25353
Whistler - Windows XP
  • lck
    #15472
    Válogass
  • nesto
    #15471
    #15457 pls help me
  • bajusza
    #15470
    Ha nincs fontos cucc a vinyón, szerintem érdemes újratelepíteni a Windows-t.
    Telepítésnél ki lehet választani, hogy akarjuk partícionálni a merevlemezt.

    Nekem az új gépemen (lásd aláíromban) kétfelé van partícionálva a vinyó, 2 db 119 GB-osra.
  • djrobaa
    #15469
    Szisztok! Lenne egykis problémám! Remélem tudtok segiteni! Multkor csináltam 2 particiót a Paragon Partition Manager 8.5 proval és szeretném visszacsinálni 1 particióra azt a kettöt! Na most ujratelepitettem az Xpt és probáltam a telepitövel de nemvolt hajlando megcsinálni! Hiába töröltem mindig kettő méretet mutatott! Hogyan tudnám visszacsinálni hogy ne 2 partició; 40+30 Gb helyem legyen hanem 1 partició ami régen is volt!?
  • Dying Soul
    #15468
    Gondolkodtam rajta és szerintem működne, de ahhoz a .dll-emben az ikonoknak ugyanolyan sorrendben kell lenniük, mint a shell32-ben, ami pedig nem kis munka, szóval kicsit halasztom.
  • SgtChris
    #15467
    És ha az eredeti kiterjesztését átírnád, mondjuk valami másra? (pl.: .dll-ről .old-ra) És így be tudnád rakni a buheráltat. Ez nem felülírás lenne, hanem sima bemásolás. Azt már hátha engedi. Persze mindezt csökkentett módban.
  • momoxp
    #15466
    Sziasztok!

    Két problémám lenne remélem tudtok segíteni.
    1.iTunes program ezt írja ki: A "0x0000b77d címen található utasítás a "0x0000b77d" memóriacímre hivatkozott. A memóriaterületen nem végezhető el a következő művelet: read".
    És a program nem idul el!

    2.Biztonsági frissítés a Microsoft .NET-keretrendszer 2.0-s verziójához (KB928365)
    Biztonsági frissítés a Microsoft .NET-keretrendszer 1.1 Service Pack 1 összetevőhöz (KB928366)
    -et nem lehet telepíteni!
  • Dying Soul
    #15465
    ezt is megoldotam, hurrá, csak kicserélni nem tudom még egyelőre, mert a shell32 a default. ahhoz, hogy az enyém legyen az, nem tud vki mondani vmi tippet?
  • Dying Soul
    #15464
    Egyébként létre lehet-e hozni egy shell32.dll -hoz hasonló fájlt, ami ikonokat tartalmaz és azokkal teljesen ki lehet-e cserélni az XP alap ikonjait?
  • Dying Soul
    #15463
    Ha ugyanazt bepötyögnéd a command promptba, amit én és az egyik felhasználóra kattintanál majd, Tulajdonságok és a második fülön szétnéznél?
  • lacipapy
    #15462
    tök ciki, hogy elolvasva a saját kérdésemet, még magam sem tartom a fogalmazásom egyértelműnek
  • lacipapy
    #15461
    hali!

    az enyém is hasonló Dying soul -éhoz:
    én egy fióktól venném el rendszergazda jogokat, de nem szeretném elveszteni a beállításait
    (pl. csak a rendszergazda névvel lehetne rendszergazda jogokkal belépni ezután, vagy átvinném a felhasználói fiók beállításait egy másikra, aminek csak felhasználói joga lenne - tehát névváltozás nem akadály)

    hogy tennétek?
  • sirlac
    #15460
    Van 1 olyan problémám, hogy felraktam 1 Win XP Prof SP2-t.
    Ez igy rendben is van. Csakhogy van a gépben még + 1 RAID-es ATA kártya (Silicon Image cucc, igaziból nem az én gépem, így tipust nem tudok mondani).
    Ennek feltettem a driverét, amit netről szedtem.
    S ezek után csak úgy indul el a Windows, hogyha a gépben benn van a Windows telepítő CD és BIOS-ban az CD-ROM az első boot-eszköz.
    Esetleg tud vki segíteni?
  • Dying Soul
    #15459
    Megoldottam, ha vkinek hasonlója, akkor:

    1. At a command prompt, type "control userpasswords2" and press Enter to open the Windows 2000-style User Accounts
    application.
    2. On the Users tab, clear the Users Must Enter A User Name And Password To Use This Computer check box and then
    click OK.
    3. In the Automatically Log On dialog box that appears, type the user name and password for the account you want to be
    logged on each time you start your computer.
    4. Restart your computer.
  • Dying Soul
    #15458
    Sziasztok!

    Van egy alap felhasználó a gépemen, mint az összes XP-s gépen, az Administrator, ami csak safe modeban látszik, meg akkor ha nincs más felhasználó a gépen. Lejelszavaztam és szeretném törölni a jelszavát, de a vezérlőpultban már nincs ott az opció a profiloknál. Próbáltam safemodeban is, de ott sem tudom. Hogy lehet ezen változtatni? Esetleg a regeditorban?
  • nesto
    #15457
    Heló,
    szükségem lenne egy olyan software-re amit védekezés/védelemre tudok használni egy olyan számítógépen amit több személy használ. Tehát nem vírusvédelemről van szó, hanem mappák, hálózati helyek, programok és egyéb opciók lejelszavazása ill. letiltása a fontos számomra. Amennyiben lehetséges ilyen megoldás kérem írjatok.
    Előre is köszönet
  • Magnumrolcsi
    #15456
    Mikor telepíted a windowsd húzd ki a net kábelt a gépből, mikor feltelepítettél mindent rakj fel nod32-t vagy pandát, vagy amit szoktál használni és csak utánna netezz.
  • csgery
    #15455
    Egy nod32-t egyből pakkantsál rá, amint újratoltad
  • tzsoltika
    #15454
    Van virusölőm, tűzfalam is, a telepitő cd is remélem tiszta :), le is töltöm ezt a Blaster Worm-ot, hátha szükségem lesz még rá. Köszi! 80 frissitést töltött le a win, most azokat telepitem. Remélem többet nem lesz bajom, vagy ha igen akkor elviszem szervizbe.
  • Apocalipto
    #15453
    Ez az: Link
  • Apocalipto
    #15452
    Arra a leállásosra láttam vmi ellenszert a letoltes.prim.hu-n
  • Apocalipto
    #15451
    *reklámablak
  • Apocalipto
    #15450
    ha erklámablak van az nem vírus hanem vmi bosszantó spyware
  • kollektor
    #15449
    a telepítő CD tiszta?
  • zvaragabor
    #15448
    Használsz te antivírust, vagy tűzfalat?
  • tzsoltika
    #15447
    virusok jönnek, csak nem tudom hogy hogyan! Teljesen újraformatáltam a meghajtót. Most is firefoxal netezek, de minden 5 percben az internet explorer egy reklámmal bukkan elő. :S
  • Met
    #15446
    ha negyedik reinstall után is elcseszed egy napon belül akkor valamit nagyon rosszul csinálsz
  • tzsoltika
    #15445
    Service Pack 2 :P
  • Sadist
    #15444
    Service pack.
  • tzsoltika
    #15443
    A héten negyedszerre telepitem újra az XP-t és már kezdem unni hogy csak egy napig jó :( Most meg már megint bajom van vele: nem jön be a feladatkezelő (Ctrl+Alt+Del), néha teljesen véletlenül ... hibát észlelt ezért leállt, ma meg játszok és kilépik a játékból hogy a rendszer 1 perc múlva leáll :S. Kezdem unni már! A hibákra ha tudtok gyógyszereket akkor légyszi irjátok le ide. Köszi!
  • STurmGewehr
    #15442
    nekem is volt olyan gondom hogy nem jött be az exploler.exe de az xp ujrarakása orvosolta a problémát
  • tzsoltika
    #15441
    meg lehet rendelni a microsoft oldalán ingyenesen az XP Sp2-t :) csak kár hogy én nem magyarországon lakok, és nem tudják kiküldeni :(
  • Jaffa 2843
    #15440
    sztem itt mindenkinek eredeti XPje van :)

    Pü ment :)
  • Vinsanity15
    #15439
    szasztok nagyon fontos lenne :tudnátok nekem adni win xp prof sp2 hez serialt.term. magyar verzióhoz.köszönöm
  • [HUN]FaTaL
    #15438
    akkor passzolom
  • Jaffa 2843
    #15437
    2.2 giga a rendszerpartíción szabad+2 giga a hiberfil
  • [HUN]FaTaL
    #15436
    van elég hely a rendszervinyón?
  • Jaffa 2843
    #15435
    hi all

    Az lenne a problémám, hogy XP pro SP2-alatt a hibernálás elött ezt az üzenetet dobja az XP és nem hibernálja a gépet..

    "Kevés a rendszererőforrás az API végrehajtásához"

    a konfig:
    ASUS P5B
    C2D E6300 1.86 @ 2.8
    GF8800GTS 320
    2x1Gb ddr2 A-Data 800Mhz

    vista alatt tökéletes volt a hibernálás, volt hogy egy hétig nem volt kikapcsolva a gép és még ugyis tökéletesen müködött..
  • david93
    #15434


    Sziasztok!
    Idáig elég lassan bootolt az xp-m de ezt már sikerült megoldani. Viszont a start menü és a képernyő jobb alsó sarkában automatikusan induló programok(virusirtó, msn) nagyon lassan töltődnek be, pedig csak ez a két programom van ami automatikusan indul.A rendszer a legjobb teljesítmény opción fut. Hogyan lehetne ezen javítani?
    Köszi

  • spy803
    #15433
    Újrainditottam működött.....10 percig utána K.O.