt kötve! Észrevétel után ki lett cserélve 80 eresre.
    De Eszközkezelő / ... HDD PIA módba van 40 eres adatkábelnek megfelelően és nem lehet DMA módba állítani. Tehát Xp megjegyezte 40 eres adatkábel és nem áll át! ÚJ XP kéne!
    Elvileg adatkábel csere után magától át kéne álljon asszem, de nem!
    WD 160 gigás HDD (hgy hány megás-Buffer, nem tudni Everest nem mutat semmilyen infót róla) Hard Disk Sentinel teljesen rendbe találja.

    Szinte bármi elindítva szinte 100 CPU használat és nincs igazán ami kiugróan "enné CPU" csak összeadódnak ..., néha az üresjárat ugrik meg %!
    Összes frissítés (xp) telepítve. Videó lejátszás, zene lejátszás akadozik.

    Tehát:
    - meg kéne szüntetni processzora 70-85 fok közti hőrérskletet
    - új Xp adatkábel miatt (fentebb leírtak mioatt)

    Vélemény az esetről !?
  • Toto652
    #24227
    Yo!
    Lehet, hogy nem az XP baromsága, de akkor is a tököm kivan már ezzel az egész dobozzal!
    Amint X idő után beáll a készenléti üzemmód akkor már ba*szhatom az egészet, mert semmire nem reagál, csak sötét a képernyő, a hűtő meg zúg.

    Érdekesség: a Caps-Scroll-NUM Lock billentyűk égői reagálnak, jó 10 másodperces fáziskéséssel.

    Évek óta csinálja ezt, eddig lesz*artam, de mostmár a pokolra kívánom, amikor nem lehet otthagyni a munkát 10 percre, az árammal meg jó lenne spórolni egy kicsit...
  • akyyy
    #24226
    olyan programot keresek laptophoz, ami az óra mellet jelzi a wifi erősségét
  • Zsolt01
    #24225
    processzor 70-85 fok simán, nem terhelésnél
  • Zsolt01
    #24224
    Egy kérdés: Találkoztam ezzel a géppel:
    2.8 -as celron ddr2-es processzora 70-85 fok közt van, ez sok szerintem! Vélemény?
    Talán ventilátor hűtő borda leszedés kipucolás segíthet, nem !?
    Új xp-t tettem és nagyon lassú. ezt okozhatja magas hőfokú processzor!

    Vélemény?
  • computerguru
    #24223
    Ha pontosan leirod a verziószámot,akkor talán tudok segiteni!
  • 94mike
    #24222
    Hello,a kérdésem nem xp..de hátha tudtok rá gyógymódot..:S
    win7 van a gépemen,és lejárt róla a licenc..és mindig eltünik a háttérképem..van erre vmi orvosság?:S vagy vkinek kódjará amit pü.ben meg kaphatok?:'D előre is köszönöm.
  • Grove4
    #24221
    Valami fizikai memóriás gubancot, most volt itt egy infformatikus ismerősöm, végül is felnyomtuk rá a Win7et.
  • gergely1991
    #24220
    Ne dobd már el:D
    Everest-et letöltöd megkeresed a videokártya alaplap,hangkártya információit aztán a típusra kattintva előjön a weboldal(emlékeim szerint)
  • kl24h
    #24219
    A gépet nem kell eldobni, megoldás van, én nem foglalkoztam ilyennel, de biztos valaki válaszolni fog.
    Tudtommal az Everest programmal tudod megnézni, hogy mi is van a gépedben, én nem használtam ezt a programot, de lehet ezzal meg lehet oldani.
  • kl24h
    #24218
    Mit ír ki mikor újratelepítést akarsz? Nagyon érdekelne!
    Próbáld meg ezt, amit a #24204 hozzászólásomban ajánlottam és ha működik, akkor ellenőrizd le az egész gépet vele, persze először frissíted internetről.
  • Grove4
    #24217
    Sziasztok! Úgy látszik engem mindig megtalálnak a problémák vagy csak én vagyok nagyon láma :D (ez is benne van a pakliban)

    Szóval az lenne a problémám, hogy tegnap óta a Windowsom egy zombi, amikor bekapcsolom hibaüzenetek sora fogad, hogy ntvdm.exe hibát észlelt, a CPU meg nem engedett utasítást talált (Bezárás/Kihagyás) és ennek a hibaüzenetnek a mellékhatása az, hogy alig van program ami elindul. és egy üres ablak ugrik fel 16 bites MS-DOS alrendszer. Utánaolvastam ennek a ntvdm.exe fájlnak, és azt írták, hogy egy vírus, illetve egy olyan program, ami elősegíti a DOS-os "alkalmazások" futtatását. Ez így szép és jó, de hogy töröljem le. Újratelepíteni se engedi a gépet. Szinte minden halott, net, firefox, explorer, winamp, stb.

    Valami segítség???

    ui.: leöltöttem egy xpfixet, azt majd most fogom kipróbálni.
  • mikiking
    #24216
    Sziasztok. Ujrainstaláltam a gépet,viszont nincsenek meg a cd-k hozzá,gondolok itt az adatlapra,videó kártyára, hangkártyára stb... Van valami program,amivel ezt megtudom oldani ??? Vagy dobhatom el a gépet ?
  • gergely1991
    #24215
    professional-al biztos....
  • Seithennin
    #24214
    hali! Xp alatt a tálca átlátszó nem 100%ig de olyan 30%osan látom simán ami mögötte van háttérkép vagy bármi! Ráadásul nem tudom állítani h magasabb legyen vagy csak 1 soros!
    Mi a megoldás? Köszi és kellemes hétévégét
  • kl24h
    #24213
    Tehát ez a Kaspesky Rescue Disc egy Kaspesrky vírusellenőrző, amiben van olyan boot sector (C, D, stb.) ellenőrzője is, ezért is javasoltam.
    Ha a te gépeddel tudnál pendriveről bootolni, akkor nem kellene kiírni CD-re, hanem az oldalon van az USB Device, ahol le van írva, hogy pendriveről hogy lehet.
    Mikor kész a bootolható pendriver, akkor először beteszed a gépbe, de a gép még nem legyen bekapcsolva, utána kiválasztod a pendrivert mint 1-es számú boot device (most jelenleg a HDD kell legyen neked) vagy lehet meg kell nyomj egy gombot (nálam az F8) és ki lehet választani, hogy miről bootoljon és ekkor nem kell semmit átállítani a BIOS-ban.

    Ha ez a Kaspersky nem oldja meg a problémát, akkor sajnos kell egy boot CD.
  • felegyi
    #24212
    Csáó! Nos utánanéztem és MBR vírust kaptam... ez a Kaspersky Rescue Disc 10 hogyan javítaná ki a hibát? Ezt kikel írjam CD-re? Kb a bekapcsolás után fél-1 óra múlva belassítja a gépem... van valami Vírusírtó, vagy csak boot cd-ről lehet javítani az MBR-t?
  • kl24h
    #24211
    HKEY_CLASSES_ROOT\.exe]
    @="exefile"
    "Content Type"="application/x-msdownload"

    [HKEY_CLASSES_ROOT\.exe\PersistentHandler]
    @="{098f2470-bae0-11cd-b579-08002b30bfeb}"

    Mindegyik Windows XP esetében ez a registry bejegyzés amit megadtál működne?
  • gergely1991
    #24210
    FONTOS!!! Egyébként ha a #24204 lehetőség sikertelen akkor alkalmazd:)
    Bármi hiba esetén(amit már rég elő jött volna nálam:D) telepítő lemez berak javítás
  • DarkSector
    #24209
    Haverom kint van Franciába.
    Holnap írok hogy mi lett az eredmény...:)
  • gergely1991
    #24208
    kíváncsi vagyok a végeredményre:D
  • DarkSector
    #24207
    THX nagy vagy megpróbálom!
  • gergely1991
    #24206
    vagy esetleg módosította:D
  • gergely1991
    #24205
    Az exe-khez nincs társítás:D
    A mocsok törölhette:D
    Próbáld meg a következőket:
    1.hozz létre egy szöveges fájlt(helyimenü>új>szöveges dokumentum)
    2.ezt másold be:

    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_CLASSES_ROOT\.exe]
    @="exefile"
    "Content Type"="application/x-msdownload"

    [HKEY_CLASSES_ROOT\.exe\PersistentHandler]
    @="{098f2470-bae0-11cd-b579-08002b30bfeb}"

    3.Mentsd el .reg kiterjesztéssel (a fájlnév mindegy)
    4.Indítsd el vagy a helyi menü a összefésülés menüpontra kattints.
    5.Ha kell indítsd újra a gépet

    Nem tudod átnevezni a kiterjesztést?
    sajátgép>eszközök>mappa beállításai>nézet>ismert fájltípusok kiterjesztésének a elrejtése(pipa eltüntett)
    (nem tartott sokáig mire a regedit-ből kihalásztam:D)
  • kl24h
    #24204
    Próbáld meg a Kaspersky Rescue Disc 10, ez egy bootolható Linuxban írt Virusellenőrző, lehet ez kijavítja a boot problémát.
  • felegyi
    #24203
    Csáó! Nos az a gond a géppel hogy volt egy patch amit felraktam (játék patch)... és azóta van hogy kék halált kap a win7, automatikusan leáll, de mindvégig be van lassulva mint a huzat... 100%-on pörög a processzor! Mondták hogy vírusos az a patch, nos a NOD csak trójait találta meg, ezt nem... egy srác olyasmit magyarázott hogy valami memóriába fészkelte be magát, talán RMB vagy valami hasonló neve volt, azt mondta hogy rakjam be a Win7 boot lemezét majd javítsam ki vele ezt a RMB-t, vagy BRM-t, fogalmam sincs mi is a neve (bocs a tudatlanságom miatt). Egyetlen gond hogy eltűnt a boot lemezem, ha valakinek van valami ötlete akkor hálás köszönetem érte :) !
  • kl24h
    #24202
    Vírus!!!

    Egyszer le kell futtatni ezeket, kitisztitod a gépet, majd megnézed, ha helyrejön a gép, ha mégsem, akkor kell egy rendszer visszaállítást végezni.
    Ja az *.exe dolgokat úgy kell futtatni, ha engedi, hogy jobb click az *.exe-re Run As és Current User vagy Administrator. Ha nem engedi, akkor ajánlok mást, amivel sikerűlni fog.
  • DarkSector
    #24201
    Üdv ismerősöm XP-n véletlen leszedett valamit, ami automatikussan felkínálta magát, frissités vagy valami.

    És attól kezdve semmilyen EXE állományt nem tudott indítani, megy minden, van net neki, de semmi exe nem indul. Semmi program.

    Ha elindít valamit, akkor kérdezi a gép egy kis ablakban hogy ezt milyen programmal akarja futtatni!

    Valaki vágja mitől lehet ez?
  • gergely1991
    #24200
    Egy dolgot SOHASE felejtsd el: Gyakori az a eset hogy az egyik nem ismeri fel a kártevőt, de a másik igen,ezért ne vonj (még) le következtetést:)
  • kl24h
    #24199
    Ne tedd újra a gépet!!!!
    Az ESET NOD 32 nem biztos, hogy jól állítja, először próbáld meg ezt!
  • kgpassat
    #24198
    Nemsokára újra rakom a gépet, aztán majd meglátjuk...
    Vírusom meg tudtommal nincs, legalábbis a NOD32 azt állítja.
  • kl24h
    #24197
    Lehet az is, hogy le kellene töröld az egész Microsoft .NET programot, manuálisan is törölni kellene a mappákat és utána add a Windows frissítést.
    Ez is csak egy ötlet, lehet nem fog segíteni, de megpróbálhatod.
    Nem hinném, hogy egy spéci vírus szórakozik veled, de megtörténhet az is. Azért nem árt egy kemény vírusellenőrzés sem.
  • kl24h
    #24196
    Lehet még maradott valami. Csak valami nem stimmel, hogy nem tudod feltelepíteni.
  • kgpassat
    #24195
    Játékkal biztos nem jött, mert azt nem telepítettem a gépre.
    Leszedtem ezt a 4-est, Update lefuttat, feltelepít, de a helyzet ugyanaz.
    Amúgy az egyéni keresésnél ott van ez a 4-es cucc.
  • kl24h
    #24194
    Csak valami Microsoft.NET, lehet valamivel feltelepítetted (esetleg játékkal), mert nálam csak a 3.5-ig van.
    A Microsoft.com oldalon van szó a 4 verzióról, Microsoft .NET Framework 4 (Web Installer) viszont a Microsoft .NET Framework 4 Client Profil-ról nincs szó.
    Mondom hogy letörölheted ezt a 4-es cuccot és utána megpróbálhatod frissíteni a Windows-t.